sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
andulka a jini papousci
Goto page Previous  1, 2, 3
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Řečičky, názory, etc.
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Exi
kytky 4, meta: 4050
kytky 4, meta: 4050


Joined: 31 Oct 2013
Posts: 3807

PostPosted: Mon 1.9.2014 12:29    Post subject: Reply with quote

Snad ano, paní včera volala, že ve voliéře už papá. Asi byla z těch mladých nejslabší, protože tatínek jim umřel a krmila je jen maminka. Já jsem radši chtěla dokrmeného ručně, ale mamka už nechtěla čekat a domluvila se tady s tou paní, co nedokrmuje. Oni se ochočí i tak, hned druhý den se nechala škrábat a byla na nás zvědavá.
_________________
A friend in need's a friend indeed, a friend who bleeds is better, my friend confessed she passed the test, and we will never sever.
Back to top
View user's profile Send private message  
Lenore
___________________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 29923

PostPosted: Mon 1.9.2014 12:32    Post subject: Reply with quote

a nechcete si vzít aspoň dva? oni jsou hodně společenský, asi by to pro ně bylo lepší?
_________________
queerer than we can suppose
Back to top
View user's profile Send private message  
kika
kytky 8, meta: 25650
kytky 8, meta: 25650


Joined: 20 May 2007
Posts: 25334

PostPosted: Mon 1.9.2014 13:16    Post subject: Reply with quote

my máme taky dvě andulky a nedovedu si představit, kdyby byla jen jedna..oni pořád štěbetaj, perou se, nebo pusinkujou..navzájem se krmí Love Je to hrozně hezký je pozorovat..máme samičku a samečka, jména nemají, takže jsou to prostě holčička a rošťák..

tak držím palce Nemi, ať jí máte brzo zpátky Love
Back to top
View user's profile Send private message  
Alshwarya
kytky 8, meta: 21650
kytky 8, meta: 21650


Joined: 29 Apr 2007
Posts: 20994

PostPosted: Mon 1.9.2014 13:43    Post subject: Reply with quote

ta je krasna...ale je videt, ze jeste hodne mala, snad brzo bude dobre jist a zesili a budete ji mit zpatky Smile a taky myslim, ze by ji prospel kamarad Smile
Back to top
View user's profile Send private message  
Exi
kytky 4, meta: 4050
kytky 4, meta: 4050


Joined: 31 Oct 2013
Posts: 3807

PostPosted: Mon 1.9.2014 17:09    Post subject: Reply with quote

Uvidíme...předtím jsme měli andulky a byly v pohodě i sami. Tihle papoušci jsou už větší, takže to už bychom musely pořídit něco většího ne jenom klec. Ještě mě teda napadlo, jestli by k ní nemohla být andulka?
_________________
A friend in need's a friend indeed, a friend who bleeds is better, my friend confessed she passed the test, and we will never sever.
Back to top
View user's profile Send private message  
Leni.ce
kytky 8, meta: 24650
kytky 8, meta: 24650


Joined: 11 Jul 2012
Posts: 24302

PostPosted: Mon 1.9.2014 17:16    Post subject: Reply with quote

Nemi, já bych jí taky pořídila parťáka, oni ti větší papoušci už jsou docela inteligentní a když jsou sami, tak můžou trpět poruchami chování. A voliéru to bude chtít tak jako tak, ne? Jak jsou vlastně v dospělosti velcí?
_________________
Než někoho odsoudíš, obuj si jeho boty a přejdi jeho cestu, přejdi jeho minulost, okus jeho slzy, zažij jeho bolest, radost, přejdi roky, kterými prošel on, klopýtni na každém kameni, na kterém klopýtl. Za každým klopýtnutím vstaň a jdi dál tak, jak to udělal on. A až potom můžeš chování druhých soudit a tvrdit, že někoho znáš. Ano, nesuď člověka, dokud se neprojdeš v jeho botách.
Back to top
View user's profile Send private message  
Exi
kytky 4, meta: 4050
kytky 4, meta: 4050


Joined: 31 Oct 2013
Posts: 3807

PostPosted: Mon 1.9.2014 17:19    Post subject: Reply with quote

O něco větší než andulka, ale ne o moc. Tak 25 cm i s ocáskem. Kromě klece má už i stromek na lezení s hračkama.
_________________
A friend in need's a friend indeed, a friend who bleeds is better, my friend confessed she passed the test, and we will never sever.
Back to top
View user's profile Send private message  
Exi
kytky 4, meta: 4050
kytky 4, meta: 4050


Joined: 31 Oct 2013
Posts: 3807

PostPosted: Sun 7.9.2014 15:26    Post subject: Reply with quote

Tady jsem našla ještě jednu Bibinčinu fotku, kde jsou krásně vidět barvičky : ) Paní by nám měla dát v týdnu vědět. Jinak zatím bychom asi zůstaly u jedné, uvidíme. Na fórech a stránkách o pyrurách je hodně lidí, co mají jen jednoho.

_________________
A friend in need's a friend indeed, a friend who bleeds is better, my friend confessed she passed the test, and we will never sever.
Back to top
View user's profile Send private message  
Exi
kytky 4, meta: 4050
kytky 4, meta: 4050


Joined: 31 Oct 2013
Posts: 3807

PostPosted: Mon 8.9.2014 12:44    Post subject: Reply with quote

Mamka mi přeposlala sms od paní chovatelky: Pyrurka zatím dobré. Už začíná i létat. Zatím ji 2x denně dokrmuji. Jinak již žere sama. Myslím, že to bude dobré.
_________________
A friend in need's a friend indeed, a friend who bleeds is better, my friend confessed she passed the test, and we will never sever.
Back to top
View user's profile Send private message  
Exi
kytky 4, meta: 4050
kytky 4, meta: 4050


Joined: 31 Oct 2013
Posts: 3807

PostPosted: Thu 30.10.2014 23:30    Post subject: Reply with quote

Tak Bibinku už máme víc než měsíc doma, teď jsem psala do Miluju x nesnáším, jak se má, vše v pořádku, ale je problém, že večer strašně vyvádí, když ji dáme do klece. Jinak je puštěná celé odpoledne, ale sotva jde večer do klece, tak začne pobíhat po zemi, dělat salta, nadávat a posledních pár dní si i lehá na záda a kope nožičkama jak rozzuřené děcko...a takhle klidně vydrží víc než hodinu ani nespí na bidýlku, ale schoulená v koutku Sad Tak nevím, mám ji do té klece dávat častěji? Ale to je mi jí líto, ona si přes den hraje venku a je spokojená. Nebo je to tím, že je ještě pořád mláďátko a bude samostatnější až bude větší?
_________________
A friend in need's a friend indeed, a friend who bleeds is better, my friend confessed she passed the test, and we will never sever.
Back to top
View user's profile Send private message  
Lenore
___________________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 29923

PostPosted: Fri 31.10.2014 8:50    Post subject: Reply with quote

Máš jí pořídit parťáka. Jasně že z toho bude nešťastná, když je najednou sama zavřená. Asi si časem zvykne no, ale já bych na to asi neměla srdce. "Samostatnější" nebude, je to sociální zvíře a společnost prostě potřebuje.
_________________
queerer than we can suppose
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Řečičky, názory, etc. All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3
Page 3 of 3

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms