sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
Maso a vše o něm
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Řečičky, názory, etc.
View previous topic :: View next topic  

Jaké maso máte nejraději?
Drůbeží
60%
 60%  [ 32 ]
Rybí
20%
 20%  [ 11 ]
Hovězí
9%
 9%  [ 5 ]
Vepřové
9%
 9%  [ 5 ]
Total Votes : 53

Author Message
Nocturmas
_____________


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 6700

PostPosted: Fri 29.6.2007 22:54    Post subject: Reply with quote

Jinak v reatauraci si davam taky raději kvalitni steak, svičkove medailonky, nebo vepřovou panenku... to je jina Wink (konec koncu tam nechodim tak často, tak at to stoji za to)
_________________
Píše do sněhu, bez použití rukou.
Back to top
View user's profile Send private message  
Man of the world
caballero


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 2846

PostPosted: Fri 29.6.2007 22:55    Post subject: Reply with quote

Nocturmas wrote:
Suga - Tak ja jsem naprosto opačneho nazoru... Laughing Naopak kuřeci stači jen slabě osolit a je vyborne! A to bez dalsiho kořeni... navic stavnate (pokud ho zrovna nepečete, nebo nesmažite dvě hodiny) je to proste skvěle a kvalitni minutkove maso Wink Z hověziho se da smažit jedině tak svičkova... a ta je hodně draha ostatni časti jsou strašně suche a vhodne tak na pečeni... k omačkam, nebo do gulaše... vepřove je sice štavnate, protoze je prorostle tukem, ale co se chuti, delkou připravy a delkou připravy neda s kuřecim vubec srovnavat...


tak osolené kuřecí fakt není nic pro mě


no v tomhle se asi neshodněme,já kuřecí považuju za méněcenné a vždy si dám raději jiné maso
_________________
Miluj hluboce a vasnive. Muzes se pritom zranit, ale je to jediny zpusob,jak zit svuj zivot.
Back to top
View user's profile Send private message  
Nocturmas
_____________


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 6700

PostPosted: Fri 29.6.2007 22:58    Post subject: Reply with quote

A tohle maso jiš denně? Ja nevim ale ja snim tak 400g kuřeciho a 200g tanaka za den... kdybych to nahradil hovězim (z ktereho mi navic chutna jen ta svičkova) a nebo vepřovym (jen panenka) tak bych se asi nedoplatil Laughing Prostě to kuře ma chuťově dobre a relativne kvalitni všechny časti (i když si kupuju jen prsicka)
_________________
Píše do sněhu, bez použití rukou.
Back to top
View user's profile Send private message  
annysek
.


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 15447

PostPosted: Fri 29.6.2007 23:00    Post subject: Reply with quote

wow, tolik masa ja snim za mesic Laughing
Back to top
View user's profile Send private message  
Man of the world
caballero


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 2846

PostPosted: Fri 29.6.2007 23:03    Post subject: Reply with quote

Nocturmas wrote:
A tohle maso jiš denně? Ja nevim ale ja snim tak 400g kuřeciho a 200g tanaka za den... kdybych to nahradil hovězim (z ktereho mi navic chutna jen ta svičkova) a nebo vepřovym (jen panenka) tak bych se asi nedoplatil Laughing



spíš to střídám,maso mám tak 5x do týdnea jelikož táta má také rád maso takže ho kupuje dost,většinou právě ty kotlety a nebo panenku a nerad ho jí sám. Kuřecí si občas také dám a tak 2x týdně určitě jím vždy někde v restauraci. Střídám,to ale drží mse hlavně toho vepřového,hovězí už tak často nemám a kuřecí jím samozřejmě také,ale prostě to vepřové mám nejradšiprotože si na něm pochutnám.
Ale asi tolik jako ty ho nesním,to už by mi ani nechutnalo a za to mi nic nestojí,jídlo miluju
_________________
Miluj hluboce a vasnive. Muzes se pritom zranit, ale je to jediny zpusob,jak zit svuj zivot.
Back to top
View user's profile Send private message  
lucyynka
kytky 5, meta: 4350
kytky 5, meta: 4350


Joined: 17 Feb 2007
Posts: 4177

PostPosted: Sat 30.6.2007 9:50    Post subject: Reply with quote

Maso miluju, pokud byste hledali opravdového masožrouta - jsem to já Laughing . Mám rádá téměř všechny druhy na jakýkoliv způsob.
Jednoznačně u mě ale vede vepřové, docela souhlasím s Manem. Není nic lepšího než vepřový steak, medailonky, nebo na grillu Love
Back to top
View user's profile Send private message  
Nightwish
kytky 3, meta: 1550
kytky 3, meta: 1550


Joined: 20 Jan 2007
Posts: 1511

PostPosted: Sat 30.6.2007 10:06    Post subject: Reply with quote

Taky miluju maso,asi ve všech formách,kromě krvavých steaků tedy:) nejradši mám krůtí maso,ale nepohrdnu ani husou nebo kachnou,s bramborovými knedlíky a červeným zelím..hmm... Smile
jiné maso mi chutná upravené na všechny způsoby, v létě je nejlepší z grilu,s nějakým pikantním kořením
co se ryb týče,miluju makrely a hlavně různé mořské potvůrky:)) naše ryby mám nejradši na másle,na přírodní způsob
no,asi si půjdu udělat oběd Laughing
_________________
-léta už tajím svoji příslušnost, v zemi co vyměnila hrubost za slušnost-
Back to top
View user's profile Send private message  
Alunka
kytky 6, meta: 9450
kytky 6, meta: 9450


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 9362

PostPosted: Sat 30.6.2007 14:52    Post subject: Reply with quote

no .. Very Happy posledni dobou se zivim jen krevetama Very Happy Embarassed

co zbydou od vecere na hotelu Laughing Fakt je miluju ...

jinak maso posledni dobou nejim, ale po krevetach bych se mohla utlouct Laughing
Back to top
View user's profile Send private message  
waxeipahdeth
kytky 8, konec
kytky 8, konec


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 27125

PostPosted: Sat 30.6.2007 17:11    Post subject: Reply with quote

Nejraději mám vepřové babičky, hlavně s kapustou a bramborama nebo rýží a houbovou omáčkou, mňam.
Dál mám ráda kuřecí, pečené i grilované, nejraději tu kůžičku.
Nejede mi hovězí, špatně se jí a rybí moc nemusím, i když vím, že je zdravé. Když jsem byla menší tak jsme furt měli rybí prsty a těch jsem se přejedla do konce života Confused Mám ráda uzenou makrelu, ale bývá mi po ní blbě tak už se jí taky vyhýbám, kapra (ale to jen o Vánocích), ale co mi nedávno chutnalo byl pstruh, u přítele.
Miluju řízky Very Happy a občas máme kachnu se zelím, ta je taky dobrá.
Nechutná mi králičí, nepozřela bych srnčí, pštrosí a další takové neobvyklé druhy, prostě mě to absolutně neláká.
Jinak nejím mastné maso jako bůček, tlačenku, klobásy atd. to by můj slabý žaludek nedal, jen výjimečně špekáčky (ty mi chutnají) nebo u přítele ražniči. Nemůžu jíst jakýkoli guláš, ne, že by mi nechutnal, ale je po něm už odmalička zle (no, mně je zle po všem Rolling Eyes ).
Občas si dávám párky s kečupem, ze salámů teď zbožňuju gothaj, vím, že je levný, ale strašně mi chutná Embarassed ze šunek mám nejraději kuřecí a nemusím moc ty dušené šunky co se nekrájejí, ale prodávají už v balíčkách, paštiky jsem dřív jedla hodně, ale teď už moc ne.
Back to top
View user's profile Send private message  
Koogi
can't ask why about love
kytky 8, meta: 25650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 24680

PostPosted: Fri 6.7.2007 9:22    Post subject: Reply with quote

Já nejím vůbec hovězí, přestala jsem ho jíst na druhým stupni základky. Od tý doby jsem ho neměla v puse. Nejradši mám ryby, ty jsou prostě mňamka. Vyhovujou mi i ty kosti v nich, protože hrozně ráda jím a koušu pomalu Laughing Pak mi chutná krůti, kuřecí (když je dobře připravený) a vepřový taky, ale moc ho nejím. Uzeniny nejím vůbec, jen občas mě přepadne chuť na párek nebo šunku, tak si vezmu. Masová nejsem vůbec, jsem spíš buchtičková Mr. Green Laughing

edit: jsem teda pěkně kecala, protože jsem zapomněla, že jsem měla asi před dvěma rokama tatarák - takže to je výjimka z hovězího, mňam
_________________
Look in the mirror and ask your soul if you're alright. Put out the glitter that your soul hides behind.


Last edited by Koogi on Fri 6.7.2007 13:56; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Chennile
šenyl


Joined: 04 Jan 2007
Posts: 1152

PostPosted: Fri 6.7.2007 10:23    Post subject: Reply with quote

Já miluju vepřovou panenku!!!
Kuřecí už moc nejim, přijde mi nic moc, takový bez chuti, a jak tu někdo psal suchý. Ryby mám ráda, ale spíš někde u moře (kde už sem x let nebyla...), protože občas ty kupovaný nejsou nic moc. Když ještě táta žil, tak chodil na ryby a nosil domu pstruhy, okouny a to bylo něco.....
Hovězí moc nemusim...... A mám ráda králíka! Děláme z něj svíčkovou.. Smile
Back to top
View user's profile Send private message  
pip
kytky 5, meta: 5550
kytky 5, meta: 5550


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 5308

PostPosted: Fri 6.7.2007 11:31    Post subject: Reply with quote

Tak tohle, vazeni, jsou zakazkovy, po domacku uzeny, pikantni klobasy. Extra michany, premiovy a domaci koreni, prvotridni maso, specialni pomer, spickova kvalita!
Je to fakt zradlo! Kdyz se do nich zakousnete, ocitnete se v jinem svete! Je to jak osviceni...jako by jste nalezli raj na zemi! Alenka v riti divu se muze jit schovat!
Zapomente na Italsky sunky, zapomente na Svycarsky maso! Tohle to je absolutni vrchol, co se uzenych vyrobku tyce (vis se nachazi uz jenom samotnej kral vsech uzenin - domaci prsut), protoze tohle...to je bomba!

Tady je mame...cerstve vytahnuty z udirny, z malicke komurky domecku na samem konci nejmenovane vesnice... Razz

Back to top
View user's profile Send private message  
edit_no_90
kytky 4, meta: 4050
kytky 4, meta: 4050


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 3765

PostPosted: Fri 6.7.2007 11:50    Post subject: Reply with quote

Maso miluju, nejčastěji jím kuřecí, ale nejvíc mi chutná vepřový (to ale v poslední době kupuju jen bio).
Ryby mi moc nechutnaly donedávna, pak jsem ovšem objevila pstruha a lososa, ňam Twisted Evil (jen v restauraci, doma to neumím Sad ).

Uzeniny, paštiky a konzervy nejím (vím z první ruky, co je v tom namletý Bojik ), jen občas libovou šunku (zamilovala jsem si španělskou šunku, akorát tady bych se za ni asi nedoplatila). Taky bych chtěla ochutnat biouherák Twisted Evil

Kdo uzeniny miluje, nikdy nečtěte Džungli od Uptona Sinclaira Zvracik
Back to top
View user's profile Send private message  
Lenka
kytky 3, meta: 1750
kytky 3, meta: 1750


Joined: 06 Jan 2007
Posts: 1677

PostPosted: Fri 6.7.2007 16:58    Post subject: Reply with quote

Já mám ráda kuřecí,krůtí a ryby.Moc maso ale nejím,raději mám zeleninu.Jinak uzeniny nejím skoro vůbec,jen dušenou šunku,krůtí šunku,nebo kuřecí šunku.
Hovězí jím jen v guláši a vepřové jím jen když se slituji nad manželem který dostane chuť na přírodní řízek.
Back to top
View user's profile Send private message  
edit_no_90
kytky 4, meta: 4050
kytky 4, meta: 4050


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 3765

PostPosted: Fri 6.7.2007 17:02    Post subject: Reply with quote

Tady je něco ze stránek Albia, docela zajímavý, ale kdo nechce, číst to nemusí Wink
Quote:
Takovej páreček z MAKRA...
Následující receptura na obyčejné párky byla získána od nejmenovaného pracovníka jedné Rakouské firmy, která vyrábí uzeniny na objednávku a podle cenových požadavků supermarketů a hypermarketů v České republice, zřejmě pod jednotným obalem.

Obyčejné párky, receptura na 100 kg výsledného produktu:
15 kg SEPARÁT (kostní moučka)
15 kg SÁDLA
26 kg KŮŽOVÁ EMULZE
10 kg A-GEL (chemie)
06 kg ŠKROB
22 kg LED (strouhanky pro spojení směsi, později zvodnatí)
02 kg SŮL
02 kg SÓJA
01 kg EMULGÁTOR
01 kg KOŘENI + BARVIVO
Výsledný produkt: 100 kg růžovoučkých párečků. Pokud byste v receptu marně hledali maso, nespletli jste se, skutečně tam žádné není.

DOBROU CHUŤ VÁM PŘEJÍ "SPOJENÉ KAFILÉRIE, a. s."

Pro informaci – v psích konzervách je vlastně úplně to samé. Stačí osolit, hodit na pánev a chutná to úplně stejně. Akorát potom budete mít ještě hladkou srst, protože na rozdíl od párků obsahuje psí žrádlo vitamíny a minerály!

Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Řečičky, názory, etc. All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
Page 4 of 6

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms