sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné jaro!
Za co utrácíte vs. na čem šetříte
Goto page 1, 2, 3 ... 53, 54, 55  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Řečičky, názory, etc.
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Ruth A.
sort of mental masturbation


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 18423

PostPosted: Sun 29.7.2007 15:53    Post subject: Za co utrácíte vs. na čem šetříte Reply with quote

Snažíte se ušetřit každou korunu, nebo si raději dopřejete méně výrobků ale zato kvalitnějších? Máte nějaké fígly na ušetření? Dáváte si třeba vždy "něoc stranou" nebo jdete často do mínusu? za co utratíte nejvíc/ nejmíň?
Plus můžete připojit, jestli studujete, pracujete, jestli máte brigádu, jaké máte kapesné, jestli se živíte sami, nebo žijete s rodiči apod...
Back to top
View user's profile Send private message  
Suny
..........................


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 12995

PostPosted: Sun 29.7.2007 15:56    Post subject: Reply with quote

jako malá jsme byla děsnej šetřílek, nevím, proč se to tak zvrhlo Sad
Neušetřím prakticky nic.
Každopádně kupuju spíš míň věcí a kvalitní, než hromadu a levnějších...
A asi nejvíc utratím za oblečení a kosmetiku, ale já vlastně za nic jinýho peníze nevydávám. Sem tam si koupím něco do školy, sem tam nějaký dárek a nebo nějakou drobnost ...
Pak samozřejmě jídlo, ve kterym si taky dopřávám Rolling Eyes

No, do konce září musím našetřit 6tisíc a nevím jak to zvládnu Laughing Já prostě když mám peníze, tak je hned musím utratit, a nevím, jak tohle změnit, protože budu muset.

Každopádně do mínusu nechodím, jednak si peníze nepůjčuju a na účtě mi to NAŠTĚSTÍ nejde, jinak by to byl docela malér Laughing

A studuju (od října snad budu mít i nějakou brigádu), sem tam si něco přivydělám na aukru a jinak mě živí moji drazí rodičové, kteří z toho mají jistě hroznou radost Nevinnik
Takže dostávám kapesný, za který si kupuju věci na sebe, kosmetiku a občas jídlo (plus amozřejmě když někam jdu večer) ... prakticky vůbec si rodičům o peníze neříkám (krom toho kapesného) a jen občas mi máma něco koupí, ale už je s tím moc nechci otravovat, udělali toho pro mě až až a už mi je blbý vodit mámu po obchodech a přesvědčovat ji, že tohle FAKT potřebuju Laughing
_________________

If you want to make God laugh, tell him about your plans.

-Woody Allen-
Back to top
View user's profile Send private message  
Lily Water
....................


Joined: 25 Feb 2007
Posts: 1324

PostPosted: Sun 29.7.2007 16:00    Post subject: Reply with quote

Čím víc peněz mám, tím víc utrácím Rolling Eyes Laughing kupuju každou blbost, mám ráda kvalitní kosmetiku, nesnáším vietnamské oblečení, jím hodně sladkostí, málokdy se rozhoduju podel ceny... Že ta věc byla zbytečně drahá mi dojde, až když s ní odcházím domů. Dřív jsem byla docela šetřivá, ale pak se to nějak zvrtlo. Musím mít všechno, co chci Rolling Eyes
Back to top
View user's profile Send private message  
Suny
..........................


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 12995

PostPosted: Sun 29.7.2007 16:04    Post subject: Reply with quote

Lily Water wrote:
Čím víc peněz mám, tím víc utrácím Rolling Eyes Laughing kupuju každou blbost, mám ráda kvalitní kosmetiku, nesnáším vietnamské oblečení, jím hodně sladkostí, málokdy se rozhoduju podel ceny... Že ta věc byla zbytečně drahá mi dojde, až když s ní odcházím domů. Dřív jsem byla docela šetřivá, ale pak se to nějak zvrtlo. Musím mít všechno, co chci Rolling Eyes


To mi něco připomíná Roflnik
_________________

If you want to make God laugh, tell him about your plans.

-Woody Allen-
Back to top
View user's profile Send private message  
Ruth A.
sort of mental masturbation


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 18423

PostPosted: Sun 29.7.2007 16:05    Post subject: Reply with quote

ed


Last edited by Ruth A. on Thu 14.3.2013 15:35; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Mo Cuishle
kytky 8, meta: 17650
kytky 8, meta: 17650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 17148

PostPosted: Sun 29.7.2007 16:12    Post subject: Reply with quote

edit
_________________
Bye
Back to top
View user's profile Send private message  
Lily Water
....................


Joined: 25 Feb 2007
Posts: 1324

PostPosted: Sun 29.7.2007 16:17    Post subject: Reply with quote

Suny- ale my za to přece nemůžeme Nevinnik já mám v horoskopu, že za to můžou rodiče, protože na mně vždycky šetřili Roflnik

Ruth, s tou inspirací moc neporadím, taky bych nějakou potřebovala Confused Já si vydělávám Oriflamem (ale už mě to nebaví, mám max. 2 stovky měsíčně, protože se vůbec nesnažím) a prodáváním kosmetiky na aukru. Jsou to věci, které jsem v záchvatu nakupování koupila za 500 a po jednom použití prodám třeba za 300 Mad Laughing ale aspoň něco...
Back to top
View user's profile Send private message  
honey
kytky 7, meta: 13150
kytky 7, meta: 13150


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 12750

PostPosted: Sun 29.7.2007 16:22    Post subject: Reply with quote

Vidíš, Ruth, a mě osobně přijde, že strašně nesmyslně rozhazuješ ... já vím, kvalita je fajn a tak, ale ... když si to člověk nemůže dovolit, tak nač kupovat drahé kosmetické produkty? ... to mi příjde strašná rozmazlenost, ale ... chápu, každý má jiné uchylky, no

Já osobně jsem takový šetřílek, protože mě psychicky uspokojuje, když mám hodně peněz Laughing - protože nesnáším ten pocit: Já na to nemám/já do kina nemůžu/na večeři Tě nemůžu pozvat. Ale samozřejmě nejsem Skrblík, že bych si nic nekupovala

Jinak nemám žádné úchylky, do kterých bych vrážela veškeré peníze. Oblečení v drtivé většině pořídím levně v sekáčích, kosmetika a dekorativka mi vydrží dlouho a navíc kupuji většinou levné věci (ne - levné se nerovná nekvalitní), knížky už si moc nekupuju (a když už, tak v antikvariátech, jsou tam poklady!). Je ale fakt, že jsem v poslední době šla do sebe a sem tam si dopřeju něco dražšího (tedy - pro mně je i tvářenka za dvě stovky luxus, no..), už neobracím každou korunu, i když pořád mám v sobě zakořeněnou skromnost.... ne, nejsem Skrblík, ale říkám si - skutečně bez toho nemůžu žít? Použiju to vícekrát než dvakrát?
Jiná věc samozřejmě je, když mi to platí rodiče Embarassed - tak jako když mi mamka dala sto euro v Sephoře a řekla - kup si co chceš (stejně mi bylo blbé utratit všechno, tak jsem půlku ze slušnosti vrátila)
Back to top
View user's profile Send private message  
Claris
Každý den odvahu!
kytky 8, konec


Joined: 05 Jan 2007
Posts: 28775
Location: v nadoblačnu

PostPosted: Sun 29.7.2007 16:27    Post subject: Reply with quote

Ruth, já si vždycky myslela, že ty jsi na tom po finanční stránce velice dobře, protože když vidím, co si kupuješ, to já bych si nemohla dovolit ani náhodou. je to samozřejmě tvoje věc, ale stěžovat si, že máš málo peněz, že přemýšlíš nad jogurtem a pak si koupit pudr Chanel a stíny Dior (např.)... tak fakt nevim, co si o tom myslet...
Back to top
View user's profile Send private message  
Mishaaa
Love dogs <3


Joined: 21 Jan 2007
Posts: 9016

PostPosted: Sun 29.7.2007 16:27    Post subject: Reply with quote

No,pokud mam vychazet ze svych penez,snazim se setrit,ale nekdy je rozhazim raz dva..a to nemam brigadu ani kapesne nedostavam-nasim to pride zbytecne,pokud neco chcu at si reknu...na jednu stranu je to dobre,ale nekdy,pak nesmyslne utracim Embarassed
tak obleceni-jak co...treba kabelky a take kraviny mam moc levnych,dziny par ale zato drahych a znackovych,tricka tak napul mikiny taky..proste toho co mam moc npotrebuju extra znackove Cool ale zato boty a dziny musi byt Cool
nasi sou v tomto v pohode,docela sem si zvykla,i tatuv pristup me lehce rozmazluje (ale ne ze bych kupovala dycky to nejdrazsi,to ne...ale on treba nechce abysme si nekupovaly levne a neznackove veci no..samozrejme,mluvi tak protoze si to muze dovolit a nechce abysme prej delali ostudu Embarassed Laughing )
_________________
Pokud je láska nesmrtelná,potom pevně věřím,že se po smrti setkám se všemi psy mého života,když pro nic jiné,tak pro to moře lásky,které nás spojovalo.... Love
Back to top
View user's profile Send private message  
Rose Madder
kytky 4, meta: 2950
kytky 4, meta: 2950


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 2773

PostPosted: Sun 29.7.2007 16:32    Post subject: Reply with quote

Já vrážím peníze hlavně do zábavy, jestli se to tak dá napsat - spadá sem cestování, výlety, návštěvy různých zařízení /hospody, kino,.../ a tak.

Teď taky docela utrácím za oblečení a doplňky. Je fakt, že se většinou nejedná o horentní sumy, jelikož mě každá věc poměrně rychle nudí, tudíž netrvám moc na kvalitě.

Přes semestr platím privát, jízdný a tak, ale na to mi přispívají naši.

Nešetřím moc ráda, ale jsem toho schopná, když něco fakt chci - teďkon jsem třeba šetřila na dovču. Jinak si furt říkám, že zejtra už tady nemusím bejt, tak proč škudlit každou korunu Smile Moc se neomezuju.

Jinak studuju a u toho si přivydělávám. Teď mám práci, která mi těch pár tisíc měsíčně hodí, což je strašně fajn. Smlouvu mám ale jen do konce srpna, takže pak ze mě bude zase "chudej student" Smile Bude se mi ale zvykat dost těžko, ptž jsem si velmi rychle přivykla neohlížet se moc na peníze Embarassed Pak mám ještě jednu prácičku, ale ta mi hodí maximálně 2000 měsíčně, což bohužel nestačí. Ale tak aspoň něco.
_________________
Jakmile začne člověk přemýšlet, přestává žít...


Last edited by Rose Madder on Sun 29.7.2007 16:33; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
sl.megi
kytky 5, meta: 4650
kytky 5, meta: 4650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 4471

PostPosted: Sun 29.7.2007 16:33    Post subject: Reply with quote

Já většinou vyjdu. Kdyžak si půjčím od sestry pár stovek, ale ty hned zase vrátím. Nemůžu si dovolit se moc rozšoupávat, takže žádné velké nákupy nedělám. Kosmetiku mi kupuje mamka, protože čerpám z AVONU, který dělá, takže mi to platí. Nejvíc asi utratím na jídle a když jdu někam večer sednout. Nemám obědy, takže o polední pauze to občas někdy roztočím. Od září to bude ale lepší, protože nám taťka zvedá alimenty a od ledna ještě lepší, protože mi budou chodit i přídavky.
_________________
Zmáknu to!
Back to top
View user's profile Send private message  
Alshwarya
kytky 8, meta: 21650
kytky 8, meta: 21650


Joined: 29 Apr 2007
Posts: 20994

PostPosted: Sun 29.7.2007 17:08    Post subject: Reply with quote

edit


Last edited by Alshwarya on Fri 12.2.2010 13:20; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Lothórien
kytky 7, meta: 12150
kytky 7, meta: 12150


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 12074

PostPosted: Sun 29.7.2007 17:10    Post subject: Reply with quote

ed


Last edited by Lothórien on Fri 6.6.2008 22:21; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
gigli
kytky 7, meta: 14150
kytky 7, meta: 14150


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 14080

PostPosted: Sun 29.7.2007 17:15    Post subject: Reply with quote

honey wrote:
Já osobně jsem takový šetřílek, protože mě psychicky uspokojuje, když mám hodně peněz Laughing - protože nesnáším ten pocit: Já na to nemám/já do kina nemůžu/na večeři Tě nemůžu pozvat. Ale samozřejmě nejsem Skrblík, že bych si nic nekupovala


jj, přesně. nesnášim ten pocit, že nemám na takový věci jako oběd v restauraci, zajít do kina a koupit si tam popcorn (i když ten už moc nekupuju, protože mě vždycky totálně vytočí, jak po mě za balíček popcornu a colu můžou chtít stovku. nemám ráda, když mě někdo okrádá).

ale stejně podle mě utratim tak okolo pěti tisíc za měsíc (a mohla bych utratit o dost víc), takže moc nechápu, ruth, do čeho to vrážíš. a taky platim dopravu a kupuju domu jídlo (teda táta nosí stravenky, ale ty nikdy na měsíc nevyjdou) a navíc ještě k tomu kouřim (minimálně dvě krabičky týdně).
oblečení kupuju v sekáčích povětšinou. nebo na aukru. jednou za čas si teda koupim něco dražšího, ale teď si ani nevzpomínám, kdy to bylo naposled. s kabelkama a tak je to stejný. kabelky ani moc nekupuju. stejně povětšinou nosim velkou od guess nebo malou od jennifer lopez a nic jinýho nepotřebuju.
kosmetiku taky moc nekupuju. stačí pár věcí. i když si třeba koupim lesk od diora, tak ho mám už rok a jiný v dohledný době kupovat nebudu a tak je to s většinou věcí. opět si nepamatuju, kdy jsem si koupila naposled nějakou kosmetiku. asi v červnu krém na opalování, který jsem na sebe naplácala jednou.
nejvíc peněz asi nacpu do jídla a pití.
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Řečičky, názory, etc. All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2, 3 ... 53, 54, 55  Next
Page 1 of 55

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms