sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
Jak to chodí u vás doma s prací...
Goto page Previous  1, 2, 3, 4  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Řečičky, názory, etc.
View previous topic :: View next topic  

Doma...
...dělám všechno
4%
 4%  [ 1 ]
...mám pár věcí na starosti
54%
 54%  [ 12 ]
...nedělám nic
4%
 4%  [ 1 ]
...jak kdy
36%
 36%  [ 8 ]
Total Votes : 22

Author Message
Lothórien
kytky 7, meta: 12150
kytky 7, meta: 12150


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 12074

PostPosted: Sat 7.7.2007 8:45    Post subject: Reply with quote

ed


Last edited by Lothórien on Sun 8.6.2008 12:03; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Kyo
kytky 5, meta: 7050
kytky 5, meta: 7050


Joined: 25 May 2007
Posts: 6874

PostPosted: Sat 7.7.2007 9:14    Post subject: Reply with quote

ja zas miluju jak vy to berete strasne vazne.. ja to taky rek spoustakrat Laughing jenze proto abych mamu nastval, nebo si z ni spis vystrelil, ne ze bych si to vazne myslel.. nadruhou stranu ve vymene manzelek , v tom dile z rumunska vazne byl clvoek kterej to bral smrtelne vazne Smile
_________________
Doba kráčí vpřed a svět se předhání. Už i blbci mají vyšší vzdělání.
Back to top
View user's profile Send private message  
Ruth A.
sort of mental masturbation


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 18441

PostPosted: Sat 7.7.2007 9:31    Post subject: Reply with quote

Claris wrote:
Nocturmas wrote:
Základní problém je už kolikrát v samotném určeni toho, co je potřeba udělat . Ja třebas vubec necitim potřebu utirat prach co tyden... narozdil od mati... takže pokud ji to tak vadi, tak at si poslouzi...
měla jsem to na mysli trošku jinak. třeba teď máma řekla bratrovi, ať pověsí prádlo a on na ni vyštěkl, že to dělat nebude, že to není chlapská práce

bych ho zabila Vrazdik
Back to top
View user's profile Send private message  
Ruth A.
sort of mental masturbation


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 18441

PostPosted: Sat 7.7.2007 9:32    Post subject: Reply with quote

Kyo wrote:
ja zas miluju jak vy to berete strasne vazne.. ja to taky rek spoustakrat Laughing jenze proto abych mamu nastval, nebo si z ni spis vystrelil, ne ze bych si to vazne myslel.. nadruhou stranu ve vymene manzelek , v tom dile z rumunska vazne byl clvoek kterej to bral smrtelne vazne Smile

jenže to mi moc vtipný nepřijde, to je jako bych rodičům řekla, že nebudu chodit na sš ani na vš, protože vzdělání není pro ženský Rolling Eyes
Back to top
View user's profile Send private message  
Claris
Každý den odvahu!
kytky 8, konec


Joined: 05 Jan 2007
Posts: 28819
Location: v nadoblačnu

PostPosted: Sat 7.7.2007 9:33    Post subject: Reply with quote

Kyo wrote:
ja zas miluju jak vy to berete strasne vazne.. ja to taky rek spoustakrat Laughing jenze proto abych mamu nastval, nebo si z ni spis vystrelil, ne ze bych si to vazne myslel.. nadruhou stranu ve vymene manzelek , v tom dile z rumunska vazne byl clvoek kterej to bral smrtelne vazne Smile
jenže můj bratr to myslel smrtelně vážně, blbeček
_________________
Pane, ať jsi stéblo trávy nebo obyčejný list,
prosím dej, ať aspoň trochu umím ve tvých vzkazech číst.
Prosím dej, ať řeči stromů aspoň trochu rozumím,
ať vědí, že se učím a že nic neumím.

Dej, ať zlomím svoji pýchu, dej mi hledat pokoru,
když se trápím zbytečnostmi, ať pohlédnu nahoru.
Ať mi stačí dohlédnout na obzor, který jsi mi dal,
ať se smířím se vším, co jsi mi kdy vzal.
Back to top
View user's profile Send private message  
Lenka
kytky 3, meta: 1750
kytky 3, meta: 1750


Joined: 06 Jan 2007
Posts: 1677

PostPosted: Sat 7.7.2007 9:35    Post subject: Reply with quote

Kyo wrote:
ja zas miluju jak vy to berete strasne vazne.. ja to taky rek spoustakrat Laughing jenze proto abych mamu nastval, nebo si z ni spis vystrelil, ne ze bych si to vazne myslel.. nadruhou stranu ve vymene manzelek , v tom dile z rumunska vazne byl clvoek kterej to bral smrtelne vazne Smile


Ty bys to bral taky vážně kdyby si byl ženská a spoustu chlapů by tě vnímalo jako služku a každodenní servis a s heslem...posluš a drž hubu a krok!!!
Já bych takového chlapa vyrazila ze dveří!!!!!
Já taky pomáhám manželovi v rýpání se v autu Nevinnik a taťkovi sem vždy pomáhala v garáži a vdílně Smile minulý týden sem mu pomáhala skrášlovat motorku Laughing anebo loni sem sním kácela stromy v lese Laughing
Back to top
View user's profile Send private message  
Aduška
zjisti, kdo jsi, a tím se staň.


Joined: 19 Jan 2007
Posts: 735

PostPosted: Sat 7.7.2007 10:54    Post subject: Reply with quote

bydlím s rodiči, rozdělené to není nijak, protože někteří členové domácnosti by něco takového považovali jen za pitomost, natož aby se tím řídili. To potom se akorát nadává, že nikdo nic nedělá.
_________________
Srdce lidské má příliš mnoho snů, než aby mohlo být šťastno.
Back to top
View user's profile Send private message  
Lothórien
kytky 7, meta: 12150
kytky 7, meta: 12150


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 12074

PostPosted: Sat 7.7.2007 11:19    Post subject: Reply with quote

ed


Last edited by Lothórien on Sun 8.6.2008 12:03; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Theresa
I'm Brandy. The slutty cheerleader.


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 35514

PostPosted: Sat 7.7.2007 11:44    Post subject: Reply with quote

ed
_________________
Zhmotňujeme-li pochybnosti, pak se naše přání nenaplní, neboť se za ně nepostavíme, vlastně to ani nechceme. Jak myslíme, tak se stane.


Last edited by Theresa on Fri 24.8.2007 19:06; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Mykéna
kytky 7, meta: 14150
kytky 7, meta: 14150


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 14008

PostPosted: Sun 8.7.2007 0:24    Post subject: Reply with quote

U nás doma se to s rozdělením práce při uklízení moc neřeší. Prostě dělám všechno já s mámou tak napůl. Sestra jenom uklidí morčeti a táta dělá spíš údržbu než úklid. Každodenní úkoly jsou rozdělený tak, že ten, kdo k tomu přijde první (třeba vyndat myčku, pověsit prádlo, sklidit po jídle), ten to udělá. Když nic nikdo neudělá, udělá to máma. Když neni máma doma, udělám to já. Když chybí máma i já, zbortí se systém.
Na privátě se s úklidem pravidelně střídáme a jinak si každá děláme "to svoje". Jednu spolubydlící občas napadne takový jako - večer před mojí zkouškou začne v deset večer luxovat, tak řikám, ať to nechá, že to zejtra udělám, ale ona že ne, že jí to nevadí, a pak každýmu na potkání vykládá, jak nikdy neuklízim Laughing Ale to jí pak pošlu do ******.
Back to top
View user's profile Send private message  
Court
kytky 4, meta: 3350
kytky 4, meta: 3350


Joined: 04 Jan 2007
Posts: 3269
Location: Klub rváčů

PostPosted: Sun 8.7.2007 11:34    Post subject: ed Reply with quote

edit
Back to top
View user's profile Send private message  
violetka
kytky 6, meta: 7450
kytky 6, meta: 7450


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 7111
Location: v mlze

PostPosted: Sun 8.7.2007 11:48    Post subject: Reply with quote

Táta občas umyje nádobí, ale protože nebývá moc doma, tak nic moc nedělá. Akorát jezdí na nákupy.
Brácha tu bydlí, ale nic tu nedělá (jednou mi řekl "jsi holka tak proč bych to dělal já, když jsi tu ty").
Takže všechno dělám já s mámou. Jednou týdně (většinou v sobotu) si uklížím pokoj (prach, vyluxovat apod) a vytírám chodbu. Každej den luxuju obývák, kuchyň a kosmetiku (máma má kosmetiku udělanou z jedné části baráku). Nádobí umýváme tak nějak na střídačku. Vařit mě máma moc nenechá.
Back to top
View user's profile Send private message  
Chennile
šenyl


Joined: 04 Jan 2007
Posts: 1152

PostPosted: Sun 8.7.2007 14:00    Post subject: Reply with quote

Já bydlim s mámou a třema bráchama. Máme hodně velkej byt a málokdy se sejdem doma pohromadě... Máme už dlouho paní, která k nám chodí uklízet a žehlit, protože máma na to absolutně nemá čas ani energii a my sme věčně v čudu.
Máma vaří pravidelně o víkendu, někdy i přes tejden. Jinak vařim já nebo brácha, ale to jen sporadicky a střídá dvě, tři jídla.. Cool
Malý bráchové se staraj o svoje krysy (morčata, osmáky, pískouše), máma o žaka, já o kočky a brácha o leguána.
Nádobí myje myčka. Smile

Jinak teď přes léto doma válčí hlavně starší brácha, kterej nemá co na práci ale tváří se hrozně vytíženě... Je hrozně línej a pohodlnej a taky strašný prase. Máma s malejma bráchama sou pořád někde na prázdninách a já chodim do práce. Odcházim v 15hod a vracim se buď někdy v noci - okolo 4hod nebo až druhej den kolem poledne. Takže doma akorát spim a sprchuju se. Všechno je v režii mého bratra a taky to podle toho vypadá.....
Back to top
View user's profile Send private message  
Laura
kytky 7, meta: 13650
kytky 7, meta: 13650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 13192

PostPosted: Sun 8.7.2007 15:14    Post subject: Reply with quote

doma odjakživa uklízíme my děti. jak já už nejsem "moc malá" a oni postupně odcházejí z domu, je to pro mě horší=). systém "nekdo to poklidí" se u nás nechytl, sestra se učila na zkoušku, brácha na důležitou písemku, druhá sestra - taky se neco musela učit, ale jelikož ještě byla tak v 9ce, tak byla nejlepší "terč", a já byla ještě "moc malá". tak se udelal systém, který se postupně s přibývajícím léty a vydatným trénováním hlasivek měnil a měnil..ted to vypadá tak, že já mám týden uklid - každý večer než jdu spát, musím poklidit kuchyn, naklidit myčku, umýt nádobí co se do myčky nedává apod... a že je tam za den bordel, protože u nás bohužel neplatí, to co v jiných rodinách,-že si každý po sobě poklidí.. a no a další týden "má uklid" sestra..samozřejmě že neustále dochází k tomu, že na to večer záhadně zapomenem, neutřem stul, zapomenem špinavý hrnec v troube, a v tu chvíli nastupuje táta, který to za nás doblýská...ale když ho vidím,jak s křupajícími klouby a nefungujícími kyčlemi a hekáním nakládá myčku, fakt že vstanu aji o pulnoci a jdu to dodelat....táta je taky ten kdo doplnuje ledničku,je to on, kdo ví jaké jím jogurty a mamka jakou šunku a jana jaký druh celozrnné rýže chce delat tento víkend, dělá nákupy..prostě si to s mámou plynule prohodili, jed ted hospodynka..plus ty technické veci a sekání a tak..

každou sobotu máme další uklid - uklid celého domu,obýváku, zádveří,umýt se vším všudy koupelny, zeme vysát a vytřít, schody,prach a apod..střídáme se aji ve věšení prádla, musíme mít rozdělenou uplně každou blbost..stejně se furt hádáme, že ona byla pryč, já byla pryč, minulý týden ona neudelala to a ona to..jako malé=))

máma o víknedu vaří - btw. my jí jedna nebo druhá vždy nachystáme suroviny -tj očistit kvanta zeleniny,cibule,česneku, brambor a apod a ona to to zpracuje v namku=)..a taky máma pere prádlo..věšíme ho se sestrou,ale občas i ona...jinak máma pracuje, pracuje a pracuje, chtít po ní, aby se ještě večer, co přijde domů ,nejak angažovala v domácích povinnostech, to fakt ne..občas jí chytne uklízecí amok, a to pak..je hrůůůza

sice když jsem byla mladší, a decka říkali, jak jim mamka utírá v pokoji prach a vysává a uklízí hračky, tak mě to trochu zaráželo, ale ted jsem ráda, že jsme byli všichni normálně zapojována do domácnosti..

a ted jak sestra čím víc bydlí u přítele a mín doma, delám toho nejvíc já. kupodivu me to ani nevadí,hlavně že už se nemusím hádat že tohle je moje povinnost a tohle její
_________________
The only way out is through

Advice is what we ask for when we already know the answer but wish we didn't
Back to top
View user's profile Send private message  
pip
kytky 5, meta: 5550
kytky 5, meta: 5550


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 5308

PostPosted: Sun 8.7.2007 15:39    Post subject: Reply with quote

Delam toho dost...na zahrade, uvnitr, auta, prilezitostne, co je potreba...neni toho malo...a nekdy takovy kraviny, ze to je fakt Evil or Very Mad
Ale nestezuju si...nevydelavam tolik abych se mohl sam uzivit (zatim), takze drzim hubu a krok.
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Řečičky, názory, etc. All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, 4  Next
Page 3 of 4

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms