sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
Rozchod
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Srdeční záležitosti
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Shar-
kytky 3, meta: 950
kytky 3, meta: 950


Joined: 18 Jan 2007
Posts: 940

PostPosted: Sun 5.8.2007 19:50    Post subject: Reply with quote

...


Last edited by Shar- on Tue 24.6.2008 13:17; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
violetka
kytky 6, meta: 7450
kytky 6, meta: 7450


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 7111
Location: v mlze

PostPosted: Sun 5.8.2007 20:08    Post subject: Reply with quote

Pokud vím, za psychologem můžeš i bez doporučení. Praktické doktorce bys ale pak měla nahlásit kdybys dostala nějaký léky (ale ty dává psychiatr, takže to se tě spíš netýká). Jinak psychologa se neboj, obvykle bývají vnímaví a formou rozhovoru se snaží ti pomoct a navést tě. A pokud o něčem nebudeš chtít mluvit, nemusíš ( i když někdy je lepší nedělat tajnosti - přece jen on ti má pomoct).
Back to top
View user's profile Send private message  
Shar-
kytky 3, meta: 950
kytky 3, meta: 950


Joined: 18 Jan 2007
Posts: 940

PostPosted: Sun 5.8.2007 20:42    Post subject: Reply with quote

...


Last edited by Shar- on Tue 24.6.2008 13:17; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
violetka
kytky 6, meta: 7450
kytky 6, meta: 7450


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 7111
Location: v mlze

PostPosted: Sun 5.8.2007 22:34    Post subject: Reply with quote

Nejsem si úplně jistá. I když teď mě napadá, že platit by se mělo jen u soukromých psychologů. K těm ostatním je možná nutné dostat se přes praktického lékaře. Vážně nevím přesně. Zkus si ve Zdraví najít téma psychologové a psychiatři, tuším, že to tam někdo psal. Já chodím k psychiatrovi a tam jsem se dostala sama bez doporučení a platí to pojišťovna. Ale jak je to u psychologů přesně nevím.
Back to top
View user's profile Send private message  
Nereide
kytky 2, meta: 500
kytky 2, meta: 500


Joined: 16 Jan 2007
Posts: 463
Location: ve světě fantazie

PostPosted: Mon 6.8.2007 7:54    Post subject: Reply with quote

Shar- Arrow řekla bych jen jedno "za blbost se platí". Upřímně se ani tomu tvýmu nedivím, že tak vybuchl a kdybych byla jím, tak tě těch pár dní nechám vydusit...jako aby sis to uvědomila, protože za píšeš, že to nebylo poprvý...a k tomu psychologovi, nic platit nemusíš, teda pokud jdeš do poradny, kterou jako organizaci platí stát, on ti žádný prášky nedá, jen si s tebou pokecá, ale z sama si to vosbě musíš vyřešit sama...nečekej, že jednou půjdeš za psychologem a všechno bude v pohodě...
_________________
Tak ty chceš umřít? A co já, lásko, a co já? Mám trčet na tomhle světě, který bez tebe je zpustlejší než chlív?
Back to top
View user's profile Send private message  
Shar-
kytky 3, meta: 950
kytky 3, meta: 950


Joined: 18 Jan 2007
Posts: 940

PostPosted: Mon 6.8.2007 17:04    Post subject: Reply with quote

...


Last edited by Shar- on Tue 24.6.2008 13:17; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Johanka
kytky 3, meta: 1350
kytky 3, meta: 1350


Joined: 20 Jan 2007
Posts: 1264
Location: z Arku

PostPosted: Mon 6.8.2007 20:33    Post subject: Reply with quote

Doporučuju zajít k obvoďákovi a nechat si napsat doporučení. Jednou jsem byla u "státního" psychologa zdarama a myslela jsem, že vyskočim z kůže, soukromej byl lepší.

Jinak, myslela jsem si, že to s tim rozchodem nebude tak horký.

Z vlastní zkušennosti, pokud se mě zmocňují šílené návaly emocí (naštěstí teď už ne), tak si dam sprchu, nebo vanu...hodně dlouhou. Pak provedu nějaké zkrášlovací procedury a pak si řeknu...OK, uvidíme, jestli se mi bude chtít napsat mu za hodinu, a pak počkam. Většinou mi to pomohlo se rozdejhat a zkrotit emoce. Když mě to chytlo venku, tak jsem se chodila provětrat. Klidně i na dvě hodiny.

BTW...Nemáš tyhle stvy od doby, co bereš HA (jestli bereš)?
_________________
27.10.2010 - Těhotenská poradna
23.11.2010 - TP

Back to top
View user's profile Send private message  
Nereide
kytky 2, meta: 500
kytky 2, meta: 500


Joined: 16 Jan 2007
Posts: 463
Location: ve světě fantazie

PostPosted: Tue 7.8.2007 7:17    Post subject: Reply with quote

Johanka Arrow no já bych spíš řekla, že stím psychologem to bude spíš člověk od člověka. Já mám zas takovou zkušenost, že "státní " psycholožka byla úplně super, fakt mi pomohla a mohla jsem jí zavolat třeba o půlnoci, když jsem měla problém, za to soukromej - hrůza. Bylo to stylem, no tak se vykecej, zaplať a pak hned vypadni...a šla jsem tam bez doporučení, prostě jsem zavolala do poradny a oni mě objednali.

Shar- Arrow já vím, asi jak se citíš, občas jsem měla takový stavy taky. Jenže pak jsem si sama uvědomila, že tím níčím sebe, jeho a vztah, na kterým mi tak záleží. A taky čím víc jsem se takhle chovala, tím víc byl on odtažitej...já jsem pomoc nepotřebovala, pomohla jsem si sama, ale pokud nevíš kudy kam, můžeš toho psychologa zkusit, třeba společně objevíte, kde je problém...
_________________
Tak ty chceš umřít? A co já, lásko, a co já? Mám trčet na tomhle světě, který bez tebe je zpustlejší než chlív?
Back to top
View user's profile Send private message  
Matylda
kytky 6, meta: 8650
kytky 6, meta: 8650


Joined: 23 Jan 2007
Posts: 8575

PostPosted: Tue 7.8.2007 7:46    Post subject: Reply with quote

Já návaly zlosti krotim tim, že si to v tu chvíli uvědomim a řeknu si, tak takhle ne. A uklidní mě ten pocit, že jsem fakt pitomá, že se takhle chovám. Ale dřív jsem to ovládat taky vždycky neuměla.. Nedávno jsme se s manželem hádali a já měla v jeden moment sto chutí mu dát pěstí Laughing Ale hned mi došlo, jak jsem blbá Smile
_________________
Back to top
View user's profile Send private message  
Sabrina
kytky 1, meta: 75
kytky 1, meta: 75


Joined: 26 Jul 2007
Posts: 65

PostPosted: Thu 9.8.2007 21:58    Post subject: Reply with quote

Nereide wrote:
...já jsem pomoc nepotřebovala, pomohla jsem si sama...


Nereide...a ako si si sama pomohla? tiež sa mi to stáva...že nedokážem mať v takej situácii chladnú hlavu....ja vždy svojmu frajerovi poviem, že toto nebudem trpieť, že sa s ním rozchádzam....no on už je teraz voči tomu tak odolný (zvykol si), že mu to nič nerobí, a ked to poviem tak sa so mnou proste nebaví, vypne si mobil a ignoruje ma...

tiež to so mnou už dlho nevydrží...navyše ja neviem spôsobiť aby si ma viec vážil...lebo sa k nemu tak prirodzene chovám, že on vie ako ho zbožňujem, snažím sa to ovplyvňovať,ale nejde mi to...strácam pre neho hodnotu....pričom som vcelku atraktívna (niekto by mohol povedať , že na neho až moc) ale tým ako sa k nemu chovám: že by som mu zniesla aj modré z neba, tak ho odpudzujem.... Crying or Very sad neviem sa stále pretvarovať...ach...

prepáč shar, že ti zasahujem to témy...
Back to top
View user's profile Send private message  
Nereide
kytky 2, meta: 500
kytky 2, meta: 500


Joined: 16 Jan 2007
Posts: 463
Location: ve světě fantazie

PostPosted: Fri 10.8.2007 13:25    Post subject: Reply with quote

Sabrina Arrow tak nějak jsem si začala sama uvědomovat...vždycky když mě začal chytat zas takovej "záchvat", řekla jsem si STOP!, snažila jsem se uklidnit...a pak s ním teprve dál komunikuju...
_________________
Tak ty chceš umřít? A co já, lásko, a co já? Mám trčet na tomhle světě, který bez tebe je zpustlejší než chlív?
Back to top
View user's profile Send private message  
Deadman
kytky 2, meta: 350
kytky 2, meta: 350


Joined: 19 Jan 2007
Posts: 312

PostPosted: Sun 23.9.2007 8:42    Post subject: Reply with quote

Ahoj, rozesel jsem se se svoji pritelkyni protoze uz to proste nebylo ono. Ja to ukoncil tak jsem ten spatny. Jen proste nemuzu s ni byt ze soucitu. Ona me porad moc miluje, ale ja uz ne. Vim ze ted ji pomuze jen cas. Ale ona mi porad pise a tak. Tohle ji nepomuze. Mysli si ze ji porad miluju a vratim se k ni Crying or Very sad co mam delat? Diky za odpovedi
Back to top
View user's profile Send private message  
Ester
kytky 7, meta: 11650
kytky 7, meta: 11650


Joined: 18 Jan 2007
Posts: 11478

PostPosted: Sun 23.9.2007 8:47    Post subject: Reply with quote

Co bys měl dělat... Když už s ní nechceš být, tak s ní nebuď, na tom není co řešit. Vztah ze soucitu by daleko nedošel a jenom by ji to víc bolelo, protože by věřila, že máte ještě šanci.
_________________
Jestli chcete něco, co jste nikdy neměli, musíte být ochotni udělat něco, co jste nikdy neudělali.
Back to top
View user's profile Send private message  
strawberry
kytky 4, meta: 2950
kytky 4, meta: 2950


Joined: 09 Jan 2007
Posts: 2782

PostPosted: Sun 23.9.2007 8:49    Post subject: Reply with quote

musis zustat pevny. ted jsi sice za svini a pro ni i svnini zustanes, ale s tim nic nenadelas. tak to proste funguje.
jde o to, ze ji nesmis dat ani naznak nadeje (jestil jsi teda pevne rozhodnuty- coz asi jsi), protoze jinak to jen prodlouzi trapeni vas obou.

bude to hrozne tezke, kdyz vidids, jak ji to ublizuje a jak je nestastna. rve to srdce, ale hlavni je pevna vule a cas
Back to top
View user's profile Send private message  
Satire
kytky 3, meta: 1150
kytky 3, meta: 1150


Joined: 07 Jun 2007
Posts: 1092

PostPosted: Sun 23.9.2007 9:24    Post subject: Reply with quote

Tak jsi jí to raději měl říct osobně, než aby si to přečetla tady(pokud vím, tak sem chodí) Confused
_________________
DŮM VE TMĚ, V DOMĚ TMA, DŮM NA SAMOTĚ
a ve tmě já, a ve mně tma; sám v domě
na klíně chovám týden mrtvé kotě
- zemřelo steskem, asi dva dny po mně
J. H. Krchovský
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Srdeční záležitosti All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
Page 3 of 6

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms