sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
zaměstnání vašich rodičů vs. vaše?
Goto page Previous  1, 2, 3, 4  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Řečičky, názory, etc.
View previous topic :: View next topic  
Author Message
courten
kytky 5, meta: 4650
kytky 5, meta: 4650


Joined: 04 Jan 2007
Posts: 4502

PostPosted: Thu 31.5.2007 19:15    Post subject: Reply with quote

Lucrezia wrote:
s tim ucenim se mi vybavi vzdycky scenka, jak sedim ubrecena za stolem a pisu pismenka(moc mi to neslo) Embarassed Laughing a mamka vzdycky nadavala. A to byla posledni vec, kterou se mnou delala, jinak se se mnou nikdy nikdo neucil a vzdycky jsem to deckam zavidela Embarassed


Mě taky nikdy nikdo neučil (jenom brácha někdy matiku, ale to až ve vyšších ročnících) a taky mi to bylo hrozně líto, měla sem pocit, že mě nikdo nemá rád Laughing A když sem se jí jednou ptala, proč na mě tak kašlala, tak řekla, že sem měla dobrý známky i bez toho Evil or Very Mad
_________________
Ona je rebel
kouří na zastávce
jí to chutná
v týhle válce
a její vnitřní orgány
tolerují její rebelství.
Back to top
View user's profile Send private message  
mexxie
kytky 5, meta: 5250
kytky 5, meta: 5250


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 5143

PostPosted: Thu 31.5.2007 19:15    Post subject: Reply with quote

Tata je strojař s maturitou a má vlastní firmu. Máti zdrhla z učení na prodavačku, dělala skladnici, a když to místo v rámci restrukturalizace zrušili, zůstala doma. To mi bylo asi 10.
Po kom jsem, nevím Laughing
Letos (snad) dostuduju práva, ale do rodinného podniku se vrhat nehodlám. A) strojařině ani trochu nerozumím, B) bych nechtěla dělat s rodičema, přijde mi to hrozně nevděčné. Čímž je teda asi podnik odsouzen k záhubě, protože bratr je sice taky vyučený strojař a u taty pracuje, ale je to spíš takový synek z povolání Confused
_________________
Když si člověk postaví dům, vždycky zpozoruje, že se při tom naučil něčemu, co měl rozhodně znát, než začal stavět.
Back to top
View user's profile Send private message  
maxmiliana
kytky 8, konec
kytky 8, konec


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 30731

PostPosted: Thu 31.5.2007 19:17    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek


Last edited by maxmiliana on Wed 7.5.2008 7:25; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
zbrody
kytky 4, meta: 3750
kytky 4, meta: 3750


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 3710

PostPosted: Thu 31.5.2007 19:31    Post subject: Reply with quote

Ja jsem to mela mamce vzdycky za zle, ze cizi deti uci a se mnou si nikdy nesedla a neucila Confused Nikdy taky nedohlizela jestli se ucim a ani ted se me nepta ani me nekontroluje. Znamky ji jsou jedno, rika ze hlavne ze jsem zdrava a ze chce titul Twisted Evil

Na "svoje" deti ve tride je zase extremne narocna a hodne prisna Rolling Eyes
Back to top
View user's profile Send private message  
E_w_e
ALLinALL,you´re just another brick in theWALL


Joined: 27 Jan 2007
Posts: 9287

PostPosted: Thu 31.5.2007 19:55    Post subject: Reply with quote

Mari wrote:
e_w_e - nedela tvuj dedecek jeste pruvodce? kdyz jsem byla v anglii meli jsme za pruvodce starsiho pana, profesra na vejsce, co mel taky vic titulu...


pruvodce nedělá, on ještě učí... má pár hodin týdně nějaké přenášky v angličtině myslím
_________________
I smile when I’m angry
I cheat and I lie...
I do what I have to do
To get by...
But I know what is wrong,
And I know what is right...
And I’d die for the truth
In My Secret Life...
Back to top
View user's profile Send private message  
Mo Cuishle
kytky 8, meta: 17650
kytky 8, meta: 17650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 17148

PostPosted: Thu 31.5.2007 20:01    Post subject: Reply with quote

edit
_________________
Bye
Back to top
View user's profile Send private message  
hope
Válenka Domácí


Joined: 18 Jan 2007
Posts: 29000

PostPosted: Thu 31.5.2007 20:10    Post subject: Reply with quote

jsem flákač po rodičích, máma měla 4 z matiky už ve 3 třídě a táta v 6 dělal reparát z ruštiny..
Máma je vučená prodavačka a táta autoklepíř, pak si dodělal maturitu a chvíli byl na VŠ, ale to už jsem byla dávno na světě.. ani jeden z rodiču v podstatě nedělá to čím je..
myslim, že jsem po rodičích, je to přesný..po tátovi jsem netrpělivej cholerik s vlasními pro ostatní nepochopitelnými názory..po mámě jsem milá vstřícná, kamarádská, vždy ochotna pomoci a lidi mě mají rádi, bohužel jsem po ní taky přecitlivělá..
No ale naši se divý i tak, že jsem to s takovou genetickou informací dotáhle tak daleko..

Když jsem byla malá, tak mi tvrdili, že oni měli vždycky samý jedničky, byla jsem na ně hrdá, pak jsem ve čtvrtý třídě dostala jednu dvoujku a brečela jsem..tak mi rodiče ukázali realitu no a v pátý třídě jsem měla šest trojek..
_________________
Všechno jde když se chce? Dokud nemusí chtít taky někdo další...
Back to top
View user's profile Send private message  
Kačenka
&


Joined: 01 May 2007
Posts: 10065

PostPosted: Thu 31.5.2007 20:25    Post subject: Reply with quote

ed


Last edited by Kačenka on Sun 23.5.2010 2:54; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Hanicka
kytky 2, meta: 350
kytky 2, meta: 350


Joined: 16 Apr 2007
Posts: 327
Location: Pitín ;) , Olomouc, Luhačovice

PostPosted: Thu 31.5.2007 21:03    Post subject: Reply with quote

tak mamča vystudovala obchodku,takže je účetní a tatík je vyučený malíř-natěrač a pracuje u firmy v Rakousku,takž vydělává pěkný penízky.
já bych chtěla zkusit speciální pedagogiku...tak uvidíme
Back to top
View user's profile Send private message  
greenwood
seja feliz, menina


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 28445

PostPosted: Thu 31.5.2007 21:10    Post subject: Reply with quote

moje mama byla sprtka celyho slovenska, nejdriv v presove vystudovala ukrajinsky gympl a pak aby vypadla co nejdal,tak sla do prahy na medicinu, takze uz x let delat onkogynekolozku.
tatik vystudoval jadernou fyziku, pracuje na fakulte, kde uci predmet s nazvem "aplikace laseru" a jeste neco tusim, ale co ty predmety znamenaj,nemam poneti Laughing pak jeste spolecne s kamaradem vlastni firmu,co se zabyva vypalovanim pismenek na klavesnice pocitacu laserem....zajimave Laughing
ja jsem humanitne zamerena, na medicinu bych nemela nervy se tak porad drtit, i kdyz me to hodne zajima, vzdycky me bavila chemie...ovsem matika a fyzika nee Laughing ja bych chtela delat praci,co strejda- tzn.diplomacii,ale buhvi,kde skoncim
vzhledem k tomu,co studuju,fakt bude zalezet,jak budu akcni a kde se uchytim...myslim,ze se muzu uchytit fakt dobre, stejne tak muzu ale skoncit jako prekladatelka(nic proti prekladatelum,ale to neni nic moc pro me), nebo nevim co....
moje segra taky neni po rodicich, dela prava a pak teritorialni studia- ruska a vychodoevropska a chtela by jit do nejaky mezinarodni organizace...

ani po prarodicich nebudu- od taty byli oba dva stavari, deda se nejdriv vyucil zednikem,pak si dodelal maturu a pak sel do charkova na vejsku na stavarnu,kde se seznamil s babickou a pak prisli oba sem....
rodice mamy- deda byl nejdriv celnik, pak vystudoval teologickou fakultu a stal se fararem, babicka delala v nejakych tovarnach apod...
_________________
"Valeu a pena? Tudo vale a pena se a alma não é pequena" ~ Fernando Pessoa, Mensagem, Mar Português

“It’s dark because you are trying too hard.
Lightly child, lightly. Learn to do everything lightly.
Yes, feel lightly even though you’re feeling deeply.
Just lightly let things happen and lightly cope with them."
Back to top
View user's profile Send private message  
margax
...


Joined: 31 Jan 2007
Posts: 1453

PostPosted: Thu 31.5.2007 21:34    Post subject: Reply with quote

tak ja jsem prvni clovek z cele siroke rodiny, kdo je na vysoky a druhy clovek co ma maturitu /tim prvnim byla moje segra Myslik /.
Mamka ma zakladku.....nj, rodice nebyli ve strane...kadernictvi nemohla, malirku skla nemohla tak rekla, ze pujde radsi pracovat. ted je doma. ceka na duchod Mr. Green
tatka - puvodne vyuceny nevim co - zamecnik a tak, postupne si dodelal nejaky rekvalifikacni kurzy s maturitou...a dela kazdy rok nejake atestace...je podnikatel a jeho platu se zrejme nevyrovnam...asi nikdy.. Confused
segra - ma maturu na integrovce, ale je u policajtu....to jo, nekdo se ma.
a ja? - pokud zustanu na vejsce, tak si udelam magistra - oboru bohemistika, literatura a co se mnou bude to nevim...ale asi bych rada taky k policajtum...nebo jeste nevim. a kdyz na vejsce nezustanu, tak asi skoncim jako pokladni v nejakym zavsivenym diskontu s platem 5,5 tisice... Crying or Very sad


No uvidime, co mi budoucnost prichystala.....
Back to top
View user's profile Send private message  
Shrew
_______________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 21743

PostPosted: Thu 31.5.2007 21:54    Post subject: Reply with quote

Cool


Last edited by Shrew on Sun 29.6.2008 16:05; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Mishaaa
Love dogs <3


Joined: 21 Jan 2007
Posts: 9016

PostPosted: Thu 31.5.2007 21:57    Post subject: Reply with quote

tak moja mama je ucitelka..to me hrozne ovlivnilo,protoze sem rekla,ze TOHLE v zivote delat nebudu a prici se mi to..proste na to nemam nervy Cool
tata je inzenyr,podnikatel...on je mym vzorem,chtela bych byt taky jednou uspesna,nezavisla na nikom... Smile
jedine co sem tak zdedila,je laska ke zviratum a to po tatovi....miloval od malicka psy,chodil na zavody,cvicil..tohle mam po nem,protoze mama nic moc...ale nejvic me ovlivnilo me detstvi u babicek ,kde sem vecne behala po hnoji se slepicemi,byla vlezena u prasat koz atd...uz tehdy sem se rozhodla,ze vzdycky budu chtit delat neco se zviraty...vsichni me v tom podporuji,bohuzel,jsem trochu natvrdla na chemii (matiku a fyziku) po tatovi takze sem se na svou vysnenou skolu zatim nedostala Crying or Very sad ale tak moc to chci a citim podporu cele rodiny ze snad se to uz tentokrt povede... Rolling Eyes
jinak oba rodice na me tlaci at vysku urcite mam,protoze ji oba maji...a taky se mi zda ze na me jaxi spolehaji ze neco dokazu,pac bracha je zatim uplne natvrdly,tak proto vkladaji nadeje do me Laughing
Back to top
View user's profile Send private message  
Shrew
_______________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 21743

PostPosted: Thu 31.5.2007 22:06    Post subject: Reply with quote

Cool


Last edited by Shrew on Sun 29.6.2008 16:05; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Suga
kytky 5, meta: 4950
kytky 5, meta: 4950


Joined: 08 Jan 2007
Posts: 4897
Location: Kde mám ty fialový kytky?!

PostPosted: Thu 31.5.2007 22:12    Post subject: Reply with quote

U nás se rozhodně nic nedědí nebo teda nepokračuju v tom co rodiče ani prarodiče. Ani nemůžu říct technický nebo humanitní snad.
Máma je vyučená číšnicí (to se dostala nejdřív na průmku což byl děs a hrůza malovali prej nějaký pece inkoustem Laughing tak změnila směr ale směla si vybrat jen ze dvou oborů.. právě číšnice a nebo brašnářka Laughing tak brala číšnici), dělávala v lázních, potom tátovi poradkyni, osobu spolupracující v podnikání. Teď je už v důchodu, ale invalidním.
Táta má průmku, dělal stavbyvedoucího a takový věci, pak začal podnikat v povrchových úpravách, takový věci jako metalizace tryskání natírání konstrukcí atp. Toho před pár lety nechal a je v důchodu.
Babičky ty nevim, to byly dřív takový ty dívčí školy či co a ženský byly spíš doma s dětma.
Děda byl ale cukrář Very Happy ale všechno mu vzali komouši. A druhej dělal ředitele pojišťovny a rád měl divadlo... ale co měli za školy netušim.
Většinu prarodičů sem ani pořádně nepoznala.

Jinak sem za svůj směr i výsledky ve škole zodpovědná já sama, nikdy mě nenutili "uč se" nebo něco tak, akorát tátu dycky strašně zajímaly známky Rolling Eyes a míval kecy kvůli škole, máma ne a ta volnost kolem toho je pro mě důležitá. Všechno je to na mě. Táta je hotovej z toho že sem na VŠ Rolling Eyes a furt ho to děsně zajímá. Máma je zlatá, bylo by jí jedno i kdybych na VŠ nešla, je mojí velkou oporou, aspon se nikdy nestalo že bysme byly v nějakém vážném rozporu.
_________________
To mi chutná Razz
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Řečičky, názory, etc. All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, 4  Next
Page 3 of 4

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms