sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
Tak "hodni" ze sa nedaju vydrzat + ponukanie pomoc
Goto page 1, 2  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Srdeční záležitosti
View previous topic :: View next topic  
Author Message
melly
:-)


Joined: 07 Jan 2007
Posts: 2770

PostPosted: Sun 22.7.2007 21:37    Post subject: Tak "hodni" ze sa nedaju vydrzat + ponukanie pomoc Reply with quote

Poznate aj vy takych ludi, co sa tak ochotni, ustretovi a tak sa snazia az lezu na nervy? Ja na takych ludi obcas narazim a vzdy mam z toho pocit viny, ze oni su tak dobri a ja taka zla, ze ich takmer neznasam a nedokazem ocenit. Mam jednu taku kamaratku a po dvoch rokoch ju pomaly uz nemozem ani citit. Samozrejme, ona sa tym viac snazi... Embarassed Brrr. Ake mate skusenosti? tiez z toho mavate tak blby pocit?

Dnes som povedala priatelovi, ze snad tak ja neposobim. A on ze mozno na niekoho ano Shocked Co ma uplne vydesilo. Posobim tak na niekoho? Embarassed Ja som v skutocnosti hrozne zla Twisted Evil , takze snad nie. Aj ked je pravda, ze neviem moc vhodnym sposobom ponukat pomoc, stava sa mi, ze ten clovek to pochopi uplne zle. Confused Takze dalsie otazka: Akym sposobom ponukate pomoc a udrziavate dobre vztahy, aby ste nevyzerali ako prisavky alebo aby ste niekoho neurazili (akoze je tak neschopny, ze potrebuje pomoc Embarassed ).
_________________
www.melly.sk

Nejaké moje články o pozitívnom myslení, osobnostnom rozvoji, rozhovory so zaujímavými ľuďmi apod. V minulosti mi téma pozitívneho myslenia dosť pomohla. Mojím snom je, aby sa o tom dozvedelo čo najviac ľudí, možno to pomôže niekomu ďalšiemu alebo sa aspoň usmeje a jeho život bude o kúsok lepší... Ak poznáte niekoho, koho to zaujíma alebo by mu to mohlo pomôcť, budem rada ak ma odporučíte Smile
www.facebook.com/pekne.citanie
Back to top
View user's profile Send private message  
honey
kytky 7, meta: 13150
kytky 7, meta: 13150


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 12750

PostPosted: Sun 22.7.2007 21:50    Post subject: Reply with quote

Já s oblibou říkám všem okolo, kteří mi říkaj, jak hrozně jsem hodná: "Já nejsem hodná, já jsem blbá" Laughing

Upřímně na mně působíš všelijak, jen ne zle. Z čistě nezaujatého hlediska musím říct, že mi zrovna přijdeš jako ten typ, který by ani mouše neublížil a upřímně si nedovedu představit, že bys dokázala na někoho křičet, nedejbože sprostě nadávat, ....prostě ne.

Jinak těm až přespířiliš hodným lidem říkám pracovně "vlezdoprdelkové" ... vyhodíš je dveřmi a oni přilezou oknem. Jako já moc ráda pomůžu, ale odcaď pocaď . Už jsem se odnaučila ze sebe dělal blbce .... ( a že mi to dlouho trvalo! )
Back to top
View user's profile Send private message  
Lothórien
kytky 7, meta: 12150
kytky 7, meta: 12150


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 12074

PostPosted: Sun 22.7.2007 21:54    Post subject: Reply with quote

ed


Last edited by Lothórien on Fri 6.6.2008 17:55; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
melly
:-)


Joined: 07 Jan 2007
Posts: 2770

PostPosted: Sun 22.7.2007 21:56    Post subject: Reply with quote

Honey, a nemas pocit viny, ked clovek co sa tak snazi byt na teba dobry a vsetko ti strasne lezie na nervy? Ja mam obcas tento problem. Proste ti ludia su az take "prisavky" az je to strasne. A pritom ti nechcu nijak uskodit, ublizit, ale naopak, robit co najlepsie.
_________________
www.melly.sk

Nejaké moje články o pozitívnom myslení, osobnostnom rozvoji, rozhovory so zaujímavými ľuďmi apod. V minulosti mi téma pozitívneho myslenia dosť pomohla. Mojím snom je, aby sa o tom dozvedelo čo najviac ľudí, možno to pomôže niekomu ďalšiemu alebo sa aspoň usmeje a jeho život bude o kúsok lepší... Ak poznáte niekoho, koho to zaujíma alebo by mu to mohlo pomôcť, budem rada ak ma odporučíte Smile
www.facebook.com/pekne.citanie
Back to top
View user's profile Send private message  
melly
:-)


Joined: 07 Jan 2007
Posts: 2770

PostPosted: Sun 22.7.2007 22:00    Post subject: Reply with quote

Loth, to som rada, ze tak na teba neposobim. Fakt si nestretla takych ludi? Shocked Asi mam na to stastie alebo co Paranoidnik Napriklad ked som mala 16, taky chlapec mi furt volal a pisal. Bol hrozne mily, aj celkom pekny, aj sa s nim dalo pokecat, ale proste uplne sa "prisal" az som s nim uplne prerusila kontakt, lebo som uz nemohla Embarassed Doteraz sa za to hanbim. Embarassed No a teraz ta kamaratka ma zerie. Prisla mi od nej pohladnica. Inak pohladnice milujem, ale tato ma uplne znechutila. Som uz na nu uplne alergicka. Embarassed Asi takych ludi pritahujem alebo co Rolling Eyes
_________________
www.melly.sk

Nejaké moje články o pozitívnom myslení, osobnostnom rozvoji, rozhovory so zaujímavými ľuďmi apod. V minulosti mi téma pozitívneho myslenia dosť pomohla. Mojím snom je, aby sa o tom dozvedelo čo najviac ľudí, možno to pomôže niekomu ďalšiemu alebo sa aspoň usmeje a jeho život bude o kúsok lepší... Ak poznáte niekoho, koho to zaujíma alebo by mu to mohlo pomôcť, budem rada ak ma odporučíte Smile
www.facebook.com/pekne.citanie
Back to top
View user's profile Send private message  
Lothórien
kytky 7, meta: 12150
kytky 7, meta: 12150


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 12074

PostPosted: Sun 22.7.2007 22:04    Post subject: Reply with quote

ed


Last edited by Lothórien on Fri 6.6.2008 17:55; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
honey
kytky 7, meta: 13150
kytky 7, meta: 13150


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 12750

PostPosted: Sun 22.7.2007 22:06    Post subject: Reply with quote

Jako já vydržím hodně, ale jakmile dostává "přísavkový syndom" Laughing , tak dostanu kopřivku a po čase se takovému člověku vyhýbám, protože ztrácím k němu úctu.

Nevím, jestli takové lidi přitahuješ, ale můžeš na lidi působit jako takový drahokam , na který si nedovolí sáhnout, aby se neulomil ... a tak se k Tobě chovají až moc hodně a snaží se tě podvědomě opečovávat (ale je to jen taková domněnka)
Back to top
View user's profile Send private message  
melly
:-)


Joined: 07 Jan 2007
Posts: 2770

PostPosted: Sun 22.7.2007 22:18    Post subject: Reply with quote

honey wrote:

Nevím, jestli takové lidi přitahuješ, ale můžeš na lidi působit jako takový drahokam , na který si nedovolí sáhnout, aby se neulomil ... a tak se k Tobě chovají až moc hodně a snaží se tě podvědomě opečovávat (ale je to jen taková domněnka)


S tymto spravanim sa stretavam, sice som si ho takto nikdy nepomenovala Laughing Som presvedcena, ze je to tym, ze vacsinu casu posobim drobne a vyplasene a tak maju ludia obcas tendenciu ma ochranovat, co mam celkom rada Embarassed Obavam sa, ze toto je skor o tom, ze si nedokazem stanovit hranice. A ti ludia sa na mna nalepia preto, lebo nie som velmi dlhu dobu ich schopna poslat do kelu (ako to asi robi zvysok sveta) aby som im neublizila a radsej sa sama trapim a citim sa zla Rolling Eyes Napriklad ten spominany chlapec bol taky nalepeny na viacero slecien a stazoval sa, ze potom prerusili kontakt. Ja som to najprv neodhadla a potom mu nevedela ublizit, ze to zaslo az niekde aka som jedinecna, vynimocna a vylial mi svoj smutny zivotny pribeh Embarassed proste uplny tragik. este som sa trapila asi rok (volal skor kazdy den aj hodinu dve, posielal plno milych sms) a potom som uz nemohla... Embarassed Sad No a ta kamaratka - akoze priatel sa vyjadril, ze je mila, ale taka trochu zkrachovana Embarassed Embarassed Honey, presne jak vravis "prisavkovy syndrom" - lenze ako sa takeho cloveka nejak setrne zbavit? Embarassed
_________________
www.melly.sk

Nejaké moje články o pozitívnom myslení, osobnostnom rozvoji, rozhovory so zaujímavými ľuďmi apod. V minulosti mi téma pozitívneho myslenia dosť pomohla. Mojím snom je, aby sa o tom dozvedelo čo najviac ľudí, možno to pomôže niekomu ďalšiemu alebo sa aspoň usmeje a jeho život bude o kúsok lepší... Ak poznáte niekoho, koho to zaujíma alebo by mu to mohlo pomôcť, budem rada ak ma odporučíte Smile
www.facebook.com/pekne.citanie
Back to top
View user's profile Send private message  
little_B
...malá bosorka...


Joined: 04 Jan 2007
Posts: 4904

PostPosted: Mon 23.7.2007 9:52    Post subject: Reply with quote

Melly Arrow hm, no ja som sa ešte tuším s takým typom ľudí, aký spomínaš, nestretla... Myslik Teda boli takí, ktorí boli milí a "prítulní", ale nikdy to nepreháňali...

A úprimne povedané si Ťa neviem vôbec predstaviť ako zlú Smile . Práve naopak...

Ja sa tiež snažím ľuďom pomáhať, snažím sa byť milá, ale zas to nepreháňam. Veľakrát som bola taká blbá, že som sa snažila niekomu pomôcť, aj keď sa o moju pomoc neprosil. A potom to dospelo až tam, že tú moju obetavosť dotyčný/dotyčná začal/a zneužívať. A to teda nemusím...
_________________
Prax ukazuje, že žena vydrží ešte desaťkrát toľko vo chvíli, keď vyhlasuje, že už nevydrží. Niektoré typy aj dvadsaťkrát.
Je to dobré. Zachráni to mnohé vzťahy, ktoré stoja za to.
Je to zlé. Udržiava pri živote aj vzťahy, ktoré stoja za hovno už dávno.
Back to top
View user's profile Send private message  
Marfuschka
kytky 2, meta: 500
kytky 2, meta: 500


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 469

PostPosted: Mon 23.7.2007 10:50    Post subject: Reply with quote

Na mě Melly působí jako taková křehká víla; mezi novými lidmi zezačátku ostýchavá, uzavřená, ale přesto milá a kamarádská. Asi na lidi působí tak, že by "mouše neublížila", ale já si myslim, že to není tak úplně pravda. Když jde člověk za svým cílem (u Melly je to výroba šperků) a chce něčeho dosáhnout, tak sebou nemůže nechat vláčet. Pak musí jít tedy ostych stranou a Melly si určitě nenechá všechno líbit. Takže tady si dokážu představit tu průbojnější část Melly. Wink A určitě si nemyslim, že by byla typ přísavky nebo vlezdoprdelky! Myslim, že přísavkami bývají často právě osamělí lidé, kteří nemají moc kamarádů a když už nějakou "spřízněnou duši" najdou, tak hledají způsob, jak si ji nějak - nejlíp natrvalo - k sobě připoutat.. asi to myslí dobře, ale nechápou, že jejich chování dotyčného spíš odradí.
Osobně žádnou přísavku neznám, zato mám dvě spolužačky, které jsou prototypem vlezdoprdelek.. ale možná tenhle výraz není nejvhodnější. Prostě se očividně snaží být ke všem milé za každou cenu, jsou "ochotné", chtějí se zavděčit, hrají si na nejlepší kamarádku. Ale ve skutečnosti jsou vypočítavé, kamarádí se s vámi jen proto, že z vás mají nějaký prospěch (pomlouvají vás u jiných stejně jako ony před váma někoho jiného) a když přijde na věc, dokážou vás zradit a ještě proti vám použijí všechno, co pro vás udělaly.. Tuhle přetvářku nesnáším a od takových lidí radši nic nechci.
Back to top
View user's profile Send private message  
Lenore
___________________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 29904

PostPosted: Mon 23.7.2007 11:16    Post subject: Reply with quote

Já se zase tak bojím, abych nebyla přísavka, že se pro jistotu s nikým nebavím (jako že se neozvu první) a vypadá to, že jsem chladná a namyšlená nebo tak něco.
_________________
queerer than we can suppose
Back to top
View user's profile Send private message  
honey
kytky 7, meta: 13150
kytky 7, meta: 13150


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 12750

PostPosted: Mon 23.7.2007 12:00    Post subject: Reply with quote

melly wrote:
Honey, a nemas pocit viny, ked clovek co sa tak snazi byt na teba dobry a vsetko ti strasne lezie na nervy? Ja mam obcas tento problem. Proste ti ludia su az take "prisavky" az je to strasne. A pritom ti nechcu nijak uskodit, ublizit, ale naopak, robit co najlepsie.


Zrovna dneska jsem si vzpomněla, že podobné pocity mám u ségry. Źije v Praze, a často mi píše na icq, ale prostě - mám ji ráda (pochopitelně), je hrozně hodná, ale AŽ moc - taková vtíravá. Píše mi vždycky takové hezké věci, je hodná, chce si povídat, a já ji vždycky hnusně odsekávám, protože mi leze na nervy. Embarassed .. je mi to líto, protože to tam nemá až tak jednoduché, nemá tam moc přátel, ale prostě ....
Měla bych se polepšit
Back to top
View user's profile Send private message  
Shrew
_______________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 21743

PostPosted: Mon 23.7.2007 12:06    Post subject: Reply with quote

melly, také jsem se s pár lidmi setkala. I oni e mě viděli bůhvíco, vesměs si mě oblíbili, opravdu moc. Těch lidí je víc, momentálně mě těší jejich zájem, ale nereaguju na všechny jejich podněty, zprávy a podobně...jeden známý by udělal cokoliv abychom se mohli vídat. někdy se vymlouvám, že se mi nechce, že nemám čas apod., někdy vůbec neodepisuji..prostě dělám co chci...když nebudeš reagovat, těm lidem to brzy třeba dojde..
_________________
Lidé si brání ve štěstí, protože stále vidí minulost lepší, než byla, přítomnost horší, než je, a budoucnost jinou, než bude.
Back to top
View user's profile Send private message  
Berus
kytky 3, meta: 1750
kytky 3, meta: 1750


Joined: 06 Jan 2007
Posts: 1650

PostPosted: Tue 24.7.2007 9:54    Post subject: Reply with quote

honey wrote:
Já s oblibou říkám všem okolo, kteří mi říkaj, jak hrozně jsem hodná: "Já nejsem hodná, já jsem blbá" Laughing

Přesně tak, tohle říkám taky Laughing Confused

Je fakt, že o pomoc si nikomu neříkám. Už v dětství jsem si všechny problémy řešila sama a už mi to zůstalo.
Ale Melly na mě rozhodně nepůsobí jako přísavka. Přijde mi hodně citlivá a inteligentní, a pokud někoho někdy požádáš o pomoc, není to vyjádření slabosti ani neschoposti. Wink
Back to top
View user's profile Send private message  
JÁjenJÁ
kytky 6, meta: 7450
kytky 6, meta: 7450


Joined: 04 Jan 2007
Posts: 7327
Location: doma :)

PostPosted: Tue 24.7.2007 10:48    Post subject: Reply with quote

To je něco na mě.
Od malička mám averzi k Rychlým šípům, jelikož mě ten kreten Mirek Dušín vytáčel takovým způsobem,. že to až není možný.
nemám ráda ty strašně hodný, ferovy lidi co neznají toho čertíka našeptávače, kterýho občas poslechne skoro každej.
Leze mi to neuvěřitelně na nervy. I když neříkám, že já sama jsem zlá, to ne, ale mám svoje hříchy (jako každej) a občas dělám věci, co "se nedělají"
_________________
Sebeláska je jediná láska, která trvá navěky

O. Wilde
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Srdeční záležitosti All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2  Next
Page 1 of 2

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms