sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
Kolonoskopia :(
Goto page Previous  1, 2, 3, 4 ... 28, 29, 30  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Zdraví
View previous topic :: View next topic  
Author Message
lucyynka
kytky 5, meta: 4350
kytky 5, meta: 4350


Joined: 17 Feb 2007
Posts: 4177

PostPosted: Thu 9.8.2007 12:53    Post subject: Reply with quote

Melly Arrow pokud je krev natrávená, je černá a znamená krvácení do žaludku a začátku tenkého střeva. Pokud je krvácení v nižších částech - tlusté střevo, konečník, je krev červená. Často to bývají hemoroidy. Těžko říct, které krvácení je horší Confused
Back to top
View user's profile Send private message  
Nikky
kytky 5, meta: 6650
kytky 5, meta: 6650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 6390

PostPosted: Thu 9.8.2007 12:54    Post subject: Reply with quote

Nicky - no nelečim, já ani nevim jak víš. V nemocnici mi řekli, že hlavní příčinou je stres, nezdravé stravování. Takže prášky do sebe ládovat nebudu...ted mi ale naše kolegyně v práci doporučila jeden obchod s bylinkama, že prej jí tam mám říct, jaký mám problémy, a že mi dá nějaký kapky rostlinýho původu. Tak to zkusim.
Já tohle mám už od 14 Embarassed Embarassed není to prej závažný, ale pěkně to znepříjemní život, když tě to chytne. Naštěstí to mám "jen" dvakrát i jednou do měsíce.
Back to top
View user's profile Send private message  
Nicky...
kytky 5, meta: 7050
kytky 5, meta: 7050


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 6943
Location: FUČ

PostPosted: Thu 9.8.2007 12:54    Post subject: Reply with quote

ed


Last edited by Nicky... on Tue 14.8.2007 22:15; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Berus
kytky 3, meta: 1750
kytky 3, meta: 1750


Joined: 06 Jan 2007
Posts: 1650

PostPosted: Thu 9.8.2007 12:55    Post subject: Reply with quote

Lucynka - rakovina tlustého střeva se ale projevuje skrytým krvácením a ta krev je natrávená, ne červená Question

Nicky - myslím, že máš buď zánět nebo hemeroidy, i když ty bolesti svědčí spíš o zánětu Confused
Back to top
View user's profile Send private message  
Korunka
kytky 2, meta: 700
kytky 2, meta: 700


Joined: 15 Jun 2007
Posts: 658
Location: Plzeňsko

PostPosted: Thu 9.8.2007 13:09    Post subject: Reply with quote

Krev může být i při Ulcerózní kolitidě (nebo tak nějak) je to něco jako lepší varianta Cronovy choroby.Takže rakovinu bych asi ještě odložila...ikdyž tyhle nemoci taky nejsou nic moc,jednu z nich mám a budu ji mít do konce života...
_________________
Fotečky z dovolené...Wink
Back to top
View user's profile Send private message  
lucyynka
kytky 5, meta: 4350
kytky 5, meta: 4350


Joined: 17 Feb 2007
Posts: 4177

PostPosted: Thu 9.8.2007 13:14    Post subject: Reply with quote

Berus Arrow i červená krev "může" být známkou rakoviny tlust. střeva., pokud je nádor blíže ke konečníku. Jinak se dělají testy na okultní krvácení, což je drobné, skryté krvácení okem neviditelné. Myslím, že tady ta krev natrávená není. Pokud je zdroj krvácení v tlustém střevě, nestačí se obvykle krev natrávit a tím změnit svoji barvu z červené na černou. Myslik
Back to top
View user's profile Send private message  
coko
kytky 1, meta: 300
kytky 1, meta: 300


Joined: 18 Jan 2007
Posts: 261

PostPosted: Thu 9.8.2007 15:57    Post subject: Reply with quote

Jee moje oblíbené vyšetření Rolling Eyes já na něj musím chodit tak 2x ročně, teda nepřímo na kolono, protože mám štěstí že můj problém je v takové časti střeva, že se nemusí dívat tak hluboko, takže mi stačí nálev na vyprázdnění přímo před vyšetřením..na kolono jsem byla jednou, taky jsem měla oblbováka, a myslím že pak je, aspoň pro mě, horší ta příprava, tzn. vypití něčeho a v takovým množství že se to podle mě nedá Mad už by mohli vymyslet taky lepší metodu si myslím..u toho vyšetření je pak nepřijemný to nafukování břicha, jak už tady psali ostatní..ale přežila to i moje 70letá babička Wink , šla na to dobrovolně, jen tak, to jsem do dneška nepochopila Shocked Laughing A už mi vyhrožujou že mě zas po dlouhé době pošlou na celý kolono Bojik
_________________
Back to top
View user's profile Send private message  
waxeipahdeth
kytky 8, konec
kytky 8, konec


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 27125

PostPosted: Thu 9.8.2007 23:39    Post subject: Reply with quote

Já mívám přesně to, co Nikky-občas mě chytnou křeče do břicha, mám průjem, občas i do toho zvracím.
A na průjmy trpím odmalička, skoro pořád žeru živočišné uhlí-aspoň preventivně Confused Mívám období kdy je vše OK a pak zas období, kdy mě furt bolí břicho a pokud nemám přímo průjem tak aspoň nepříjemné pocity ve střevech, teď mě to chytlo zase, doufám, že do zítřka to přejde Vzteklik ale radši si do Prahy beru plato toho uhlí.
Ale na žádném vyšetření jsem nikdy nebyla a na tohle bych teda nešla Bojik
Back to top
View user's profile Send private message  
Korunka
kytky 2, meta: 700
kytky 2, meta: 700


Joined: 15 Jun 2007
Posts: 658
Location: Plzeňsko

PostPosted: Fri 10.8.2007 14:30    Post subject: Reply with quote

Exi Arrow mě to začínalo podobně...a nakonec mi nic jiného nezbylo,protože jsem byla v hrozným stavu a zhubla jsem tak,že jsem se složila,tak mě tam prostě dovezli a vůbec se mě neptali,jestli to vyšetření chci podstoupit Sad
_________________
Fotečky z dovolené...Wink
Back to top
View user's profile Send private message  
Nicky...
kytky 5, meta: 7050
kytky 5, meta: 7050


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 6943
Location: FUČ

PostPosted: Sun 12.8.2007 18:12    Post subject: Reply with quote

Tak teď mám dilema..mamka se mně ptala, jestli nechci jít do jiné radši nemocnice, že tam dělají kolono v narkóze. Jenže tam bych musela nejdřív na konzultaci za doktorem a pak by mě teprve objednali a kdoví kdy by to až bylo. Ale zas si říkám, jestli není lepší zatnou zuby a vydržet to. To jsem fakt taková máčka? Confused
Back to top
View user's profile Send private message  
melly
:-)


Joined: 07 Jan 2007
Posts: 2770

PostPosted: Sun 12.8.2007 21:28    Post subject: Reply with quote

Nicky, to ako v uplnej narkoze? Shocked To je asi docela riziko, nie? Nie je to len ten isty oblbovak, co u teba nezabral? Sad
Inak, to asi tazko poradit. Ale ak to je klasicka celkova narkoza, ma to svoje rizika. Na druhej strane netusim ako velmi bolestive to pre teba bolo Sad
_________________
www.melly.sk

Nejaké moje články o pozitívnom myslení, osobnostnom rozvoji, rozhovory so zaujímavými ľuďmi apod. V minulosti mi téma pozitívneho myslenia dosť pomohla. Mojím snom je, aby sa o tom dozvedelo čo najviac ľudí, možno to pomôže niekomu ďalšiemu alebo sa aspoň usmeje a jeho život bude o kúsok lepší... Ak poznáte niekoho, koho to zaujíma alebo by mu to mohlo pomôcť, budem rada ak ma odporučíte Smile
www.facebook.com/pekne.citanie
Back to top
View user's profile Send private message  
coko
kytky 1, meta: 300
kytky 1, meta: 300


Joined: 18 Jan 2007
Posts: 261

PostPosted: Mon 13.8.2007 8:13    Post subject: Reply with quote

Mně dělali taky kolono v úpné narkóze, bylo to proto, že to bylo v 17, a ještě v dětské nemocnici, a byla jsem za to ráda..a bavila jsem se tam pak s jednou sestrou a tak říkala že by osobně na to bez úplné narkózy nešla..
_________________
Back to top
View user's profile Send private message  
Matylda
kytky 6, meta: 8650
kytky 6, meta: 8650


Joined: 23 Jan 2007
Posts: 8575

PostPosted: Mon 13.8.2007 8:46    Post subject: Reply with quote

Babička na to chodí a doufám, že mě to nečeká taky Confused
_________________
Back to top
View user's profile Send private message  
Nicky...
kytky 5, meta: 7050
kytky 5, meta: 7050


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 6943
Location: FUČ

PostPosted: Mon 13.8.2007 9:30    Post subject: Reply with quote

melly, proč myslíš, že je to riziko?
Ono je to asi i pro ty doktory lepší, když je pacient v narkóze, než když se mu svíjí pod rukama a křičí.

A nevíte, jak to je s tou narkózou? Jestli bych v té nemocnici musela pak třeba den nebo dva pobýt?

Já byla na kolono taky v 16 nebo 17ti letech a nikdo se mě ani neptal, jestli chci narkózu. Kdybych účinkoval aspoň ten oblbovák, tak si řeknu, že to nějak zvládnu, ale posledně to bylo opravdu k nevydržení.
Back to top
View user's profile Send private message  
coko
kytky 1, meta: 300
kytky 1, meta: 300


Joined: 18 Jan 2007
Posts: 261

PostPosted: Mon 13.8.2007 9:43    Post subject: Reply with quote

Tak to se divím, mně řekli hned automaticky že to bude v narkóze. Ale určitě se na to nedává žádná silná, mně potom nic nebylo, a byla jsem v nemocnici do druhýho dne. Taky nechápu proč si Melly mluví o tom riziku??
_________________
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Zdraví All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, 4 ... 28, 29, 30  Next
Page 3 of 30

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms