sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
zaměstnání vašich rodičů vs. vaše?
Goto page Previous  1, 2, 3, 4  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Řečičky, názory, etc.
View previous topic :: View next topic  
Author Message
jirka
...


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 8350

PostPosted: Thu 31.5.2007 18:49    Post subject: Reply with quote

la fraise wrote:
při nejhorším to vidí tak, že si vezmu nějakýho šikovnýho strojaře Mr. Green . .


hlasim se dobrovolne Mr. Green
_________________
[i]štestí je dar
]
Back to top
View user's profile Send private message  
courten
kytky 5, meta: 4650
kytky 5, meta: 4650


Joined: 04 Jan 2007
Posts: 4502

PostPosted: Thu 31.5.2007 18:49    Post subject: Reply with quote

Tak naše rodina je v tomhle vtipná Laughing

Táta má Vysokou ekonomickou, máma obchodku, brácha obchodku a teď studuje ekonomickej obor na Zemědělce v Praze a já studuju obchodku a pak chci jít na VŠ taky na ekonomickej obor Laughing

Táta má firmu, takže my v tom s bráchou máme v plánu pokračovat... ale nikdo nás nenutil, prostě sme si to sami vybrali, jiná možnost mě ani nenapadla, mě to baví Smile
_________________
Ona je rebel
kouří na zastávce
jí to chutná
v týhle válce
a její vnitřní orgány
tolerují její rebelství.
Back to top
View user's profile Send private message  
Chocolate
Jedem das Seine und mir das Beste:-)


Joined: 08 Jan 2007
Posts: 8069

PostPosted: Thu 31.5.2007 18:50    Post subject: Reply with quote

mamka je puvodne uca, ale uz skoro neuci, jednak dela zastupkyni, ale hlavne se venuje specialni pedagocice s dys poruchami, jak prakticky tak teoreticky, delaji ruzne vyzkumy a zkousi nove metody vyuky a zacleneni dys zaku do kolektivu a tak

podedila jsem po ni uchylku na skolu, ucit me (skoro) vzdycky bavilo a jeste nejakou dobu to urcite budu delat. Kdyby byl otevreny nejaky pekny obor kdyz jsem chtela na VS, pravdepodobne bych delala pedak. Bohuzel mi mamka nejak zapomnela predat taky trpelivost, kterou ma ona nekonecnou.

o otci se mi sirit nechce, sice co se tyce skol a tak blbej neni, ale doufam, ze jsem nepodedila nic podstatneho
Back to top
View user's profile Send private message  
chewing_cow
kytky 4, meta: 2350
kytky 4, meta: 2350


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 2155
Location: ano

PostPosted: Thu 31.5.2007 18:54    Post subject: Reply with quote

Tak já jsem ten případ co neví po kom je. Oba moji rodiče jsou konstruktéři (?), prostě něco s pístama do motorů. Já byla naopak na matiku vždycky natvrdlá. A na autech furt nevim co viděj.

Z mýho výběru myslim moc nadšený nejsou (teda aspoň taťka), ale držej se statečně. Laughing Akorát mamka vidí nějakou souvislost mezi mnou a babičkou, co byla sestra na gyndě. To pronesla když sem se dostala na VŠ, že by na mě babička byla pyšná: )) Jedno oko nezůstalo suchý: )) Ale já tu souvislost nevidim.

Platově je myslim těžko kdy doženu, no...ale...to budu řešit později. Laughing
_________________
No moc nekoukejte. Chci zpátky olymp.
Back to top
View user's profile Send private message  
Lujsa
Srdečnice


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 12862

PostPosted: Thu 31.5.2007 18:54    Post subject: Reply with quote

Tak teda vůbec nevím jestli mě naši ovlivnili ve výběru školy. Možná taťka trochu. Je vyučený zámečník, ale později si dodělával maturitu a teď podniká v oboru elektrotechniky a je spolumajitelem jedné firmy a vedoucí obchodu.
A mamka je zas vyučena prodavačka textilního zboží a taky dělá ve stejné firmě jako taťka Laughing . (ještě tam pracovala kdysi strejda, ale už přešel do jiného zaměstnání Laughing )
Ale na taťkové práci se mi líbí, že má volnou pracovní dobu, takže nemusí sedět pořád v práci Smile No jo, podnikání to je teda byznys.
Jinak u nás v rodině spíše převládají zaměstnání učitelské. Na moji základce učily 2 tety Laughing . A ještě se u nás vyskytují horníci. Laughing
_________________
Revenge is a dish best served cold.
Back to top
View user's profile Send private message  
gigli
kytky 7, meta: 14150
kytky 7, meta: 14150


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 14088

PostPosted: Thu 31.5.2007 18:55    Post subject: Reply with quote

máma učitelka češtiny a výtvarky. táta všechno možný. v rodnym listě ho mám jako dělníka, pak byl taky dozorce výhybek, teď dělá dispečera. jinak má taky nějaký literární a výtvarný talent, ale neumí to prodat. on je takovej undergroundovej mimoň. no, a z tohoto spojení vylezla jedna kunsthistorička.
lásku pro underground jsem po tátovi teda nezdědila. ač mě jako malou tahal po rullerových performancích a podobných úžasnostech, tak pro mě umění končí někde u bílýho čtverce na bílym pozadí a dál už je to nad moje chápání. v tomto ohledu jsem po mámě.
Back to top
View user's profile Send private message  
strawberry
kytky 4, meta: 2950
kytky 4, meta: 2950


Joined: 09 Jan 2007
Posts: 2782

PostPosted: Thu 31.5.2007 19:00    Post subject: Reply with quote

nells- toci se v tom ohromne penize, ktere jsou zalozene na tom, ze nejakou hezky znejici lzi presvedcujete, ze zrovna tohle je pro kupujiciho to jedine a nejlepsi. prici se mi to
navic musis TY chodit za firmami, jestli nechteji reklamu. oni sami neprijdou, radsi pockaji, az se jim nabidne nekdo jiny. a to se mi taky prici

a i samo vymysleni reklam, chce to napad a pritom serioznost, navic ted uz musi byt reklama vazne NECO, aby vynikla mezi ostatnimi...

a nakonec je to hrozny zrout casu. tata mojeho milyho dela zas v jinym odvetvi- vymysli a dava dohromady reklamy do televize- ten pracuje i o vikendech. moje mama reklamy hlavne prodava, ale obcas musi neco taky vymyslet...odjizdi do prace v sedm a vraci se mezi devatou desatou. obcas taky pracuje i o vikendu.
Back to top
View user's profile Send private message  
maxmiliana
kytky 8, konec
kytky 8, konec


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 30731

PostPosted: Thu 31.5.2007 19:05    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek


Last edited by maxmiliana on Wed 7.5.2008 7:26; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Mari
addicted..
kytky 8, meta: 21650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 21255
Location: in my own time

PostPosted: Thu 31.5.2007 19:05    Post subject: Reply with quote

tata ma dve VS - ekonomku a jeste jednu Laughing je ekonomicky reditel ve firme myho strejdy, docela jsem po nem zdedila logicky mysleni (a tkay nervy), ale na to jsem prisla az na gymlpu -na zakladce mi matika delala spis problem...
mamka ma zdravku, ale protloukala se tak ruzne... ted uci rodinku na zakladce, bavi ji to a letos zkousi prijimacky na pedak
babicka byla taky zdr. sestra a ja to mam newjspis po nich, rada bych sle na medicinu... jinak by me bavilo taky ucit, ale bohuzel nemam zadnou trpelivost, takze chudaci deti...
taky obcas snim nad konzervatori, ale jednak nevim, jestli jsem natolik dobra, abych se tam dostala a druhak vim, ze abych se uzivila musela bych skoncit na zusce a ucit, takze opet prichazi muj problem s trpelivostí...
_________________
♪♪♪
Back to top
View user's profile Send private message  
strawberry
kytky 4, meta: 2950
kytky 4, meta: 2950


Joined: 09 Jan 2007
Posts: 2782

PostPosted: Thu 31.5.2007 19:06    Post subject: Reply with quote

maxmiliana: ne. ale me moje zamestnani aspon bude bavit. (tuk tuk) Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message  
E_w_e
ALLinALL,you´re just another brick in theWALL


Joined: 27 Jan 2007
Posts: 9287

PostPosted: Thu 31.5.2007 19:07    Post subject: Reply with quote

ed.
_________________
I smile when I’m angry
I cheat and I lie...
I do what I have to do
To get by...
But I know what is wrong,
And I know what is right...
And I’d die for the truth
In My Secret Life...


Last edited by E_w_e on Wed 16.3.2011 19:29; edited 2 times in total
Back to top
View user's profile Send private message  
bublinka111
never satisfied


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 7448

PostPosted: Thu 31.5.2007 19:09    Post subject: Reply with quote

Lillian wrote:
bublinka - jaké to je vyrůstat v rodině učitelů? Laughing já si to nedokážu představit..teda dokážu, musela bych ukazovat známky, učit se hned jak přijdu po škole, ukazovat vysvědčení a nemohla bych tvrdit že máme maturity už v březnu Laughing ..co?=)
praveze nie, na znamky nikdy neboli zatazeni, niesu ani teraz, chcu aby som mala vsetko spravene, pokial mozno na prvyraz ale na znamky moc nehladia... nikdy sa so mnou neucili, okrem tej mat-fyz ...niet toho neviem neviem... oco sa so mnou drtil a mala som najlepsie trojky Laughing takze to robil skor preto aby som vobec presla...
_________________
all i wanna do is have some fun....)
Back to top
View user's profile Send private message  
zbrody
kytky 4, meta: 3750
kytky 4, meta: 3750


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 3710

PostPosted: Thu 31.5.2007 19:10    Post subject: Reply with quote

Kostro ja delam formu reklamy, kdy mi poptavky chodi a ja za nikym nelezu a nelzu Cool

Ale zase argument s casem chapu Confused

Jinak oba moji rodice jsou ucitele a to takovy naprosto zazrany a milujici svoji praci a svoje deticky...a ja nemam (zatim) rada deti Embarassed

Moji rodice a ja jsme jediny z rodiny, kde jsou rodice+dite na VS, jinak ostatni jsou vyuceni nebo maji maturitu.

A u me to bylo jasne, chtela jsem na prava jako byvaly pritel abych se mu vyrovnala a nakonec se zapsala i na ekonomku a tam jsem zustala Smile
Back to top
View user's profile Send private message  
Lucrezia
kytky 5, meta: 7050
kytky 5, meta: 7050


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 6667

PostPosted: Thu 31.5.2007 19:13    Post subject: Reply with quote

s tim ucenim se mi vybavi vzdycky scenka, jak sedim ubrecena za stolem a pisu pismenka(moc mi to neslo) Embarassed Laughing a mamka vzdycky nadavala. A to byla posledni vec, kterou se mnou delala, jinak se se mnou nikdy nikdo neucil a vzdycky jsem to deckam zavidela Embarassed
Back to top
View user's profile Send private message  
Mari
addicted..
kytky 8, meta: 21650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 21255
Location: in my own time

PostPosted: Thu 31.5.2007 19:14    Post subject: Reply with quote

e_w_e - nedela tvuj dedecek jeste pruvodce? kdyz jsem byla v anglii meli jsme za pruvodce starsiho pana, profesra na vejsce, co mel taky vic titulu...

jinak ja si myslim, ze pokud mi vyjde medicina, budu vydelavat zhruba jako tata (teda nevim presne kolik bere), rozhodne vic nez mamka, ta bere fakt malo, ale to je tim, ze uci jen na polovicni uvazek (zatim)
_________________
♪♪♪
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Řečičky, názory, etc. All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, 4  Next
Page 2 of 4

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms