sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
Ruth jde do sebe
Goto page 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Zdraví
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Ruth A.
sort of mental masturbation


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 18437

PostPosted: Wed 18.7.2007 9:56    Post subject: Ruth jde do sebe Reply with quote

Bylo na čase si tady založit mikrotéma. Všichni jste vítáni, obzvlášť rady od vás a připomínky by byly přínosné, ale není to podmínka vstupu do klubu Laughing

já žasnu nad svým bývalým jídelníčkem:
pití za celý den: tak 200ml vody, sem tam kola, čaj s cukrem, limča
ráno nesquik s polotučným
odpoledne bageta Crocodile, tribitka, jablko
oběd ve škole (moc ne, občas jsem vynechávala a peníze si schovávala stranou Confused )
tabulka čokolády, nebo tak něco, Hamburger...
oběd doma(hlavně těstoviny s omáčkou nebo klobásou) + nějaký dezert typu jogurtu a tak...
k večeři jako oběd, občas moučník apod.
cvičení nikdy Cool
zelenina: nikdy

dneska se divím, že jsem neměla 150kilo, ale jen 70 Rolling Eyes

dneska:
ráno: zpravidla dietní pečivo s ovocnou nebo tvarohovou náplní, černý čaj s mlékem nebo ovocný, hrnek vody
svačina: ovoce a/nebo mléčný výrobek (kysaný nápoj, jogurt, tvaroh...)
oběd: buďto něco ve škole nebo doma(filé s biotěstovinami nebo brambory, KR...), dona nikdy nesmažím, poze peču, duím na vodě atd.
svačina: různé (třeba 60g čokolády, nebo jogürt a ovoce, nebo menší porce pečiva, ovesná kaše, zmrzlina...)
večeře: celozrnné pečivo (1ks) se zeleninou a Cottagem, šunkou nebo rybou
co už nejím nikdy: máslo, margarín apod., nahrazuju to tvarohem a taky uzeniny (kromě šunky), snažím se omezit světlé pečivo odpoledne
pohyb: denně ráno min.5minut cvičení, v 90% pak i odpoledne, posilovna 2-3x týdně hodinu, 1-3x týdně běh (ale te´d je moc horko, ty mě ranila mrtvice Rolling Eyes ), maximum chůze, co se dá
potí: přes den minimálně 1litr vody výhradně neperlivé (většinou 2l), alespoň 0,5 litru čaje, výjimečně cola light

chtěla bych si nějak počítat proteiny, ale nevím, kolik jich potřebuju, údajně 0,3g na 1kg váhy, což překračuju mnohonásobně a podle www.flora.cz mi to taky píše červeně, že mám těch bílkovin moc i ve dnech, dky si nechám skoro žádný maso Shocked (????)

do posilky chodím téměř 2 měsíce a už jsem zvýšila zátěž na několika strojích, hlavně zakopávání, dřív jsem sotva utáhal 7,5 kg, minule jsem v pohodě zvládla 10. Jak často se má přidávat závaží? Nejdu na to moc hrrr???
Trenér mi sestavil cvičení po 3x12 opakováních - nejdřív přítahy na ramenní a zádové svaly, před sebe a za sebe, pak různě činky, nohy, dřepy v leže, vnitřní stehenní svaly, pažní-bicepsy, břišní, rotoped (ale tam fakt nevím, jak dlouho jezdit ???, většinou tak 10minut, protože spěchám Rolling Eyes )
Back to top
View user's profile Send private message  
Kačenka
&


Joined: 01 May 2007
Posts: 10054

PostPosted: Wed 18.7.2007 10:37    Post subject: Reply with quote

Já jezdím na rotopedu před cvičením tak mezi 10-15 minutama, dokud se "neprohřeju" a když doma tak aspoˇm těch 25-30 minut, když po tom nebudu cvičit nebo něco.

A s tím přidáváním, četla sem že týdně by se mělo přidávat 10 % ale myslím že je důležitější, abys cítila že ten sval posiluješ ale přitom tě to nebolelo. Já se snažím dodržovat radši menší zátěž a víc opakování. (ale nejsu odborník..)
Back to top
View user's profile Send private message  
Ruth A.
sort of mental masturbation


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 18437

PostPosted: Wed 18.7.2007 10:41    Post subject: Reply with quote

na začátku na rozehřátí jezdím 5 minut
Njn, 10% týdně, jenže to u všch strojů nejde a pak 10% pokud cvičíš možná častěji než já. A připadá mi to stjně moc. To bych za půl roku zvedala nějakých 80kil Laughing
Back to top
View user's profile Send private message  
Kačenka
&


Joined: 01 May 2007
Posts: 10054

PostPosted: Wed 18.7.2007 10:44    Post subject: Reply with quote

No právě, mně to taky přišlo moc..já zvyšuju až prostě cítím že už mi to jde o dost líp než dřív a že už je ta zátěž prostě malá. Kdyžtak si zkus přidat a uvidíš co bude lepší. Ale já dělávám tak 25-30 opakování většinou...3 série..ale jak na čem, že jo..myslím že hlavní je aby ses cítila dobře ty, každému ty svaly rostou jinak rychle
Back to top
View user's profile Send private message  
Ruth A.
sort of mental masturbation


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 18437

PostPosted: Wed 18.7.2007 10:45    Post subject: Reply with quote

jinak jsem přibrala kilo a zdá se mi (zdání klame Exclamation Evil or Very Mad ) že jsou to svaly, je to možné nabrat kilo svalů za 1,5 měsíce?
Back to top
View user's profile Send private message  
Kačenka
&


Joined: 01 May 2007
Posts: 10054

PostPosted: Wed 18.7.2007 10:48    Post subject: Reply with quote

Určitě!! Já teda cvičím tak dva měsíce, možná víc? teď nevím...nepřibrala sem ani deko ale vidím to na sobě, hlavně na břichu a na stehnech..a celkově mi přijde že su taková pevnější..a hlavně mě to baví, miluju ten pocit když jdu z posilky a nemůžu ani chodit..
Back to top
View user's profile Send private message  
Ruth A.
sort of mental masturbation


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 18437

PostPosted: Wed 18.7.2007 10:54    Post subject: Reply with quote

Corbusier wrote:
Určitě!! Já teda cvičím tak dva měsíce, možná víc? teď nevím...nepřibrala sem ani deko ale vidím to na sobě, hlavně na břichu a na stehnech..a celkově mi přijde že su taková pevnější..a hlavně mě to baví, miluju ten pocit když jdu z posilky a nemůžu ani chodit..

a jak často, jak dlouho cvičíš?
Back to top
View user's profile Send private message  
sun Topic
kytky 7, meta: 14150
kytky 7, meta: 14150


Joined: 19 Jan 2007
Posts: 13939

PostPosted: Wed 18.7.2007 11:11    Post subject: Reply with quote

Noo ja tiez teraz som zacala chodit do posilky (predtym som chodievala vramci treningov, ale to bolo take, sla som na to, co bolo volne a plan ziadny Rolling Eyes ). Teraz si idem dat (asi zajtra) zostavit treningovy plan, podla toho kedy tam bude trenerka.
Zatial cvicim 3x tyzdenne asi hodinku. Teda, rotoped, slapanie, brusaky na zaciatku 100 z toho 20 do lavej a 20do pravej strany na sikme brusne svalstvo. Potom si dam znovu posilovanie na nohy, v sede dvihanie dopredu tych 15-25kg, v lahu zozadu tiez tych 25kg, dvihanie s krcenim noh 60kg (Zatial). Potom ruky, tie mam strasne slabe a to ma stve aj ked ich mam pevne, ale neuvladzem ani tych 15kg a strasne mi to vadi Rolling Eyes Confused Potom si dam znovu daku stovku na slapacom zariadeni Laughing , 50-100brusakov, podla toho ako vladzem. potom sprcha a hura domov Razz

Som zvedava, ako mi zostravi ten plan. Ako sa to robi? Na zaklade coho??
Back to top
View user's profile Send private message  
Ruth A.
sort of mental masturbation


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 18437

PostPosted: Wed 18.7.2007 11:30    Post subject: Reply with quote

sun topic- to máš na všem 2x tolik co já Embarassed
Back to top
View user's profile Send private message  
Suga
kytky 5, meta: 4950
kytky 5, meta: 4950


Joined: 08 Jan 2007
Posts: 4897
Location: Kde mám ty fialový kytky?!

PostPosted: Wed 18.7.2007 11:35    Post subject: Reply with quote

Tak já přispěju o tom jak úžasně to mám já. Od podzimu bych už nikdy nejedla třeba bílé pečivo a nekupuju domu colu ani jiné sladké nápoje. Na plno si uvědomuju co je pro mě naprosto zbytečný (sušenky čokolády) myslim že sem to dost omezila a potom ani nepociťovala na to chuť... ale pak přijde čas kdy mi nějakej tip sušenek zachutná a jim je třeba týden denně Embarassed Sad ale sladký vcelku omezit umím, opravdu to jde, chutě mě nepřepadávají. Zeleninu i ovoce jím dost, na zdraví a na tom jak se člověk cítí se to hned projeví. Téměř vždycky mám v lednici papriky salát atp.
Taky nekupuju šunku bez toho abych nezkoumala co je zač, snažím se vybírat výběrovou a třeba občas i tu fitnes.
A mám radost protože teď najednou piju čaje neslazené Very Happy , protože si je chladím... asi proto mi to nevadí.
Teď s čím mám problém...
Nemůžu se zbavit mléčných výrobků(fakt je to s nima tak na nic??) a nejlepší snídaní když někam jdu do školy atp. je pro mě prostě banán nebo nějaký zákys, mléčný nápoj.
Pak - nikdy nedokážu jíst víckrát než 3x denně. Moc toho vlastně nesním. Myslím že nejvíc mi škodí občasné hrůzodny kdy dojde na fast food nebo na něco s hranolkama a majolkou. Pak je asi na nic že jinak se snažím jíst ok.
No a pohyb... během školního roku toho přes den dost nachodím/nalítám Laughing ted v létě sázím spíš na plavání apson 1týdně, chci chodit ale 2x.
Jo a snad bych dodala že ač se snažím jíst daleko líp než dřív, vážím téměř stejně. A tak doufám, že jsem apson třeba zdravější Confused když mi neubyde ani blbý kilo Vzteklik

A největší problém je, že nevím co udělám se zásobama pudinků a čokolád ve spíži Sad nechce se mi to jíst a je mi líto to nechat jen tak zkazit Confused asi to rozdatttt.... kdo si dá? Laughing Jo a ještě mě napadlo že kdybych bydlela sama jedla bych asi líp, protože R vyžaduje pořádný jídla, já bych byla schopná se odbývat pořád tmavym pečivem a salátem Confused
Back to top
View user's profile Send private message  
Suga
kytky 5, meta: 4950
kytky 5, meta: 4950


Joined: 08 Jan 2007
Posts: 4897
Location: Kde mám ty fialový kytky?!

PostPosted: Wed 18.7.2007 11:43    Post subject: Reply with quote

A tak vůbec mě napadlo, jak dlouho bych musela jíst bez "hrůzodnů" a jak dlouho bych musela chodit 2xtýdně plavat aby se mi váha ustálila na 60, to znamená dolu na trvalo 3 až 4kila? myslim že bych je pak stejně měla zpátky... co? Poraďte já nikdy nehubla, nedržela a žádnou drastickou ani neplánuju
Back to top
View user's profile Send private message  
sun Topic
kytky 7, meta: 14150
kytky 7, meta: 14150


Joined: 19 Jan 2007
Posts: 13939

PostPosted: Wed 18.7.2007 11:44    Post subject: Reply with quote

Ruth A. wrote:
sun topic- to máš na všem 2x tolik co já Embarassed


no a? Wink ja som predtym robila zavodne plavanie 5rokov a capoeiru, to da na kondicne dost zabrat.
Ale uz vidim tu trenerku, da mi viac opakovani a viac serii a menej kil Laughing

Ozaj, ked ste si sli zostavovat ten plan, ako to prebiehalo??

Suga: a bola si za lekarkou? Kamaratka s tym nikdy nemala rpoblem, ked bola mala bola aj strasne vychudnuta.. posledny rok zacala priberat (Stale ma peknu postavu, ale ako ona vravi, nei je to to co to byvalo). A zistili jej zvacsenu stitnu zlazu.. ja mam chronicky zapal a tiez na to beriem lieky. Popr zajst za nejakym odbronikom na vyzivu alebo tak, ten by ti urcite poradil! Wink
Back to top
View user's profile Send private message  
Suga
kytky 5, meta: 4950
kytky 5, meta: 4950


Joined: 08 Jan 2007
Posts: 4897
Location: Kde mám ty fialový kytky?!

PostPosted: Wed 18.7.2007 11:45    Post subject: Reply with quote

sun TOpic... no počkej, za lékařkou s tímhle? A to že mám lehce zvětšenou štítnou žlázu mi loni na podzim řekl gynekolog Shocked
Back to top
View user's profile Send private message  
Ruth A.
sort of mental masturbation


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 18437

PostPosted: Wed 18.7.2007 11:59    Post subject: Reply with quote

sun Topic wrote:
Ruth A. wrote:
sun topic- to máš na všem 2x tolik co já Embarassed


no a? Wink ja som predtym robila zavodne plavanie 5rokov a capoeiru, to da na kondicne dost zabrat.
Ale uz vidim tu trenerku, da mi viac opakovani a viac serii a menej kil Laughing

Ozaj, ked ste si sli zostavovat ten plan, ako to prebiehalo??


prostě mi trenéru ukázal - budeš dělat tohle takhle tolikrát, zkus si to, fajn, jo, víc se naklá¨něj, tak je to dobře, deme dál...
Back to top
View user's profile Send private message  
sun Topic
kytky 7, meta: 14150
kytky 7, meta: 14150


Joined: 19 Jan 2007
Posts: 13939

PostPosted: Wed 18.7.2007 12:03    Post subject: Reply with quote

Ruth A. wrote:
sun Topic wrote:
Ruth A. wrote:
sun topic- to máš na všem 2x tolik co já Embarassed


no a? Wink ja som predtym robila zavodne plavanie 5rokov a capoeiru, to da na kondicne dost zabrat.
Ale uz vidim tu trenerku, da mi viac opakovani a viac serii a menej kil Laughing

Ozaj, ked ste si sli zostavovat ten plan, ako to prebiehalo??


prostě mi trenéru ukázal - budeš dělat tohle takhle tolikrát, zkus si to, fajn, jo, víc se naklá¨něj, tak je to dobře, deme dál...


pockaj a to ti potom dal daky plan alebo co? aby zistil ci mi moze dat viac/menej alebo kolko opakovani, chcem aby mi to urcil na zaklade napriklad ze chcem schudnut a nabrat svalstvo, to mi normalne spravi tak ako chcem? Laughing

Suga: no zvacsena stitna zlaza moze znamenat ze lahsie priberas Wink treba zajst na endokrinologiu a dat si spravit vysetrenie (pri malickom zvatseni budes brat jod tusim a pri vacsom ti nasadi lieky - euthyrox). inak ako nic to nie je neboli tonic.. len ked mas tie lieky, automaticky ti upravuje tu hormonalnu stranku stitnej zlazy na normalnu, tiez beriem lieky (kazde rano) a pohoda, das si to pred jedlom a mas to Cool
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Zdraví All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
Page 1 of 7

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms