sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
Alkohol
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 32, 33, 34  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Zdraví
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Claris
Každý den odvahu!
kytky 8, konec


Joined: 05 Jan 2007
Posts: 28821
Location: v nadoblačnu

PostPosted: Tue 10.7.2007 6:42    Post subject: Reply with quote

Exi, pane bože Shocked

u nás se zas mladý kluk (22) vypravil s kamarádama slavit Silvestra (2006) do Stodolní a tam se opil do bezvědomí, kámoši se na něj vykašlali a nechali ho ležet venku...až po několika hodinách ho našli nějaké holky. asi týden ležel v bezvědomí v nemocnici a zemřel, vdechl zvratky a byl hodně poškozený mozek. to byl strašný začátek roku, pohřeb a na něm mladí lidi...
_________________
Pane, ať jsi stéblo trávy nebo obyčejný list,
prosím dej, ať aspoň trochu umím ve tvých vzkazech číst.
Prosím dej, ať řeči stromů aspoň trochu rozumím,
ať vědí, že se učím a že nic neumím.

Dej, ať zlomím svoji pýchu, dej mi hledat pokoru,
když se trápím zbytečnostmi, ať pohlédnu nahoru.
Ať mi stačí dohlédnout na obzor, který jsi mi dal,
ať se smířím se vším, co jsi mi kdy vzal.
Back to top
View user's profile Send private message  
Matylda
kytky 6, meta: 8650
kytky 6, meta: 8650


Joined: 23 Jan 2007
Posts: 8575

PostPosted: Tue 10.7.2007 7:27    Post subject: Reply with quote

Chlast je strast. Mam k tomu dost špatnej vztah, jako k drogám. Už víte, že jsem žila s alkáčem, takže to asi vysvětluje všechno. Navíc jsem žila ve městě, kde chlastá pomalu každej. Hnus. Můj ex se už tenkrát pochcával v noci, jak byl mimo. Dneska má lupénku a kyčle v pr. Rozpadá se mu chrupavka. Jeho zdraví je těžce v pr. a jeho duše tam je už dávno. Fuj, úplně mě mrazí, když si na ty časy vzpomenu.

Já moc nepiju už jen kvůli tomuhle, nesnášim vochlasty a když z někoho táhne. Taky si vážim svýho ne úplně 100procentního zdraví, nechápu, proč bych si ho měla něčim jako je chlast vědomě mrvit. Další důvod je ten, že mi to nedělá dobře. Měla jsem dřív asi 2 období, kdy jsem trochu víc pila, jednou to byl rum, jednou vodka. Ale nikdy jsem neměla vyloženě opici, že bych byla namol. Jednou to hraničilo, a stačilo. Nesnášim, když nemam nad sebou kontrolu. Když jí nade mnou má chlast nebo cokoliv jinýho. Ten pocit je hnus. Jo, když je člověk psychicky v pr., pomůže mu trochu se napít. Mně stačej 2 dvojky bílýho a mam jí, vybrečim se a je mi líp.
Takže když už piju, nemíchám, a piju bud víno (radši mam červený, ale kvůli fialovejm rtům piju spíš bílý), Martini, gin s tonikem (ale jen Beefeater), becher s tonikem, Berentzen, Fernet, spíš citrus. Rum už nemůžu ani cejtit. Slivovice mi smrdí, ale po cucech jí vypiju. Nadchla mě nedávno čísi domácí třešnovice. Jo a miluju portský Wink
Back to top
View user's profile Send private message  
Cavendish
mňau


Joined: 05 Jan 2007
Posts: 11182
Location: všude a nikde

PostPosted: Tue 10.7.2007 8:27    Post subject: Reply with quote

No můj vztah v alkoholu je poměrně kladný Cool Pivo jsem nikdy moc nepila, ted mu trochu přicházím na chut, ale raději mám černé a nebo Velvet Love Víno nějak extra nemusim, hrozně rychle mi stoupá do hlavy a nějaký míchanice třeba s kolou nepřichází v úvahu, bo kolu nepiju.

Já mám ráda Tequilu, silver i gold, pak Fernet citrus, to je moje Love a bavoráka z citruse a zázvorovýho toniku Love můžu i becherovku.

Naopak nemám ráda všechny ty hubolepy typu jelzin, berentzen apod Confused a nebo klasickou vodku, ani míchanou s něčím už nikdy Zvracik špatné zkušenosti no Laughing
_________________
Jednou jsem si v tichu řekl, že my spolu dožijem.
Jedna cesta do posledních tonů requiem.
Láska je proměnlivá, chcem ji pevnou jako kámen.
Dej mi ruku, povedu tě, pak se vystřídáme.
Back to top
View user's profile Send private message  
mexxie
kytky 5, meta: 5250
kytky 5, meta: 5250


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 5143

PostPosted: Tue 10.7.2007 8:48    Post subject: Reply with quote

Já piju jak kdy. Mám období, kdy se alkoholu nedotknu měsíc, a pak jdu ven třeba 3x za týden. Kolik toho vypiju záleží na náladě, někdy mi stačí sklenička, dvě, někdy se fakt opiju. Mám to štěstí (nebo smůlu?), že hodně vydržím, takže mi jenom málokdy bývá zle a snad nikdy se mi nestalo, že bych se neovládala.

Nejčastějc piju pivo nebo víno. Pivo nějak nerozpoznám, takže si dám, co zrovna je. Jenom Plzeň moc nemusím, je na mě moc hořká. A mám ráda řezané.
Víno si dávám v létě bílé, v zimě většinou červené. Pokud si můžu vybrat, tak Sauvignon a Modrý Portugal. Střiky si dávám jenom výjimečně a víno s kolou nikdy, protože je to podle mě mršení největšího kalibru (a ještě k tomu to chutná hnusně).

Z tvrdého mám nejradši vodku, fernet citrus a becherovku, taky mám ráda gin s tonikem a beton.
Koktejly jsou fajn, ale na sladké si moc nepotrpím, takže spíš něco s ginem/tonikem/martini/vodkou a tak.

Co prakticky vůbec nepiju, jsou takové ty slazené vodky a jablíčkové, rybízové atd. cosi, a nemusím ani likéry a smetanové pití.
Back to top
View user's profile Send private message  
Laura
kytky 7, meta: 13650
kytky 7, meta: 13650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 13202

PostPosted: Tue 10.7.2007 11:16    Post subject: Reply with quote

já piju jenom "účelově".. když vím,že pujdem někam s partou, a budem pít, nebo když si jdu s kamarádkou nekam sednout, tak si dáme vínko a pokecáme..jinak s našima nikdy nepiju, nepiju sama a nepiju, ani když vím, že se nebude nic dít..alkohol mi nechutná..a navíc jako správná dietářka mám zpátečku že alkohol je kalorický Laughing , a proč ho pít, když mě vlastně nechutná a druhá zpátečka, že mám většinou kocovinu za všechny..už tak pul roku jsem se neopila nejak víc, asi jsem se naučila pít konečně Mr. Green

je to podle období..bylo jedno,kdy jsme pili přes den, tak dve tři decky vína, týden,dva, pak zas ne..pak se nahromadí oslavy a akce a voda, a dovča apod..a pak zas ne..

blbý je, že já strašně moc povídám, a vykecám na sebe věci, co bych střízlivá neřekla Confused

jo a začínala jsme na kole s rumem - začínala, takže je jasné ja to dopadlo,jsem ji pak dlouho nemohla ani cítit
nejčasteji a nejdéle jsem asi pila vodku s džusem..nebo bez džusu
ted už dlouho piju víno..bílý..a šampanské..
jinak jsem tech druhů vyzkoušela víc, ale tohle mě většinou sedne..dá-li se to tak říci
ted jsem potřetí v životě a i přes zařeknutí vypila slivovici Mad ..omylem! prý tady je bacardi,já si k tomu nečichla a hodila to do sebe Rolling Eyes
_________________
The only way out is through

Advice is what we ask for when we already know the answer but wish we didn't
Back to top
View user's profile Send private message  
Guest






PostPosted: Tue 10.7.2007 11:38    Post subject: Reply with quote

Arrow rum s colou
Arrow zelenou
Arrow polar
Arrow zlatýho pushkina, jablíčkovýho taky
Arrow lambrusco
Back to top
 
shuki
Open Your Eyes


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 23826

PostPosted: Tue 10.7.2007 14:19    Post subject: Reply with quote

Tak vcera jsem se prekonala a vypila obycejnej rum s kolou s kamaradem flasku napul Smile Ale nejak jsem si neprisla moc opila.
_________________
I don't care what you think about me, James Blunt thinks I'm beautiful ^^
Back to top
View user's profile Send private message  
Alunka
kytky 6, meta: 9450
kytky 6, meta: 9450


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 9362

PostPosted: Tue 10.7.2007 14:42    Post subject: Reply with quote

a ja vcera vypila s kubou flasku portskyho, co jsme ocorovali v hotelu a reknu vam to dava. Na to jsem si dala dve piva a ctyri malibu Laughing a skoro zadnej stav Very Happy

jen to portsky jsem cejtila v tu chvili co jsme ho pily Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message  
Tornado_Lou
kytky 6, meta: 8250
kytky 6, meta: 8250


Joined: 12 Jan 2007
Posts: 7870

PostPosted: Tue 10.7.2007 14:46    Post subject: Reply with quote

portske miluju...vyborna vec...

teda Alu...vy si tam pekne "debužírujete" Wink
Back to top
View user's profile Send private message  
Tornado_Lou
kytky 6, meta: 8250
kytky 6, meta: 8250


Joined: 12 Jan 2007
Posts: 7870

PostPosted: Tue 10.7.2007 14:46    Post subject: Reply with quote

ups


Last edited by Tornado_Lou on Tue 10.7.2007 14:48; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
shuki
Open Your Eyes


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 23826

PostPosted: Tue 10.7.2007 14:48    Post subject: Reply with quote

Alunka - Jee super, aspon nekdo tady kali denne jak ja. Uz jsem si prisla jak exot Laughing
_________________
I don't care what you think about me, James Blunt thinks I'm beautiful ^^
Back to top
View user's profile Send private message  
bublinka111
never satisfied


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 7448

PostPosted: Tue 10.7.2007 20:31    Post subject: Reply with quote

shuki wrote:
Alunka - Jee super, aspon nekdo tady kali denne jak ja. Uz jsem si prisla jak exot Laughing
j asom nemala pivo dva dni a dnes som 20.20 sla do diskontu, 20.30 ho zatvaraju proste som trielila jak o zivot aby som to stihla kvoli pivu... Embarassed obcas si pritom ako pivar-zavislak
_________________
all i wanna do is have some fun....)
Back to top
View user's profile Send private message  
evianek
kytky 7, meta: 11650
kytky 7, meta: 11650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 11252

PostPosted: Tue 10.7.2007 21:17    Post subject: Reply with quote

ed


Last edited by evianek on Mon 3.9.2007 9:59; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
bublinka111
never satisfied


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 7448

PostPosted: Tue 10.7.2007 21:18    Post subject: Reply with quote

evianek wrote:
Bubli, pohoda, já jsem tohle dělala před těhu běžně, ale většinou kvůli vínu, jen tak navečer k práci u kompu Laughing
vlastně celkově jsem se bála jak na tom budu zdravotně po několikaleté téměř každodenní konzumaci alkoholu Shocked mno a výsledek jaterních testů byl výbornej a dokonce: co jsem se dozvěděla, tak po první fázi poškození jater se ty játra daj dohromady během týdne a jsou na tom stejně jako by člověk nikdy nechlastal, úžasně regenerativní orgán! a co se týče psychické závislosti, to těhotenství je dostatečná odvykačka, člověk je plnej jiných pocitů, není těžký abstinovat Very Happy
tak to sa uz tesim na tehotenstvo... Laughing
_________________
all i wanna do is have some fun....)
Back to top
View user's profile Send private message  
Mykéna
kytky 7, meta: 14150
kytky 7, meta: 14150


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 14015

PostPosted: Wed 11.7.2007 0:34    Post subject: Reply with quote

Muj vztah k alkoholu je bouřlivej a pověstnej. Nevim, co vám tu mam vykládat, vypadá to, že to znáte, to by chtělo jít si někam zakalit Dementnik
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Zdraví All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 32, 33, 34  Next
Page 4 of 34

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms