sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
Desive umrtia v lekarskej "starostlivosti"
Goto page 1, 2  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Zdraví
View previous topic :: View next topic  
Author Message
melly
:-)


Joined: 07 Jan 2007
Posts: 2770

PostPosted: Thu 21.6.2007 21:57    Post subject: Desive umrtia v lekarskej "starostlivosti" Reply with quote

Priatelovi zomrel stryko hroznym sposobom. Zaciatkom tyzdna mu bolo zle, obvodak mu nepovedal skoro nic. Bol aj v nemocnici na pohotovosti, ale povedali, ze ma odpocivat doma v klude, ze maju plny stav. Po niekolkych dnoch ho hospitalizovali, ale pomylili si ho s inym clovekom s rovnakym priezviskom, ktory tam chodieval opity a robil bordel, tak ho zavreli na samotku, kde do rana zomrel. Shocked Sam, bez pomoci. Nasledne zahadne zmizli zdravotne zaznamy a ako sa ukazalo, rodinou vynutenu pitvu urobila kamaratka sluzbukonajuceho doktora. Urad na dohlad nad neviem cim presne, ktory by to mal riesit sa neozyva, odmieta komunikovat. Priatelova mamina ide podat trestne oznamenie. Zrazu sa okolo nas vynorilo viac takych pripadov, napriklad jedneho znameho ocino siel do nemocnice s hnisavou anginou a o mesiac bol mrtvy Shocked
Desi ma, ze v dnesnej dobe sa toto deje. Sad Evil or Very Mad Mate niekto podobnu skusenost? Pripadne nase pravnicky radu, ako by sa dalo dalej postupovat? Jasne, ze zivot, mu to uz nevrati, ale myslim, ze taketo veci uz chcu spravodlivost. Sad
_________________
www.melly.sk

Nejaké moje články o pozitívnom myslení, osobnostnom rozvoji, rozhovory so zaujímavými ľuďmi apod. V minulosti mi téma pozitívneho myslenia dosť pomohla. Mojím snom je, aby sa o tom dozvedelo čo najviac ľudí, možno to pomôže niekomu ďalšiemu alebo sa aspoň usmeje a jeho život bude o kúsok lepší... Ak poznáte niekoho, koho to zaujíma alebo by mu to mohlo pomôcť, budem rada ak ma odporučíte Smile
www.facebook.com/pekne.citanie
Back to top
View user's profile Send private message  
Suga
kytky 5, meta: 4950
kytky 5, meta: 4950


Joined: 08 Jan 2007
Posts: 4897
Location: Kde mám ty fialový kytky?!

PostPosted: Thu 21.6.2007 22:02    Post subject: Reply with quote

To je hrůza! Nejde o to že mu to život nevrátí, jde o to s takovým jednáním něco udělat, potrestat zodpovědné. Sem zvědavá jak se to bude vyvíjet.
Back to top
View user's profile Send private message  
Lenore
___________________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 29900

PostPosted: Thu 21.6.2007 22:04    Post subject: Reply with quote

Ježiš, to je hrozný téma. Já nevim, jestli je úplně dobrý děsit se takovýma historkama Confused

Je mi líto, co se stalo, a je hrozný, že se takový věci dějou, ale na druhou stranu... když u toho člověk nebyl, tak těžko posoudí, čí je to vina. Prostě tohle obviňování doktorů nemám moc ráda Embarassed
Kdyby šlo o konkrétního člověka, který nějak soustavně zanedbává péči o pacienty nebo tak něco, tak to je něco jinýho.
_________________
queerer than we can suppose
Back to top
View user's profile Send private message  
lambretta
kytky 6, meta: 8650
kytky 6, meta: 8650


Joined: 21 May 2007
Posts: 8456
Location: AT HOME

PostPosted: Thu 21.6.2007 22:07    Post subject: Reply with quote

ja mam teda nastesti jen dobre zkusenosti a i vsichni ktere znam, jen treba kamoska rikala ze jeli z dedeckem nekam daleko a oni je vyhodili at si jdou jinam Rolling Eyes ......ale to neohrozilo jeho zivot

ale kdyby se neco takovyho stalo, tak chci taky najit kde se stala chyba, a to hodne, ja vim nemusi se vse povest, ale stejne, aspon priznat chybu
Back to top
View user's profile Send private message  
melly
:-)


Joined: 07 Jan 2007
Posts: 2770

PostPosted: Thu 21.6.2007 22:12    Post subject: Reply with quote

Ja praveze nemyslim, ze doktori su vseobecne neviem aki, Lenore. Praveze si myslim, ze je to nie velke pocet ludi, ktorym to vsak prechadza preto, ze rodina byva prilis zufala nieco robit. A taktiez preto, ze je mozne veci ututlat. Sad Priznavam, ze som tam nebola. Ale ta informacia so zamenou mien je priamo z nemocnice a je sama o sebe dost desiva. A je jasne, ze niekoho vina to bude. Bohuzial som v tomto skepticka, mam dost zlych skusenosti. Preco teda nevydaju tie zaznamy ked je vsetko prebiehalo ako malo? Evil or Very Mad
_________________
www.melly.sk

Nejaké moje články o pozitívnom myslení, osobnostnom rozvoji, rozhovory so zaujímavými ľuďmi apod. V minulosti mi téma pozitívneho myslenia dosť pomohla. Mojím snom je, aby sa o tom dozvedelo čo najviac ľudí, možno to pomôže niekomu ďalšiemu alebo sa aspoň usmeje a jeho život bude o kúsok lepší... Ak poznáte niekoho, koho to zaujíma alebo by mu to mohlo pomôcť, budem rada ak ma odporučíte Smile
www.facebook.com/pekne.citanie
Back to top
View user's profile Send private message  
lambretta
kytky 6, meta: 8650
kytky 6, meta: 8650


Joined: 21 May 2007
Posts: 8456
Location: AT HOME

PostPosted: Thu 21.6.2007 22:15    Post subject: Reply with quote

ja nevim ale treba maji strach ze kdyz se zaznam dostane do rukou normalnimu clovekovi, ze ten tomu stejne nebude rozumet a bude myslet ze to bylo neco horsiho nez doopravdy bylo.......
Back to top
View user's profile Send private message  
melly
:-)


Joined: 07 Jan 2007
Posts: 2770

PostPosted: Thu 21.6.2007 22:20    Post subject: Reply with quote

lenze ide o to, aby sa to dokazalo presetrit, dat do ruky nejakemu nezavislemu odbornikovi napriklad. Urcite si neplanujeme cela rodina posadat okolo zaznamov a hladat si latinske slovicka v slovniku Cool

Neviem, pride mi to velmi krute. Nikdy by som nechcela takto zomriet. Sama, bez moznosti dovolat sa pomoci a to priamo v nemocnici. Crying or Very sad
_________________
www.melly.sk

Nejaké moje články o pozitívnom myslení, osobnostnom rozvoji, rozhovory so zaujímavými ľuďmi apod. V minulosti mi téma pozitívneho myslenia dosť pomohla. Mojím snom je, aby sa o tom dozvedelo čo najviac ľudí, možno to pomôže niekomu ďalšiemu alebo sa aspoň usmeje a jeho život bude o kúsok lepší... Ak poznáte niekoho, koho to zaujíma alebo by mu to mohlo pomôcť, budem rada ak ma odporučíte Smile
www.facebook.com/pekne.citanie
Back to top
View user's profile Send private message  
lambretta
kytky 6, meta: 8650
kytky 6, meta: 8650


Joined: 21 May 2007
Posts: 8456
Location: AT HOME

PostPosted: Thu 21.6.2007 22:22    Post subject: Reply with quote

tak to jo ja myslela ze to nechteji vydat jen vam ne ze nikomu.......

deda dostal v nemocnici infarkt, ale bohuzel byl ve spatne v detske, takze mu z jine museli zavolat sanitku ve ktere ho ozivili
Back to top
View user's profile Send private message  
Lenore
___________________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 29900

PostPosted: Thu 21.6.2007 22:28    Post subject: Reply with quote

Já bych pokud možno nechtěla umřít vůbec Mr. Green

Ne, chápu, že je to hrozný a kdyby mi takhle někdo umřel, tak taky budu chtít vědět, co k tomu vedlo... ale je fakt, že život už mu to nevrátí Confused
Jenže prostě dokud budou léčit lidi, tak budou dělat chyby, protože chybovat je lidské. Jenom je prostě obrovský rozdíl, když někdo zamění jméno na úřadě a v nemocnici, přitom jde o stejnou chybu Confused
Je mi těch doktorů líto, skoro nechápu, že můžou žít s tím, že jakýkoli omyl může někoho stát život Bojik Takže jsem celkem vděčná, že to někdo dělá, protože já bych na to rozhodně neměla. A asi bych mu i tu chybu odpustila, protože to vyváží zase třeba jinými zachráněnými životy.

Neodpustila bych ale, kdyby důvodem byla nějaká lhostejnost a ne omyl.
_________________
queerer than we can suppose
Back to top
View user's profile Send private message  
lambretta
kytky 6, meta: 8650
kytky 6, meta: 8650


Joined: 21 May 2007
Posts: 8456
Location: AT HOME

PostPosted: Thu 21.6.2007 22:31    Post subject: Reply with quote

no jo to musi byt hrozny i pro toho doktora, nebo myslite ze uz jsou nejak obrneni? to asi nejde ze......
Back to top
View user's profile Send private message  
bublinka111
never satisfied


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 7448

PostPosted: Thu 21.6.2007 23:15    Post subject: Reply with quote

ja nemam v lekarov dovoru vobec
poznam pripad dietata, ktoremu byvalo zle, malo asi 6-7 rokov, obvodna ho furt len vypisala dala nejake lieciky, a este mu poevdala ze je asi je blicak ze tam furt je a o par mesiacov mu zistili leukemiu v pokrocilom stadiu a neskor umrel Sad
nehovoriac o tom, ze moja kamoska mala premanentne zvysenu teplotu, pobehala vsetkych lekarov, ktori si ju posuvali od vderi k dveram skoro pol roka, nastrasili ju kadejakymi vysetreniami, vybrali jej mandle, ktore vobec von nemuseli a o rok an to vysadila antikoncepciu, teplota presla, ona si anstudovala zlozenie, a nejake medicinske knizky, a zsitila ze tu tepllotu sposoboval nejaky hormon alebo co, sla za svojim gynekologom u ktoreho bola dovtedy x krat , povedala mu co si diagnostikovala a on jej dal za pravdu ze ta teplota bola z toho... takze rok zila v strese co jej je, citila sa zle, stravila neprijemne chvile vybratim mandiel a nakoniec sa vyliecila sama... Rolling Eyes niekedy fakt zasnem nad nezdopovednostou , ako nevravim ze vsetci su taki ale ked pocujem taketo pribehy ---tak Rolling Eyes
_________________
all i wanna do is have some fun....)
Back to top
View user's profile Send private message  
Matylda
kytky 6, meta: 8650
kytky 6, meta: 8650


Joined: 23 Jan 2007
Posts: 8575

PostPosted: Fri 22.6.2007 6:03    Post subject: Reply with quote

melly, to je hrozný Sad chudák..

U nás v nemocnici přijali pacienta po pádu se zraněním hlavy. Byl pod vlivem. Tak udělali, co obvykle, jako opilýho ho nechali do rána vyspat z opice a pak chtěli postupovat dál. Příbuzný tam volali, a dotyčná byla nepříjemná, řekla, že ho nechali vyspat opici a říkala něco, že nemá chlastat apod. No a on už se neprobudil, měl krvácení do mozku. I ožralejm se musí dělat vyšetření. On nebyl žádnej opilec, jen šel z oslavy a upad.

Pro ty doktory taky neni jednoduchý, když x-krát za tejden vyjížděj za ožralejma v bezvědomí (většinou jen spěj namol, že). Mamka dělá na záchrance a řikala, že to je furt dokola. Ožralý a v dnešní době i zfetovaný. Kolik náš stát stojí ošetřování, který se musí dělat každýmu, ke komu jsou doktoři povolaný. I když je očividně jen namol. A neni to pro ně ani nic příjemnýho, když místo svý práce ošetřujou alkoholiky. Já se jim na jednu stranu ani nedivim, že jsou u takovejch lidí laxnější. Otrávěnější apod. Ale u melly to byla blbá náhoda, že zaměnili jména zrovna u strejdy a nákýho alkoholika. Neni to omluva, měli by bejt ve střehu pořád, ale zkuste se do nich občas vcejtit..
Back to top
View user's profile Send private message  
terrynka
kytky 7, meta: 13150
kytky 7, meta: 13150


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 13139

PostPosted: Fri 22.6.2007 7:08    Post subject: Reply with quote

To je jak z nejaky knizky nebo filmu Shocked Jak se tohle muze stat? Trestni oznameni bych podlala v kazdem pripade. I kdyz to mozna nahoda byt mohla, oni proste ve strehu byt MUSI za kazdych okolnosti.
Back to top
View user's profile Send private message  
melly
:-)


Joined: 07 Jan 2007
Posts: 2770

PostPosted: Fri 22.6.2007 7:41    Post subject: Reply with quote

Matylda wrote:
Ale u melly to byla blbá náhoda, že zaměnili jména zrovna u strejdy a nákýho alkoholika. Neni to omluva, měli by bejt ve střehu pořád, ale zkuste se do nich občas vcejtit..


nie len, bohuzial Sad opakovane vyhladal lekarsku pomoc, ale raz ho poslali domov, druhy krat mu zobrali krv, ktorej vysledky prisli az posmrtne no a treti krat sa stalo toto. A to ani neratam navstevu obvodaka, ale priamo nemocnicu.

Ja som zial pocula takych pripadov plno. Napriklad nedavno bolo v spravach, ze umrelo v nemocnici trojmesacne miminko - zadusilo sa, lebo ho nedali odgrgnut po papani. Sad Alebo jeden pan, kamaratkin znamy, v praci omdlel, bol v nemocnici a tam mu urobili nejake vysetrenie a za dve hodiny mu povedali, ze mu nic nie je, ze to len unava. On povedal, ze mu je ale fakt zle a tam mu povedali, ze na odpadnutie sa neumiera Rolling Eyes Lenze on za tri dni fakt umrel, jak zas odpadol. Shocked

Ja chapem, ze sa chyby stavaju, ale myslim, ze jednanie lekarov by malo byt transparentne a spatne vysetritelne ze co sa vlastne stalo. Oficialne to tak fungovat ma, ale v skutocnosti to tak nefunguje vobec. Ti ludia su za to predsa zodpovedni, ak vsetko spravili dobre, nemaju co ukryvat. Ak urobili chybu, mali by prevziat zodpovednost. A urcite sa nespoliehat na to, ze im prejde uplne hocico. Evil or Very Mad
_________________
www.melly.sk

Nejaké moje články o pozitívnom myslení, osobnostnom rozvoji, rozhovory so zaujímavými ľuďmi apod. V minulosti mi téma pozitívneho myslenia dosť pomohla. Mojím snom je, aby sa o tom dozvedelo čo najviac ľudí, možno to pomôže niekomu ďalšiemu alebo sa aspoň usmeje a jeho život bude o kúsok lepší... Ak poznáte niekoho, koho to zaujíma alebo by mu to mohlo pomôcť, budem rada ak ma odporučíte Smile
www.facebook.com/pekne.citanie
Back to top
View user's profile Send private message  
bublinka111
never satisfied


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 7448

PostPosted: Fri 22.6.2007 8:05    Post subject: Reply with quote

presne, takych pripadov je vela aj v noinach, aj v tv, pamatam si na palbu kde riesili pripad pani, ktora mala rakovinu maternice, chodila k svojmu gynekologovi a on ze to nic nieje , robil jej kadejake testy a nic..potom sla k inemu a ten jej zistil rakovinu v pokrocilom stadiu, ona toho svojho lekara udala, no medzitym umrela a tak to teraz po jej smrti riesi jej manzel...myslim ze na tuto temu som videla ja sona talkshow :alebop nieco take, ja to moc nekukam, ale vtedy ma to fakt dostalo ako tam boli rodicia malinkeho dietatka ktore umrelo tiez len pre nedbalost lekarov, ja by som sa asi pomietla , vediac ze moje dieta by kludne mohlo zit nebyt nieciej nezodpovednosti...bola tam ja pani na voziku, ktorej nieco zle diagnostikovali, jej sa zacali tvorit otvorene rany a museli jej amputovat nohy, hoci keby jej na pravu pricinu prisli skor, mohal kludne chodit Confused
_________________
all i wanna do is have some fun....)
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Zdraví All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2  Next
Page 1 of 2

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms