sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
chození s bulimičkou
Goto page 1, 2  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Srdeční záležitosti
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Bodie.CI5
kytky 1, meta: 250
kytky 1, meta: 250


Joined: 28 Jan 2007
Posts: 227

PostPosted: Sun 8.7.2007 23:39    Post subject: chození s bulimičkou Reply with quote

Tak jsem včera zjistil, že chodím s bulimičkou (asi) Sad

Je to moje skoukromá diagnoza, takže nevim jestli je správná, každopádně slečná má problém s příjmem potravy... A po pravdě jsem z trochu víc mimo... Sad

Trávili jsem víkend v jednom příjemném penzionu a když jsem po večeři, dvou lahvích vína a po cca dvou hodinové dovádění ( Twisted Evil ) jí slyšel na záchodě zvracet, tak jsem to připisoval tomu vínu... Pak jsme se k tomu nějak dostali při povídání a vypadlo z ní, že už to takhle má cca 1.5 roku, téměř každý jídlo po nějaký době vyzvrací, aby nebyla tlustá Shocked Tvrdila mi, že jí to už říkal její ex (kterému bych při nejbliží příležitosti rád vyrazil zuby Mad ), že je tlustá (přitom má moc hezkou postavu, má sice trošku zadeček, ale zase k tomu má prsa a má moc hezkou takovou ženskou postavu) a i někteří kolegové z práce jí tvrdí to samé Rolling Eyes Prvně mě napadlo, že jí musim dohnat k nějakému psychologovi, ale je mi jasný, že tudy cesta nevede, resp. já jí do toho nutit nemůžu.

Takže jsem jí opakovaně ubezpečil, jak moc se mi líbí a že i kdyby náhodou nějaké kilo přibrala, že já s tím rozhodně problém mít nebudu. Jasně jsem jí řekl, že netoužím chodit s nějakou vychrtlou holkou (to byla má ex, která při 180cm, když vážila 54kg, tak už byl oheň na střeše... a při tom už dlouho nic nepředváděla a nemusela se tolik hlídat) a že se mi líbí, tak jak je...

Když viděla, že jsem z toho docela špatnej, tak mi slíbila, že s tím zkusí něco udělat... Co s ní mám dělat? Nechci jí nějak kontrolovat po každé večeři a tak...
_________________
Matouš, 7.kapitola:
Nesuďtež, abyste nebyli souzeni. Nebo kterýmž soudem soudíte, týmž budete souzeni, a kterou měrou měříte, bude vám zase odměřeno.
Back to top
View user's profile Send private message  
Shrew
_______________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 21743

PostPosted: Sun 8.7.2007 23:55    Post subject: Reply with quote

já ten dnešní svět prostě nepochopím...za to všechno můžou ti mediální hajzlové, že to holkám tlučou do hlavy nebo já fakt nevm kde se v holkách bere ta posedlost..dyť postava a krása se tu řeší naprosto všude..to není normální... Sad Confused
_________________
Lidé si brání ve štěstí, protože stále vidí minulost lepší, než byla, přítomnost horší, než je, a budoucnost jinou, než bude.
Back to top
View user's profile Send private message  
Matylda
kytky 6, meta: 8650
kytky 6, meta: 8650


Joined: 23 Jan 2007
Posts: 8575

PostPosted: Mon 9.7.2007 6:28    Post subject: Reply with quote

To je hrozný.. No pro začátek jí neustále ujištuj, že se ti takhle moc líbí.. Když to nepomůže, zkus jí přimět k návštěvě odborníka.. Ničí si zdraví i psychiku..
Back to top
View user's profile Send private message  
Grapefruita
believes in a perfect love


Joined: 20 Feb 2007
Posts: 4244

PostPosted: Mon 9.7.2007 6:58    Post subject: Reply with quote

Bodie, moji kamarádi ze střední - páreček, chodí spolu od maturity - tímhle prošli. Ona má (měla?) bulimii snad ale od třinácti. Je fakt, že jako dítě bývala trošku oplácaná...ale rozhodně to nebyl důvod k tomu, aby se začala živit jedním rajčetem denně, jak si holky ve třídě šuškaly. Rapidně zhubla v průběhu jednoho roku a byla z ní mrtvolně bledá kost a kůže. Později na gymplu si třeba nakoupila o velké přestávce v bufetu hodně jídla (chipsy, sušenky apod.), celé to zkonzumovala a pak se na začátku další hodiny vracívala zelená do třídy Sad Když jsme se měli fotit, skoro jsem se jí lekla. Na úplně bílých zádech jí trčely kosti Sad
No a pak spolu začali chodit a on ji asi systematickým přesvědčováním a neskonalou láskou tak nějak nenásilně dohnal k tomu, aby se šla léčit. Jezdila na nějaké srazy holek s PPP (poruchami příjmu potravy), pravidelně docházela k odborníkovi a tak nějak se jí s tou dlouholetou bulimií snad povedlo vypořádat ( Smile )... Dokonce se trošku "zakulatila", takže už má teď víceméně normální postavu, i když i to je v jejím případě relativní pojem, neboť mi třeba sdělila, že "už má 51 kilo, už je tlustá" Rolling Eyes Ale pokrok je, že se téhle "tloušťky" už nesnaží zbavit.
Láska a trpělivost jejího přítele by zasloužila metál Smile Jedině tak, jinak nevím, co jiného poradit Smile Hlavně žádná ultimáta typu "když s tím hned nepřestaneš a nezačneš jíst bez zvracení, nechám tě" nepomůžou, ale jen to zhorší. Takový člověk je v podstatě nemocný a jako s nemocným se s ním musí jednat. Confused
Back to top
View user's profile Send private message  
bublinka111
never satisfied


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 7448

PostPosted: Mon 9.7.2007 7:38    Post subject: Reply with quote

ja si teda tiez myslim ze pokial jej budes davat stale najavo ze je pre teba najsexy a najpritazlivejsia zena tak to pomoct moze, proste davat jej komplimenty, starat sa o nu, ...lenze pokial je to v nej uz hlboko/ ako vravis ze tym trpi uz cca 1.5 roka co nieje kratko a mozno v nej zanechali hlbsie stopy debilne poznamky kolegov a ex , tak by som sa na tvojom kieste /nejak jemne, iste je to velmi palcive/ snazila ist s nou k odbornikovi, trebars sediet pokila to bude mozne tam s nou, aby videl ze mas skutocny zaujem na tom aby bola v poriadku
_________________
all i wanna do is have some fun....)
Back to top
View user's profile Send private message  
Rose Madder
kytky 4, meta: 2950
kytky 4, meta: 2950


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 2773

PostPosted: Mon 9.7.2007 8:03    Post subject: Re: chození s bulimičkou Reply with quote

Bodie.CI5 wrote:
Jasně jsem jí řekl, že netoužím chodit s nějakou vychrtlou holkou (to byla má ex, která při 180cm, když vážila 54kg, tak už byl oheň na střeše... a při tom už dlouho nic nepředváděla a nemusela se tolik hlídat) a že se mi líbí, tak jak je...


Nevím moc, co poradit, ptž se do těch holek moc vžít nedokážu, resp. jsem v tomhle směru trochu zaujatá. Každopádně k tvému textu mě napadlo, že bych se možná zkusila vyhnout větám "...že netoužím chodit s nějakou vychrtlou holkou", ptž to tak nějak naznačuje, že ona vychrtlá není ani vzdáleně /přitom by ale asi být chtěla/. Já vím, že je to myšleno dobře, ale zní mi to podobně, jako když si budu stěžovat, že jsem hnusná a někdo mi řekne, že "...krása není důležitá, že důležitější je duše".

Takže takovým formulacím bych se pokusila vyhnout /ale je možné, že to zní blbě jenom mně/. Lichotkám jako takovým se samozřejmě vyhýbat nemusíš, ba naopak.
_________________
Jakmile začne člověk přemýšlet, přestává žít...
Back to top
View user's profile Send private message  
Tornado_Lou
kytky 6, meta: 8250
kytky 6, meta: 8250


Joined: 12 Jan 2007
Posts: 7870

PostPosted: Mon 9.7.2007 8:10    Post subject: Reply with quote

Jestlize se to tahne uz takhle dlouho, tak si myslim, ze vy dva s tim nic neudelate. Telo je na to proste uz navykle...prijme jidlo a to po nejake dobe musi ven. Myslim, ze bez odbornika to pujde jen velmi tezko.
Je to hrozne. Ale nemuzu souhlasit se Shrew. Normalni holka se zdravym sebevedomim by hubnuti asi neresila takovouhle cestou. Pokud by nebyla spokojena, zacala by chodit do fitka nebo behat.
Myslim si, ze slecna bude psychicky labilni a casem budete muset resit i jine problemy.
Hodne sil!
Back to top
View user's profile Send private message  
Nightwish
kytky 3, meta: 1550
kytky 3, meta: 1550


Joined: 20 Jan 2007
Posts: 1511

PostPosted: Mon 9.7.2007 9:10    Post subject: Reply with quote

Tak tuhle situaci ti nezávidím, taky jsem měla kamarádku, která tímhle trpěla a nikdo, ani kluk, který ji miloval a který byl pro ní to nejdůležitější na světě jí nepřesvědčil, aby toho zvracení po každém jídle nechala. U ní to bylo tím, že se jí na základce děti smály, že je tlustá (přitom jen měla prsa dřív, než ostatní dívky jejího věku) a od té doby se jí v hlavě zahnízdil pocit, že NIKDY nebude dost hubená a hezká..ale neustále se o to bude pokoušet. Mohli jsme s ní o tom mluvit celé hodiny, že je to krásná holka atd., ale nebylo to nic platné. Pomohlo až to, když se jí objevily dost vážné zdravotní komplikace, měla nepravidelný srdeční tep, nízký tlak atd. Byla častěji u doktora než ve škole..Až když zjistila,že by tohle svoje chování taky nemusela přežít, začala jíst normálně. Sice si pořád tak nějak hlídá kalorie, ale už nezvrací a jí normálně. Nechci být pesimistická, ale pokud si to neuvědomí ten člověk, můžeme mu tisíckrát říkat cokoliv, ale jeho to moc neovlivní..Jak tady někdo říkal, hlavně ne žádná ultimata, protože pak by to mohlo být ještě horší, přítelkyně by si mohla myslet, že i ty stojíš proti ní a mohla by se ještě víc upnout na tu sebekontrolu v jídle.. Hodně síly přeju Crying or Very sad
_________________
-léta už tajím svoji příslušnost, v zemi co vyměnila hrubost za slušnost-
Back to top
View user's profile Send private message  
Lenka
kytky 3, meta: 1750
kytky 3, meta: 1750


Joined: 06 Jan 2007
Posts: 1677

PostPosted: Mon 9.7.2007 13:32    Post subject: Reply with quote

Pokud to už trvá 1 a půl let,tak to sama nezvládné a bude potřebovat odbornou pomoc. Musíš ji hlavně moc podporovat a stát při ni a hlavně přetrpět hysterické výkřiky!!! Vím očem mluvím!
Back to top
View user's profile Send private message  
Berus
kytky 3, meta: 1750
kytky 3, meta: 1750


Joined: 06 Jan 2007
Posts: 1650

PostPosted: Mon 9.7.2007 14:25    Post subject: Reply with quote

Nemyslím si, že ti uvěří, že se ti líbí i takhle "tlustá".. protože je to v její hlavě a to není tak snadné změnit. Confused Ale rozhodně tím nic nezkazíš, takže jí to klidně opakuj pořád dokola, třeba o tom alespoň začne přemýšlet.
Jinak bych to viděla spíš na odbornou pomoc.
Back to top
View user's profile Send private message  
pavla.z
kytky 1, meta: 75
kytky 1, meta: 75


Joined: 17 May 2007
Posts: 60

PostPosted: Mon 9.7.2007 14:32    Post subject: Reply with quote

Taky bych to viděla na odbornou pomoc.
Má blízká kamarádka trpěla anorexií, nejedla skoro vůbec a když už, tak taky vše hned vyzvracela, začala se nám ztrácet před očima, byly ji vidět i žíly, padaly vlasy a prostě hrozné.
Navíc nejhorší je na tom to, že člověk ač by chtěl, tak těmhle lidem nemůže pomoci, musí to chtít oni a vyhledat odborníka, nejlépe psychologa.
Navíc má kamarádka byla k tomu ještě chorobná lhářka, pořád si stěžovala na rodinu, jak jsou hrozní, jak nesnáší ségru a jak by nejraději utekla i se o to pokusila. Několikrát jsem u nich byla, mamku měla naprosto v pohodě, ale jak s ní mluvila...to bych si ke své mamce nedovolila a když ano, tak bych hned schytala...
Nicméně asi se jí rozsvítilo v hlavě, když jednou omdlela na exkurzi (hladem pochopitelně) v Český národní bance...chtěla jsem zavolat sanitku, věřím, že by si ji v nemocnici nějaký ten den určitě nechali, ale nakonec se probrala.

Jsou to odstrašující případy. Třeba nám (byly jsme parta 5 holek) rušila domluvené schůzky a vymlouvala se na takové prkotiny a když jsme jednou mluvily o ní i s naší španělštinářkou, která si anorexií také prošla, tak říkala, že tyhle lidi pak už mají stavy, kdy nechtějí nikam chodit, protože mají pocit, že jsou hrozně tlustí a vymlouvají se na co se dá, aby nemuseli vylézt z domu...

Jen popisuju extrémní případ z osobní zkušenosti, tvá přítelkyně jistě tak daleko není a když se ti svěřila, že tohle trvá už víc jak rok, má k tobě důvěru a nebojí se o tom zřejmě mluvit. Určitě bych s ní za nějakým odborníkem zašla. Tohle by se nemělo přecházet...
_________________
I am pain
I am real. I'm not a dream
I'm the chain around your neck as you scream
Back to top
View user's profile Send private message  
Bodie.CI5
kytky 1, meta: 250
kytky 1, meta: 250


Joined: 28 Jan 2007
Posts: 227

PostPosted: Mon 9.7.2007 20:08    Post subject: Reply with quote

Rose Madder: OK, já to zase schválně podal jako v negativním smyslu, aby viděla, že ani takovou holku nechci... Ale asi to bude lepší, to máš pravdu.

Berus: Tak to mam v plánu, chci aby veděla, že mně se líbí, tak jak je... Stejně to nechápu, beru to u holky 13 a tak, ale jí je 26 a v tomhle věku začne tohle dělat Sad


Jinak odborná pomoc mě napadla hned jak mi to řekl, neřekl jsem jí to, ale pořád si myslim, že to asi sama jen tak nezvládne Sad Ví, že mi to vadí, ale hlavně kvůli tomu, že mam o ní strach, nechtěl bych aby z toho měla nějaké zdrav. problémy nebo ještě něco hůř Sad

Řekla mi, že se nad tím zamyslí a zkusí to postupně zlepšit (postupně Rolling Eyes ), já jsem jí na druhou stranu ubezpečil, že jí v žádném případě nehodlám kontrolavat, že jí veřím...
_________________
Matouš, 7.kapitola:
Nesuďtež, abyste nebyli souzeni. Nebo kterýmž soudem soudíte, týmž budete souzeni, a kterou měrou měříte, bude vám zase odměřeno.
Back to top
View user's profile Send private message  
edit_no_90
kytky 4, meta: 4050
kytky 4, meta: 4050


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 3765

PostPosted: Mon 9.7.2007 20:29    Post subject: ed Reply with quote

edit
Back to top
View user's profile Send private message  
Bodie.CI5
kytky 1, meta: 250
kytky 1, meta: 250


Joined: 28 Jan 2007
Posts: 227

PostPosted: Mon 9.7.2007 20:49    Post subject: Reply with quote

Ochu: Jasný, o to se snažim, mně se opravdu moc líbí, tak chci aby si tím byla jistá Smile

Ale stejně mám o ní strach Sad
_________________
Matouš, 7.kapitola:
Nesuďtež, abyste nebyli souzeni. Nebo kterýmž soudem soudíte, týmž budete souzeni, a kterou měrou měříte, bude vám zase odměřeno.
Back to top
View user's profile Send private message  
edit_no_90
kytky 4, meta: 4050
kytky 4, meta: 4050


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 3765

PostPosted: Mon 9.7.2007 20:59    Post subject: ed Reply with quote

edit
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Srdeční záležitosti All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2  Next
Page 1 of 2

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms