sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
Landa (a Orlík)
Goto page 1, 2  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Hudba
View previous topic :: View next topic  
Author Message
waxeipahdeth
kytky 8, konec
kytky 8, konec


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 27125

PostPosted: Wed 1.8.2007 23:59    Post subject: Landa (a Orlík) Reply with quote

Co si o téhle výrazné postavě české hudební scény myslíte? A jaký je váš názor na Orlík (nebo i další české skupiny tohohle směru)? A spojujete s Landou i Tři sestry? Ptž často na netu sleduju, že lidi dávají Orlík a Tři sestry dohromady Shocked Vím, že nějaké sklony tam v začátcích byly, ale TS jsou především pubová kapela a taky i punková.
Back to top
View user's profile Send private message  
bublinka111
never satisfied


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 7448

PostPosted: Thu 2.8.2007 7:29    Post subject: Re: Landa (a Orlík) Reply with quote

landa ako clovek mi je vrcholene nesympaticky ale jeho hudbu mam spojenu s pivarnou kam dom kedysi chodila takze mi nevadi, da sa povedat ze tie prve hity ako andilek, motylek mam rada a paci sa mi trebars aj pozdrav z fronty a text skladby sance...takze hudbu vseobecne mozem, jeho nie...myslim ze je jasne preco
_________________
all i wanna do is have some fun....)
Back to top
View user's profile Send private message  
Nightwish
kytky 3, meta: 1550
kytky 3, meta: 1550


Joined: 20 Jan 2007
Posts: 1511

PostPosted: Thu 2.8.2007 8:31    Post subject: Reply with quote

Já bych ten Orlík s neonacistickýma kapelama současný doby vůbec nespojovala...Orlík vznikl za komunistický éry, byla to spíš revolta proti době než cokoliv jinýho,mladý lidi byli v tý době dost frustrovaný,naštvaný na to,co se děje kolem nich a tak si (zrovna tihle)vzali na mušku cizince a cikány..myslím v těch textech.Sám Landa s Matáskem o tom někde psali,že se na koncertu třeba porvali s pankáčema,ale mimo něj s nima chodili normálně na pivo.Prostě si myslím,že je nutný to zasadit do doby,kdy ta kapela fungovala a uvědomit si souvislosti.To,že si pak někdo vzal ty slova k srdci příliš,ubil nějakýho cikána a pak řekl,že poslouchá Orlík a lidi si to spojili v jedno,je zas něco jinýho...to je jako s tím,že někdo poslouchal sebevražedný texty M.Mansona a lidi z toho usoudili,že se těmi texty nechal inspirovat Rolling Eyes
Landa je mi celkem sympatickej,hlavně tím,že jde svým způsobem proti dobovým trendům a o něco se snaží,i když to má dost lidí tendenci shazovat.Prostě si jde za svým a dělá to bez ohledu na to,jestli se to lidem líbí nebo nelíbí.Nezůstává stát na jednom místě.Taky se mi líbí,jak se jeho tvorba mění,kdyby skládal pořád hudbu v duchu těch jeho nejslavnějších hitů,tak by byl oblíbenej a úspěšnej pořád,tím jak vytvořil Ordo Lumen Templi a začal skládat něco o dost jinýho,si spoustu svých fanoušků popudil,ale on dělá to,co chce a to se mi líbí.Sleduju ho,myslím,že je to dost zajímavej člověk.
_________________
-léta už tajím svoji příslušnost, v zemi co vyměnila hrubost za slušnost-
Back to top
View user's profile Send private message  
Byzzy
kytky 8, meta: 19650
kytky 8, meta: 19650


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 19599

PostPosted: Thu 2.8.2007 8:55    Post subject: Reply with quote

Landu si poslechnu ráda, Orlík moc ne. Já ho teda nikdy neposlouchala (Orlík), ale teď hodně jezdím autem s kamarádem a ten to poslouchá pořád - český pivo, české žesnké, český chlast. Příjde mi každá písnička stejná.

Jeho novější alba mám ráda.
Back to top
View user's profile Send private message  
Lothórien
kytky 7, meta: 12150
kytky 7, meta: 12150


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 12074

PostPosted: Thu 2.8.2007 9:14    Post subject: Reply with quote

ed


Last edited by Lothórien on Thu 5.6.2008 6:26; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Byzzy
kytky 8, meta: 19650
kytky 8, meta: 19650


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 19599

PostPosted: Thu 2.8.2007 9:16    Post subject: Reply with quote

Loth - jo třeba.

Tak já mezi ty "novější" řadím ty co psala Loth - 9mm atd. Úplné nové neznám vůbec, jen tu z toho filmu (a ta ve mě evokuje chut na sobě makat a tančit Smile)
Back to top
View user's profile Send private message  
Lothórien
kytky 7, meta: 12150
kytky 7, meta: 12150


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 12074

PostPosted: Thu 2.8.2007 9:21    Post subject: Reply with quote

ed


Last edited by Lothórien on Thu 5.6.2008 6:30; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Kyo
kytky 5, meta: 7050
kytky 5, meta: 7050


Joined: 25 May 2007
Posts: 6874

PostPosted: Thu 2.8.2007 9:25    Post subject: Reply with quote

Lothórien wrote:

Co tam je o Cesich? Razz


myslis ze nic ? Wink
_________________
Doba kráčí vpřed a svět se předhání. Už i blbci mají vyšší vzdělání.
Back to top
View user's profile Send private message  
Lothórien
kytky 7, meta: 12150
kytky 7, meta: 12150


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 12074

PostPosted: Thu 2.8.2007 9:34    Post subject: Reply with quote

ed


Last edited by Lothórien on Thu 5.6.2008 6:26; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Kyo
kytky 5, meta: 7050
kytky 5, meta: 7050


Joined: 25 May 2007
Posts: 6874

PostPosted: Thu 2.8.2007 9:37    Post subject: Reply with quote

no jo ale ma pravdu tak co.. trocha vlastenectvi by nam, nejpodlezavejsimu ze vsech narodu neskodila, nemyslis? Smile vlastenectvi - mozna nacionalismus nemusi se zakonite rovnat nic spatnyho.. spis jiny staty to maj obsazeny uz ve svoji mentalite ktezto nam to musi do hlavy vtloukat Landa Razz
_________________
Doba kráčí vpřed a svět se předhání. Už i blbci mají vyšší vzdělání.
Back to top
View user's profile Send private message  
waxeipahdeth
kytky 8, konec
kytky 8, konec


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 27125

PostPosted: Thu 2.8.2007 10:28    Post subject: Reply with quote

K tomu Bílýmu jezdci, já jsem si teď stáhla komplet diskografii TS a tam je písnička Bílej jezdec-pozor jez!
Kvílej jez je přede mnou, kvílej než se převrhnou,
jede vodou s holkou svou, vodou hutnou - je s ropou.
Strachem z tse - tse podrytej, kde se roje navrství,
ksicht má krví podlitej, je deptán, to každej ví.

Píchej, je zle, blbá hráz, blbá loď a v noci mráz.

Jde to z tůně ztuha ven, kaše s lečem nabraná,
červy chléb je ujeden, mladá dívka nasraná.
Nadala mu do tupých, vodák se jen usmívá,
v čistý vodě chtěl by jít, v týhle nemoc přebývá.

Píchej, je zle, blbá hráz, blbá loď a v noci mráz.

Kotlík shnilejch lanýžů, pádla v proudu travin jsou,
kolik leklejch platýzů hvozdu dáno mělčinou.
Tak vzbuďte mrchu plachetní, loď tu změní lenivost,
dokuř detvu poslední před náma je v řece most.

Píchej, je zle, blbá hráz, blbá loď a v noci mráz.
Laughing

Jinak to mám podobně jako bublinka-nemám ráda Landu jako osobu, ale písničky (sólové) mi nevadí. Jeho první bestofko jsem jednu dobu sjížděla kolem dokola, dvy bývalí ho poslouchali...K Orlíku-jasně, mladí, revoltující, atd. to všichni víme, ale některý texty opravdu rasistický jsou, např. Kdo nám to sem z palmy spad? Černý oči, černý tělo, to není můj kamarád. A takových je tam víc. Ale myslím, že bych neměla Landu v lásce ani kdyby žádný Orlík nebyl, prostě jde z něho strach a je v něm něco zlého (pro mě).
Back to top
View user's profile Send private message  
Alunka
kytky 6, meta: 9450
kytky 6, meta: 9450


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 9362

PostPosted: Thu 2.8.2007 12:33    Post subject: Reply with quote

Ja Landu nenavidim. No fakt nikdo jinej mi tak neleze na nervy, jen kdyz ho vidim, tak soptim.
Mam ho spojenyho s jednou hospodou, kam jsem driv chodila a pak tam zacali chodit skini. A bilej jezdec tam hrala denne padesatkrat. Cvoknik

Jediny, co Landoj uznavam je Krysar. Nic vic.
Back to top
View user's profile Send private message  
shuki
Open Your Eyes


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 23826

PostPosted: Thu 2.8.2007 12:46    Post subject: Reply with quote

Ja si Landu rada poslechnu, stejne tak i Orliky. Bilej jezdec je moje oblibena Smile A pak klasika ohrana 'Nic proti turistum co se sem chtej podivat, ale neni mozny tady zit a taky pracovat... Bila liga, bila sila' ..
_________________
I don't care what you think about me, James Blunt thinks I'm beautiful ^^
Back to top
View user's profile Send private message  
Matylda
kytky 6, meta: 8650
kytky 6, meta: 8650


Joined: 23 Jan 2007
Posts: 8575

PostPosted: Thu 2.8.2007 13:08    Post subject: Reply with quote

Víceméně souhlasim s tim, co psala Nightwish. Orlík přestal hrát v době, kdy na jejich koncerty začali hromadně chodit náckové, což oni prej nechtěli. Byli zaměřený hlavně proti cikánům, čemuž se neni co divit. Ale potom nechápu, proč se Landa veřejně v Lucerně omlouval za to, co byl a že už to je za nim.. Mam z něj rozporuplný pocity. Když ho vidim na fotce nějakýho paparazzi, je téměř vždycky (pokud neni s rodinou) vyfocenej s bandou holohlavejch nabušenců s bombrama a kanadama. Kámoši.. Dneska si šlechtí image vzornýho táty a hodnýho skladatele, tim, že předělal Kryla mě hnul žlučí. Svatej nebyl a bere si do huby Kryla. Prostě mu tu současnou svatozář nevěřim.

Jinak pokud neposlouchám slova Orlíku, muzika se mi líbí Laughing
_________________
Back to top
View user's profile Send private message  
Tornado_Lou
kytky 6, meta: 8250
kytky 6, meta: 8250


Joined: 12 Jan 2007
Posts: 7870

PostPosted: Fri 3.8.2007 14:19    Post subject: Reply with quote

ja Landu posloucham rada...mam stejne jako Loth radsi starsi songy - napr. 1938, Vltava, Holky a mašiny, Chlapeček z periferie, Vcera me nekdo, Prizraky atd...
Orlik sem nikdy neposlouchala...v te dobe sem si ujizdela na twenty4seven Laughing
Nesnazi se v pisnich o nejake metafory jako napr. Krystof, ale u nej to tak musi byt, jinak by vyznel trapne
No jinak si myslim, ze ten nacionalismus v nem je porad, a ta jeho organizace je vic nez podezrela a jsou v ni samy divny lidi..
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Hudba All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2  Next
Page 1 of 2

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms