sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
zaměstnání vašich rodičů vs. vaše?
Goto page Previous  1, 2, 3, 4
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Řečičky, názory, etc.
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Suga
kytky 5, meta: 4950
kytky 5, meta: 4950


Joined: 08 Jan 2007
Posts: 4897
Location: Kde mám ty fialový kytky?!

PostPosted: Thu 31.5.2007 22:15    Post subject: Reply with quote

Jinak jak tu píšete zdědili nezdědili. Ono těžko říct, dřív byla jiná doba a tak kdoví co se vašim rodičům nepodařilo, nenaplnilo. Prostě někdy bylo málo možností viz. co sem psala o mámě Laughing a to byla doba kdy se umisťovalo do škol po známostech a nebo zamítalo když ste byli moc věřící a tak.
_________________
To mi chutná Razz
Back to top
View user's profile Send private message  
Shrew
_______________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 21743

PostPosted: Thu 31.5.2007 22:22    Post subject: Reply with quote

edit
_________________
Lidé si brání ve štěstí, protože stále vidí minulost lepší, než byla, přítomnost horší, než je, a budoucnost jinou, než bude.


Last edited by Shrew on Tue 4.3.2008 18:37; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Matylda
kytky 6, meta: 8650
kytky 6, meta: 8650


Joined: 23 Jan 2007
Posts: 8575

PostPosted: Fri 1.6.2007 5:38    Post subject: Reply with quote

Mamka chtěla jít na zemědělku do Suchdola, udělala přijímačky, ale komunistickej systém jí nedovolil to studovat. Ze zdrávky, kterou udělala (střední) napsali na ČZU "nedoporučující" dopis. Jakože je málo sester atd. Tak jí nakonec nevzali. Na střední zdrávku jít původně nechtěla, chtěla to babička (její mamka), protože ona sama chtěla bejt vždycky zdr. sestrou a nemohla Rolling Eyes Přitom mamka je jiná povaha než babička a zdravotnictví je pro ní celej život nutný zlo. Táta chtěl jít na brusiče skla a děda (jeho táa) zase chtěl, aby byl truhlář Rolling Eyes Tak byl léta truhlář, pak už to nevydržel a šel na Český dráhy, kde je nadmíru spokojenej. Já šla na ČZU z vlastní vůle a přání, miluju zvířata jako mamka (akorát ona koně, já krávy Very Happy ). A babička s dědou z máminý strany jsou rádi, že pokračuju v zemědělství (paradoxně, nakonec). I když děda chtěl, abych dělala zahradnictví a pomologii a táta zase ekonomku, no maj smůlu Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message  
little_B
...malá bosorka...


Joined: 04 Jan 2007
Posts: 4904

PostPosted: Fri 1.6.2007 7:41    Post subject: Reply with quote

Mamka pracuje ako magistra farmácie v lekárni, otec je chladiarenský mechanik a ja pracujem ako office manager... Takže žiadna súvislosť Laughing . Skôr som čo-to "zdedila" po starkej, tá robila niečo ako ekonómku....
_________________
Prax ukazuje, že žena vydrží ešte desaťkrát toľko vo chvíli, keď vyhlasuje, že už nevydrží. Niektoré typy aj dvadsaťkrát.
Je to dobré. Zachráni to mnohé vzťahy, ktoré stoja za to.
Je to zlé. Udržiava pri živote aj vzťahy, ktoré stoja za hovno už dávno.
Back to top
View user's profile Send private message  
synapse

kytky 4, meta: 2750


Joined: 16 Jan 2007
Posts: 2695
Location: země Pána Koblih a jeho tupých voličů

PostPosted: Fri 1.6.2007 8:05    Post subject: Reply with quote

Mamka a její sourozenci dělají všichni do zdravotnictví -strýc je doktor, teta si udělala nějaké kurzy ošetřovatelství a mamka vystudovala zdravku, chttěla jít taky na medinu, ale protože její tatka umřel, když jí byly čtyři roky a celá rodina na tom byla vždycky finančně docela bledě, tak se toho radši vzdala. Když se mamka vdala, tak odešla z nemocnice a začala podnikat -měla novinový stánek, ale po 14 letech už toho měla plné zuby a ted nakonec uklízí v jedné firmě a je spokojená Cool
tatka má maturitu v oboru letecký machanik, později si ještě večerně dodělal něco s elektotechnikou...jeho otec byl učitel fyziky, matematiky a já od dětství slyšela horem dolem, jaký byl skvělý matematik a fyzik, jak měl zlaté ruce na všechny technické věcičky Rolling Eyes , to učitelování ho nakonec zabilo...dostal vředy a protože se bál jít k doktorovi, tak mu praskly...takže jsem nikdy nepoznala žádného dědečka Confused
S bráchou jsme si to rozdělili Laughing - on se potatil (studuje VUT elektrotechniku) a já se ..no, pomamila, dá se říct. Nebo alespon nejvíc mě ovlivnila mamka a její profese. Když se nerozhodnu pro fyzioterapii nebo psychosociální péči, tak to bude český jazyk a literatura, k čemuž jsem přičichla právě tím, že mamka měla ten novinový stánek a já už v 6 měla díky tomu bezvadný přehled o světě tisku Very Happy
I když.. Sad dělá mi hrozné problémy se rozhodnout, čemu dát přednost...sotva jsem se naučila číst, staly se mou oblíbenou četbou mamčiny učebnice ze zdrávky..geny prostě neumlčíš, no..
Takže polovinu mého života tvoří zdravotnictví, druhou polovinu psaní a čeština Crying or Very sad A teď babo raď.
_________________
MIAOW!
Back to top
View user's profile Send private message  
Rose Madder
kytky 4, meta: 2950
kytky 4, meta: 2950


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 2773

PostPosted: Fri 1.6.2007 15:18    Post subject: Reply with quote

Tak tata je pravnik, mama delala kdysi servirku, pak na urade a nakonec pracovala s latkami. Uz nekolik let je v domacnosti.

Ja nejdriv chtela na prava, ale nedostala jsem se a nakonec dosla k zaveru, ze by to pro me nebyla stastna volba. Takze studuju socialni praci a s vyberem oboru jsem spokojena. Nabizi mi sirokou moznost uplatneni. Jen to financni ohodnoceni neni takovy, jaky bych si predstavovala, ale verim tomu, ze se to bude zlepsovat nebo ze najdu moznost, jak se k vyssim vydelkum dostat.
_________________
Jakmile začne člověk přemýšlet, přestává žít...
Back to top
View user's profile Send private message  
cloudy
kytky 2, meta: 600
kytky 2, meta: 600


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 591
Location: chlievik

PostPosted: Fri 1.6.2007 22:06    Post subject: Reply with quote

mama ucitelka na zakladnej skole (matematika, chemia, informatika) - lasku k ani jednemu predmetu som po nej nezdedila Laughing
oco je strojarsky inzinier ale co presne robi netusim...
ja som na veterine a budem nezamestana Laughing
Back to top
View user's profile Send private message  
Mantis_religiosa
kytky 4, meta: 2750
kytky 4, meta: 2750


Joined: 19 Jan 2007
Posts: 2565
Location: Nebe

PostPosted: Fri 1.6.2007 22:32    Post subject: Reply with quote

Rodiče mě ovlivnili minimálně v tom, že odmala počítám s tim, že budu mít vysokou, prostě mi to přišlo přirozený, všichni v okolí ji měli. Na všech dopisech v bližším příbuzenstvu před jménem vždycky titul (a babičce tolik pošty nechodilo, byla psaná na dědu Smile ). Týden před přijímačkama se na to koukám trošku jinak, už mi to tak přirozený nepřijde Laughing
Táta je Ing. elektrotechnik, máma PhDr. tlumočnice, překladatelka. A po kom jsem, to fakt nevim, po obou a po nikom, páč mi jde všechno, lépe řečeno nic. Rozhodně ne humanitně, ani přírodovědně zaměřená. S takovým přesným zaměřením se perfektně vybírá směr dalšího studia. Smile Rolling Eyes
_________________
"Kdo z vás může jen o píď prodloužit svůj život, bude-li se znepokojovat?
Nedokážete-li tedy ani to nejmenší, proč si děláte starosti o to ostatní?"
(Ježíš)
Back to top
View user's profile Send private message  
Lothórien
kytky 7, meta: 12150
kytky 7, meta: 12150


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 12074

PostPosted: Fri 1.6.2007 22:40    Post subject: Reply with quote

ed


Last edited by Lothórien on Fri 6.6.2008 22:02; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Tangerine
kytky 5, meta: 6350
kytky 5, meta: 6350


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 6329

PostPosted: Sat 2.6.2007 9:03    Post subject: Reply with quote

Tak moje mamka je zdravotní sestra v psych. léčebně - teda vlastně vrchní a staniční zároveň a šéfuje dvěma oddělením dohromady. Co si pamatuju, tak dřív byla na oddělení pro lidi s PPP a alkoholiky. Teď tam má lidi s nevyléčitelnýma poruchama, zbavenýma svéprávnosti.

Taťka učí na prvním stupni a asi mě nějak ovlivnil, pač mě to odmalička táhlo taky k učitelský dráze... tak teď studuju ten samej obor Love Jo, dřív ještě k tomu maloval a prodával svý obrazy (a lásku k umění jsem po něm taky zdědila Razz )
Back to top
View user's profile Send private message  
mamba
Alexithymia


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 14844

PostPosted: Sat 2.6.2007 9:30    Post subject: ed Reply with quote

edit
Back to top
View user's profile Send private message  
Koogi
can't ask why about love
kytky 8, meta: 25650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 24680

PostPosted: Sat 2.6.2007 10:59    Post subject: Reply with quote

Moje rodiče nemají ani jeden VŠ. Mamka soukromě podniká a taťka je obchodní zástupce jedné velké firmy. Ve výběru školy mě neovlivnili vůbec. Mamka mě na základce v pátý třídě rvala na gympl, ale já jsem neudělala přijímačky a měla jsem z toho hroznou radost, fakt jsem tam nechtěla. V devítce když jsem si dávala přihlášku, tak jsem věděla, že gympl ne, takže jsem šla na obchodní akademii. Moc na výběr jsem toho neměla. Ale jsem ráda, že jsem tam šla.
_________________
Look in the mirror and ask your soul if you're alright. Put out the glitter that your soul hides behind.
Back to top
View user's profile Send private message  
Court
kytky 4, meta: 3350
kytky 4, meta: 3350


Joined: 04 Jan 2007
Posts: 3269
Location: Klub rváčů

PostPosted: Sat 2.6.2007 11:27    Post subject: ed Reply with quote

edit
_________________
Never complain. Never explain.
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Řečičky, názory, etc. All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, 4
Page 4 of 4

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms