sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
Zivot v zahranici
Goto page 1, 2, 3 ... 20, 21, 22  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Řečičky, názory, etc.
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Alunka
kytky 6, meta: 9450
kytky 6, meta: 9450


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 9362

PostPosted: Sat 28.7.2007 14:59    Post subject: Zivot v zahranici Reply with quote

Uvazovali jste nekdy o tom, nebo mate nejaky zkusenosti?

Jsou pro vas Cechy domov a vite, ze tady zustanete, a nebo chce zkusit poznat neco jinyho?

Doufam, ze tohle tema tady neni.

ja si totiz konecne ted uvedomila, ze doma jsem proste doma, ze mi chybej takovy obycejny typicky cesky veci Embarassed , ktery ani neumim popsat, ale vim, ze jsou jen u nas.
Back to top
View user's profile Send private message  
sun Topic
kytky 7, meta: 14150
kytky 7, meta: 14150


Joined: 19 Jan 2007
Posts: 13939

PostPosted: Sat 28.7.2007 15:01    Post subject: Reply with quote

Hej, chcem odist, je to moj sen.. co dodat Razz Smile
Back to top
View user's profile Send private message  
sun Topic
kytky 7, meta: 14150
kytky 7, meta: 14150


Joined: 19 Jan 2007
Posts: 13939

PostPosted: Sat 28.7.2007 15:02    Post subject: Reply with quote

A s tymi typickymi vecami - pripomina mi to mna, ked idem na chatu.. zrazu sa vratim, po par dnoch, tyzdnoch.. som v byte sama a je tu vsetko co predtym, to, co som na chate nemala.. a ked sa vtedy prechadzam nasim sidliskom, viem, ze Tu je moj domov a nie na chate. Na druhu stranu, cely zivot snivam o tom odist. A aj odidem Wink
Back to top
View user's profile Send private message  
Alunka
kytky 6, meta: 9450
kytky 6, meta: 9450


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 9362

PostPosted: Sat 28.7.2007 15:03    Post subject: Reply with quote

sun Topic wrote:
Hej, chcem odist, je to moj sen.. co dodat Razz Smile

no muj sen to byl vzdycky taky, ale ted vim, ze se vratim. Chci jet v budoucnu nekam na dyl .. treba na rok na dva, ale chci se pak vratit zpatky a to jsem si myslela, ze nikdy nebudu chtit, ze Cechy nemam rada.
Back to top
View user's profile Send private message  
Snowy
pocketful of sunshine


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 23092

PostPosted: Sat 28.7.2007 15:05    Post subject: Reply with quote

Já se myslim ani vyjadřovat nemusim Confused Chci pryč. Nevim, jestli napořád, ale chci. Mam pocit, že jsem se měla narodit někde jinde...asi kdekoliv jinde. Když jsem v zahraničí, cejtim se tak úžasně...Připadá mi, jako by byl nad ČR nějaký oblak pesimismu, napětí...Když se odněkud vracim, je mi hrozně úzko..
_________________
▲▼▲▼▲▼▲▼▲▼▲▼▲▼▲
Back to top
View user's profile Send private message  
Suny
..........................


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 12995

PostPosted: Sat 28.7.2007 15:05    Post subject: Reply with quote

Já si moc neumím představit, že bych žila někde jinde, ačkoliv Česko není zrovna ideální stát. Rozhodně bych nechtěla bydlet někde jinde, než v Evropě, to ani za nic. A kdybych se musela stěhovat, tak asi někam na jih, třeba Španělsko, i když sever je nádherný, tak život tam si dlouhodobě představit neumím.
A můj brácha žije už 4roky v Anglii na pobřeží a ačkoliv je to tam nádherný, tak chce pryč. Teď dostudoval školu a ještě rok tam zůstane kvůli svojí přítelkyni (která ještě rok musí studovat) a pak z Anglie odjedou, ale do Česka nechtějí. Spíš to vypadá na Německo. Ale on je v tomhle jiný než já, já bych klidně odjela na rok někam (ale ne sama) ale neumím si představit, že bych svoje děti vychovávala někde jinde a hlavně že bych "u sebe" neměla rodiče, ačkoliv mi občas jdou silně na nervy.
_________________

If you want to make God laugh, tell him about your plans.

-Woody Allen-
Back to top
View user's profile Send private message  
Alunka
kytky 6, meta: 9450
kytky 6, meta: 9450


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 9362

PostPosted: Sat 28.7.2007 15:07    Post subject: Reply with quote

Snowy, ale ja to mam uplne stejne, ale prave proto me prekvapilo, co pocituju ted.
Back to top
View user's profile Send private message  
Suny
..........................


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 12995

PostPosted: Sat 28.7.2007 15:07    Post subject: Reply with quote

Snowy wrote:
Já se myslim ani vyjadřovat nemusim Confused Chci pryč. Nevim, jestli napořád, ale chci. Mam pocit, že jsem se měla narodit někde jinde...asi kdekoliv jinde. Když jsem v zahraničí, cejtim se tak úžasně...Připadá mi, jako by byl nad ČR nějaký oblak pesimismu, napětí...Když se odněkud vracim, je mi hrozně úzko..

to je pravda, ale ono se to ve světe o nás říká, že Češi jsou pesimisti a žijí v neustálym stresu apod, bohužel Confused
_________________

If you want to make God laugh, tell him about your plans.

-Woody Allen-
Back to top
View user's profile Send private message  
sl.megi
kytky 5, meta: 4650
kytky 5, meta: 4650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 4471

PostPosted: Sat 28.7.2007 15:08    Post subject: Reply with quote

Já o tom uvažuju už strašně dlouho. I když k domovu tíhnu docela hodně, tak chci rozhodně někam jet. Kdyby na pár let. Bývala spolužačka se nedávno přestěhovala do Norska. Nedokážu si představit, že bych takhle odešla a všechno tady nechala. Začít od znova. Ale zase na druhou stranu je to velká příležitost a zkušenost.

Uvidíme. Nejradši bych to měla tak, že bych měla víc domovů. Kočovný život tak trochu. Ale to bych musela mít asi tučné konto nebo se živit něčím, co můžu provozovat všude a nezávazně. Třeba koncertovat Very Happy. No kéžby..

Alunko, taky cítím ty typické české věci. Ať už zvyky nebo jídlo. Nebo už jenom atmosféru různých míst..Už když jsem v Brně a přijedu domů na delší dobu, tak se svým způsobem těším a mám to tady strašně i skrze všechno ráda. A to nemusím ani za hranice
_________________
Zmáknu to!
Back to top
View user's profile Send private message  
Rose Madder
kytky 4, meta: 2950
kytky 4, meta: 2950


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 2773

PostPosted: Sat 28.7.2007 15:13    Post subject: Reply with quote

Život v zahraničí mě neláká a nikdy nelákal. Chtěla bych poznat spoustu zemí, ale spíš jako turista. Je fakt, že si dokážu představit, že bych někam odjela třeba na rok /ne sama/, ale to se asi spíš nezrealizuje. Každopádně celej život bych jinde žít nechtěla.
_________________
Jakmile začne člověk přemýšlet, přestává žít...
Back to top
View user's profile Send private message  
Snowy
pocketful of sunshine


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 23092

PostPosted: Sat 28.7.2007 15:16    Post subject: Reply with quote

Alunka wrote:
Snowy, ale ja to mam uplne stejne, ale prave proto me prekvapilo, co pocituju ted.


Já si teď řikam, že mi Čechy chybět nemůžou, ale nevim. Nikdy jsem tak moc dlouho pryč nebyla.
Ty chceš jet v budoucnu na dýl zase do Řecka? Nebo zkusíš zase něco jinýho?


Suny: To jsem netušila, že se tohle říká. Ale je to tak, no Sad V zahraničí je všechno takový uvolněnější...(teda asi jak kde...Francii bych možná s ČR srovnala).
_________________
▲▼▲▼▲▼▲▼▲▼▲▼▲▼▲
Back to top
View user's profile Send private message  
Alunka
kytky 6, meta: 9450
kytky 6, meta: 9450


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 9362

PostPosted: Sat 28.7.2007 15:19    Post subject: Reply with quote

no do Recka asi uz ne .. i kdyz (to je moje srdcova zalezitost). Chtela bych treba do Kanady Embarassed Australie nebo nekam, kde bych se domluvila. A na dyl, ale az v budoucnu .. v dalekym budoucnu =).

Chtela bych jet na rok na dva na pet let. Nevim.

- stejne skoncim v Recku, to je jasny Very Happy ..

Mne chybi ta atmosfera treba u nas ve meste v podvecer, takovej ten ceskej vesnickej vzduch a vsechno mozny. Ted hlavne dest - ten uz jsem dva mesice nezazila Very Happy ..
Back to top
View user's profile Send private message  
ephelides
*louloute*


Joined: 04 Jan 2007
Posts: 15244

PostPosted: Sat 28.7.2007 15:21    Post subject: Reply with quote

Snowy wrote:
Já si teď řikam, že mi Čechy chybět nemůžou, ale nevim. Nikdy jsem tak moc dlouho pryč nebyla.


no to jsem si rikala kdysi taky, ale neni to tak, nicmene je fakt ze i kdyz domov je domov prace v CR pro me neni / i kdyz nikdy nerikej nikdy/...
Back to top
View user's profile Send private message  
Mo Cuishle
kytky 8, meta: 17650
kytky 8, meta: 17650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 17148

PostPosted: Sat 28.7.2007 15:26    Post subject: Reply with quote

edit
_________________
Bye
Back to top
View user's profile Send private message  
ephelides
*louloute*


Joined: 04 Jan 2007
Posts: 15244

PostPosted: Sat 28.7.2007 15:33    Post subject: Reply with quote

ja si prave myslim ze to v CR mame dost blby.....uz jen kdyz clovek jde do supermarketu a v kazdym tescu na neho koukaji shnily jabka a zeleny merunky je mi fakt stydno.....to by si nikdo v zapadni evrope proste nedovolil a to se nebavim ze ceny jsou pomalu nastejno
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Řečičky, názory, etc. All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2, 3 ... 20, 21, 22  Next
Page 1 of 22

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms