sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
Vášeň v dlouhodobých vztazích
Goto page 1, 2, 3 ... 10, 11, 12  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Srdeční záležitosti
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Grapefruita
believes in a perfect love


Joined: 20 Feb 2007
Posts: 4244

PostPosted: Mon 2.7.2007 20:31    Post subject: Vášeň v dlouhodobých vztazích Reply with quote

Nikdy by mě nenapadlo, že se budu ptát nebo zakládat téma o něčem takovém, ale přesto... Embarassed
Jedná se mi o tohle - jsem s přítelem přes 2,5 roku a zatím všechno klape. Miluju ho, on mě taky, byť máme vztah na dálku, tak jsme si už slíbili, že je to dočasný stav a příští rok se oba posnažíme, abychom se k sobě mohli nastěhovat. Všechny problémy jsme vyřešili, krizemi úspěšně prošli, je to můj nejbližší člověk, moc ho miluju... Problém je v tom, že z mé strany se začala vytrácet taková ta "vášeň", a asi i v souvislosti s tím se mi začal líbit někdo jiný. Ten někdo se mi OPRAVDU jen líbí, nejsem puberťačka, abych neuměla odlišit pobláznění od skutečné zamilovanosti. Jenže bohužel - dost na toho člověka myslím, představuju si s ním různé situace, jak se líbáme v dešti, jak se spolu smějeme, jako v nějakém slaďáku...prostě jak jsme bláznivě zamilovaní, což mi s přítelem chybí. Možná je to tím, že ani na začátku to mezi námi nebylo takové "bláznivé", náš vztah se vyvinul tak nějak postupně a prohluboval se. S tímto člověkem, na kterého myslím, nemohu být, a ani bych ho v reálu nechtěla, to vím jistě. Jen mě občas (kacířsky, neboť před pár lety mi chyběl vztah jako sůl a teď ho mám, krásný, se vším všudy, tak na co si vlastně stěžuju?? Embarassed ) napadne, jestli nejsem ve 24 moc mladá na to, abych tohle už všechno zahrabala, abych to už nikdy neprožila, to blbnutí, ty známé pitomé "motýlky v břiše", to sladké bláznovství. Jen starosti a občas trochu té radosti "všedního dne."
Napadlo mě, že jediná možnost je pokusit se náš vztah oživit, problém ale je, že přítel na tu romantiku není a nikdy moc nebyl Confused Co byste mi radili? Vím, že o něj nechci přijít! Napadla mě třeba taková hra, která by pro mě byla dost vzrušující - jít spolu na diskotéku a zahrát si na to, že jsme se právě seznámili. Pak bych si snad znovu připomněla, proč ho tak miluju a přestala bych šilhat jinam Evil or Very Mad Nebo máte vy, kteří máte s dlouhodobými vztahy bohatší zkušenosti, ještě jiné tipy?
Back to top
View user's profile Send private message  
Lothórien
kytky 7, meta: 12150
kytky 7, meta: 12150


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 12074

PostPosted: Mon 2.7.2007 20:44    Post subject: Reply with quote

ed


Last edited by Lothórien on Fri 6.6.2008 17:45; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Grapefruita
believes in a perfect love


Joined: 20 Feb 2007
Posts: 4244

PostPosted: Mon 2.7.2007 20:44    Post subject: Reply with quote

Cool


Last edited by Grapefruita on Mon 2.7.2007 20:58; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
hope
Válenka Domácí


Joined: 18 Jan 2007
Posts: 29000

PostPosted: Mon 2.7.2007 20:44    Post subject: Reply with quote

od kdy že se počítá dlouhodobý vztah?
_________________
Všechno jde když se chce? Dokud nemusí chtít taky někdo další...
Back to top
View user's profile Send private message  
Leňula
Feet planted firmly in the sky


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 18412

PostPosted: Mon 2.7.2007 20:47    Post subject: Reply with quote

grape - ja to resila... a vsichni tady vedi jak jsem to vyresila... Embarassed ano, asi jsem srab. Sad
_________________
I will kill you so hard you will die to death!

“We don’t need a list of rights and wrongs, tables of dos and don’ts: we need books, time, and silence. Thou shalt not is soon forgotten, but Once upon a time lasts forever.”
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website  
hope
Válenka Domácí


Joined: 18 Jan 2007
Posts: 29000

PostPosted: Mon 2.7.2007 20:50    Post subject: Reply with quote

hele ten muj taky neni moc romantik, tak jsem mu napsala podrobně popsané sexualní sny mailem..nemluví o ničem jiným.. ale musí to být osobní, i když třeba nepřímo..myslim, že to třeba vášen zažehne..
_________________
Všechno jde když se chce? Dokud nemusí chtít taky někdo další...
Back to top
View user's profile Send private message  
zbrody
kytky 4, meta: 3750
kytky 4, meta: 3750


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 3710

PostPosted: Mon 2.7.2007 20:50    Post subject: Reply with quote

Leňula wrote:
grape - ja to resila... a vsichni tady vedi jak jsem to vyresila... Embarassed ano, asi jsem srab. Sad


No ja to resila podobne Smile
Back to top
View user's profile Send private message  
Grapefruita
believes in a perfect love


Joined: 20 Feb 2007
Posts: 4244

PostPosted: Mon 2.7.2007 20:52    Post subject: Reply with quote

hope - toť otázka... Laughing
Každej má tu hranici jinak, ale řekla bych, že těch našich 2,5 už se počítat dá. Cool Jinak jsem myslela na rady od lidí, co mají vztahy třeba ještě delší - 4, 5 let a víc...ale jasně, poradit může každej Smile Jedná se mi o to, že tohle je můj nejdelší vztah Embarassed , předtím jsem měla jen jeden půlroční. Takže v tom neumím moc chodit.
Loth - díky a máš asi pravdu, náš vztah se právě dlouho taky nikam neposunul, pořád je to takové "studentské", jezdíme za sebou a aspoň mě to přijde už dost otravné... Embarassed i když ho miluju... Sad Děláme pořád to samé, nebo vlastně spíš neděláme nic, protože on se pořád učí. Studuje medicínu a tak mu zkoušky zbývají i na září Sad A když si chci povyrazit, tak chodím s kamarádama bez něj. Teď pojedu na dovolenou s kamarádkou, ptž on nemá čas Sad Sad Ale ASPOŇ něco spolu musíme podniknout, jinak to bude k zbláznění, to je fakt Smile Pokusím se ho k něčemu dokopat Twisted Evil
Back to top
View user's profile Send private message  
Grapefruita
believes in a perfect love


Joined: 20 Feb 2007
Posts: 4244

PostPosted: Mon 2.7.2007 20:56    Post subject: Reply with quote

Leňula - ale tak vy jste spolu byli od tvých 16, ne? To já zas neodsuzuju, prostě jsi zjistila, že nechceš být takhle mladá "zahrabaná" Cool
Jenže my se potkali v mých 21 a předtím jsem po chlapovi strašně toužila, byla jsem hrozně smutná a přejetá, že se na mě ten první vykašlal a "nikoho nemám" (resp. nemám vážný vztah). Vím o sobě, že jsem typ na vážné vztahy, "honění chlapů" ani nezávazné užívání si není nic pro mě Embarassed Smile Chci to s ním nějak oživit, "rozfoukat plamen"... Confused
Back to top
View user's profile Send private message  
Leňula
Feet planted firmly in the sky


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 18412

PostPosted: Mon 2.7.2007 20:59    Post subject: Reply with quote

jj, my spolu byli od mych sestnacti... ale vim, ze jsem se k nemu nezachovala hezky. Sad kdyz ja si uz nedovedla predstavit, ze po nem budu zas nekdy tak strasne touzit... a ten pocit mi chybel... Embarassed
_________________
I will kill you so hard you will die to death!

“We don’t need a list of rights and wrongs, tables of dos and don’ts: we need books, time, and silence. Thou shalt not is soon forgotten, but Once upon a time lasts forever.”
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website  
melly
:-)


Joined: 07 Jan 2007
Posts: 2770

PostPosted: Mon 2.7.2007 20:59    Post subject: Reply with quote

Grape, mam to presne tak ako ty. Tiez to obcas riesit, ale vztah by som nezahodila. Skor sa snazim vymyslat nejake prekvapenia, nejak ho ozivovat alebo proste len vychutnavat ten pocit, ze sme si blizki ako nikto na svete Love Odporucam skusit vyrazit niekam do prirody , ist prec na vikend alebo urobit nieco sialene. Ale na zaruceny recept som bohuzial neprisla Confused
_________________
www.melly.sk

Nejaké moje články o pozitívnom myslení, osobnostnom rozvoji, rozhovory so zaujímavými ľuďmi apod. V minulosti mi téma pozitívneho myslenia dosť pomohla. Mojím snom je, aby sa o tom dozvedelo čo najviac ľudí, možno to pomôže niekomu ďalšiemu alebo sa aspoň usmeje a jeho život bude o kúsok lepší... Ak poznáte niekoho, koho to zaujíma alebo by mu to mohlo pomôcť, budem rada ak ma odporučíte Smile
www.facebook.com/pekne.citanie
Back to top
View user's profile Send private message  
Grapefruita
believes in a perfect love


Joined: 20 Feb 2007
Posts: 4244

PostPosted: Mon 2.7.2007 21:02    Post subject: Reply with quote

melly, děkuju Smile Já vím, že se vztah musí nějak oživovat, pečovat o něj, a jelikož on má tisíc jiných zájmů a starostí, tak to bude na mě Confused Ale nechci ho zahodit, to rozhodně ne. Myslela jsem na to, jak by mi bylo, kdybychom se rozešli...jako by mi někdo "utrhnul" kus duše Sad
hope - taky dobrej tip Very Happy (Já jsem teda docela stydlivá, ale kdo jiný už by se měl dozvědět moje sexuální sny než přítel? Twisted Evil )
Back to top
View user's profile Send private message  
melly
:-)


Joined: 07 Jan 2007
Posts: 2770

PostPosted: Mon 2.7.2007 21:08    Post subject: Reply with quote

To je presne jak to mam aj ja. Myslienku na rozchod z mojej strany som uz davno uplne zavrhla. Na druhej strane, tie prezite roky tvoria medzi ludmi take zvlastne puto. Sa mi zda, ze cim dlhsie sme spolu, tym je to lepsie Laughing Ale pokoj a prijemna atmosfera prinasaju bohuzial aj stereotyp. Confused
_________________
www.melly.sk

Nejaké moje články o pozitívnom myslení, osobnostnom rozvoji, rozhovory so zaujímavými ľuďmi apod. V minulosti mi téma pozitívneho myslenia dosť pomohla. Mojím snom je, aby sa o tom dozvedelo čo najviac ľudí, možno to pomôže niekomu ďalšiemu alebo sa aspoň usmeje a jeho život bude o kúsok lepší... Ak poznáte niekoho, koho to zaujíma alebo by mu to mohlo pomôcť, budem rada ak ma odporučíte Smile
www.facebook.com/pekne.citanie
Back to top
View user's profile Send private message  
Lothórien
kytky 7, meta: 12150
kytky 7, meta: 12150


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 12074

PostPosted: Mon 2.7.2007 21:10    Post subject: Reply with quote

ed


Last edited by Lothórien on Fri 6.6.2008 17:45; edited 2 times in total
Back to top
View user's profile Send private message  
honey
kytky 7, meta: 13150
kytky 7, meta: 13150


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 12750

PostPosted: Mon 2.7.2007 21:12    Post subject: Reply with quote

Grapefruita wrote:
Děláme pořád to samé, nebo vlastně spíš neděláme nic


No to jsem taky řešila. Že děláme pořád to samé - prakticky nic.

Loth má pravdu, nesmí se ze vztahu stát rutina, něco jako -povinnost-, to je pak hodně na pytel. Zákonitě člověk potřebuje nějaké to rozptýlení, jinak se z toho zblázní .... a když hold není ve vztahu, hledáme ho jinde (nemyslím tím sex na jednu noc a dokonce ani líbání se v dešti - prostě začne se Ti do mysli hnát i myšlenka, že ten kamarád není tak špatný, ...začneš si všímat i jiných kluků .....) Dám k tomu takový trapný příklad - když jíš každý den špagety, nemyslíš si, že Ti přestanou po měsíci chutnat, i když jsi první den myslela, že se jich nikdy nepřejíš?

Vím, že má spoustu práce do školy a je to chvályhodné, ale zkusila bych nějak udělat, aby každá vaše schůzka (když už se nevidíte denně) stála za to, abyste se těch x hodin věnovali jen a pouze sami sobě, jako kdyby na světě neexistovalo nic jiného. Abyste se bavili. Nemyslím tím, že pokaždý musíte jít na jeden a ten stejný kopec a válet sudy z vrchu, jen aby byla zábava. Chápu, že je to složité, ale na vztahu se musí makat. Zkus ho vzít do přírody, do hvězdárny, do zoo .... někde. Zkus ho něčím překvapit, aby věděl, že ještě máš čím překvapovat - udělej něco nečekaného, něco šíleného, něco co váš vztah vyvede ze starých kolejí ..... (nevěru ted nemyslím, to už by bylo moc hardcore:).
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Srdeční záležitosti All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2, 3 ... 10, 11, 12  Next
Page 1 of 12

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms