sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
Kam ve stáří s rodičema?
Goto page 1, 2, 3, 4  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Řečičky, názory, etc.
View previous topic :: View next topic  
Author Message
mexxie
kytky 5, meta: 5250
kytky 5, meta: 5250


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 5143

PostPosted: Wed 26.5.2010 14:30    Post subject: Kam ve stáří s rodičema? Reply with quote

Přemýšleli jste už nad tím, jak se postaráte o rodiče, až budou staří nebo nemohoucí? Byli byste schopní si je k sobě nastěhovat, případně se nastěhovat vy k nim? Nebo počítáte s domovem důchodců?

Ač jsem relativně mladá, pár mých kamarádů v současné době tuhle otázku řeší. Přemýšlejí, jestli se stěhovat nebo nestěhovat do jiného města, když by doma nechali osamělého rodiče nebo třeba jestli si postavit dvougenerační dům.
Já upřímně nevím, jak bych se zachovala. Máti bych doma asi nechtěla Embarassed Vůbec si nedokážu představit, že bych se o ni musela starat, protože s ní těžko vyjdu už teď. Ale zase třeba kdyby babička onemocněla, nechtěla bych ji dávat někam do domova nebo na LDN.
_________________
Když si člověk postaví dům, vždycky zpozoruje, že se při tom naučil něčemu, co měl rozhodně znát, než začal stavět.
Back to top
View user's profile Send private message  
Člověk
jsem duhová víla


Joined: 10 Jan 2010
Posts: 13716

PostPosted: Wed 26.5.2010 14:38    Post subject: Reply with quote

asi bych s rodičema bydlet nechtěla a řešila bych to prostě takovýma těma moderníma pečovatelskejma domovama, pokud bych na to měla peníze (kamarád má maminku v jednom a měsíčně za to platí 30.000,-). Nemyslím si, že by na tom bylo něco špatnýho. Ti lidi tam mají aspoň kamarády, program, jídlo, mohou bydlet v samostatném pokoji. Prostě myslím, že je to lepší než aby byli sami doma. Tam aspoŇ mají pořád s kým podrbat atd. a nenudí se.
Ale vzhledem k tomu, že sama ještě nejsem bytvě pořádně zajištěná, bydlím v podnájmu v malém bytě a vím, že to taky není napořád, vzhledem k tomu, že nemám ani rodinu a nic, tak mě tahle otázka nenapadá. Nehledě na to, že snad moji rodiče ještě pár let budou schopní o sebe se postarat sami.
Spíš moji rodiče řeší tento problém s babičkou, protože děda asi brzy zemře, tak aby nebyla sama v tom bytě a taky kdoví, jak dlouho se o sebe sama postará.. moje máma ji ale moc domů nechce, což se jí popravdě ani nedivím (nevídáme se, já ji viděla několikrát v životě, moje máma je od střední školy z domova a jezdí k ní taky tak jednou za rok, protože s babičkou se prostě nedá moc vyjít Embarassed ).
_________________
* Peace * Authenticity *Gratitude * Nonviolence * Honesty * Kindfulness *

** every action you take is a vote for the type of person you wish to become.
make peace, be kind.
Back to top
View user's profile Send private message  
Shrew
_______________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 21743

PostPosted: Wed 26.5.2010 15:14    Post subject: Reply with quote

ed
_________________
Lidé si brání ve štěstí, protože stále vidí minulost lepší, než byla, přítomnost horší, než je, a budoucnost jinou, než bude.


Last edited by Shrew on Sun 17.6.2012 0:09; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
zuza
kytky 6, meta: 8250
kytky 6, meta: 8250


Joined: 23 Jan 2007
Posts: 8212

PostPosted: Wed 26.5.2010 15:18    Post subject: Re: Kam ve stáří s rodičema? Reply with quote

to je strasne individualni a nemel by v tomhle nikdo koukat na to, co tomu kdo rekne, ale mel by se sam sebe ptat jak se chce opravdu zachovat a na co staci

kazdopadne nejde o jednu spolecenskou navstevu, po kterou by si clovek mohl rict, ze v ramci slusnosti se premuze a bude delat i to, do ceho se mu nechce (ale co by bylo "slusne" udelat) - vzdycky se nakonec projevi, to co citi uvnitr, a to co lidem, kteri potřebuji pomoc, musi vadit nejvic, je pocit, ze jsou na obtiz - to je pak situace, kdy neni stastny nikdo a kcemu to je pak dobre?

kazdodenni peci o nemohouciho cloveka zvladne malokdo - po case uz vsichni cekaj na to, az dotycny umre a vsem se ulevi - a to je strasne smutne

já nevim, co budu delat, jestli se dostanu do podobne situace, rodice sice uz ted tvrdi, ze budou chtit jit do penzionu, ale neni to pro mne o moc lehci, vim, ze stehovat se jinam nebudu (bydlim uz ted v jinem meste) - vic jim budu schopna dát, pokud si zachovam lepsi praci, penize urcite v tomto muzou hodne pomoci, ale také nechci aby se cítili sami, pokud bych je ale chtela mit u sebe, tak budou zase smutni v cizim meste ...
na druhou stranu predpokládám, ze az tato situace nastane, bude i doprava mnohem rychlejsi a spousta jinych moznosti spojeni "na dálku"


Last edited by zuza on Wed 26.5.2010 15:22; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Toyen
kytky 2, meta: 700
kytky 2, meta: 700


Joined: 25 Feb 2009
Posts: 695

PostPosted: Wed 26.5.2010 15:19    Post subject: Reply with quote

Smile
_________________
If you make people think they're thinking, they'll love you; But if you really make them think, they'll hate you.


Last edited by Toyen on Wed 9.6.2010 0:27; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
ephelides
*louloute*


Joined: 04 Jan 2007
Posts: 15244

PostPosted: Wed 26.5.2010 15:22    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
_________________

dog is god backwards

Qualität kommt von Qual.

Arretez de prendre les cons pour les gens.

"Wer ständig glücklich sein möchte, muss sich oft verändern." (Konfuzius)

Back to top
View user's profile Send private message  
zuza
kytky 6, meta: 8250
kytky 6, meta: 8250


Joined: 23 Jan 2007
Posts: 8212

PostPosted: Wed 26.5.2010 15:26    Post subject: Reply with quote

Toyen wrote:
co vim, tak domovy duchodcu jsou hodne preplnene, takze dat je tam nebude jen tak jednoduche (nemluvim o tech soukromych "luxusnich"Smile


do penzionu se dava zadost a vetsinou se i nekolik let ceka na misto - je take rozdil mezi penzionem a domovem duchodcu, do penzionu prijimaji jen jeste sobestacne lidi, bydli pak v malych garzonkach - dobre je, ze tam stari lide mohou celkem slusne spolecensky zit
Back to top
View user's profile Send private message  
zuza
kytky 6, meta: 8250
kytky 6, meta: 8250


Joined: 23 Jan 2007
Posts: 8212

PostPosted: Wed 26.5.2010 15:31    Post subject: Reply with quote

ephelides wrote:
no jeste to nemam uplne rozmysleny ale urcite ne LDN, doma bych ale taky nebyla, cili by to nejspis byl nejaky domov s peci jak psala clovek


LDN je lecebna dlouhodobe nemocnych a pokud je nekdo na tom tak spatne, ze potrebuje celoddeni peci, tak pokud se o nej nechcete starat doma sami, tak tam prijde, prodoze domovy takoveto pacienty neprijimaji

samozrejme existuji i luxusni zarizeni, kde se da priplatit za nadstandartni peci, lepsi pokoj, soukromi - jsou to ale castky spis vice nez 30,000 - tuto sumu bych totiz odhadla spis za domov, ne na intenzivni lekarkou peci
Back to top
View user's profile Send private message  
greenwood
seja feliz, menina


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 28468

PostPosted: Wed 26.5.2010 15:33    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
_________________
"Valeu a pena? Tudo vale a pena se a alma não é pequena" ~ Fernando Pessoa, Mensagem, Mar Português

“It’s dark because you are trying too hard.
Lightly child, lightly. Learn to do everything lightly.
Yes, feel lightly even though you’re feeling deeply.
Just lightly let things happen and lightly cope with them."
Back to top
View user's profile Send private message  
ephelides
*louloute*


Joined: 04 Jan 2007
Posts: 15244

PostPosted: Wed 26.5.2010 15:34    Post subject: Reply with quote

no tak pokud se bavime o "davani nekam" tak predpokladam ze se ten clovek o sebe uz nemuze postarat sam, ve vsech dalsich pripadech to lze resit nejakyma tema pecovatelkama, donaskama jidla apod. a clovek muze snad zustat normalne doma, na to nepotrebuje byt v penzionu nebo domove duch.
_________________

dog is god backwards

Qualität kommt von Qual.

Arretez de prendre les cons pour les gens.

"Wer ständig glücklich sein möchte, muss sich oft verändern." (Konfuzius)

Back to top
View user's profile Send private message  
ephelides
*louloute*


Joined: 04 Jan 2007
Posts: 15244

PostPosted: Wed 26.5.2010 15:38    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
_________________

dog is god backwards

Qualität kommt von Qual.

Arretez de prendre les cons pour les gens.

"Wer ständig glücklich sein möchte, muss sich oft verändern." (Konfuzius)

Back to top
View user's profile Send private message  
Člověk
jsem duhová víla


Joined: 10 Jan 2010
Posts: 13716

PostPosted: Wed 26.5.2010 15:38    Post subject: Reply with quote

ephelides wrote:
no tak pokud se bavime o "davani nekam" tak predpokladam ze se ten clovek o sebe uz nemuze postarat sam, ve vsech dalsich pripadech to lze resit nejakyma tema pecovatelkama, donaskama jidla apod. a clovek muze snad zustat normalne doma, na to nepotrebuje byt v penzionu nebo domove duch.

i já jsem to pochopila takhle.
_________________
* Peace * Authenticity *Gratitude * Nonviolence * Honesty * Kindfulness *

** every action you take is a vote for the type of person you wish to become.
make peace, be kind.
Back to top
View user's profile Send private message  
Lenore
___________________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 30043

PostPosted: Wed 26.5.2010 15:44    Post subject: Reply with quote

no tak pro mě to bohužel aktuální je a je to fakt děs Sad
tím spíš, že nemám sourozence, takže je to všechno jen na mně a docela mi to bere nějaký nadšení do života, protože jsem tim hrozně svázaná

ještě kdyby šlo jenom o mě, ale komplikuju to i přítelovi a to mě hrozně mrzí Confused
já mám třeba teď problém dovolenou, vůbec se mi nechce (nebo teda chce, ale bojím se odjet), ale zase to je jediný, na co on se celý rok těší

Nedávno jsem zjišťovala, že existuje něco jako ta pečovatelská služba, kteru hradí pojišťovna, je to jakoby alternativa ldnky, ale doma
jenže to si nedokážu představit, jak funguje u ležících pacientů.. i když je fakt, že na tý motolský ldnce se o ty lidi stejně nikdo nestará Confused
_________________
queerer than we can suppose
Back to top
View user's profile Send private message  
zuza
kytky 6, meta: 8250
kytky 6, meta: 8250


Joined: 23 Jan 2007
Posts: 8212

PostPosted: Wed 26.5.2010 15:46    Post subject: Reply with quote

jenze pokud je na tom clovek tak, ze se o sebe nedokaze postarat (obleknoy se, umyt se), tak ho do domova nevemou

LDN je to nejstrasnejsi, protoze tam prichazeji smrtelne nemocni lide, ktere jinde neprijmo a o ktere se nepostaraji doma, o tyto lidi se vam nepostara ani dochazkova pecovatelka, takze v podstate se muzete rozhodovat mezi tim, zda s nimi zustanete doma, nebo je date do ldn a nebo zaplatite za luxusnejsi zarizeni, kde v lepsim prostredi dostanou peci jako v ldn
Back to top
View user's profile Send private message  
Shrew
_______________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 21743

PostPosted: Wed 26.5.2010 15:51    Post subject: Reply with quote

ed
_________________
Lidé si brání ve štěstí, protože stále vidí minulost lepší, než byla, přítomnost horší, než je, a budoucnost jinou, než bude.


Last edited by Shrew on Sun 17.6.2012 0:08; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Řečičky, názory, etc. All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2, 3, 4  Next
Page 1 of 4

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms