sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
Za co utrácíte vs. na čem šetříte
Goto page Previous  1, 2, 3, 4 ... 53, 54, 55  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Řečičky, názory, etc.
View previous topic :: View next topic  
Author Message
terrynka
kytky 7, meta: 13150
kytky 7, meta: 13150


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 13139

PostPosted: Sun 29.7.2007 19:08    Post subject: Reply with quote

Nesetrim, neumim to Embarassed Hrozne moc rozhazuju, jsem hrozna. Utratim desetitisice za hadry a kosmetiku, jsem nakupovaci maniak Embarassed
Nejvic prave ty hadry, kosmetika (vlasy, nehty, pripravky...), potom samozrejme jidlo, hodne jizdne, taky elektronika, mobil...
Jidlo je hodne draha zalezitost, zivim se sama asi od svych 19 let a je to teda mazec...
Back to top
View user's profile Send private message  
Shrew
_______________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 21743

PostPosted: Sun 29.7.2007 19:15    Post subject: Reply with quote

Cool


Last edited by Shrew on Sun 29.6.2008 16:11; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
ephelides
*louloute*


Joined: 04 Jan 2007
Posts: 15244

PostPosted: Sun 29.7.2007 19:19    Post subject: Reply with quote

ja asi taky moc nevydavam za obleceni ale porad si rikam ze bych to mela zmenit dokud je cas kdyz uz podle www v mym veku nesmim ani nosit mini a vyber se mi bude tim padem rapidne zuzovat Laughing
Back to top
View user's profile Send private message  
Kačenka
&


Joined: 01 May 2007
Posts: 10030

PostPosted: Sun 29.7.2007 19:19    Post subject: Reply with quote

Naši mi nedávají nic a já mám z práce cca 4000 měsíčně(i přes školní rok). Jo akorát mi platí 750 měsíčně na dopravu. Zbytek sama tzn. měsíčně tak 200 do jídelny, 200 za telefon, a zbytek b y mi měl zůstávat ale nezůstává:-/ Ale je to tím že si všecko platím sama. Třeba 12000 na rovnátka ze svého, 200 na vodu, 600 na Prahu..a tak různě, všecko oblečení, kosmetiku...nezdá se to, ale nezůstává mi nic...

pozn. dělám až od dubna, takže našetřeno z dřívějška nemám, je mi 17 a sem na SŠ.
Back to top
View user's profile Send private message  
Shrew
_______________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 21743

PostPosted: Sun 29.7.2007 19:20    Post subject: Reply with quote

juu terrynko, kolik ti je? já myslela, že je ti tak 17, 18 ? Embarassed Embarassed
_________________
Lidé si brání ve štěstí, protože stále vidí minulost lepší, než byla, přítomnost horší, než je, a budoucnost jinou, než bude.
Back to top
View user's profile Send private message  
Claris
Každý den odvahu!
kytky 8, konec


Joined: 05 Jan 2007
Posts: 28801
Location: v nadoblačnu

PostPosted: Sun 29.7.2007 19:42    Post subject: Reply with quote

Ruth A. wrote:
To jsou ale fámy. Laughing Jéžiš, já nikdy žádný pudr chanel a stíny dior neměla Shocked . To, co mám od toho Chanelu jsem dostala použité od říbuzné. V mojí kosmet.taštičce je nejdražší parfém za 1000 z internetu. ne, fakt nejsem z horních 10 000, moje mamka má 13 000 čistýho a já sirotčí důchod 800kč. To je všechno, co máme Sad
Jo, teď jsem si koupila makeup Dior, ale měla jsem poukaz z parfumerie...
stejně se ale nemůžu zbavit dojmu, že tu kosmetiku nekupuješ zrovna nejlevnější a přitom kvalitní se může sehnat i levněj...ale je to tvoje věc, jen mi to nedalo...

tak mě naši měsíčně platí 1200 za ubytování, zhruba 500 měsíčně za obědy ve škole. pravidelné kapesné nedostávám, ale když potřebuju peníze, tak našim řeknu. bydlím totiž přes týden pryč a když si chci koupit nějaké jídlo nebo něco...ale většinu jídla si snažím vozit z domu, abych ušetřila. pravidelně dostávám měsíčně 200 a kdybych to brala tak, že bych si každou neděli řekla o peníze na týden, tak měsíčně to dělá asi 800.

přes šk. rok brigádu nemám, studuju SŠ a je mi 18. teď přes prázdniny mám téměř celé dva měsíce slušnou brigádu Cool dělám Oriflame, ale to, co většinou vydělám, tam hned utratím Embarassed ale když peníze opravdu potřebuju, tak si neobjednám nic a nějaké dobré kačky z toho taky vypadnou.

nejvíc utrácím za kosmetiku, ale neřekla bych, že nějaké horentní sumy. kupuju kvalitní asi tak středně drahou kosmetiku. nejvíc utrácím za tělovou a vlasovou kosmetiku. na dekorativce ušetřím, protože používám pouze řasenku, sypký pudr a občas stíny a pak nějaký lesk a to mi vydrží hodně dlouho. oblečení si nekupuju tak často jak bych chtěla, kolikrát si nějakou věc plánuju koupit dlouho dopředu, protože čekám, až našetřím nebo až se ke mě nečekaně přikutálí nějaké penízky.

kosmetiku mi naši neplatí, oblečení většinou taky ne.
Back to top
View user's profile Send private message  
melly
:-)


Joined: 07 Jan 2007
Posts: 2770

PostPosted: Sun 29.7.2007 21:51    Post subject: Reply with quote

Ja setrim docela dost, momentalne na rekonstrukciu bytu a financnu rezervu po odchode zo skoly. Brigadujem. Nenakupujem drahe veci, lebo ma to znervoznuje Embarassed Co sa tyka mody, ok su pre mna napriklad H&M alebo NY alebo tak. Kozmetiku kupujem malo, lebo ju pouzivam malo Laughing a bezne potrebne veci mi kupuju rodicia. Trochu utracam za jedlo mimo domu, kino, vylety apod. A za koralky, asi najviac Embarassed
_________________
www.melly.sk

Nejaké moje články o pozitívnom myslení, osobnostnom rozvoji, rozhovory so zaujímavými ľuďmi apod. V minulosti mi téma pozitívneho myslenia dosť pomohla. Mojím snom je, aby sa o tom dozvedelo čo najviac ľudí, možno to pomôže niekomu ďalšiemu alebo sa aspoň usmeje a jeho život bude o kúsok lepší... Ak poznáte niekoho, koho to zaujíma alebo by mu to mohlo pomôcť, budem rada ak ma odporučíte Smile
www.facebook.com/pekne.citanie
Back to top
View user's profile Send private message  
hope
Válenka Domácí


Joined: 18 Jan 2007
Posts: 29000

PostPosted: Sun 29.7.2007 21:57    Post subject: Reply with quote

já prostě nešetřim vůbec, jako jo, na to co potřebuju, školný, dovolená a tak co přijde..většinou to ale dopadá tak, že si prostě 2 měsíce nekoupim nic, jako hadry boty kosmetiku, kravinky, jen abych na to měla, což je ted, 3 měsíce, slovy.. tři měsíce, budu prakticky nonstop v práci a z vydělaných peněz uvidim tak možná litr..je to smutný, ale už jsem zvyklá..lepší tohle, než obírat vlastní matku..
_________________
Všechno jde když se chce? Dokud nemusí chtít taky někdo další...
Back to top
View user's profile Send private message  
bublinka111
never satisfied


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 7448

PostPosted: Sun 29.7.2007 22:18    Post subject: Reply with quote

na com setrim..njn, ....ja som clovek ktory chce vela a lacne..hlavne handry..takze miluje vypredaje, a vyzivam s av tom ze si kupi gate za 200 korun, zlacenne z 800 a podobne...chcem vela triciek, a tak ich kupujujm furt, lacne, s tym ze ich ponosim par krat a kupim nove..jedine na com nesterim su tenisky, a rifle..tie chcem dobre a kvalitne...inak mi je luto vyhodit trebars za zabky 1500 len kvoli tomu ze je na nich fajka, ked mi to pride ako sezonna vec a viem ze rok budem chciet ine...
na jedle nesetrim, mam rada dobru zeleninu a ovocie, takisto vody, obcas si kupim tesco vyrobky trebars vreckovky, na varenie arasidy, alebo mozarellu ale trebars niektore tesco vyrobky mi chutia..nesetrim na jedle v restikach tam si fakt doprajem...nesetrim na alkohole, aj ked si teda nekupume flasu vino za 5 stovak, ale vseobecne na alkohol minam dost velku ciastku penazi Embarassed kozmetiku si nekupujem nejaku extra drahu a asi ani kvaltnu vystacim s s nejakym avonom, miss sporty alebo rimmelom,. co su v pohode ceny...hje mi luto dat za spiralu trebars 800 korun,,,
je vsak pravda ze kym peniaze mam tak ich minam ked nemam tak susim
_________________
all i wanna do is have some fun....)


Last edited by bublinka111 on Sun 29.7.2007 22:33; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Court
kytky 4, meta: 3350
kytky 4, meta: 3350


Joined: 04 Jan 2007
Posts: 3269
Location: Klub rváčů

PostPosted: Sun 29.7.2007 22:31    Post subject: ed Reply with quote

edit
Back to top
View user's profile Send private message  
villete
vrrrr raf raf


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 28796

PostPosted: Sun 29.7.2007 22:46    Post subject: ed Reply with quote

edit
_________________
"All will be well, and all will be well, and every kind of thing will be well." (Julian of Norwich)
Back to top
View user's profile Send private message  
Mykéna
kytky 7, meta: 14150
kytky 7, meta: 14150


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 13916

PostPosted: Sun 29.7.2007 22:47    Post subject: Reply with quote

Já šetřím na všem a stejně většinu peněz prokalim, takže jsem spíš takovej odstrašující příklad...
Jediný, u čeho jsem ochotná neškudlit a nekoupit ten nejlevnější kousek, je čerstvá zelenina 1. jakkosti.
Back to top
View user's profile Send private message  
terrynka
kytky 7, meta: 13150
kytky 7, meta: 13150


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 13139

PostPosted: Mon 30.7.2007 6:39    Post subject: Reply with quote

Shrew wrote:
juu terrynko, kolik ti je? já myslela, že je ti tak 17, 18 ? Embarassed Embarassed

Shrew, je mi 24:)
Back to top
View user's profile Send private message  
Mo Cuishle
kytky 8, meta: 17650
kytky 8, meta: 17650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 17148

PostPosted: Mon 30.7.2007 6:56    Post subject: Reply with quote

edit
_________________
Bye
Back to top
View user's profile Send private message  
greenwood
seja feliz, menina


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 28435

PostPosted: Mon 30.7.2007 7:08    Post subject: Reply with quote

mne setreni teda taky zrovna moc nejde Embarassed udavim hroznych penez za jidlo a obleceni, v tom jsem strasna...plus dost penez padne na takovy ten "bezny provoz"-tramvajenka, menza, hospody,kavarny apod...
no,mela bych se naucit setrit a to dost rychle, ale problem je v tom,ze cim vic vydelavam, tim vic utracim Rolling Eyes
_________________
"Valeu a pena? Tudo vale a pena se a alma não é pequena" ~ Fernando Pessoa, Mensagem, Mar Português

“It’s dark because you are trying too hard.
Lightly child, lightly. Learn to do everything lightly.
Yes, feel lightly even though you’re feeling deeply.
Just lightly let things happen and lightly cope with them."
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Řečičky, názory, etc. All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, 4 ... 53, 54, 55  Next
Page 3 of 55

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms