sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
Crohnova choroba
Goto page Previous  1, 2, 3, ... 16, 17, 18  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Zdraví
View previous topic :: View next topic  
Author Message
melly
:-)


Joined: 07 Jan 2007
Posts: 2770

PostPosted: Mon 4.6.2007 12:23    Post subject: Reply with quote

Mo Arrow Ja mam bohuzial podobne skusenosti a z rovnakeho dovodu doktorov nemam v laske. Embarassed Sad
_________________
www.melly.sk

Nejaké moje články o pozitívnom myslení, osobnostnom rozvoji, rozhovory so zaujímavými ľuďmi apod. V minulosti mi téma pozitívneho myslenia dosť pomohla. Mojím snom je, aby sa o tom dozvedelo čo najviac ľudí, možno to pomôže niekomu ďalšiemu alebo sa aspoň usmeje a jeho život bude o kúsok lepší... Ak poznáte niekoho, koho to zaujíma alebo by mu to mohlo pomôcť, budem rada ak ma odporučíte Smile
www.facebook.com/pekne.citanie
Back to top
View user's profile Send private message  
Zorka
kytky 4, meta: 2550
kytky 4, meta: 2550


Joined: 04 Jan 2007
Posts: 2416

PostPosted: Mon 4.6.2007 12:51    Post subject: Reply with quote

edit
Back to top
View user's profile Send private message  
*Theuska*
Out of order
kytky 4, meta: 2150


Joined: 20 Jan 2007
Posts: 1984

PostPosted: Mon 4.6.2007 14:01    Post subject: Reply with quote

Určitě si zajdi k doktorovi. Já bych se asi zbláznila, kdybych měla takovéhle potíže už od dětství a nic s tím nedělala.
Mohla by to být třeba taky celiakie a nebo nesnášenlivost laktózy.
_________________
***Člověk nikdy nesmí přestat snít.***
Back to top
View user's profile Send private message  
waxeipahdeth
kytky 8, konec
kytky 8, konec


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 27125

PostPosted: Mon 4.6.2007 18:25    Post subject: Reply with quote

Já jsem si myslela, že to nebude ono, jen mě to ze zoufalství napadlo.
Dneska jsem měla kuře s bramborama a hráškem, nebylo to vůbec mastné a trochu čokolády a hrst křupek a zase-průjem, křeče, úplně jsem se zpotila bolestí, no děs.
Greenwood Arrow Já neodmítám chodit k doktorům Wink Chodím pravidelně k zubaři, na gyndu...ale odmítím chodit k tomu debilovi a obávám se, že mě jinde nevezmou, ptž lidi z našeho sídliště bere jen on Sad
Back to top
View user's profile Send private message  
maxmiliana
kytky 8, konec
kytky 8, konec


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 30731

PostPosted: Mon 4.6.2007 18:27    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
Back to top
View user's profile Send private message  
bublinka111
never satisfied


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 7448

PostPosted: Mon 4.6.2007 19:32    Post subject: Reply with quote

gf
_________________
all i wanna do is have some fun....)


Last edited by bublinka111 on Wed 9.9.2009 21:24; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Ďáblík
kytky 1, meta: 225
kytky 1, meta: 225


Joined: 04 Jun 2007
Posts: 223
Location: Všude, kde je fajn ;-)

PostPosted: Mon 4.6.2007 21:16    Post subject: část I. Reply with quote

Já Crona mám.Začalo to tak,že jsem měla měla šílený křeče v břiše a průjem.Nejdřív to bylo když jsem měla hodně věcí na starosti-začlo to v devítce. Přijímačky,tréningy,karate,aerobic,učení a brigády.Pak při stresech.Pak když jsem snědla něco,co mím střevům nesedlo...no a pak už bezdůvodně a nakonec po každém jídle i loku vody.Neustálé teploty, průjmy.Posílali mě od čerta k ďáblu od obvoďáka na ortopedii,pak na infekčí,na nervové,na ledviny..A já dál horečky,dál průjmy,slábla jsem hubla....Nakonec jsem skončila na tom ledvinovém,do té doby jsem měla asi patero antibiotika,injekce,nic,nevěděli si se mnou rady.Až jsem se jednou složila-zvracela jsem a přitom průjem.Odvezli mě do nemocnice,5 dní na kapačkách,44 kg,žádné jídlo.


Last edited by Ďáblík on Mon 4.6.2007 21:29; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Ďáblík
kytky 1, meta: 225
kytky 1, meta: 225


Joined: 04 Jun 2007
Posts: 223
Location: Všude, kde je fajn ;-)

PostPosted: Mon 4.6.2007 21:26    Post subject: část II. Reply with quote

Omlouvám se,nejde mi poslat dlouhý text. Takže část druhá.

Po 4 měsících jsem se musela naučit znova jíst,nešlo to.Dělali mi kolonoskopii,nic moc,ale proti CT klýse to nic nebylo.Aby mě pustili,musela jsem přibrat za 14 dní 4 kg-nakonec jsem to zvládla.Znova jsm se narodila.Teď jím prášky,už jen minimum,ale budu je mít dokonce života.Chodím na pravidelné kontroly.dietní omezení závisí na mých střevech,sama si to musím zjistit.Dá s s tím žít,jen si zvyknout...
Takže apeluji na teb,jdi k doktoru hned,abys nemusela prožívat to co já....
Back to top
View user's profile Send private message  
cloo
kytky 5, meta: 5850
kytky 5, meta: 5850


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 5784

PostPosted: Tue 5.6.2007 7:04    Post subject: Reply with quote

bublinka111 wrote:
priatel ju ma, musi stale brat lieky, aj ked mu ju zistili asi v 16 tich, stravuje sa normlane ba priam " divoko" a sa najviac bojim toho ze udajne je to dedicne... Bojik


bublin Arrow dedicne to, bohuzel, je. Kamaradka to zdedila po tatinkovi. Ten s tim, ale nejak extra problemy nema, ani leky nebere. Kamaradka ano. Takze zdedit to muze, ale nemusi se to nejak extra projevovat.
Back to top
View user's profile Send private message  
Shannon
where no man has gone before


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 5086

PostPosted: Tue 5.6.2007 7:41    Post subject: Reply with quote

moje sestra měla podezření na Crohnovu chorobu, nejdřív měla průjmy z určitých potravin, pak už ze všech Confused nejdřív jí řekli, že je to coeliakie, pak uvažovali o té C. chorobě, a nakonec zjistili, že to nemá žádnou takovou příčinu, že jí vlastně "nic není", že je to ze stresu.
_________________

SIC TRANSIT GLORIA MUNDI.
Back to top
View user's profile Send private message  
Nikky
kytky 5, meta: 6650
kytky 5, meta: 6650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 6390

PostPosted: Tue 5.6.2007 7:57    Post subject: Reply with quote

..


Last edited by Nikky on Wed 21.5.2008 9:22; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
melly
:-)


Joined: 07 Jan 2007
Posts: 2770

PostPosted: Tue 5.6.2007 8:38    Post subject: Reply with quote

Nikky, ja som preto zacala chodit k psychologicke. Myslim, ze do istej miery mi to pomohlo. A tiez jem skor lahke veci.
_________________
www.melly.sk

Nejaké moje články o pozitívnom myslení, osobnostnom rozvoji, rozhovory so zaujímavými ľuďmi apod. V minulosti mi téma pozitívneho myslenia dosť pomohla. Mojím snom je, aby sa o tom dozvedelo čo najviac ľudí, možno to pomôže niekomu ďalšiemu alebo sa aspoň usmeje a jeho život bude o kúsok lepší... Ak poznáte niekoho, koho to zaujíma alebo by mu to mohlo pomôcť, budem rada ak ma odporučíte Smile
www.facebook.com/pekne.citanie
Back to top
View user's profile Send private message  
Ďáblík
kytky 1, meta: 225
kytky 1, meta: 225


Joined: 04 Jun 2007
Posts: 223
Location: Všude, kde je fajn ;-)

PostPosted: Tue 5.6.2007 8:42    Post subject: Reply with quote

Nikky wrote:
Doktorka mi poradila, že s emám zbavit stresu, copak to jde? Shocked


Jd to-na chvíli. Stačí když si sedneš nebo leheš,zavřeš oči a uvolníš se.v duchu si říkej: pravá ruka je těžká(3x),pravá ruka je velmi těžká...a přitom si to představuj jak ti tíhne.Pak to samý s levou rukou,pravou nohou,levou nohou.Pak zase od začátku:pravá ruka je horká(3x),pravá ruka je velmi horká.A zase kolem dokola a na konec:z pravé ruky proudí teplo pryč(3x),jsem klidná....
Zní to šíleně,ale na základce tohle dělala snáma učitelka na zemák a hele ono to pomáhalo Wink
Back to top
View user's profile Send private message  
melly
:-)


Joined: 07 Jan 2007
Posts: 2770

PostPosted: Tue 5.6.2007 8:45    Post subject: Reply with quote

Ďáblík wrote:
Nikky wrote:
Doktorka mi poradila, že s emám zbavit stresu, copak to jde? Shocked


Jd to-na chvíli. Stačí když si sedneš nebo leheš,zavřeš oči a uvolníš se.v duchu si říkej: pravá ruka je těžká(3x),pravá ruka je velmi těžká...a přitom si to představuj jak ti tíhne.Pak to samý s levou rukou,pravou nohou,levou nohou.Pak zase od začátku:pravá ruka je horká(3x),pravá ruka je velmi horká.A zase kolem dokola a na konec:z pravé ruky proudí teplo pryč(3x),jsem klidná....
Zní to šíleně,ale na základce tohle dělala snáma učitelka na zemák a hele ono to pomáhalo Wink


autogenny trening sa tomu hovori, je to fakt dobre a da sa to kupit aj na CD Wink
_________________
www.melly.sk

Nejaké moje články o pozitívnom myslení, osobnostnom rozvoji, rozhovory so zaujímavými ľuďmi apod. V minulosti mi téma pozitívneho myslenia dosť pomohla. Mojím snom je, aby sa o tom dozvedelo čo najviac ľudí, možno to pomôže niekomu ďalšiemu alebo sa aspoň usmeje a jeho život bude o kúsok lepší... Ak poznáte niekoho, koho to zaujíma alebo by mu to mohlo pomôcť, budem rada ak ma odporučíte Smile
www.facebook.com/pekne.citanie
Back to top
View user's profile Send private message  
Nikky
kytky 5, meta: 6650
kytky 5, meta: 6650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 6390

PostPosted: Wed 19.3.2008 12:58    Post subject: Reply with quote

Exi, jak jsi na tom? Já si na tebe dneska vzpomněla, měla by jsi asi jít k doktorovi...dneska přišla k nám do práce bývalá zaměstnankyně a má s tím ted v 50 velké problémy. Jezdí po nemocnicích...a bude asi na invalidním důchodu, teda ne jenom kvůli téhle nemoci, ona má ještě něco jinýho k tomu, ale měla by jsi si tam raději zajít... Confused
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Zdraví All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, ... 16, 17, 18  Next
Page 2 of 18

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms