sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
Zábava s kamarátom - do akej miery je to o.k.?
Goto page 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Srdeční záležitosti
View previous topic :: View next topic  
Author Message
little_B
...malá bosorka...


Joined: 04 Jan 2007
Posts: 4904

PostPosted: Tue 10.7.2007 19:41    Post subject: Zábava s kamarátom - do akej miery je to o.k.? Reply with quote

Mám taký malý problém.. Vlastne by som skôr chcela vedieť váš názor na jednu vec. Asi väčšina z vás vie o mojom víkendovom vzťahu s priateľom. Momentálne je všetko o.k. (klop-klop), kríza pominula... našťastie...

Ide o to, že mám jedného veľmi dobrého kamaráta, je odo mňa o 7 rokov starší, ženatý. Veľmi si rozumieme, je to chalan na úrovni, vieme sa baviť o všetkom možnom aj nemožnom, máme rovnaký vkus (hlavne čo sa hudby týka) - je pre mňa niečo ako taká malá spriaznená duša. A čo je najdôležitejšie - ani jeden z nás nechce od toho druhého viac, proste len kamarátstvo. Občas si spolu zájdeme na obed alebo kávu, porozprávame sa.. Proste ho mám veľmi rada. Ako kamaráta.

Môj priateľ o ňom nevie, nepozná ho (ako skoro nikoho z môjho okruhu známych.. Confused ). Teraz mi ten kamarát navrhol, že by sme mohli ísť do kina a ja som za. Celý týždeň som totižto sama, priateľ je ďaleko, vídame sa len cez víkendy. A občas má tento môj kamarát čas, tak by sme vraj mohli ísť do kina (fakt ako kamaráti). A na budúci týždeň by sme vraj mohli ísť na jednu fajn disku a rozmýšľam, či ísť alebo nie. Hrajú tam totižto music, ktorú môj priateľ vôbec nemusí a viem, že ho na tú disku nikdy v živote nedotiahnem. Teraz mám šancu tam s niekým ísť, ale neviem, či by to bolo o.k.. Myslik Priateľ bude akurát na služobke, a teda by mi to aj časovo vyhovovalo. Nechcem vážne nič viac, len sa dobre zabaviť... Myslíte si, že je to o.k.? Ako ja osobne na tom nevidím nič zlé, ale... Ďalšia vec je, že som si nie celkom istá, či o tom mám priateľovi povedať alebo nie (aj o tom kine). Chcem byť voči nemu úprimná (veď na tom nevidím nič zlé), len neviem, ako zareaguje, keď mu poviem, že som bola s kamarátom v kine.. alebo na diske... Rolling Eyes Ako ísť na kafe alebo obed s kamarátom je normálna vec, ale čo to kino.. a diska... Proste len my dvaja bez našich partnerov.. Príde mi to trochu zvláštne.. Ale láka ma to..
_________________
Prax ukazuje, že žena vydrží ešte desaťkrát toľko vo chvíli, keď vyhlasuje, že už nevydrží. Niektoré typy aj dvadsaťkrát.
Je to dobré. Zachráni to mnohé vzťahy, ktoré stoja za to.
Je to zlé. Udržiava pri živote aj vzťahy, ktoré stoja za hovno už dávno.
Back to top
View user's profile Send private message  
Lothórien
kytky 7, meta: 12150
kytky 7, meta: 12150


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 12074

PostPosted: Tue 10.7.2007 19:52    Post subject: Reply with quote

ed


Last edited by Lothórien on Fri 6.6.2008 17:40; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
little_B
...malá bosorka...


Joined: 04 Jan 2007
Posts: 4904

PostPosted: Tue 10.7.2007 20:00    Post subject: Reply with quote

Loth Arrow áno, máš pravdu, ja sa na to tiež snažím pozerať z jeho pohľadu... resp. si predstavím, aké by to bolo, keby to bolo opačne. Asi by som zúrila, to je fakt Embarassed . Lenže si myslím, že je medzi nami tak trochu rozdiel. On totižto nie je odkázaný na chodenie do kina s kamarátkami, nemá na to čas, lenže ja sa celý týždeň nudím, prídem domov z práce a len čučím pred tv.. Sad Nemám skoro žiadne kamarátky, proste by mi občas celkom fajn padlo môcť si niekam vyraziť s kamarátom... Len sa bojím, že keď o tom poviem priateľovi, tak mi začne robiť naschvály... A tiež začne chodiť s nejakou kamarátkou von.. len zato just... Rolling Eyes Neviem, proste mi to príde trochu nefér, že by som mala trčať doma len preto, lebo by sa jemu nepáčilo moje stretávanie s kamarátom. Hlavne keď mi o nič nejde a celé je to len o nevinnom kamarátstve...
_________________
Prax ukazuje, že žena vydrží ešte desaťkrát toľko vo chvíli, keď vyhlasuje, že už nevydrží. Niektoré typy aj dvadsaťkrát.
Je to dobré. Zachráni to mnohé vzťahy, ktoré stoja za to.
Je to zlé. Udržiava pri živote aj vzťahy, ktoré stoja za hovno už dávno.
Back to top
View user's profile Send private message  
Lothórien
kytky 7, meta: 12150
kytky 7, meta: 12150


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 12074

PostPosted: Tue 10.7.2007 20:13    Post subject: Reply with quote

ed


Last edited by Lothórien on Fri 6.6.2008 17:40; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Lenore
___________________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 29904

PostPosted: Tue 10.7.2007 20:16    Post subject: Reply with quote

Mně by ani nenapadlo to nějak řešit, prostě je to kamarád, tak co Embarassed
Ani u přítele by mi to nevadilo, kdyby prostě měl trčet sám doma, to ať si radši vyrazí s kamarádkou. Vadit by mi to začalo ve chvíli, kdy by dával přednost jí přede mnou. Ale to snad neděláš.
_________________
queerer than we can suppose
Back to top
View user's profile Send private message  
Lilith
:faitilhiér:


Joined: 04 Jan 2007
Posts: 11317

PostPosted: Tue 10.7.2007 20:16    Post subject: Reply with quote

Já bych normálně šla, navíc nevidím rozdíl mezi kinem, diskotékou nebo kavárnou.
Příteli bych se zmínila jen kdyby se ptal. Podle mě záleží hodně na tom, jak to bereš ty a pokud to cítíš tak, že ho bereš jen jako kamaráda a nic víc, tak je to úplně ok.

Taky mám jednoho podobného kamaráda, taky je starší, taky ženatý a vždycky jsem si na něj našla čas, i když jsem s někým chodila, protože je s ním fajn, skvěle pokecám a dobiju baterky. Nevidím na tom nic špatného, protože on není hrozba pro vztah Wink
_________________
Proč on? Protože se nám chtělo...
Back to top
View user's profile Send private message  
Shrew
_______________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 21743

PostPosted: Tue 10.7.2007 20:19    Post subject: Reply with quote

Lilith wrote:
Já bych normálně šla, navíc nevidím rozdíl mezi kinem, diskotékou nebo kavárnou.


no právě, ani já
_________________
Lidé si brání ve štěstí, protože stále vidí minulost lepší, než byla, přítomnost horší, než je, a budoucnost jinou, než bude.
Back to top
View user's profile Send private message  
Morgane
Ne m´appelez pas Char...


Joined: 09 Jul 2007
Posts: 139
Location: pays rêveur

PostPosted: Tue 10.7.2007 20:26    Post subject: Reply with quote

Myslím si, že pokud jde o kamaráda, nemá cenu to příteli zatajovat. Hlavně z toho důvodu, že někde vás někdo může vidět a příteli může donést "zatepla" novinku, že jsi byla viděna s tím či oním. Přítel se pak může cítit podveden, stejně jako manželka tvého kamaráda.
Neříkám, že pomluvy jsou důležité - já sama jim nepřikládám velkou váhu, tedy pokud mě nějak zásadně neovlivňují - ale někdy můžou otrávit život.
Proč přítele a kamaráda neseznámit?
_________________
Morgane de vie
Back to top
View user's profile Send private message  
little_B
...malá bosorka...


Joined: 04 Jan 2007
Posts: 4904

PostPosted: Tue 10.7.2007 20:34    Post subject: Reply with quote

Tak som trochu kľudnejšia Smile ... Díky holky! No ja som sa práveže trochu bála, či by on to kino a disku nebral ako .. hm.. ani to neviem opísať, proste aby si to nevysvetľoval nejako zle Embarassed . Ja som ho zatiaľ nikdy nesklamala (na rozdiel od neho, že.. Rolling Eyes ), vždy som mu všetko otvorene povedala, lenže on si to občas vysvetľoval po svojom. Ja by som určite nebola nadšená, keby mi oznámil, že ide s kamarátkou na disku, ale to len preto, lebo poznám tie jeho "kamarátky" a veľakrát sme už riešili všelijaké záležitosti týkajúce sa práve ich ... Confused

Morgane Arrow už som nad tým rozmýšľala, problém je len v tom, že priateľ je z iného mesta ako ja a ten môj kamarát býva v našom meste a je len veľmi málo takých príležitostí (ak vôbec sú), kedy sa všetci traja nachádzame v jednom meste. Proste neviem to časovo zosúladiť tak, aby som ich mohla zoznámiť. Nechcem toho kamaráta zatajovať, ale na druhej strane som zistila, že môj drahý akosi nikdy nejavil záujem o môj okruh známych... neviem prečo... Confused
_________________
Prax ukazuje, že žena vydrží ešte desaťkrát toľko vo chvíli, keď vyhlasuje, že už nevydrží. Niektoré typy aj dvadsaťkrát.
Je to dobré. Zachráni to mnohé vzťahy, ktoré stoja za to.
Je to zlé. Udržiava pri živote aj vzťahy, ktoré stoja za hovno už dávno.
Back to top
View user's profile Send private message  
Lothórien
kytky 7, meta: 12150
kytky 7, meta: 12150


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 12074

PostPosted: Tue 10.7.2007 20:37    Post subject: Reply with quote

ed


Last edited by Lothórien on Fri 6.6.2008 17:40; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Morgane
Ne m´appelez pas Char...


Joined: 09 Jul 2007
Posts: 139
Location: pays rêveur

PostPosted: Tue 10.7.2007 21:00    Post subject: Reply with quote

I přesto bych se snažila je seznámit. Jen tak, pro čisté svědomí.
Když bys mu řekla o koho jde (i když ženatý, přece jen chlap...), možná by ses divila, jaký zájem by projevil. Wink
_________________
Morgane de vie
Back to top
View user's profile Send private message  
Grapefruita
believes in a perfect love


Joined: 20 Feb 2007
Posts: 4244

PostPosted: Tue 10.7.2007 21:11    Post subject: Reply with quote

Já na kinu ani diskotéce s kamarádem nevidím nic špatného, taky mám takového letitého kamaráda, se kterým jsme chodili, chodíme a budeme chodit všude možně a nikdy ho jinak než jako kamaráda brát nebudu (a nikdy taky přátelství s ním neukončím kvůli partnerovi, protože je to nejlepší kamarád, co jsem kdy měla). Přítel ho zná, už na začátku našeho vztahu jsem je seznámila - ze začátku na něj trošku žárlil, ale teď ho bere už v pohodě. Dokonce jsme se tuhle asi před měsícem sešli všichni tři a zdálo se mi, že si ti dva mají hodně co povídat Very Happy
Aby toho ale nebylo málo Laughing , našla jsem si i na nové škole dalšího bližšího kamaráda - spolužáka. Přítel o něm ví, ale třeba jsem se mu bála říct, že jsme spolu byli na filmu a pak posedět...pak jsem mu to řekla a on to vzal v pohodě Shocked Naopak si myslel, že jsem mu to chtěla zatajit, protože to nebylo nevinné Shocked Laughing Takže jsem se rozhodla, že kdykoliv půjdu někam i s tímto kamarádem, prostě mu to jen oznámím, aby byl v klidu. Důvěra ve vztahu je nade vše Exclamation Razz
little_b - tvůj přítel, zvlášť jestli udržuje takové vztahy s bývalými, by to podle mě měl chápat. Že jestli máte víkendový vztah, nebudeš přece celý týden zavřená doma u televize jako jeptiška. Jsi mladá, potřebuješ se taky bavit a odreagovat - to je jasná! Wink Nebála bych se a toho kamaráda mu představila. Myslím, že by příteli mělo dojít, že se z jeho strany není čeho bát - zvlášť když je ještě ženatý.
Back to top
View user's profile Send private message  
Johanka
kytky 3, meta: 1350
kytky 3, meta: 1350


Joined: 20 Jan 2007
Posts: 1264
Location: z Arku

PostPosted: Tue 10.7.2007 21:56    Post subject: Reply with quote

Pokud by to bylo nevinné kamarádství, řekla bych mu to. Asi bych měla tendenci je seznámit. Chtěla bych, aby se poznali a přítel pochopil, že to není hrozba. Ale pokud se vídáte málo a moc si neříkaté co, kdy, kde a s kym děláte, tak možná bude lepší říct to, jen když se zeptá.

Když to zatajíš a praskne to, tak první věc, co ho napadne...proč to tajila? Aha, tak oni spolu asi něco maj.
_________________
27.10.2010 - Těhotenská poradna
23.11.2010 - TP

Back to top
View user's profile Send private message  
nobodyknows
born to be wild :-)
kytky 2, meta: 750


Joined: 18 Jan 2007
Posts: 735
Location: nikdy nikdo

PostPosted: Wed 11.7.2007 0:00    Post subject: Reply with quote

little_B
připomínáš mi mě Laughing Laughing
měla jsem taky takové dva kamarády a můj o nich nevěděl, chodili sme spolu ven a jednou sme se cosi pohádali a já mu to řekla, všechno, že se bavíme a tak (NIKDY v tom NIC nebylo,..) začal ukrutně žárlit, dokonce mě i citově vydírat, že buď jako budu s ním nebo už nemusím chodit a tak, - takhle dokonale přetrhal všechna pouta Sad a od té doby nemám žádnou spřízněnou duši mužského pohaví Confused to záleží čistě spíš na povaze chlapa Confused ale ten můj by to asi nedal Laughing
(btw taky nemá rád můj styl hudby, nezná skoro mé kamarády/dky, před tím jsem mu to taky neříkala)
btw a na tu dýzu bych šla, kdyby se pak tvůj ptal, co jsi dělala, - to bych asi přiznala - aby to na tebe někdo "nepraskl" kdybys mu zrovna řekla, že jsi byla doma a četla knížku Laughing
_________________

.....když se budu učit Smile.....nikdo nikdy neví Razz
Back to top
View user's profile Send private message  
Grapefruita
believes in a perfect love


Joined: 20 Feb 2007
Posts: 4244

PostPosted: Wed 11.7.2007 6:32    Post subject: Reply with quote

nobody - to by mě taky mrzelo, nemít žádnou spřízněnou duši mužského pohlaví Very Happy Confused Přeci jen mužský pohled na svět je trošku jiný, nám pořád vzdálený, a když máš třeba ve vztahu s přítelem nějaký problém, kdo jiný ti lépe poradí než chlap? Taky bych asi nesnesla mít samé kamarádky (takovou tu slepičárnu Rolling Eyes Laughing ) a žádného kamaráda. Na klucích oceňuju taky to, že jsou kolikrát upřímnější než holky, nic tolik neřeší a je s nima (občas) větší sranda - prostě pohoda. Proto si držím své 3 regulérní kamarády a nehodlám se jich vzdát! Smile
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Srdeční záležitosti All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
Page 1 of 6

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms