sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
Rozloučení se zvířátkem
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Řečičky, názory, etc.
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Shar-
kytky 3, meta: 950
kytky 3, meta: 950


Joined: 18 Jan 2007
Posts: 940

PostPosted: Thu 7.6.2007 18:52    Post subject: Reply with quote

No zatím jsem u babičky na zahrádce pohřbila želvu, papouška, 2 křečky a 4 osmáky, chudák z toho má hřbitov Laughing Ale je to spíš takový dvorek, ne zahrádka kde se něco pěstuje tak to nevadí Laughing Akorát teď se nám ztratila milovaná kočička, bylo jí 14 let, a protože je pryč už dva týdny tak si myslím asi někde umřela Sad Nejvíc mě na tom mrzí, že ji nemůžeme pohřbít a rozloučit se s ní Crying or Very sad
Back to top
View user's profile Send private message  
Shannon
where no man has gone before


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 5086

PostPosted: Thu 7.6.2007 19:05    Post subject: Reply with quote

pipe, to bych svému zvířátku, tedy kdybych ještě nějaké měla, nikdy neprovedla Confused
_________________

SIC TRANSIT GLORIA MUNDI.
Back to top
View user's profile Send private message  
pip
kytky 5, meta: 5550
kytky 5, meta: 5550


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 5308

PostPosted: Thu 7.6.2007 19:20    Post subject: Reply with quote

Shannon wrote:
pipe, to bych svému zvířátku, tedy kdybych ještě nějaké měla, nikdy neprovedla Confused


Nj, ja take ne. Ale legalne ho proste musis odnest do kafilerie. Ma to samozrejme byt prevence sireni viru a chorob.
Mozna by to melo opodstatneni kdyby lidi bezne hazeli sva mrtva domaci zvirata do popelnic (cehoz zastance nejsem, i tedy z hygienickeho hlediska, tady to ma logiku) nebo pohazovali po chodnicich. Ale jak jiz bylo receno, nevidim duvod, proc by sis sveho psa nemohla pochovat treba u sebe na zahrade.

ed - Telo se rozlozi, to je priroda. Napadla me jedina vec a to je mozne prosakovani, ale vlastne nevim ceho konkretne, do podzemnich vod. Coz je bezny argument hygieniku na 90% dotazu Rolling Eyes
Back to top
View user's profile Send private message  
hope
Válenka Domácí


Joined: 18 Jan 2007
Posts: 29000

PostPosted: Thu 7.6.2007 19:29    Post subject: Reply with quote

no legální je prostě kafilérka no..když jsme byli mylí, pohřbívali jsme křečky.. pak jsem měli morče, asi 8 let, jmenovala se ketyna a byla vycvičená Laughing když umírala byla jsem s ní celou noc vzhuru..umřela, naši nám řekli že jí pohřbili ke lřečkům, tak mi tam s bráchou chodili jí dávat kytičky.. no a po letech se provalilo, že jí naši hodili do popelnice, do dneška z toho mám trauma..
_________________
Všechno jde když se chce? Dokud nemusí chtít taky někdo další...
Back to top
View user's profile Send private message  
user_33
kytky 5, meta: 4350
kytky 5, meta: 4350


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 4347

PostPosted: Thu 7.6.2007 20:09    Post subject: Reply with quote

Ja jsem udelala hrbitov na chate, pohrbivam v jednom zahonu vsechna zviratka, doted melo kazde i vlastni kriz.. no a od te doby, co umrel deda se o ne nikdo nestara.. (mam nejakou krizi, uz o tom radsi nebudu psat Crying or Very sad )
Back to top
View user's profile Send private message  
strawberry
kytky 4, meta: 2950
kytky 4, meta: 2950


Joined: 09 Jan 2007
Posts: 2782

PostPosted: Thu 7.6.2007 20:21    Post subject: Reply with quote

ja zviratka pohrbivam- na zahrade. zatim to byla jen drobna zverina, ale jen zahodit bych je proste nemohla. patrili ke mne a tak to taky zustane. zni to asi nablble, ale proste to tak citim no

a kdyz mam cas a najdu nekde- treba na chate- mrtve zvire, tak ho taky pohrbim...viz zaba Cool ale i ptacka a takle. ale cizich zvirat se nedotykam...
Back to top
View user's profile Send private message  
Daimler
The best damn thing your eyes have ever seen.


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 7769

PostPosted: Thu 7.6.2007 20:25    Post subject: Reply with quote

Zorka wrote:
btw: pohrbivani domacich zvirat je trestne....vite to?


Je to trestné, ale jak na to může Policie ČR přijít? Pochybuju, že by tě někdo práskl za to, že pohřbíváš svého psa... Wink
_________________
Paranoidnik Paranoidnik Paranoidnik
Taumatawhakatangihangakoauauotamateaturipukakapikimaungahoronukupokaiwhenuakitanatahu
Back to top
View user's profile Send private message  
shuki
Open Your Eyes


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 23826

PostPosted: Thu 7.6.2007 20:25    Post subject: Reply with quote

vsechny nase zviratka pohrbivame na chalupe na zahrade, maj vlastni hrobecek, mamka jim tam dava kyticky a tak. kdyby mi umrelo zviratko, v zivote bych ho nedokazala hodit nekde do popelnice jako smeti.
_________________
I don't care what you think about me, James Blunt thinks I'm beautiful ^^
Back to top
View user's profile Send private message  
pip
kytky 5, meta: 5550
kytky 5, meta: 5550


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 5308

PostPosted: Thu 7.6.2007 20:30    Post subject: Reply with quote

Daimler wrote:
Je to trestné, ale jak na to může Policie ČR přijít? Pochybuju, že by tě někdo práskl za to, že pohřbíváš svého psa... Wink


Jo, jsou i takovy lide. Vetsinou starsi generace, sedici v okne a pozorujici okoli...mozne...pozustatky v konani z minuleho rezimu...
Back to top
View user's profile Send private message  
Zorka
kytky 4, meta: 2550
kytky 4, meta: 2550


Joined: 04 Jan 2007
Posts: 2416

PostPosted: Thu 7.6.2007 20:35    Post subject: Reply with quote

edit
Back to top
View user's profile Send private message  
Tangerine
kytky 5, meta: 6350
kytky 5, meta: 6350


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 6329

PostPosted: Thu 7.6.2007 20:49    Post subject: Reply with quote

Smutný téma. Já jsem jako malá dělala pohřeb křečkům a myšičce... vyrobila jsem jim rakev, křížek a pak jim nosila kytky na hrobeček.
Back to top
View user's profile Send private message  
waxeipahdeth
kytky 8, konec
kytky 8, konec


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 27125

PostPosted: Thu 7.6.2007 21:46    Post subject: Reply with quote

U nás v rodině se malé zvířátka (křečci, andulky) dávaly do krabičky třeba od čaje a zakopali pod jednu vrbu u řeky. A psi většinou u strýce na zahradě, ale s Meginkou jsme to nějak nestihli, bylo to všechno narychlo Sad a tak šla od veta do kafilerky Sad
Jinak hřbitov pro zvířátka v ČR určitě existuje, v Karlových Varech nějaký je a řekla bych, že snad není jediný.
Back to top
View user's profile Send private message  
Matylda
kytky 6, meta: 8650
kytky 6, meta: 8650


Joined: 23 Jan 2007
Posts: 8575

PostPosted: Fri 8.6.2007 5:47    Post subject: Reply with quote

Je to trestný, kvůli bakteriím, co se můžou z půdy dostat třeba do podzemních vod. Nebo se nakazí zvíře, který tam hrabe (když se třeba něco pohřbí u lesa nebo u neoplocenýho baráku, může se tam dostat liška apod.).
Jako malý jsme měli křečky, který mamka po smrti hodila do popelnice Confused Pak jsme měli morčata, to první taky skončilo v polenici a to druhý už jsem měla možnost bránit (byla jsem starší), tak se zakopalo na zahradu pod rybízovej keř u babičky. Do poslední chvíle jsem věřila, že ožije Sad
Babička má na pozemku ještě několik králiků, který kdysi umřeli na králičí mor. No, dobrý no Shocked Když si to tak uvědomuju (kousek od toho pěstuje zeleninu a ovocný stromy).
Reny (fenka) umřela loni v únoru, kdy byl zmrzlá půda a na ní spousta sněhu, tak jí tam mamka nechala (ani by neměla na to, jí výzt mrtvou od veta) Sad Hlavní je to, že je v psim nebi, je jí dobře a běhá s ostatníma Wink
Back to top
View user's profile Send private message  
Koogi
can't ask why about love
kytky 8, meta: 25650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 24680

PostPosted: Fri 8.6.2007 14:21    Post subject: Reply with quote

My máme pro zvířátka hrobeček na chalupě. Leží tam několik křečků, srnečka (tu jsem tehdy strašně moc ořvala, měla jsem z toho úplný záchvaty) a pak dva pejsci. Mají tam zasázené kytičky a z dřívek stlučený kříž. A když jsme byli menší, tak jsme jim tam pravidelně nosili i kytičky natrhané na louce.
_________________
Look in the mirror and ask your soul if you're alright. Put out the glitter that your soul hides behind.
Back to top
View user's profile Send private message  
little_B
...malá bosorka...


Joined: 04 Jan 2007
Posts: 4904

PostPosted: Fri 8.6.2007 14:50    Post subject: Reply with quote

Keď mi umrel kanárik, zakopala som ho v záhrade a spravila mu vlastný hrob Embarassed . Ale to som mala asi 14. V záhrade sme totižto mali pod jedným orechom "zvierací cintorín", kde už "odpočívalo" pár zvieratiek - väčšinou vtáčiky, ktoré som našla na dvore vypadnuté z hniezda, potom tam tuším bola jedna sliepka, jeden pes a .. ehm.. pozostatky z prasaťa ( Laughing Embarassed - ja viem, radšej to nekomentujte..)
_________________
Prax ukazuje, že žena vydrží ešte desaťkrát toľko vo chvíli, keď vyhlasuje, že už nevydrží. Niektoré typy aj dvadsaťkrát.
Je to dobré. Zachráni to mnohé vzťahy, ktoré stoja za to.
Je to zlé. Udržiava pri živote aj vzťahy, ktoré stoja za hovno už dávno.
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Řečičky, názory, etc. All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
Page 4 of 5

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms