sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
Filmy & seriály
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 128, 129, 130, 131  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Řečičky, názory, etc.
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Fantagiro
kytky 3, meta: 1950
kytky 3, meta: 1950


Joined: 21 Jan 2007
Posts: 1833
Location: Slovensko

PostPosted: Thu 11.2.2021 21:28    Post subject: Reply with quote

annysek wrote:
Konkrétně na Bridgerton jsem se nedívala a dívat ani nebudu, ale k tomuhle tématu rasové vyváženosti..

Mně to teda nijak neuráží, pokud daný seriál není přesný ani v jiných historických aspektech. Stejný feedback jsem slyšela i třeba na Queen's Gambit a sama jsem si toho tam ani nevšimla, protože jsem to prostě nebrala jako historicky přesný příběh.

Možná bych se nad tím zamyslela ne z našeho pohledu, ale z pohledu nějaké menšiny, pro kterou je třeba fajn v médiích vidět někoho, kdo vypadá jako oni v jiné situaci než jako sluha apod. Pokud to správně chápu, tak Bridgeton je absolutně fiktivní, tak proč musíme trvat na tom, že zrovna tahle část historie by měla být přesná?

Na druhou stranu je samozřejmě třeba, abychom byli opatrní v tom tu historii úplně ignorovat, ale nemám pocit, že by to tak v současné době bylo.


Nemam nic proti rasovej rovnosti, prave naopak, len posledne roky taka ta silena ferovost, mi pride vyslovene too much. Priklad ked v danom storoci, v danej krajine nezili black obcania ale v radoby "historickom" seriali ci filme musia byt obsadeni, nejak ma to nepohorsuje, proste je to len aby sme sa ukazali aki sme fer.
Asi tak ako v kazdom korporacnom skoliacom videu musia byt vsetky rasy, samozrejme vyobrazne aj ako manazeri, vsetky orientacie - ako 2 muzi vychovavaju deti priklad, uz len cakam kedy tam bude pracovnik s partnerom zvieratom.
_________________
Asi to tak funguje aj pri rozchodoch. Že aj keď bolia a keď vlastne vôbec nič nie je doriešené, stačí, aby padlo slovné spojenie definitívny rozchod a z kruhového objazdu sa zrazu objaví cesta, po ktorej sa dá výjsť. Je jedno či štvornožky, alebo vzpriamene po dvoch. Je jedno, že ju človek chvíľu ignoruje a stále sa vozí dookola. Je tam. Tá cesta. Človek sa môže nastaviť na nové zajtrajšky, stopne blúdenie emócií v krvnom obehu, celé je to iné. Lepšie.
Back to top
View user's profile Send private message  
annysek
.


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 15447

PostPosted: Fri 12.2.2021 8:51    Post subject: Reply with quote

Fantagiro wrote:
... proste je to len aby sme sa ukazali aki sme fer.


No a co je na tom špatnýho? Někomu to pomáhá a tobě neubližuje, tak co je za problém? Celé je to fikce, tak proč nemají možnost si vybrat, jak budou vypadat hlavní hrdinové? Nikomu nevadí, když jsou třeba hlavní hrdinky štíhlé podle dnešních ideálů, ale to, že si někdo dovolí obsadit černocha jako hlavního hrdinu, když by měl být maximálně sluha, je takové téma? Samozřejmě, že je to naschvál, chtěli prostě evidentně ukázat svět, kde tohle téma není..

A tvoje poslední věta je fakt hustá :lol:

Tyhle vaše názory mě teda po pravdě dost šokují a to, že začnete větou "nemám nic proti rasové rovnosti, ALE.. ", , "Nejsem rasista, ALE.." je fakt typické..
Back to top
View user's profile Send private message  
Hyenečka
kytky 8, konec
kytky 8, konec


Joined: 07 Apr 2008
Posts: 26143

PostPosted: Fri 12.2.2021 8:56    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
Back to top
View user's profile Send private message  
Linda Evangelista
kytky 8, meta: 20650
kytky 8, meta: 20650


Joined: 19 Jan 2007
Posts: 20074

PostPosted: Fri 12.2.2021 9:17    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
Back to top
View user's profile Send private message  
Hyenečka
kytky 8, konec
kytky 8, konec


Joined: 07 Apr 2008
Posts: 26143

PostPosted: Fri 12.2.2021 9:19    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek


Last edited by Hyenečka on Fri 12.2.2021 9:26; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Linda Evangelista
kytky 8, meta: 20650
kytky 8, meta: 20650


Joined: 19 Jan 2007
Posts: 20074

PostPosted: Fri 12.2.2021 9:25    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
Back to top
View user's profile Send private message  
Hyenečka
kytky 8, konec
kytky 8, konec


Joined: 07 Apr 2008
Posts: 26143

PostPosted: Fri 12.2.2021 9:27    Post subject: Reply with quote

Tudíž je to píčovina, na kterou je škoda koukat Smile
Back to top
View user's profile Send private message  
Linda Evangelista
kytky 8, meta: 20650
kytky 8, meta: 20650


Joined: 19 Jan 2007
Posts: 20074

PostPosted: Fri 12.2.2021 9:31    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
Back to top
View user's profile Send private message  
Nicky...
kytky 5, meta: 7050
kytky 5, meta: 7050


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 6943
Location: FUČ

PostPosted: Fri 12.2.2021 10:02    Post subject: Reply with quote

Ed


Last edited by Nicky... on Sat 13.2.2021 13:13; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Gilthoniel
Dancing in the moonlight


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 4952

PostPosted: Fri 12.2.2021 12:25    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
_________________
Victim is another name for lover.

Mé srdce děsící se prázdna, vánice
sní o minulosti a o příznivém klima!
Vrak slunce utonul v své krvi, která dýmá.
Ty ve mě zůstáváš jak zlatá monstrance!
(Baudelaire)
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website  
celita
kytky 7, meta: 11650
kytky 7, meta: 11650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 11220

PostPosted: Fri 12.2.2021 18:05    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
_________________
Jakmile jednou letíš, je pozdě přemýšlet, jestli to byl dobrý nápad, nebo ne.
Back to top
View user's profile Send private message  
Effy
young & beautiful


Joined: 16 Jan 2013
Posts: 9629

PostPosted: Fri 12.2.2021 19:10    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
Back to top
View user's profile Send private message  
gigli
kytky 7, meta: 14150
kytky 7, meta: 14150


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 14083

PostPosted: Fri 12.2.2021 19:28    Post subject: Reply with quote

Lenore wrote:
Přesně, jako já chápu ten argument, že je fajn nějak ukazovat menšiny v nestereotypických rolích, ale proboha jinde než v dobových snímcích, kde to prostě nedává smysl.
Stejně jako v The Great mě to strašně celou dobu rušilo a prostě jsem se přes to nepřenesla. Přestože to zjevně nebylo historicky přesné dílo Laughing


A třeba Tarantinovy filmy ti taky vadí?
Jako Hanební pancharti nebo Tenkrát v Hollywoodu?
Vždyť tam on bere reálný události a předělává je do úplně alternativní reality, která se nikdy nestala. Jako ve srovnání s tím, jak znásilňuje historii on, mi nějaký černoši v historickym kostýmu přijdou úplně cajk.
Ale teda seriál jsem neviděla, ani neplánuju, protože na seriály se snažím nekoukat. Žere to moc času.
Back to top
View user's profile Send private message  
Lenore
___________________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 29862

PostPosted: Sat 13.2.2021 9:05    Post subject: Reply with quote

Ani jedno jsem neviděla. Ale nevadí mi obecně historické nepřesnosti, spíš vnitřní nekonzistence.
U věcí, který se tváří jakože dobově, mají kostýmy a historický lokace a tak. Je to divný. Kdyby to bylo něco jako BBC Sherlock, tak ať je klidně černoch, to by mi přišlo v poho.
Úplně stejně by mi vadilo, kdyby třeba mužské role začaly hrát ženy, a taky to neznamená, že jsem misogynní.

Ale myslím, že tohle je jeden z problémů, který předsudky jen zhoršuje, a to neustále obviňování všech z předsudků a nekorektnosti Laughing Připomíná mi to mého kamaráda Roma ze základky, který vždycky, když jsme se na něčem neshodli, tak začal vykřikovat, že jsem rasista Mr. Green
_________________
queerer than we can suppose
Back to top
View user's profile Send private message  
gigli
kytky 7, meta: 14150
kytky 7, meta: 14150


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 14083

PostPosted: Sat 13.2.2021 9:31    Post subject: Reply with quote

Říkám, já jsem to neviděla, nemůžu soudit. Třeba by mi to taky vadilo. A popravdě mi to prvně přišlo divný a násilná korektnost a bla bla.
Pak jsem se nad tím nějak zamyslela a napadlo mě x filmů, který do historických reálií strkají moderní prvky a nikoho to nepobuřovalo. Třeba Marie Antoinetta od Coppoly nebo Moulin Rouge. Nebo ten Tarantino mě teď napadl. Tak jen mi to přijde poměrně zajímavý a asi o společnosti něco vypovídající, že když se na přelomu 19./20.století zpívá Nirvana nikdo se nad tím nepozastaví, ale černoch v jakýmsi historickým obleku je hrozná aféra.
Nebo tyjo takový Vinnetou! Ten je z tohohle pohledu přece naprosto zavrženíhodnej.

No, jako jen tím chci říct, že jsem pochopila, že ten seriál je v podstatě něco jako Angelika a tam je to úplně jedno, kdo v těch kulisách hraje, protože s historií to nic společnýho nemá. A to úplně pomíjíme fakt, že se ty lidi chovají naším způsobem, i když tehdy všechno fungovalo úplně jinak. Jako pro nějaký historiky to kolikrát musí být jako koukat na automat na žvejkačky.
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Řečičky, názory, etc. All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 128, 129, 130, 131  Next
Page 129 of 131

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms