sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
ALERGIE NA SLUNCE
Goto page Previous  1, 2, 3  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Zdraví
View previous topic :: View next topic  
Author Message
zuza
kytky 6, meta: 8250
kytky 6, meta: 8250


Joined: 23 Jan 2007
Posts: 8192

PostPosted: Thu 19.7.2007 22:55    Post subject: Reply with quote

Suny wrote:

a bohužel co tak vím, tak pokud se ti to jednou objeví, už se toho nezbavíš - už se ti to pak objeví po každym delšim slunění Confused
A bohužel nic moc nepomáhá, akorát je dobrý se pořádně osprchovat když vylezeš z moře, pak možná jíst beta karoten, ale to už jsi asi měla dávno začít.

jo ja jsem taky timhle zacla trpet az po nekolikatem intenzivnim pobytu u more - a pak to bylo kazdy rok horsi a horsi - zaclo mi to nejdriv na krku a dekoltu, a postupne to rok od roku bylo na dalsich mistech ikdyz jsem se slunila min a min - na konec jsem byla vzdy pod slunecnikem, s koloboukem, osatkovana - v podstate na slunci jsem se pohybovala jen ve vode a kdyz jsem musela nekam prechazet a i tak staci vystrcit nhu na slnicko a uz to naskakuje Confused
taky jak pise cloudy vadi i kremy, zvlast pokud se smichji se slanou vodou, takze kdyz uz krem, tak po koupani se osprchovat a namazat znovu - ikdyz nakonec ja na faktory neverim, jedine co funguje je stin Laughing
Back to top
View user's profile Send private message  
zuza
kytky 6, meta: 8250
kytky 6, meta: 8250


Joined: 23 Jan 2007
Posts: 8192

PostPosted: Thu 19.7.2007 22:58    Post subject: Reply with quote

annysek wrote:
Mne se to letos stalo taky a to jsem ten typ, co se nikdy nespali a hned zhnedne.. .
ja jdu taky do hneda, fototyp s alergii nesouvisi (asi)
Back to top
View user's profile Send private message  
annysek
.


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 15447

PostPosted: Fri 20.7.2007 7:23    Post subject: Reply with quote

zuzo, ano, to me prave prekvapilo.. Smile
Back to top
View user's profile Send private message  
Rose Madder
kytky 4, meta: 2950
kytky 4, meta: 2950


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 2773

PostPosted: Fri 20.7.2007 8:00    Post subject: Reply with quote

Překvapuje mě, kolik lidí s tím má zkušenosti. Ale jsem klidnější. Tak jsem dneska volala doktorovi, ale bude tam až příští týden. Nicméně přemýšlím, že bych se na to i tak vybodla, ptž tu zaznělo hodně dobrých rad a ještě si něco načtu na netu...

Beta-karoten beru už asi 3-4 měsíce, takže tohle je v pohodě. Na opalování jsem si pořídila ten Daylong - faktor 50, na další dny 16. Na obličej mám ještě Avéne 50. Já se právě bojím, aby ta alergie nebyla z krému. Ale je fakt, že to bude asi z toho, jak jsem posledně ležela na slunci nenamazaná Confused Sice chvíli, ale asi stačilo. Jsem blbá.

Zodac je volně prodejnej? Já myslela, že je jen na předpis. Ona ho právě ta kolegyně používala taky, takže myslíte, že je vhodnej? Uvažuju, že bych si pořídila zodac a k tomu ještě panthenolovou mast. Myslíte, že by to mohlo stačit?

Jinak plánuju, že si seženu i nějakou pokrývku hlavy. Obávám se, že víc už asi dělat nemůžu.
_________________
Jakmile začne člověk přemýšlet, přestává žít...
Back to top
View user's profile Send private message  
annysek
.


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 15447

PostPosted: Fri 20.7.2007 8:01    Post subject: Reply with quote

Rose, zodac je normalne volne prodejny a i celkem levny.. Mne ho doporucila lekarnice, kdyz jsem ji zoufale na skolnim vylete ukazovala svou vyrazku na dekoltu.. Smile
Back to top
View user's profile Send private message  
Nayeli
kytky 3, meta: 1250
kytky 3, meta: 1250


Joined: 30 Apr 2007
Posts: 1152

PostPosted: Fri 20.7.2007 9:12    Post subject: Reply with quote

Rose Madder wrote:

Jinak plánuju, že si seženu i nějakou pokrývku hlavy. Obávám se, že víc už asi dělat nemůžu.


pokryvka hlavy je dobra vec - jeste jsem zapomnela napsat ze ja ji nemela, spalila jsem si hned druhy den pesinku a bolelo me i obycejne cesani a myti vlasu.... Embarassed Rolling Eyes Laughing misty se mi to zaclo i malinko loupat po par dnech - asi nemusim psat, ze to vypadalo krasne.... Laughing
Back to top
View user's profile Send private message  
Rose Madder
kytky 4, meta: 2950
kytky 4, meta: 2950


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 2773

PostPosted: Fri 20.7.2007 10:41    Post subject: Reply with quote

Annysku a fakt to pomohlo? Asi si ho pro klid duše fakt pořídím, abych pak nemusela něco shánět v Tunisku.

edit - Ještě k té pokrývce hlavy. Přemýšlím, co si pořídit, aby to vypadalo esteticky Laughing Na sport klasicky kšiltovku, ale třeba k šatům...? Asi klasickej klobouk...třeba to nebude tak hrozný Laughing
_________________
Jakmile začne člověk přemýšlet, přestává žít...
Back to top
View user's profile Send private message  
mamba
Alexithymia


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 14844

PostPosted: Fri 20.7.2007 10:43    Post subject: ed Reply with quote

edit
Back to top
View user's profile Send private message  
annysek
.


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 15447

PostPosted: Fri 20.7.2007 10:44    Post subject: Reply with quote

Rose, ano, zmizelo to.. ale myslim, ze opalovacim kremem stejne nikdy nic nezkazis..
jak tu nekdo rikal, at si vezmes 60ku, tak jsme ted nekde v radiu slysela, ze maximalni mozny faktor je 50 a ze 60 je jen reklamni trik..
Back to top
View user's profile Send private message  
Rose Madder
kytky 4, meta: 2950
kytky 4, meta: 2950


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 2773

PostPosted: Fri 20.7.2007 10:46    Post subject: Reply with quote

Tak opalovací krém je samozřejmost, už nikdy nevylezu na slunce nenamazaná. To se fakt nevyplácí. Do toho zodacu teda asi půjdu, ať mám alespoň nějakou jistotu. Jinak co se faktoru týče, tak teďkon fakt můžou prodávat maximálně padesátku.
_________________
Jakmile začne člověk přemýšlet, přestává žít...
Back to top
View user's profile Send private message  
Chennile
šenyl


Joined: 04 Jan 2007
Posts: 1152

PostPosted: Fri 20.7.2007 11:13    Post subject: Reply with quote

Rose, já mam to stejný a nedám dopustit na Zodac! Stačí pár dní a je to úplně v pohodě.
Back to top
View user's profile Send private message  
Rose Madder
kytky 4, meta: 2950
kytky 4, meta: 2950


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 2773

PostPosted: Fri 20.7.2007 11:19    Post subject: Reply with quote

A ten Zodac bych měla začít brát ještě před dovolenou? Jako preventivně? To asi ne, že? Mně se to právě objevilo poprvé a netuším, zda se to bude opakovat. Zas pak aby léčba netrvala celou dovču Smile
_________________
Jakmile začne člověk přemýšlet, přestává žít...
Back to top
View user's profile Send private message  
Chennile
šenyl


Joined: 04 Jan 2007
Posts: 1152

PostPosted: Fri 20.7.2007 12:08    Post subject: Reply with quote

Ne, ber ho pokud se ti to znovu objeví. Ale až ho budeš brát, tak přitom nesmíš na sluníčko, což je dost blbá kombinace,m al mohla bys to pak mít ještě horší.... Sad
Back to top
View user's profile Send private message  
Rose Madder
kytky 4, meta: 2950
kytky 4, meta: 2950


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 2773

PostPosted: Fri 20.7.2007 12:54    Post subject: Reply with quote

Aha, tak to je pěkně trapný Confused To nevím, jak se v Tunisku vyhnu slunci Confused Snad se to neobjeví, ptž jinak si to neumím představit, přece nebudu sedět dva týdny na pokoji Confused
_________________
Jakmile začne člověk přemýšlet, přestává žít...
Back to top
View user's profile Send private message  
Suny
..........................


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 12995

PostPosted: Fri 20.7.2007 16:16    Post subject: Reply with quote

rose, já Zodac beru beru na alergii - na trávu apod a je skvělý, ale na sluníčko jsem to nezkoušela, já se neopaluju, takže nemám kde tu alergii chytit, ale asi bude dobrý, zkus ho, ale bez receptu je strašně drahý, s receptem mě vyšel na 41 to obrovské balení.
_________________

If you want to make God laugh, tell him about your plans.

-Woody Allen-
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Zdraví All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3  Next
Page 2 of 3

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms