sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
upřednostňovaný, oblíbený sourozenec
Goto page 1, 2  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Srdeční záležitosti
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Nightwish
kytky 3, meta: 1550
kytky 3, meta: 1550


Joined: 20 Jan 2007
Posts: 1511

PostPosted: Tue 10.7.2007 13:17    Post subject: upřednostňovaný, oblíbený sourozenec Reply with quote

Setkali jste se někdo s tím, že rodiče výrazně upřednostňovali jedno své dítě před druhým? U nás doma s tím problém není, naši se k nám chovají stejně, ale čím dál tím víc se ve svém okolí setkávám s tím, že třeba starší sourozenec hlídá mladšího (třeba jen o pár let) a ten zlobí, nedá si pokoj a něco rozbije. A na zadek dostane ten starší, protože toho mladšího měl hlídat. Tomu mladšímu to projde, směje se a má radost z toho, že starší dostává na zadek Confused Nebo mladší dostane vše, na co si ukáže a starší nic, protože "je přece starší" a třeba už dospělý..to znamená,že už nemá právo na rodičovskou lásku?-teď to nemyslím konkrétně v souvislosti s těmi dary,snad mi rozumíte.. Embarassed
Proč si myslíte, že to ti rodiče dělají? Já tohle chování dost dobře nechápu, v tomhle mám vzor v našich a vím, že až jednou budu mít děti, budu se k nim chovat stejně a budu se snažit, aby se ani jedno necítilo vůči druhému ukřivděně..
_________________
-léta už tajím svoji příslušnost, v zemi co vyměnila hrubost za slušnost-
Back to top
View user's profile Send private message  
Tornado_Lou
kytky 6, meta: 8250
kytky 6, meta: 8250


Joined: 12 Jan 2007
Posts: 7870

PostPosted: Tue 10.7.2007 13:30    Post subject: Reply with quote

myslim, ze je normalni, ze kdyz se narodi druhy dite, ze se pozornost upne na nej...dokud je malinke a bezmocne...a bohuzel je pravda,ze na starsi dite padaji povinnosti driv. Ale melo by to byt tak, ze je ten mladsi az povyroste prevezme...
a pokud se jedna o uprednostnovani v citove oblasti, tak to mi taky prijde strasne...detem by se melo merit stejnym metrem bez ohledu na jejich ved
Back to top
View user's profile Send private message  
Grapefruita
believes in a perfect love


Joined: 20 Feb 2007
Posts: 4244

PostPosted: Tue 10.7.2007 13:35    Post subject: Reply with quote

Podle mě si to říká každý, že se bude ke svým dvěma či více dětem chovat stejně...jenže ono to asi v praxi tak nějak nejde. Vem si třeba, Nightwish, že budeš mít dvě děti, a jedno ti bude podobnější, nejen vzhledem, ale i povahou, chováním, zájmy...ubráníš se tomu ho neupřednostňovat? Třeba ano, ale bude to boj...
S tou odpovědností na druhou stranu souhlasím. Nikdy nemůže chtít např. po sedmiletém dítěti, aby celou dobu hlídalo mladší sourozence a nahrazovalo tím "chůvu"...na úkor svého programu, prázdnin, dětství. Rozmazlování mladších dětí je taky hloupost. Třeba kamarádky sestra dostala mnohem dřív mobil, protože je mladší Shocked V tomhle mi logika uniká.
Jsem někdy opravdu ráda, že jsem tohle nemusela řešit, jelikož žádné sourozence nemám.
Back to top
View user's profile Send private message  
Nightwish
kytky 3, meta: 1550
kytky 3, meta: 1550


Joined: 20 Jan 2007
Posts: 1511

PostPosted: Tue 10.7.2007 13:52    Post subject: Reply with quote

Grapefruita wrote:
Podle mě si to říká každý, že se bude ke svým dvěma či více dětem chovat stejně...jenže ono to asi v praxi tak nějak nejde. Vem si třeba, Nightwish, že budeš mít dvě děti, a jedno ti bude podobnější, nejen vzhledem, ale i povahou, chováním, zájmy...ubráníš se tomu ho neupřednostňovat?

Teď jsem přesvědčená o tom, že ho upřednostňovat nebudu, ale máš pravdu, že to se ukáže až v praxi,no..ale když vidím, jak tím některý ty děi fakt trpí, jak je v nich obrovská lítost a smutek..

Nebo mě štve takové to měření dvojím metrem-"vyplač se holčičko moje, uleví se ti" a u kluka-"jsi přece chlap, to vydržíš"..to mi vždycky vstávají vlasy hrůzou na hlavě-to jako rodiče vychovávají dva odlišné druhy dětí nebo co? Confused
_________________
-léta už tajím svoji příslušnost, v zemi co vyměnila hrubost za slušnost-
Back to top
View user's profile Send private message  
missE
let's go


Joined: 26 Jun 2007
Posts: 464

PostPosted: Tue 10.7.2007 13:55    Post subject: Reply with quote

Souhlasím s názorem, že pocitům se neubráníš. Nesouhlásim s názorem, že se k dětem má rodič chovat stejně. Je to přímo blbost. Není možné, chít po všech svých dětech to samé. Každé dítě je jiné, jinak stavěné apod. Co se týče toho hlídání starším mladšího. Jednou za čas, jim to oběma prostěje, samozřejmě to nesmí být časté. Právě proto, že starší z dětí přichází o svůj čas. Je to vina rodičů, že nejsou schopní tohle zajistit a zařídit tzv. házení své odpovědnosti na jiné.
_________________
krása tkví v oku pozorovatele
Back to top
View user's profile Send private message  
Nightwish
kytky 3, meta: 1550
kytky 3, meta: 1550


Joined: 20 Jan 2007
Posts: 1511

PostPosted: Tue 10.7.2007 13:57    Post subject: Reply with quote

missE-tím "stejně" jsem nemyslela, že budu chtít po dvouletém aby odklidilo sníh před domem, o což jsem den předtím požádala sedmnáctiletého
_________________
-léta už tajím svoji příslušnost, v zemi co vyměnila hrubost za slušnost-
Back to top
View user's profile Send private message  
Merykara
point of no return


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 17712
Location: VePř

PostPosted: Tue 10.7.2007 14:07    Post subject: Reply with quote

ed
_________________
Every now and then the stars align, boy and girl meet by the great design.
Could it be that you and me are the lucky ones?


Last edited by Merykara on Tue 10.7.2007 16:51; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
annysek
.


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 15447

PostPosted: Tue 10.7.2007 14:29    Post subject: Reply with quote

u nas to byl druhy extrem.. kdyz jeden z nas mel narozeniny, nebo svatek, musel darek dostat i druhy Laughing
Back to top
View user's profile Send private message  
waxeipahdeth
kytky 8, konec
kytky 8, konec


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 27125

PostPosted: Tue 10.7.2007 15:06    Post subject: Reply with quote

Tak ono s těma mobilama je to i tím, že většině z nás když bylo kolem 10-12 tak ještě zdaleka nebyly masově tak rozšířené. Proto dnes děcka dostávají mobily dřív než tehdy my, ptž teď už to je masové a běžné.
Já sourozence nemám (jen 2 nevlastní, ale nežiju s nima), takže do toho tak nevidím, ale co vím, tak ten mladší prostě bývá benjamínek a u toho strašího zas rodiče už očekávají nějakou zodpovědnost a proto to může vypadat, že jsou k tomu staršímu přísnější. Ale nic se nemá přehánět a výrazné nadržování jednomu ze sourozenců fakt dobré není a doufám, že až budu mít děti (chci 3 Embarassed ) tak se toho vyvaruju.
Back to top
View user's profile Send private message  
Grapefruita
believes in a perfect love


Joined: 20 Feb 2007
Posts: 4244

PostPosted: Tue 10.7.2007 15:33    Post subject: Reply with quote

E.x.i.l.i.a wrote:
Tak ono s těma mobilama je to i tím, že většině z nás když bylo kolem 10-12 tak ještě zdaleka nebyly masově tak rozšířené. Proto dnes děcka dostávají mobily dřív než tehdy my, ptž teď už to je masové a běžné.


Njn, to je pravda, ale já jsem o pár let starší a kámoška když ho chtěla, tak nám bylo už 17 (bylo to v roce 2000, když jsem si to spočítala, tak ty myslíš dobu ještě předtím, konec devadesátek? Tak to opravdu moc mobilů nebylo, ale v r. 2000 už se celkem rozjížděly)...je fakt, že v té době nebyly ještě tak rozšířené, neměl je ani ZDALEKA každý a proto mi přijde jako blbost, že mobil dostala její patnáctiletá ségra a ona ne a ona po něm tak toužila a pořád po něm "kňučela" Laughing Co mi vyprávěla, tak "zásluhy" v rodině na domácích pracech apod. měly obě stejné. Tady v tom bych byla pro rovnoprávnost - buď to koupit oběma, nebo ani jednomu. Nebo krátce po sobě oběma, ale když na to nemám, tak ani jednomu, protože co si pak to druhé dítě bude myslet? Logicky to, že to první mám radši. Confused
Back to top
View user's profile Send private message  
jirka
...


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 8350

PostPosted: Tue 10.7.2007 15:45    Post subject: Reply with quote

jen zareaguji na ty telefon. Founa jsem dostal v 16ti (2000) kdyz jsem sel na prumku a prestehovaly jsme se do vesnice. Tak aby jsme byli v kontaktu. ALe to jsem dostali vseci deti.
_________________
[i]štestí je dar
]
Back to top
View user's profile Send private message  
Theresa
I'm Brandy. The slutty cheerleader.


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 35506

PostPosted: Tue 10.7.2007 16:29    Post subject: Reply with quote

ed
_________________
Zhmotňujeme-li pochybnosti, pak se naše přání nenaplní, neboť se za ně nepostavíme, vlastně to ani nechceme. Jak myslíme, tak se stane.


Last edited by Theresa on Fri 24.8.2007 19:31; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Byzzy
kytky 8, meta: 19650
kytky 8, meta: 19650


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 19600

PostPosted: Tue 10.7.2007 16:38    Post subject: Reply with quote

Ty mobily bych vůbec neřešila - je fakt jiná doba. Já jsem taky "ta starší" ale jen o 2,5 roků. Sestru jsem nikdy hlídat nemusela, nemusela jsem ji nikdy brát někde s sebou. Bydlíme na vesnici a tak nás obě hlídala babička. Navíc jsme v tom věku 15 let byly každá jiná.

Samozřejmě že vnímám to, že segra to měla trochu lehčí - mohla dřív na diskotéku, mohla tam být oproti mě v té době dýl atd. ale to to mě nikdy moc netrápilo.

Spíš jsem byla upřednostňována já Smile protože já jsem byla ta, co chtěla všechno možné a segra ne, ale pak byl chvíli takový extrém, že ji rodiče hrozně moc cpali a mě už ne, protože já už dostala dřív. Ale to pominulo.
Back to top
View user's profile Send private message  
Dellores
kytky 6, meta: 8250
kytky 6, meta: 8250


Joined: 21 Mar 2007
Posts: 8193

PostPosted: Tue 10.7.2007 16:38    Post subject: Reply with quote

Nedávno jsem četla v nějakém časopise zrovna o tomhle tématu. Psali tam matky, které se přiznaly, že jedno své dítě mají více rády. Třeba proto jak už se tu psalo, že je mu více podobné nebo proto, že bylo chtěné atd. Vždycky jsem si říkala, jak může nějaká matka mít jedno dítě radši, ale po přečtení toho článku už to chápu a asi je to přirozené ... Teda aspoň to ten doktor psal, že je to naprosto normální. Ty matky také psaly, že je jim to líto, ale že se tomu nedá ubránit, tak se to aspoň tomu druhému snaží nějak vynahradit, prostě se snaží aby to to druhé dítě nepocítilo. Citům ty matky bohužel neporučí, to nejde, ale pokud se opravdu snaží chovat se k oběma stejně i když to jedno je pro ně něco víc, tak je to snad v pořádku ... Myslím, že to tak hodně matek má, akorát to něchtějí přiznat ani sami sobě. A bohužel to vidím i ve svém okolí, že tohle je častý případ a né jen u matek, ale i u babiček, že některé vnouče více upřednostňují Confused.
Back to top
View user's profile Send private message  
pecička
*Discipline, Drive, Determination*


Joined: 21 Jan 2007
Posts: 43069

PostPosted: Tue 10.7.2007 16:51    Post subject: Reply with quote

edit
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Srdeční záležitosti All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2  Next
Page 1 of 2

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms