sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
Maso a vše o něm
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Řečičky, názory, etc.
View previous topic :: View next topic  

Jaké maso máte nejraději?
Drůbeží
60%
 60%  [ 32 ]
Rybí
20%
 20%  [ 11 ]
Hovězí
9%
 9%  [ 5 ]
Vepřové
9%
 9%  [ 5 ]
Total Votes : 53

Author Message
Lenka
kytky 3, meta: 1750
kytky 3, meta: 1750


Joined: 06 Jan 2007
Posts: 1677

PostPosted: Fri 6.7.2007 17:11    Post subject: Reply with quote

Já ic nevidím Paranoidnik
Back to top
View user's profile Send private message  
Nocturmas
_____________


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 6700

PostPosted: Fri 6.7.2007 17:15    Post subject: Reply with quote

To je tajna receptura Wink Zkus si to označit myší
_________________
Píše do sněhu, bez použití rukou.
Back to top
View user's profile Send private message  
Lenka
kytky 3, meta: 1750
kytky 3, meta: 1750


Joined: 06 Jan 2007
Posts: 1677

PostPosted: Fri 6.7.2007 17:24    Post subject: Reply with quote

Aha Laughing
No ještě že párky nejím Neutral
Back to top
View user's profile Send private message  
Mo Cuishle
kytky 8, meta: 17650
kytky 8, meta: 17650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 17148

PostPosted: Fri 6.7.2007 17:29    Post subject: Reply with quote

edit
_________________
Bye
Back to top
View user's profile Send private message  
Kess
kytky 5, meta: 7050
kytky 5, meta: 7050


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 6829

PostPosted: Fri 6.7.2007 17:50    Post subject: Reply with quote

já nechápu, jak někomu může připadat kuřecí maso suchý? Shocked to je moje Love i když teď jsem někde četla, že krůtí má víc bílkovin, tak asi přesedlám: ) jinak bych ráda jedla víc ryb, ale vysvětlujte to máme Rolling Eyes Laughing (která u nás doma vaří a hlavně nakupuje)...ale tohle se brzo změní Twisted Evil zato vepřový a hovězí mi nechutná vůbec...ale občas (po velkých hádkách) ho jíst musím, protože pestrost je zdravá přece Laughing (slova mámy).

klobásy, párky paštiky ap nejím vůbec, i když občas mám chutě...i když třeba víc než na ten párek na mix kečupu, tatarky a hořčice, co jsem k tomu kdysi jedla Laughing a nebo když jsem jedla chleba s paštikou, dala jsem si na to trochu soli a kilo pepře a hrozně mi to chutnalo Laughing ale když si uvědomím co v tom je....bleeeeeee: )

z uzenin jím šunku - kuřecí nebo krůtí. tak by mě zajímalo, která z nich je zdravější? Embarassed (ochu?). ale jsem spíš sýrová - teda ne spíš, ale určitě, bez sýrů bych nepřežila (ale to sem nepatří: ). dřív jsem jedla třeba i debrecínku nebo tak, ale jelikož je nezdravá, má útrum Laughing ...navíc mi chutnaly jen ty vrchní (oschlý) kolečka, jinak mi přijde slizská Embarassed Laughing
_________________
Jen lidská mysl dokáže udělat z nebe peklo a z pekla nebe.
"Největším štěstím člověka je, když může žít pro to, zač by byl ochoten zemřít." Honoré de Balzac
Back to top
View user's profile Send private message  
edit_no_90
kytky 4, meta: 4050
kytky 4, meta: 4050


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 3765

PostPosted: Fri 6.7.2007 17:51    Post subject: Reply with quote

kess - zřejmě krůtí (víc bílkovin), ale co do výroby to vyjde nastejno.
Back to top
View user's profile Send private message  
Mo Cuishle
kytky 8, meta: 17650
kytky 8, meta: 17650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 17148

PostPosted: Fri 6.7.2007 17:53    Post subject: Reply with quote

edit
_________________
Bye
Back to top
View user's profile Send private message  
pip
kytky 5, meta: 5550
kytky 5, meta: 5550


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 5308

PostPosted: Fri 6.7.2007 17:55    Post subject: Reply with quote

Tohle se uz myslim resilo i na starym boardu. Existuje par vyrobcu, ktery se chteji nabalit a proto tam davaji bordel. A pak hlavne velci producenti, co potrebujou udrzet nizke naklady delaji nekvalitni veci, t.j. min masa a vic toho ostatniho. Existujou i takove myty jako nahazeny mysi do ty zmesi a pod. Takove veci se ale nestavaji casto. Tady existuje prisna (a to myslim hoooooodne prisna) hygienicky kontrola. Samozrejme hygienici pri vyrobe nemuzou byt porad, ale ty kontroly jsou vazne o hubu.
Ale vubec se nedivim, ze tamto z Makra (nebudu to volat parky) nema v sobe zadne maso. Spis se divim, ze nekdo kupuje masove vyrobky z Makra. Nebo Kauflandu, Carrefouru, Billy, Tesca a pod. A zvlaste se tomu divim, kdyz to ma k tomu jeste obal konkretniho obchodaku, coz znamena, ze to bylo prebalovany buhvi kolik krat a, ze datum spotreby tam hraje jenom formalni ulohu.
NIKDY BYCH NEKUPOVAL ZADNY MASOVY VYROBKY Z VELKYCH OBCHODNICH DOMU, PROTOZE JE TO HNUS!!!
Obecne plati, cim mensi vyrobce, tim kvalitnejsi vyrobek. Proto je nejlip maso kupovat v malickym obchodiku na rohu ulice a ne v nejakym debilnim Tescu!
Pak si lidi vubec nechteji kupovat uzeny, parky, klobasy...a pod. Abych to uvedl na pravu miru, nedivim se jim. Ale museji taky uznat, ze takovy svinstva nedelaj vsichni. Ani vetsina! Jenomze tezko zjistit kdo, ze...
Takovy pastiky jsou pripad sam o sobe no. Tam se dava masove "vsechno mozny" ale taky ne vzdy naky bordel. Opet ani vetsinou!

A Ochu, na vyrobe tech klobas jsem se dokonce podilel a vim do puntiku co v nich je a taky vim jak se delaji vyrobky v pulce masovych podniku na Slovensku. Ne, neni to vzdy koser. Ale co vim, tak se staci orientovat na mensi vyrobce a nikdy v tom zadnej hnus nenajdes Wink

Tohle jsem si nevymejslel, tohle vim. Se skusenosti. Pohybuju se v tom prostredi uz od mala Wink
Back to top
View user's profile Send private message  
edit_no_90
kytky 4, meta: 4050
kytky 4, meta: 4050


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 3765

PostPosted: Fri 6.7.2007 17:59    Post subject: Reply with quote

Mo Embarassed no vidíš, celou dobu žiju v domnění, že bílkovin má víc krůtí... Confused
Back to top
View user's profile Send private message  
edit_no_90
kytky 4, meta: 4050
kytky 4, meta: 4050


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 3765

PostPosted: Fri 6.7.2007 18:01    Post subject: Reply with quote

pip325i wrote:


A Ochu, na vyrobe tech klobas jsem se dokonce podilel a vim do puntiku co v nich je a taky vim jak se delaji vyrobky v pulce masovych podniku na Slovensku.


Však já to nemyslela na tu tvou fotku. Naopak, klobásy ze Slovenska jsem tuhle měla, domácí, přivezla je kamarádka a byly ŇAM! Jenže jak často se člověk dostane k domácím uzeninám, že... Confused
Back to top
View user's profile Send private message  
Mo Cuishle
kytky 8, meta: 17650
kytky 8, meta: 17650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 17148

PostPosted: Fri 6.7.2007 18:03    Post subject: Reply with quote

edit
_________________
Bye
Back to top
View user's profile Send private message  
pip
Guest





PostPosted: Fri 6.7.2007 18:14    Post subject: Reply with quote

Ochu wrote:
pip325i wrote:


A Ochu, na vyrobe tech klobas jsem se dokonce podilel a vim do puntiku co v nich je a taky vim jak se delaji vyrobky v pulce masovych podniku na Slovensku.


Však já to nemyslela na tu tvou fotku. Naopak, klobásy ze Slovenska jsem tuhle měla, domácí, přivezla je kamarádka a byly ŇAM! Jenže jak často se člověk dostane k domácím uzeninám, že... Confused


Dyt ja nerikal, zes myslela moje...to ja jen tak Wink

Ale i ne domaci. I ty co se delaji normalne jsou moc dobry...a nedava se do nich zadnej bordel. S tim jsem se stretnul jen pri velcich podnicich a i to to nebylo moc pripadu.
Back to top
 
Flowing_
kytky 8, meta: 24650
kytky 8, meta: 24650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 24420

PostPosted: Sun 8.7.2007 22:07    Post subject: Reply with quote

Miluju maso Smile Nejvíc vepřový, pak kuřecí na prudko nebo naložený v takové té vajíčkové směsi. A králičí je taky super. A chtěla bych s enaučit připravovat hovězí, tak kdyby jste měli nějakej tip Smile byla bych ráda...
_________________
.
Back to top
View user's profile Send private message  
Nocturmas
_____________


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 6700

PostPosted: Sun 8.7.2007 22:35    Post subject: Reply with quote

Zaleži co z toho hověziho chceš dělat? Ono to hlavně neni moc minutkove maso (krom svičkove)... vpodstatě se da jen vařit prošpikovane slaninou, jako přiloha k omačkam a nebo jako maso do gulaše... jinak postup je vždycky stejny kratce osmahneš, aby se zatahly bilkoviny na povrchu a štava zustala uvnitř a vařiš... co se svičkove tyče, tak s zte už mužeš připravit steaky, medailonky a klasicky smažit, nebo opekat... Wink
_________________
Píše do sněhu, bez použití rukou.
Back to top
View user's profile Send private message  
Mo Cuishle
kytky 8, meta: 17650
kytky 8, meta: 17650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 17148

PostPosted: Sun 8.7.2007 22:37    Post subject: Reply with quote

edit
_________________
Bye
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Řečičky, názory, etc. All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
Page 5 of 6

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms