sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
Vysoké školy
Goto page Previous  1, 2, 3, ... 205, 206, 207  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Škola
View previous topic :: View next topic  
Author Message
maxmiliana
kytky 8, konec
kytky 8, konec


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 30665

PostPosted: Thu 4.1.2007 21:01    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek


Last edited by maxmiliana on Mon 14.4.2008 9:48; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
honey
kytky 7, meta: 13150
kytky 7, meta: 13150


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 12750

PostPosted: Thu 4.1.2007 21:01    Post subject: Reply with quote

maxmiliana wrote:

Ja nevim saris, ale spousta lidi na VS zacina od piky, aniz by o tom oboru vedeli zase tak moc, nemyslis?


Taky si myslím. To, že mi něco jde, ale nijak mě to nenaplňuje, podle mě neznamená hned, že bych měla jít přesně na VŠ s tímto zaměřením. Naopak bych se na to dívala tak, že když se pro něco nadchnu, když si řeknu: jo, to bych chtěla dělat, to mě samotnou zajímá, o tom chci vědět víc. Podle mě když ?lověk neví kam jít, tak by neměl jít někam "jen tak".
Back to top
View user's profile Send private message  
Saris
kytky 3, meta: 1350
kytky 3, meta: 1350


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 1333

PostPosted: Thu 4.1.2007 21:05    Post subject: Reply with quote

honey wrote:
maxmiliana wrote:

Ja nevim saris, ale spousta lidi na VS zacina od piky, aniz by o tom oboru vedeli zase tak moc, nemyslis?


Taky si myslím. To, že mi něco jde, ale nijak mě to nenaplňuje, podle mě neznamená hned, že bych měla jít přesně na VŠ s tímto zaměřením. Naopak bych se na to dívala tak, že když se pro něco nadchnu, když si řeknu: jo, to bych chtěla dělat, to mě samotnou zajímá, o tom chci vědět víc. Podle mě když ?lověk neví kam jít, tak by neměl jít někam "jen tak".

No a proto chci dělat angli?tinu, protože nechci dělat něco jiného jen tak, abych vůbec někde byla Rolling Eyes To to píšu tak nepochopitelně ?i co? Rolling Eyes
Back to top
View user's profile Send private message  
honey
kytky 7, meta: 13150
kytky 7, meta: 13150


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 12750

PostPosted: Thu 4.1.2007 21:06    Post subject: Reply with quote

aha, Saris (omluva je tedy na mé straně). Já to pochopila tak, že jedině angli?tina Ti jde a proto to chceš studovat (i přesto, že je to na hovno.) Wink Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message  
Saris
kytky 3, meta: 1350
kytky 3, meta: 1350


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 1333

PostPosted: Thu 4.1.2007 21:10    Post subject: Reply with quote

honey wrote:
aha, Saris (omluva je tedy na mé straně). Já to pochopila tak, že jedině angli?tina Ti jde a proto to chceš studovat (i přesto, že je to na hovno.) Wink Very Happy

No, pravdu máš v tom, že je to asi fakt jediný, co mi jde, ale proto, že mě to strašně baví, bych se nejradši přestěhovala do Skotska a celý život mluvila jenom anglicky Laughing Ale taky je fakt, že je to defakto na hovno, proto bych chtěla studovat angli?tinu pro manažerskou praxi, protože mi to přijde zajímavé a s větším uplatněním. Jsem tak kdysi přemýšlela, že by mě třeba bavilo jednat se zahrani?ními klienty a tak pro nějakou firmu, tak tohle by mohlo být ono Smile
Back to top
View user's profile Send private message  
honey
kytky 7, meta: 13150
kytky 7, meta: 13150


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 12750

PostPosted: Thu 4.1.2007 21:15    Post subject: Reply with quote

pokud jsi ambiciozní, tak to na hovno není.
mmchdem, ta manažerská angli?tina - tuším, že tam tedy i bude trochu managmentu, to se bude hodit Smile . (my měli ve škole taky "technic English", takže možná to bude něco podobnýho ...)
Back to top
View user's profile Send private message  
waxeipahdeth
kytky 8, konec
kytky 8, konec


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 27125

PostPosted: Thu 4.1.2007 21:26    Post subject: Re: Vysoké školy Reply with quote

maxmiliana wrote:
Saris wrote:
Nevíte, kde ještě mají něco podobnýho jako ve Zlíně?

Slysela jsem nejake ucitele ze Zlina rikat, ze v CR uz zadna horsi anglictitna nez u nich uz neni Mr. Green
No je celkem jasny, ze vetsi kapacity budou spis na UK nez na nejake provincni univerzite, ktera kvuli akreditacim prijima profesory na aj odnekud z ukrajiny...

Hm, jedna paní povídala, co? Laughing Baťovka není žádná provin?ní univerzita, je to dost velká univerzita Wink Samo, kapacity možná máte v Praze a v Brně a ostatní školy jsou provin?ní ústavy s ukrajinskýma u?itelama Laughing
Back to top
View user's profile Send private message  
Saris
kytky 3, meta: 1350
kytky 3, meta: 1350


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 1333

PostPosted: Thu 4.1.2007 21:28    Post subject: Reply with quote

maxmiliana wrote:
Saris wrote:
Pro? mám pocit, že každá mluvíme o ně?em jiným? Confused Co by mě jako mělo chytnou?
Pochopila jsem z teto vety, ze te anglictina nebavi Arrow Protože já nic jinýho neumím a nebaví mě
No a k tomu aby clovek neco studoval a soustavne se tomu 5 let venoval (zvlast u jazyka) je alepson trosku zajmu treba. Tak proto se ptam, proc to chces delat, kdyz te to nebavi?
Ale tak asi to blbe chapu...

Promiň, já tam tu druhou ?ást dopisovala až posléze.. Myslela jsem to tak, že mi nic jinýho nejde a ani mě nic jinýho nebaví.
Back to top
View user's profile Send private message  
Suny
..........................


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 12995

PostPosted: Thu 4.1.2007 21:30    Post subject: Reply with quote

Saris: já ti zas nedoporu?uju hradec, je to pár kilometrů od mýho bydliště, město je to sice hezký, ale na tu školu se hlásilo za posledních x let asi 10mých kamarádů a nikdo se nedostal kvůli kapacitě, prý je tam samá holka a celkově to stojí za prd.

Já už mám jasno, kam dám přihlášky:
1) brno - práva
2) Praha Karlovka - public relations (nebo mediální komunikace)
3) Zlín - marketingová komunikace
4) Plzeň - mezinárodní vztahy pro východní evropu

a když tohle nevyjde, tak mi to jistí soukromá v praze (public relations), ale samozřejmě chci raději na státní.
_________________

If you want to make God laugh, tell him about your plans.

-Woody Allen-
Back to top
View user's profile Send private message  
Saris
kytky 3, meta: 1350
kytky 3, meta: 1350


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 1333

PostPosted: Thu 4.1.2007 21:30    Post subject: Re: Vysoké školy Reply with quote

E.x.i.l.i.a wrote:

Hm, jedna paní povídala, co? Laughing Baťovka není žádná provin?ní univerzita, je to dost velká univerzita Wink Samo, kapacity možná máte v Praze a v Brně a ostatní školy jsou provin?ní ústavy s ukrajinskýma u?itelama Laughing

No mamka ve Zlíně studuje a angli?tinu si pochvaluje, že je u?í dobrý u?itelky. Navíc chodila někam na kurz, kde je u?ila holka, co tam studovala a taky z ní byla nadšená, tak nevím Smile
Taky mi říkala, že má Baťovka ve světě docela jméno, když ji Baťa sponzoruje... A osobně si myslím, že je mnohem lepší než třeba Ostrava, to město mi vůbec není sympatický, tak bych nešla ani kdyby to byla jediná možnost...
Back to top
View user's profile Send private message  
Furbina
usměj se :-)


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 311

PostPosted: Thu 4.1.2007 21:32    Post subject: Reply with quote

na batovku nemá smysl jít studovat poze jazyk, angli?tina je tu na otřesné urovni
Back to top
View user's profile Send private message  
honey
kytky 7, meta: 13150
kytky 7, meta: 13150


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 12750

PostPosted: Thu 4.1.2007 21:37    Post subject: Re: Vysoké školy Reply with quote

Saris wrote:

Ostrava, to město mi vůbec není sympatický, tak bych nešla ani kdyby to byla jediná možnost...


a vidíš, zrovna ostravská univerzita je na poměrně dobré úrovni.
Back to top
View user's profile Send private message  
maxmiliana
kytky 8, konec
kytky 8, konec


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 30665

PostPosted: Thu 4.1.2007 21:39    Post subject: Re: Vysoké školy Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
Back to top
View user's profile Send private message  
kkaaa
kytky 1, meta: 250
kytky 1, meta: 250


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 248

PostPosted: Thu 4.1.2007 22:20    Post subject: Reply with quote

ed


Last edited by kkaaa on Tue 20.5.2008 13:35; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
mexxie
kytky 5, meta: 5250
kytky 5, meta: 5250


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 5143

PostPosted: Thu 4.1.2007 22:44    Post subject: Reply with quote

Suny wrote:
Saris: já ti zas nedoporu?uju hradec, je to pár kilometrů od mýho bydliště, město je to sice hezký, ale na tu školu se hlásilo za posledních x let asi 10mých kamarádů a nikdo se nedostal kvůli kapacitě, prý je tam samá holka a celkově to stojí za prd.


O Hradci jsem taky neslyšela moc dobrého Confused Žádné velké nároky, spíš na úrovni VOŠ než VŠ.

O Zlínu, konkrétně o technických oborech, taky ne. Ožralí u?itelé ve výuce, problémy s organizací apod.
Na druhou stranu, znala jsem pár lidí z marketingových komunikací, a ti si tenhle obor hodně chválili. Měli hodně praxe už během studia a po škole našli dobré uplatnění Wink
Několik mých spolužáků je na ekonomii, a žádná drasťárna to podle všeho nebude. Pokud vím, dostalo se tam i dost lidí z u?ňáků, děcka víceméně jenom kalí a školu zvládají s přehledem Cool
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Škola All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, ... 205, 206, 207  Next
Page 2 of 207

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms