sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
dilema. (priatel vs sen)
Goto page 1, 2, 3  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Srdeční záležitosti
View previous topic :: View next topic  
Author Message
sun Topic
kytky 7, meta: 14150
kytky 7, meta: 14150


Joined: 19 Jan 2007
Posts: 13939

PostPosted: Sat 14.7.2007 21:15    Post subject: dilema. (priatel vs sen) Reply with quote

Tak.. raz to prist muselo. Vzdy som chcela odist na rok studovat do zahranicia, do USA, zit tam.. teraz sa mi naskytla moznost. SIce to nie je USA, ale.. buduci rok mam este testy. A ak nepojdem teraz, a spravim ich, budem musiet toto iste riesit o rok.

Odmalicka som snivala, ze pojdem na skolu do zahranicia, naucim sa jazyk, budem sa venovat tomu, co ma bavi, ze odidem a budem zit svoj sen.. a teraz, ked mam moznost, sa mi to pomalicky rozplyva pred ocami.

Ide o toto. Mam moznost ist zit s kamaratkou do Francuzska, do Pariza. Chodila by som na anglicku skolu, zila s nou v jej byte s jej rodicmi a tak. Na pol roka, na rok, do konca studia - akoby som len chcela. Je to asi moja najlepsia priatelka a clovek, ktory ma VZDY podrzal, hoci byva daleko, prezila som si s nou co to, je to uzasny clovek a mam ju strasne rada.. a HNED by som odisla, lebo ona mi dokaze vynahradit asi kazdeho.

Ale je tu moj priatel, ktoreho mi nevynahradi asi nic. Mam ho strasne moc rada a neviem si predstavit byt bez neho Embarassed Ona mala asi rok vztah s chalanom na dialku zo SLovenska... chodila za nim, on bol za nou.. aj tak to nevydrzalo. nechcem prist o vztah a zaroven si chcem ist za svojim snom.

Vie niekto, ako to riesit?
Napada mi jedine - nechat to tak a pockat, ako spravim tie testy. Aj ked... ak s nim stale budem, o to tazsie sa mi bude odchadzat alebo zostavat.

Co mam robit? Crying or Very sad
Back to top
View user's profile Send private message  
Johanka
kytky 3, meta: 1350
kytky 3, meta: 1350


Joined: 20 Jan 2007
Posts: 1264
Location: z Arku

PostPosted: Sat 14.7.2007 21:24    Post subject: Reply with quote

Hmmm. Tak to je těžký dilema. Asi bych šla za svým snem a odjela. Jsi mladá a je to obrovská příležitost. Myslím si, že velká láska přežije jakoukoli vzdálenost. A navíc Paříž Love ...hned bych s Tebou měnila a jela. Budeš tam mít kamarádku... prostě sen.
_________________
27.10.2010 - Těhotenská poradna
23.11.2010 - TP

Back to top
View user's profile Send private message  
ephelides
*louloute*


Joined: 04 Jan 2007
Posts: 15244

PostPosted: Sat 14.7.2007 21:27    Post subject: Reply with quote

presne - jela bych do Parize, v tvym veku je jeste brzo se vazat a po¨zdeji bys toho mohla litovat
Back to top
View user's profile Send private message  
sun Topic
kytky 7, meta: 14150
kytky 7, meta: 14150


Joined: 19 Jan 2007
Posts: 13939

PostPosted: Sat 14.7.2007 21:31    Post subject: Reply with quote

ja mam tu ponuku stale - aj o rok, o dva. Takze mozem cakat. Ale fakt nad tym uvazujem.. s priatelom som rok a je to clovek s ktorym som sa v zivote nepohadala a fakt sme si sadli..ako rpiatelia, tak aj ako dvojica. ja neviem.
Viem, ze som mlada.. ale nechcem potom lutovat, ze mozno toto bol clovek, s ktorym som mohla byt cely zivot. Malo pravdepodobne, ale predsalen.
Back to top
View user's profile Send private message  
Dellores
kytky 6, meta: 8250
kytky 6, meta: 8250


Joined: 21 Mar 2007
Posts: 8193

PostPosted: Sat 14.7.2007 21:32    Post subject: Reply with quote

Asi bych taky odjela, myslím, že záleží hodně na lidech a pokud se dva lidé opravdu milují, tak ta vzdálenost není taková překážka i když to je hodně těžké. Myslím, že kdybys nejela mohla bys toho jednou hodně litovat Confused. A navíc ten jeden rok se dá určitě přežít. A přítel by nemohl časem přijet za tebou jak se tam otrkáš a zjistíš co a jak? Nebo to nejde?
Back to top
View user's profile Send private message  
Lenka
kytky 3, meta: 1750
kytky 3, meta: 1750


Joined: 06 Jan 2007
Posts: 1677

PostPosted: Sat 14.7.2007 21:34    Post subject: Reply with quote

Odjeď za svým snem!!!Je to kruté,ale později by si opravdu litovala,naskytla se ti možnost a musíš jí využít,víckrát se třeba už nenaskytne!!!
A on nemůže jet s tebou?
Back to top
View user's profile Send private message  
pip
kytky 5, meta: 5550
kytky 5, meta: 5550


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 5308

PostPosted: Sat 14.7.2007 21:36    Post subject: Reply with quote

Hej...mohla by si este lutovat, ze si tam nesla...ale tiez by si mohla lutovat, ze si o nho prisla...a to asi daleko viac, nez nejaky Pariz...je to na tebe...
Back to top
View user's profile Send private message  
Johanka
kytky 3, meta: 1350
kytky 3, meta: 1350


Joined: 20 Jan 2007
Posts: 1264
Location: z Arku

PostPosted: Sat 14.7.2007 21:40    Post subject: Reply with quote

Jestli je to tak velká láska, tak to překonáte. Poku zůstaneš, tak taky jednou mu můžeš ve slabý chvilce vyčítat, že jsi zůstala kvůli němu a promarnila svůj sen...
_________________
27.10.2010 - Těhotenská poradna
23.11.2010 - TP

Back to top
View user's profile Send private message  
Shrew
_______________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 21743

PostPosted: Sat 14.7.2007 21:40    Post subject: Reply with quote

ed


Last edited by Shrew on Wed 27.6.2012 7:58; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
pip
kytky 5, meta: 5550
kytky 5, meta: 5550


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 5308

PostPosted: Sat 14.7.2007 21:42    Post subject: Reply with quote

Johanka wrote:
Jestli je to tak velká láska, tak to překonáte. Poku zůstaneš, tak taky jednou mu můžeš ve slabý chvilce vyčítat, že jsi zůstala kvůli němu a promarnila svůj sen...

Laska taky prekona nejakou slabou chvilku...
Ale suhlasim s tym, ze ak sa mate fakt radi, tak to vydrzite.
Back to top
View user's profile Send private message  
melly
:-)


Joined: 07 Jan 2007
Posts: 2770

PostPosted: Sat 14.7.2007 21:53    Post subject: Reply with quote

A nemoze ist priatel s tebou tiez tam studovat? Alebo casom za tebou prist a zatial by ste par mesiacov udrziavali vztah na dialku?
_________________
www.melly.sk

Nejaké moje články o pozitívnom myslení, osobnostnom rozvoji, rozhovory so zaujímavými ľuďmi apod. V minulosti mi téma pozitívneho myslenia dosť pomohla. Mojím snom je, aby sa o tom dozvedelo čo najviac ľudí, možno to pomôže niekomu ďalšiemu alebo sa aspoň usmeje a jeho život bude o kúsok lepší... Ak poznáte niekoho, koho to zaujíma alebo by mu to mohlo pomôcť, budem rada ak ma odporučíte Smile
www.facebook.com/pekne.citanie
Back to top
View user's profile Send private message  
greenwood
seja feliz, menina


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 28441

PostPosted: Sat 14.7.2007 21:54    Post subject: Reply with quote

sun- jed, sen je sen a pokud je to tak velka laska,tak to prekonate a vydrzite a treba to vas vztah i posili...jednou bys toho treba litovala Wink
_________________
"Valeu a pena? Tudo vale a pena se a alma não é pequena" ~ Fernando Pessoa, Mensagem, Mar Português

“It’s dark because you are trying too hard.
Lightly child, lightly. Learn to do everything lightly.
Yes, feel lightly even though you’re feeling deeply.
Just lightly let things happen and lightly cope with them."
Back to top
View user's profile Send private message  
Kyo
kytky 5, meta: 7050
kytky 5, meta: 7050


Joined: 25 May 2007
Posts: 6874

PostPosted: Sat 14.7.2007 22:00    Post subject: Reply with quote

ja myslim to samy co ephelides.. ses moc mlada a litovala bys toho.
_________________
Doba kráčí vpřed a svět se předhání. Už i blbci mají vyšší vzdělání.
Back to top
View user's profile Send private message  
sun Topic
kytky 7, meta: 14150
kytky 7, meta: 14150


Joined: 19 Jan 2007
Posts: 13939

PostPosted: Sat 14.7.2007 22:24    Post subject: Reply with quote

No tak vsetci mi trvdite presne pravy opak toho co ludia okolo mna, ktori poznaju aj mna aj priatela Shocked

On sam povedal, ze pre neho by to bol koniec a zabila by som ho tym.
Ja neviem.
Ja teraz nikam nejdem, nemam na to, spravit niekoho nestastnym, zda sa mi to prilis sebecke. A okrem toho, pockam, kym budu na buduci rok tie testy. Ak sa dostanem do USA, tak pojdem. A ak nie, tak pojdem do toho Pariza. Ponuka je tam stale a kedykolvek, je to u kamaratky. A on.. on by nesiel. Nechce a pochybujem ze by mohol.
Back to top
View user's profile Send private message  
bublinka111
never satisfied


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 7448

PostPosted: Sat 14.7.2007 22:40    Post subject: Re: dilema. (priatel vs sen) Reply with quote

jasne ze chod, sun!!! pariz!!! ja viem ze sa to hovori a na tvojom mieste by som depkovala ...ale mas 17, ci kolko nie?nemoze potom prist za tebou? on je tak isto stary ako ty?
ste hrozne mladi a nikdy nevies co ta moze v parizi stretnut, iste mozno je on TEN pravy, ale mozno v parizi na teba caka kopa PRAVYCH veci..nemyslim tym chlapov, ale ze tam spoznas lepsie samu seba, otvori sa ti kopec dveri, moznosti, mozno zistis kam v zivote dalej smenovat...keby si ostala tu, budes len stagnovat , aj ked budes s nim...kazdopadne, bala by som sa, ale uplne by som riesila az ked by som urobila tie testy
_________________
all i wanna do is have some fun....)
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Srdeční záležitosti All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2, 3  Next
Page 1 of 3

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms