sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
Prehanam ja?
Goto page 1, 2, 3  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Srdeční záležitosti
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Fantagiro
kytky 3, meta: 1950
kytky 3, meta: 1950


Joined: 21 Jan 2007
Posts: 1833
Location: Slovensko

PostPosted: Tue 3.7.2007 6:50    Post subject: Prehanam ja? Reply with quote

Najskor musim uznat, ze casto riesim aj nepodstatne veci a blbosti, ale toto by mohlo prerast do problemu. Moj priatel ma 28 a je jedinacik, byva s rodicmi v poschodovom dome, pricom, jedno poschodie je vyhradne jeho. Kazdu chvilu ma presviedca, nech sa k nemu prestahujem, ja nechcem, lebo 1. nemam staly prijem, aby som prispievala a nechcem byt prizivnik 2. tusim, ze by tam vznikli konflikty medzi mnou a jeho mati. Ona je sice v pohode, ale zacina sa prejavovat ak typicka svokra a v tom je problem. Napr. umyvam riady a ona mi ich zoberie z ruky a zacne ich umyvat po svojom, zehlim a ona poznamena, ze vsetko zehli naruby a ako sa to takto znici a podobne, ja vzdy ustupim, nech je pokoj....
Ale ked si predstavim, ze by ma okolnosti donutili predsalen tam byvat, pokial nemame byt, vidim hororove scenare, ze sa nam stale bude miesat do domacnosti a ak ma bude vzdy takto"usmernovat", ticho donekonecna nebudem, lebo sa citim ako neschopacka, ktora robi zle elementarne domace prace....
Preto som sa pytala priatela, ci by sa ma zastal, keby videl, ze az moc zasahuje do mna a on, ze si zas vymyslam problemy a riesim blbosti. Takze zas a znova som si uvedomila, ze mna by sa v tom dome nikto nezastal a mohla by som tam akurat obrazne povedane "drzat hubu a krok".
Fakt prehanam? Ja by som len chcela predist rozporom do buducnosti....
Ale pokial uz teraz mi priatel nerozumie, tak od neho nemozem nic cakat, podpora 0 bodov...
Nemusim pisat, ze sa o neho mati stara, ako o 5 rocne decko, co uz tiez nie je normalne podla mna , ked ma 28....
Prosim o nazory...
_________________
Asi to tak funguje aj pri rozchodoch. Že aj keď bolia a keď vlastne vôbec nič nie je doriešené, stačí, aby padlo slovné spojenie definitívny rozchod a z kruhového objazdu sa zrazu objaví cesta, po ktorej sa dá výjsť. Je jedno či štvornožky, alebo vzpriamene po dvoch. Je jedno, že ju človek chvíľu ignoruje a stále sa vozí dookola. Je tam. Tá cesta. Človek sa môže nastaviť na nové zajtrajšky, stopne blúdenie emócií v krvnom obehu, celé je to iné. Lepšie.
Back to top
View user's profile Send private message  
Shrew
_______________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 21743

PostPosted: Tue 3.7.2007 6:55    Post subject: Reply with quote

nešla bych tam, rostě našla bych si práci, přítel je už dost starej na to, aby si s tebou mohl najít byt přece!!
_________________
Lidé si brání ve štěstí, protože stále vidí minulost lepší, než byla, přítomnost horší, než je, a budoucnost jinou, než bude.
Back to top
View user's profile Send private message  
Fantagiro
kytky 3, meta: 1950
kytky 3, meta: 1950


Joined: 21 Jan 2007
Posts: 1833
Location: Slovensko

PostPosted: Tue 3.7.2007 7:00    Post subject: Reply with quote

Shrew- on si ho chce ale kupit, do podnajmu nechce ist byvat, takze to pekne potrva...
_________________
Asi to tak funguje aj pri rozchodoch. Že aj keď bolia a keď vlastne vôbec nič nie je doriešené, stačí, aby padlo slovné spojenie definitívny rozchod a z kruhového objazdu sa zrazu objaví cesta, po ktorej sa dá výjsť. Je jedno či štvornožky, alebo vzpriamene po dvoch. Je jedno, že ju človek chvíľu ignoruje a stále sa vozí dookola. Je tam. Tá cesta. Človek sa môže nastaviť na nové zajtrajšky, stopne blúdenie emócií v krvnom obehu, celé je to iné. Lepšie.
Back to top
View user's profile Send private message  
Shrew
_______________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 21743

PostPosted: Tue 3.7.2007 7:07    Post subject: Reply with quote

jo tak to bude na roky...já nevím, já bych tam bydlet nechtěla... Embarassed
_________________
Lidé si brání ve štěstí, protože stále vidí minulost lepší, než byla, přítomnost horší, než je, a budoucnost jinou, než bude.
Back to top
View user's profile Send private message  
Fantagiro
kytky 3, meta: 1950
kytky 3, meta: 1950


Joined: 21 Jan 2007
Posts: 1833
Location: Slovensko

PostPosted: Tue 3.7.2007 7:09    Post subject: Reply with quote

Shrew, to mi je jasne, hlavne pokial priatel nechape, co mi vadi a k comu by to moho viest...
_________________
Asi to tak funguje aj pri rozchodoch. Že aj keď bolia a keď vlastne vôbec nič nie je doriešené, stačí, aby padlo slovné spojenie definitívny rozchod a z kruhového objazdu sa zrazu objaví cesta, po ktorej sa dá výjsť. Je jedno či štvornožky, alebo vzpriamene po dvoch. Je jedno, že ju človek chvíľu ignoruje a stále sa vozí dookola. Je tam. Tá cesta. Človek sa môže nastaviť na nové zajtrajšky, stopne blúdenie emócií v krvnom obehu, celé je to iné. Lepšie.
Back to top
View user's profile Send private message  
hope
Válenka Domácí


Joined: 18 Jan 2007
Posts: 29000

PostPosted: Tue 3.7.2007 7:14    Post subject: Reply with quote

přítelova matka se o něj taky stará jak o 5ti letý dítě, nejhorší je,že on je na to zvyklej, ale ode mě to teda nevyžaduje, dokonce někdy i zvedne prdel a udělá mi třeba snídani.Taky je mu 25, bydlí s rodiči ve 3+1(já mám co říkat)..ale vim, že by se mě zastal, to já spíš mám kecy na zvyklosti jeho matky..vanu a záchod nemeje, neuklízí.. maximálně, pere, žehlí a vaří.. taky maj doma pavučiny že jo..ale zase je nemocná a nemůže, ale každej den bude lítat do krámu, aby měl její manžel 5 piv na večer..když každej čtvrtek jezděj na velkej nákup kde si muže koupit celou basu a odvést jí domů autem.. když jsem to říkala,, tak mi bylo řečeno.. víš kolik stojí basa plzně? a já na to vim, asi je jedno jestli jestli bude člověk kupovat 5 plzní denně a nebo jednou za tejden basu.. no vysvětlete jim to, a takhle je to se vším, proč to dělat jednoduše, když to jde složitě..mě tyhle věci vytáčej.. jestli bych bydlela s přítelem, tak jedině mimo rodiče..
_________________
Všechno jde když se chce? Dokud nemusí chtít taky někdo další...
Back to top
View user's profile Send private message  
mucka
kytky 5, meta: 4650
kytky 5, meta: 4650


Joined: 12 Jan 2007
Posts: 4557

PostPosted: Tue 3.7.2007 7:16    Post subject: Reply with quote

Fantagiro tak pokud chce byt koupit, tak bych to třeba i několik let vydržela a nestěhovala se.
Back to top
View user's profile Send private message  
Fantagiro
kytky 3, meta: 1950
kytky 3, meta: 1950


Joined: 21 Jan 2007
Posts: 1833
Location: Slovensko

PostPosted: Tue 3.7.2007 7:24    Post subject: Reply with quote

Hope, vidim, ze aj ty to mas zaujimave....
Mucka a ako by si riesila, ked u neho prespavam, tym padom chcem s niecim aj pomoct a do toho jeho mati vzdy pripomenkuje?...skor o toto mi ide...o stahovani ani neuvazujem.
_________________
Asi to tak funguje aj pri rozchodoch. Že aj keď bolia a keď vlastne vôbec nič nie je doriešené, stačí, aby padlo slovné spojenie definitívny rozchod a z kruhového objazdu sa zrazu objaví cesta, po ktorej sa dá výjsť. Je jedno či štvornožky, alebo vzpriamene po dvoch. Je jedno, že ju človek chvíľu ignoruje a stále sa vozí dookola. Je tam. Tá cesta. Človek sa môže nastaviť na nové zajtrajšky, stopne blúdenie emócií v krvnom obehu, celé je to iné. Lepšie.
Back to top
View user's profile Send private message  
kika
kytky 8, meta: 25650
kytky 8, meta: 25650


Joined: 20 May 2007
Posts: 25318

PostPosted: Tue 3.7.2007 7:38    Post subject: Reply with quote

Cool


Last edited by kika on Mon 2.4.2012 12:39; edited 2 times in total
Back to top
View user's profile Send private message  
mucka
kytky 5, meta: 4650
kytky 5, meta: 4650


Joined: 12 Jan 2007
Posts: 4557

PostPosted: Tue 3.7.2007 7:40    Post subject: Reply with quote

Fantagiro asi ti nezbyde než to ignorovat, navíc pokud tam nebydlíš, tak je zbytečné se pouštět do nějakých dohadů. Vím, že je to nepříjemný, ale třeba ti chce jen poradit, asi má dojem, že jako starší a zkušenější má co říct. Jinak je v pohodě?
Back to top
View user's profile Send private message  
little_B
...malá bosorka...


Joined: 04 Jan 2007
Posts: 4904

PostPosted: Tue 3.7.2007 8:05    Post subject: Reply with quote

Fantagiro Arrow ja si nemyslím, že preháňaš. Na Tvojom mieste by som reagovala rovnako. Tiež nemám rada, keď zo mňa niekto robí neschopáka (aj keď našťastie som sa s tým v priateľovej rodine ešte nestretla). Tvoj priateľ sa nevie asi vžiť do Tvojej situácie a nevie pochopiť, že Ti vadí prístup jeho matky ku všetkému, čo robíš.
Osobne by som v takomto prípade k priateľovi bývať nešla. Myslím si, že ten vzťah medzi Tebou a jeho matkou by sa len vyhrocoval a mohlo by sa to negatívne odraziť na Tvojom vzťahu s priateľom.
Čo sa týka toho bytu, ktorý by ste si radi kúpili v budúcnosti, nedalo by sa s ním predsa len niečo spraviť už teraz? Nepoznám síce vaše pomery, ale nevedel by si priateľ vziať nejakú hypotéku? Alebo to chcete v budúcnosti riešiť spoločne?
_________________
Prax ukazuje, že žena vydrží ešte desaťkrát toľko vo chvíli, keď vyhlasuje, že už nevydrží. Niektoré typy aj dvadsaťkrát.
Je to dobré. Zachráni to mnohé vzťahy, ktoré stoja za to.
Je to zlé. Udržiava pri živote aj vzťahy, ktoré stoja za hovno už dávno.
Back to top
View user's profile Send private message  
Lothórien
kytky 7, meta: 12150
kytky 7, meta: 12150


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 12074

PostPosted: Tue 3.7.2007 8:34    Post subject: Reply with quote

ed


Last edited by Lothórien on Fri 6.6.2008 18:22; edited 2 times in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Shrew
_______________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 21743

PostPosted: Tue 3.7.2007 8:51    Post subject: Reply with quote

ed


Last edited by Shrew on Wed 27.6.2012 9:02; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Lothórien
kytky 7, meta: 12150
kytky 7, meta: 12150


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 12074

PostPosted: Tue 3.7.2007 9:03    Post subject: Reply with quote

ed


Last edited by Lothórien on Fri 6.6.2008 18:22; edited 2 times in total
Back to top
View user's profile Send private message  
pecička
*Discipline, Drive, Determination*


Joined: 21 Jan 2007
Posts: 43069

PostPosted: Tue 3.7.2007 9:42    Post subject: Reply with quote

edit
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Srdeční záležitosti All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2, 3  Next
Page 1 of 3

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms