sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
Kolonoskopia :(
Goto page Previous  1, 2, 3, ... 28, 29, 30  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Zdraví
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Nicky...
kytky 5, meta: 7050
kytky 5, meta: 7050


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 6943
Location: FUČ

PostPosted: Thu 9.8.2007 11:34    Post subject: Reply with quote

Já jdu příští pátek. Mám z toho noční můry od té doby, co jsem se to dozvěděla, protože už jsem na kolono jednou byla a moc dobře vím, co mě čeká.Crying or Very sad Mně tehdy píchli oblbovák, který vůbec neúčinkoval, vůbec jsem necítila žádnou změnu, takže zákrok si pamatuju se všemi detaily. Bojik Vím, že jsem křičela bolestí tak, že mě bylo slyšet až na chodbu. Ale je fakt, že to každý snáší jinak, nechci tě, melly, nějak vyplašit. Pro někoho je to prostě jen nepříjemné, někoho to bolí jako čert. Jediný následek té injekce u mě byl, že jsem pak celý den prospala a problila.
Pro mě byla možná nejhorší ta příprava, protože něco tak hnusného jsem v puse nikdy neměla, fuj. Šíleně se mi zvedal žaludek a myslela jsem, že to do sebe nedostanu.

Ale abych pravdu řekla, tak daleko daleko víc než samotného vyšetření se bojím výsledku, mám špatné tušení.

Jedinou radu, kterou mám, je zatnout zuby a nějak to přetrpět. Tak přeju hodně štěstí, melly.
Back to top
View user's profile Send private message  
melly
:-)


Joined: 07 Jan 2007
Posts: 2770

PostPosted: Thu 9.8.2007 11:46    Post subject: Reply with quote

Nicky Arrow Shocked Shocked Shocked To ma mrzi. Jak to ze spatne tusenie? Ja na sebe sice pozorujem mnozstvo priznakov a vazne choroby, ale snazim sa na to nemysliet. Sad Co ti vlastne je? A preco tam musis znova?
Tie oblbovaky asi na kazdeho neucinkuju Sad to je smola. Ach jo, drzim ti palce, Nicky Sad
_________________
www.melly.sk

Nejaké moje články o pozitívnom myslení, osobnostnom rozvoji, rozhovory so zaujímavými ľuďmi apod. V minulosti mi téma pozitívneho myslenia dosť pomohla. Mojím snom je, aby sa o tom dozvedelo čo najviac ľudí, možno to pomôže niekomu ďalšiemu alebo sa aspoň usmeje a jeho život bude o kúsok lepší... Ak poznáte niekoho, koho to zaujíma alebo by mu to mohlo pomôcť, budem rada ak ma odporučíte Smile
www.facebook.com/pekne.citanie
Back to top
View user's profile Send private message  
Nikky
kytky 5, meta: 6650
kytky 5, meta: 6650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 6390

PostPosted: Thu 9.8.2007 12:02    Post subject: Reply with quote

Nicky - a jaké máš problémy?
Back to top
View user's profile Send private message  
Nicky...
kytky 5, meta: 7050
kytky 5, meta: 7050


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 6943
Location: FUČ

PostPosted: Thu 9.8.2007 12:07    Post subject: Reply with quote

ed


Last edited by Nicky... on Tue 14.8.2007 22:13; edited 2 times in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Nicky...
kytky 5, meta: 7050
kytky 5, meta: 7050


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 6943
Location: FUČ

PostPosted: Thu 9.8.2007 12:12    Post subject: Reply with quote

ed


Last edited by Nicky... on Tue 14.8.2007 22:13; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Johanka
kytky 3, meta: 1350
kytky 3, meta: 1350


Joined: 20 Jan 2007
Posts: 1264
Location: z Arku

PostPosted: Thu 9.8.2007 12:12    Post subject: Reply with quote

Byla jsem ana kolono asi před 3/4 rokem. Dostala jsem takový pytlíčky, co jsem musela zředit z vodou a vypít. Bylo to docela sladký, ale spíš toho bylo hodně. Na záchod jsem lítala jak blázen, ale bylo to snesitelný. Pustila jsem si k tomu telku a pila čajíček. Cool

Ten den...píchl mi nějakej oblbovák (tušim diazepam s dolzinem) a pak tma...prej jsem se ze začátu kroutila, ale vůbec si nic nepamatuju. Jen v jednu chvíli jsem koukla na tu obrzovku, ale jinak regulérní okno. Nemohli mě pak probudit. Laughing Hned po zákroku jsem vypila nutridrink (fakt mi to bodlo). Co se dělo mam rozmazaný až do chvíle, než jsem došla domu.

Kamarádka (co studuje medicínu) mi říkala, že mi píchli něco, co snižuje práh bolestivosti, ale že pacienti jsou normálně vzhůru a s doktorem komunikoujou, ale pak maj amnézii a nic si nepamatujou. Že úplně pacienty neuspávaj, protože někdy potřebujou součinnost.
_________________
27.10.2010 - Těhotenská poradna
23.11.2010 - TP

Back to top
View user's profile Send private message  
melly
:-)


Joined: 07 Jan 2007
Posts: 2770

PostPosted: Thu 9.8.2007 12:14    Post subject: Reply with quote

Nicky, tak toho ja sa tiez bojim, ale ja som znamy hypochonder. Sad Na druhej strane tiez - nedostatok zeleniny, sedavy sposob zivota, geneticke zatazenie apod. Confused Ono v mladom veku to vacsinou je iba polyp alebo nieco take, co sa neskor vyvija do rakoviny, takze neboj, hm? Budeme zdrave, obidve. Mas nejake krvacanie alebo tak? Ja mam pocit akoby som tam fyzicky nieco mala a uz v duchu plasim, ze nador, ale ta pravdepodobnost je vacsia ze polyp, vyrastok alebo zlata zila. Neboj Dogeyes
_________________
www.melly.sk

Nejaké moje články o pozitívnom myslení, osobnostnom rozvoji, rozhovory so zaujímavými ľuďmi apod. V minulosti mi téma pozitívneho myslenia dosť pomohla. Mojím snom je, aby sa o tom dozvedelo čo najviac ľudí, možno to pomôže niekomu ďalšiemu alebo sa aspoň usmeje a jeho život bude o kúsok lepší... Ak poznáte niekoho, koho to zaujíma alebo by mu to mohlo pomôcť, budem rada ak ma odporučíte Smile
www.facebook.com/pekne.citanie
Back to top
View user's profile Send private message  
Nikky
kytky 5, meta: 6650
kytky 5, meta: 6650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 6390

PostPosted: Thu 9.8.2007 12:17    Post subject: Reply with quote

..


Last edited by Nikky on Wed 21.5.2008 9:13; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
lucyynka
kytky 5, meta: 4350
kytky 5, meta: 4350


Joined: 17 Feb 2007
Posts: 4177

PostPosted: Thu 9.8.2007 12:25    Post subject: Reply with quote

Nicky Arrow udělala jsi moc dobře, že ses rozhodla tam jít. Navíc, pokud to máte v rodině, je důležitý chodit na preventivní prohlídky, možná by to chtělo i změnu jídelníčku (ale to určitě víš, nechci poučovat Wink ) Chápu, že máš obavy, ale v dnešní době má problémy tohodle rázu hodně lidí. Držím palce, ať to vyjde Wink
Back to top
View user's profile Send private message  
melly
:-)


Joined: 07 Jan 2007
Posts: 2770

PostPosted: Thu 9.8.2007 12:37    Post subject: Reply with quote

Nicky, krvacanim sa prejavuje aj polyp, zapal, Crohnova choroba ci hemeroidy, nielen rakovina, takze je tu spusta lepsich moznosti, ktore sa daju liecit.
_________________
www.melly.sk

Nejaké moje články o pozitívnom myslení, osobnostnom rozvoji, rozhovory so zaujímavými ľuďmi apod. V minulosti mi téma pozitívneho myslenia dosť pomohla. Mojím snom je, aby sa o tom dozvedelo čo najviac ľudí, možno to pomôže niekomu ďalšiemu alebo sa aspoň usmeje a jeho život bude o kúsok lepší... Ak poznáte niekoho, koho to zaujíma alebo by mu to mohlo pomôcť, budem rada ak ma odporučíte Smile
www.facebook.com/pekne.citanie
Back to top
View user's profile Send private message  
Berus
kytky 3, meta: 1750
kytky 3, meta: 1750


Joined: 06 Jan 2007
Posts: 1650

PostPosted: Thu 9.8.2007 12:38    Post subject: Reply with quote

Taky záleží, jestli ta krev je červená nebo natrávená.. Confused
Back to top
View user's profile Send private message  
melly
:-)


Joined: 07 Jan 2007
Posts: 2770

PostPosted: Thu 9.8.2007 12:41    Post subject: Reply with quote

Berus, a co je horsie? Confused Ked je natravena, znamena, ze je ten problem hlbsie vnutri, nie? Inak, ako vlastne ta natravena krv vyzera? Shocked
_________________
www.melly.sk

Nejaké moje články o pozitívnom myslení, osobnostnom rozvoji, rozhovory so zaujímavými ľuďmi apod. V minulosti mi téma pozitívneho myslenia dosť pomohla. Mojím snom je, aby sa o tom dozvedelo čo najviac ľudí, možno to pomôže niekomu ďalšiemu alebo sa aspoň usmeje a jeho život bude o kúsok lepší... Ak poznáte niekoho, koho to zaujíma alebo by mu to mohlo pomôcť, budem rada ak ma odporučíte Smile
www.facebook.com/pekne.citanie
Back to top
View user's profile Send private message  
Suny
..........................


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 12995

PostPosted: Thu 9.8.2007 12:46    Post subject: Reply with quote

Holky držím vám palce, doufám, že budete obě dvě v pořádku. Já jsem na tohle srab a navíc ve všem vidím nádory a rakoviny a podobný příšernosti, takže vás obě dvě naprosto chápu, loňský prázdniny jsem úspěšně probrečela, stejně jako letošní vánoce ... v létě jsem myslela že mám nádor na vaječníku, letos v prsu ... už se raději tak nezkoumám, protože jsem potom akorát úplně na dně psychicky a dělám si to jen a jen sama.

Takže ještě jednou, držím vám oběma palce, bude to dobrý.
_________________

If you want to make God laugh, tell him about your plans.

-Woody Allen-
Back to top
View user's profile Send private message  
Nicky...
kytky 5, meta: 7050
kytky 5, meta: 7050


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 6943
Location: FUČ

PostPosted: Thu 9.8.2007 12:48    Post subject: Reply with quote

Já vím, že to může být i jiná nemoc. Jen mě vyděsilo, že odpovídá víc těch příznaků, hlavně ty divné bolesti. Já se snažím jíst líp, jenže mně prostě většina zeleniny nechutná a miluju sladké. Embarassed Ale snažím se to regulovat. Hlavně teď zkusím omezit i to pivo.

A moc chytrá nejsem, tyhle problémy mám už asi rok, ale přečtení pár článků mě vyděsilo natolik, že jsem se k tomu doktorovi objednala.

Nikky a ty to nijak neléčíš?

ed


Last edited by Nicky... on Tue 14.8.2007 22:14; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Berus
kytky 3, meta: 1750
kytky 3, meta: 1750


Joined: 06 Jan 2007
Posts: 1650

PostPosted: Thu 9.8.2007 12:50    Post subject: Reply with quote

Melly - na první pohled ji nevidíš - na zjištění "vnitřního" krvácení se používají právě různé testy a tak. Jenže když ti bude třeba krvácet polyp, tak se ti to taky natráví, takže horší to bude asi jen v tom, že můžeš krvácet a nevědět o tom. Confused Člověka víc vyděsí, když má průjem a jde z něj jen krev. Bojik Ale to zase znamená, že krvácí třeba zanícená tkáň nebo hemeroidy.
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Zdraví All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, ... 28, 29, 30  Next
Page 2 of 30

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms