sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Byzzy! :)
Deprese jako součást dnešní doby?
Goto page 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Řečičky, názory, etc.
View previous topic :: View next topic  

Setkali jste se již s antidepresivy?
ANO
28%
 28%  [ 7 ]
NE
72%
 72%  [ 18 ]
Total Votes : 25

Author Message
Shrew
_______________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 21743

PostPosted: Wed 3.10.2007 19:41    Post subject: Deprese jako součást dnešní doby? Reply with quote

tak si t pročítám různá témata, a už delší dobu mě zaráží, kolik z vás tady, a prostě kolik lidí má zkušenost s antidepresivy. Upřímně řečeno, nechápu to.
A přemýšlím o tom, že na to má vliv doba..nebo možná že to tak není, ale přijde mi, že minimálně půlka boardu s antidepresivy měla nějakou zkušenost.
Myslíte, že za to může dnešní životní styl? Je tak náročný, že to pychicky nezvládáme, nebo jsme naopak tak rozmazlení a otupělí luxusem doby, kdy všichni si můžou dovolit žít v pohodě, že nezvládáme menší krize? a vůbec, taky vám připadá, že dnes má s antidepresivy zkušenost mnohem více lidí v NAŠEM věku než dřív?
_________________
Lidé si brání ve štěstí, protože stále vidí minulost lepší, než byla, přítomnost horší, než je, a budoucnost jinou, než bude.
Back to top
View user's profile Send private message  
Lenore
___________________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 30284

PostPosted: Wed 3.10.2007 19:51    Post subject: Reply with quote

Ono to asi bude tím, že dřív se o tom nemluvilo. Jinak mi rozhodně nepřijde, že by půlka boardu brala antidepresiva Rolling Eyes
_________________
queerer than we can suppose
Back to top
View user's profile Send private message  
Lucrezia
kytky 5, meta: 7050
kytky 5, meta: 7050


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 6667

PostPosted: Wed 3.10.2007 19:54    Post subject: Reply with quote

nj, jenze driv ty antidepresiva proste nebyly, tak je jasne, ze se ted pouzivaji vic Smile

je to podle me vyvoj doby, spousta nemoci zacala byt hodne rozsirena a driv nebyla, nejenom deprese. Navic si myslim, ze to zalezi i na povaze - nekdo ma k depce sklony snad odmalicka Sad a nekdo je zas vecny optimista a nic ho neporazi...
Back to top
View user's profile Send private message  
Shrew
_______________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 21743

PostPosted: Wed 3.10.2007 19:54    Post subject: Reply with quote

neříkám přímo půlka fetovala, ale tak prostě..

vím, že dřív se o tom nemluvilo, ale připadá mi, že se to dost rozšířilo a spousta lidí má důvod je brát, i když by to třeba nebylo nutné....
_________________
Lidé si brání ve štěstí, protože stále vidí minulost lepší, než byla, přítomnost horší, než je, a budoucnost jinou, než bude.
Back to top
View user's profile Send private message  
Kyo
kytky 5, meta: 7050
kytky 5, meta: 7050


Joined: 25 May 2007
Posts: 6874

PostPosted: Wed 3.10.2007 19:56    Post subject: Reply with quote

Lucrezia wrote:
nj, jenze driv ty antidepresiva proste nebyly, tak je jasne, ze se ted pouzivaji vic Smile


presne to si taky myslim Smile

a taky si nemylsim ze by je brala pulka boardu.
_________________
Doba kráčí vpřed a svět se předhání. Už i blbci mají vyšší vzdělání.
Back to top
View user's profile Send private message  
shuki
Open Your Eyes


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 23826

PostPosted: Wed 3.10.2007 19:56    Post subject: Reply with quote

Shrew wrote:

vím, že dřív se o tom nemluvilo, ale připadá mi, že se to dost rozšířilo a spousta lidí má důvod je brát, i když by to třeba nebylo nutné....

a jak ty posoudis u koho to nutny je a u koho ne?
_________________
I don't care what you think about me, James Blunt thinks I'm beautiful ^^
Back to top
View user's profile Send private message  
Kačenka
&


Joined: 01 May 2007
Posts: 10259

PostPosted: Wed 3.10.2007 19:58    Post subject: Reply with quote

V normálním životě neznám ani jednoho člověka co by AD bral, a na boardu jich je minimálně 10..Wink takže sem si toho taky všimla ale netroufám si říct že je berou protože to není nutné, od toho je tu doktorka která je předepsala, asi není blbá..ale přijde mi že každý kdo k prychiatrovi jde si něco odnese..
Back to top
View user's profile Send private message  
Lenore
___________________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 30284

PostPosted: Wed 3.10.2007 20:01    Post subject: Reply with quote

Tak já třeba antidepresiva neberu, i když bych je někdy potřebovala, ale snažím se to zvládat bez nich, případně s třezalkou. A na boardu to sice napíšu, ale normálně o tom lidem v okolí taky nevyprávím. Spíš to tady vidím jako zkreslující v tom, že člověk toho na sebe víc vyklopí (třeba proto, že se nebojí, že na něj budou koukat jak na blázna, když je tu takových lidí víc)
_________________
queerer than we can suppose
Back to top
View user's profile Send private message  
Shrew
_______________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 21743

PostPosted: Wed 3.10.2007 20:04    Post subject: Reply with quote

mě spíš připadá zajímavé co lidi přivede k tomu, že svojí situaci zhodnotí natolik vážně (mikoho nehodnotím, popsala jsem jenom svoje pocity Rolling Eyes )


já si nedovedu představit situaci, kdy bych je potřebovala , jen jednu ano - pokud by mi někdo blízký zemřel nebo vážně onemocněl. to by moje psychika asi opradu nezvládla
a vy?
_________________
Lidé si brání ve štěstí, protože stále vidí minulost lepší, než byla, přítomnost horší, než je, a budoucnost jinou, než bude.
Back to top
View user's profile Send private message  
waxeipahdeth
kytky 8, konec
kytky 8, konec


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 27125

PostPosted: Wed 3.10.2007 20:05    Post subject: Reply with quote

Já si myslím, že je to tím životním stylem-opravdu je náročný, o moc víc než dřív. Nároky na vzdělání, kariéru, honba za penězmi, genderové změny ve společnosti...to dřív nebylo. Určitě existovali psychologové a psychiatři, ale nemluvilo se o tom tak jak teď a myslím, že je dobře, že dnes už to není tabu a lidé si nemyslí, že když tam zajdou tak jsou cvoci (ale na druhou stranu si to ještě spousta lidí myslí i v dnešní moderní době-nechápu Rolling Eyes ). A s těmi AD-nejsou to žádné strašlivé dryjáky jak se někdy traduje. Některé samozřejmě silné jsou, ale hlavně mají pomáhat vytvořit mozku serotonin, látku, které se lidem trpícím depresí nedostává. Jsou to malí pomocníci, ne jed, každopádně nikdo by na ně neměl spoléhat tak, že když bere AD tak mu všechny problémy zmizí. Mají jen ulevit.
Moje mamka taky chodí k psychiatrovi a bere AD takže jsme v tomhle otvřenější, nechápu rodiče, co k tomu mají přístup takový, že jejich děti se bojí tam zajít, ptž jim tlučou do hlavy A co by tomu řekli lidi, že seš blázen? Rolling Eyes
Back to top
View user's profile Send private message  
Lenore
___________________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 30284

PostPosted: Wed 3.10.2007 20:07    Post subject: Reply with quote

já si zase myslím, že v situaci, kdy ti někdo umře, je ten smutek normální, ne patologický (většinou) a nevidím důvod pro antidepresiva

pro mě je ta situace jediná - a to deprese ve smyslu onemocnění (nikoli smutek nebo stres)

edit - tu situaci musí snad zhodnotit psychiatr, ne ten člověk
_________________
queerer than we can suppose
Back to top
View user's profile Send private message  
Suga
kytky 5, meta: 4950
kytky 5, meta: 4950


Joined: 08 Jan 2007
Posts: 4897
Location: Kde mám ty fialový kytky?!

PostPosted: Wed 3.10.2007 20:08    Post subject: Reply with quote

Dobré téma, ta Exilina druhá věta je přesná Wink
Jo, dost lidí tu něco bere/bralo, ale to dost se zdá protože je tu o tom téma, já v tom tématu se ptala kvůli čemu to kdo bere, většinou to není úplně jen tak.
Každopádně AD jsou pěkný svinstvo, to vidím na mámě jak ji to ovlivňuje podle toho který bere, když je moc utlumená protože má silný, nebo je nervní, protože jí to snížili. Ač už je vše v pohodě, stejně je musí brát, byla by k nevydržení.
_________________
To mi chutná Razz
Back to top
View user's profile Send private message  
hope
Válenka Domácí


Joined: 18 Jan 2007
Posts: 29000

PostPosted: Wed 3.10.2007 20:10    Post subject: Reply with quote

ed
_________________
Všechno jde když se chce? Dokud nemusí chtít taky někdo další...


Last edited by hope on Thu 11.10.2007 16:53; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Lothórien
kytky 7, meta: 12150
kytky 7, meta: 12150


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 12074

PostPosted: Wed 3.10.2007 20:13    Post subject: Reply with quote

ed


Last edited by Lothórien on Sun 8.6.2008 15:28; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Shrew
_______________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 21743

PostPosted: Wed 3.10.2007 20:18    Post subject: Reply with quote

já tu smrt uváděla jako příklad, samozřejmě skutečná deprese, kdyjsou léky nutné, nemusí nic vyvoat, je to prostě nemoc. ale já tady hovořím o tom, že dnešní době se zaměňují jako léky proti "hoodně blbé náladě, splínu, pocitu marnosti, atd.

vůbec se teď nechci bavit o skutečných maniodepresivních psychozách, kdy berou lidé ty prášky odůvodněně. ale jistěje nám jasné, že e bere i spousta lidí, kteří touto nemocí netrpí, ale trpí pocitem splínu, marnosti, apod...a může za to podle mě doba..si myslím..ale v čem, nevím..možná nějaký určitý způsob životy, že k tomu "přispívá" ?
_________________
Lidé si brání ve štěstí, protože stále vidí minulost lepší, než byla, přítomnost horší, než je, a budoucnost jinou, než bude.
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Řečičky, názory, etc. All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
Page 1 of 6

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms