sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
znásilnění nebo nějaké zneužívání
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Sex
View previous topic :: View next topic  
Author Message
evianek
kytky 7, meta: 11650
kytky 7, meta: 11650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 11252

PostPosted: Mon 25.6.2007 10:35    Post subject: Reply with quote

ed


Last edited by evianek on Mon 3.9.2007 9:36; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Suny
..........................


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 12995

PostPosted: Mon 25.6.2007 10:37    Post subject: Reply with quote

evianek: no já takhle podezírám každýho, pak si řeknu, co blbnu, že to je určitě nějakej normální chlap, co má doma děti, manželku apod .... ale já v každym vidím úchyla no.
_________________

If you want to make God laugh, tell him about your plans.

-Woody Allen-
Back to top
View user's profile Send private message  
evianek
kytky 7, meta: 11650
kytky 7, meta: 11650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 11252

PostPosted: Mon 25.6.2007 10:39    Post subject: Reply with quote

ed


Last edited by evianek on Mon 3.9.2007 9:37; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Nicky...
kytky 5, meta: 7050
kytky 5, meta: 7050


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 6943
Location: FUČ

PostPosted: Mon 25.6.2007 10:39    Post subject: Reply with quote

Tohle je docela zajímavé.

Skupina násilníků ve vězení byla dotazována instruktorem kurzu sebeobrany na jejich výběr potencionální oběti a tady jsou některá zajímavá fakta:

1) První věc, na kterou se muži dívají, je účes. Spíše půjdou po ženě s culíkem, copanem nebo dalším účesem, který je snadno uchopitelný.
Také si spíš vyberou ženu s dlouhými vlasy. Ženy s krátkými vlasy nejsou běžným cílem.
2) Druhá věc, na níž se muži zaměří, je oblečení. Vyberou si ženu, jejíž oděv lze snadno strhnout nebo se ho zbavit. Hodně násilníků si s sebou nosí nůžky, aby mohli oblečení rozstřihnout.
3) Dívají se po ženách, které zrovna telefonují mobilem, hledají něco v kabelce nebo se během chůze něčím zabývají, neboť v těchto momentech jsou ženy nestřeženy a mohou byt snadno přemoženy.
4) Denní doba, kdy muži nejspíše zaútočí a znásilní ženu je brzo ráno,mezi 5 a 8.30.
5) Nejtypičtější a nejčastější místo je parkoviště u obchodu s potravinami. Druhé nejčastější místo je parkoviště nebo garáž u kanceláří.
Třetí nejtypičtější místo jsou veřejné záchody.
6) Muži si vyhlížejí ženu, kterou mohou snadno popadnout a rychle ji odvlečou na jiné místo, kde se nemusí obávat vyrušeni.
7) Pouze 2 procenta mužů sdělila, ze s sebou nosí zbraň, protože za znásilnění je možné dostat 3-5 let, ale trest za znásilnění se zbrani je 10-15 let.
Cool Pokud ukážeš jakoukoli známku boje, znejistíš je, protože jim trvá pouze minutu či dvě zjistit, ze jít po tobě nemá cenu, protože by to bylo časově náročné.
9) Tito muži řekli, že by si nevybrali ženu, která si nese deštník nebo další podobné předměty, které mohou být použité ze vzdálenosti. O klíčích to neplatí, protože, aby je žena mohla použít jako zbraň, musí se dostat skutečně blízko k útočníkovi.
10) Pár obranných mechanismů, které nás instruktor naučil, jsou:
Pokud za tebou někdo jde po ulici, v garáži nebo ve výtahu, podívej se mu do obličeje a zeptej se ho na něco, např. kolik je hodin, nebo si sním krátce popovídej: To je hrůza jaké je venku počasí, to bude
zase letos zima apod. Tím zjistíš, jak vypadá a můžeš ho později identifikovat a také ztratíš přitažlivost jako objekt.
11) Pokud někdo přichází směrem k tobě, dej ruce před sebe a zakřič -"stop" nebo "drž se zpátky". Většina násilníků, s nimiž tento muž mluvil, sdělila, ze nechali na pokoji ženu, která křičela, protože tím naznačila, že by se nebála bránit. To zase znamená, že vyhledávají SNADNÝ cíl.
12) Pokud s sebou nosíš pepřový sprej, zakřič Mám pepřový sprej a drž ho před sebou, to ho zastraší.
13) Pokud tě někdo popadne, nemůžeš se ubránit silou, ale můžeš ho ochromit na citlivých místech. Pokud jsi chycena okolo pasu zezadu, štípni útočníka do paže mezi podpaží a loktem anebo nahoru do vnitřního stehna - a to velmi silně. Jedna žena v kursu, který tento muž vedl, mu řekla, že štípla jednoho muže do podpaží a byla tak rozzuřena, že pronikla jeho kůží a přetrhla mu svalové vlákno,takže potřeboval stehy. Zkus se štípat na těchto místech tak silně, jak to můžeš vydržet - bolí to.
14) Po počátečním úderu jdi vždy po tříslech. Pokud udeříš tyto mužovy partie, je to extrémně bolestivá záležitost. Můžeš si myslet, že ho naštveš a on ti bude chtít víc ublížit, ale to, co násilníci sdělili instruktorovi, bylo, že tito muži chtějí ženu, která nezapříčiní problémy. Začni působit trable a on zmizí.
15) Pokud na tebe někdo položí ruce, chytni jeho první dva prsty a ohni je s velkým tlakem zpátky tak daleko, jak je možné. Instruktor to na mě předvedl, bez toho, aby použil nějaký tlak a skončila jsem na kolenou a oba kotníky mého prstu slyšitelně křaply.
16) Vždy si buď vědoma svého okolí. Pokud můžeš, jdi s někým a pokud uvidíš nějaké divné chovaní, neodbývej to, následuj své instinkty. Cítila by ses mnohem hůř, pokud bys skutečně skončila jako obět.
Back to top
View user's profile Send private message  
Suny
..........................


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 12995

PostPosted: Mon 25.6.2007 10:46    Post subject: Reply with quote

tak bod 10 bych asi neuskutečnila ... nevím, asi to je fakt účinný, ale já bych se bála, že tím na sebe nějak upozorním a že si ještě bude myslet, že mám o něj zájem Confused
_________________

If you want to make God laugh, tell him about your plans.

-Woody Allen-
Back to top
View user's profile Send private message  
Man of the world
caballero


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 2846

PostPosted: Mon 25.6.2007 10:47    Post subject: Reply with quote

na to aby se člověk naučil efektivně bránit musí mít více než nějaký kurs sebeobrany,spíš několik let nějakých bojových umění a pak stejně záleží na psychice. a upřímně si myslím že aby se holka ubránila chlapovi,musí být vážně hodně dobrá a ještě mít štěstí a říkat si že by ho přeprala je blbost.
_________________
Miluj hluboce a vasnive. Muzes se pritom zranit, ale je to jediny zpusob,jak zit svuj zivot.
Back to top
View user's profile Send private message  
pip
kytky 5, meta: 5550
kytky 5, meta: 5550


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 5308

PostPosted: Mon 25.6.2007 10:58    Post subject: Reply with quote

Nejlepsi je jezdit vsude autem. Taky jsem se uz dostal do podobnyho pruseru...ale autem muzes dotycneho kdykoliv projet a je pokoj...

Ale to je...trochu kravina, jelikoz se vsude neda autem, ze (mne teda jo)....takze to jen takova...mal vsuvka Embarassed
Back to top
View user's profile Send private message  
Lothórien
kytky 7, meta: 12150
kytky 7, meta: 12150


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 12074

PostPosted: Mon 25.6.2007 11:00    Post subject: Reply with quote

ed


Last edited by Lothórien on Wed 4.6.2008 11:57; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Laura
kytky 7, meta: 13150
kytky 7, meta: 13150


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 13144

PostPosted: Mon 25.6.2007 11:16    Post subject: Reply with quote

Nicky... wrote:

11) Pokud někdo přichází směrem k tobě, dej ruce před sebe a zakřič -"stop" nebo "drž se zpátky".


hm Embarassed Laughing , já vím že to asi není vhodný, ale ta představa mi přišla celkem zábavná ..jdu po ulici,nekdo naproti měa já "stop!"..

behat chodím taky do lesa a sama..pořád si říkám, co by kdo dělal v lese, než že si šel taky zabehat, nebo vyvenčit psa..pravdepodobnost že si tam pujde nejaká 18letá holka zabehat není zas tak vysoká, že by tam na me celý den čekal..i když neříkám, že sem se párkrát nelekla...a jestli bych nekdy mela pocit, že bych se snad dokázala prát, tak určitě ne při téhle situaci..jsem z toho behu většinou tak vyfluslá, že bych nebyla schopná ničeho..

mě nejde pochopit ženy, co ani nekřičely, nebo se ani trochu nebránily..asi je to šok, ale nedelat nic je pro me nepředstavitelný..ale co vím, v té situaci je asi všechno jiný Confused

a nebojím se vůbec,vlastně o tomhle skoro vůbec nepřemýšlím..ani kdy jdu večer sama, nebo přes park, nebo v noci...sem blbá, nejak mi to nedochází
_________________
The only way out is through

Advice is what we ask for when we already know the answer but wish we didn't
Back to top
View user's profile Send private message  
evianek
kytky 7, meta: 11650
kytky 7, meta: 11650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 11252

PostPosted: Mon 25.6.2007 11:16    Post subject: Reply with quote

ed


Last edited by evianek on Thu 19.7.2007 19:42; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
evianek
kytky 7, meta: 11650
kytky 7, meta: 11650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 11252

PostPosted: Mon 25.6.2007 11:19    Post subject: Reply with quote

ed


Last edited by evianek on Thu 19.7.2007 19:41; edited 2 times in total
Back to top
View user's profile Send private message  
gigli
kytky 7, meta: 14150
kytky 7, meta: 14150


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 14087

PostPosted: Mon 25.6.2007 11:20    Post subject: Reply with quote

loth, já to právě taky četla, že po ránu je riziko největší. byl o tom kdysi článek v nějakých novinách. no, taky tam bylo, jak nějakou holku prostě na ulici někdy ve dvě odpoledne čaplo pár kluků, naložili jí do auta, někam odvezli a znásilnili. Shocked ono v bezpečí se nemůžeš cítit asi nikdy.
jinak s tim mluvenim je to takový ejednoznačný. jsou případy, kdy se oběť dala s násilníkem do řeči, on jí doprovodil domu a tam jí někde na schodech znásilnil. já si třeba kvůli tomu ani nezapaluju (dřív jsem taky měla taktiku cigáro do ksichtu), aby mi někdo neřekl o zapalovač, nedal se se mnou do řeči a nešel se mnou. jedný mý kamarádce se to vymstilo.
Back to top
View user's profile Send private message  
evianek
kytky 7, meta: 11650
kytky 7, meta: 11650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 11252

PostPosted: Mon 25.6.2007 11:24    Post subject: Reply with quote

ed


Last edited by evianek on Thu 19.7.2007 19:40; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
gigli
kytky 7, meta: 14150
kytky 7, meta: 14150


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 14087

PostPosted: Mon 25.6.2007 11:28    Post subject: Reply with quote

evianku, jenže já si nedovedu představit, co bych dělala, pokud by se na mě tady někdo nalepil. já se nemám kde stavit. nonstop tu sice je, ale cestou do něj bych se dostala do liduprázdných míst. tady v noci vystoupí lidi na zastávce (a neni jich tolik), rozlezou se do svých směrů a nikdo se mnou kromě toho úchyláka na tý ulici nezbyde.
Back to top
View user's profile Send private message  
Suny
..........................


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 12995

PostPosted: Mon 25.6.2007 11:31    Post subject: Reply with quote

Tak my hlavně bydlíme v takový čtvrti, kam nikdo moc nechodí, krom lidí co tu bydlí a hned pod naším barákem je park a celkově v tý naší uličce to je "vo hubu" ... jediný co by mě mohlo zachránit je začít hrozně řvát a probudit souseda (ten je totiž docela drsnej mafián a už xkrát tu někoho zmlátil "bejzbolkou" Laughing ) tak ten by mi možná letěl na pomoc, ale jinak těžko ... a pak má taky na baráku kamery, tak chodí přímo pod nima, aby kdyby po mě někdo šel, tak aby to aspoň bylo někde zaznamenaný a dal se pak chytnout.
_________________

If you want to make God laugh, tell him about your plans.

-Woody Allen-
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Sex All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
Page 6 of 9

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms