sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
zaměstnání vašich rodičů vs. vaše?
Goto page 1, 2, 3, 4  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Řečičky, názory, etc.
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Laura
kytky 7, meta: 13650
kytky 7, meta: 13650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 13192

PostPosted: Thu 31.5.2007 18:11    Post subject: zaměstnání vašich rodičů vs. vaše? Reply with quote

napadlo me, jestli zaměstnání vašich rodičů (nebo směr) ovlivnilo nejak to vaše? jestli máte po rodičích talent na něco, nebo jestli nechápete, po kom jste..je mi jasné, že spousta vašich rodičů si zaměstnání vybrat nemohla, ale třeba ten směr=)

prostě jestli vás to v něčem ovlivnilo, nebo jestli jste nekdo linie lékařů, jeslti jste spíš zaměření humanitně nebo přírodovědně, jak moc vám do toho rodiče mluví/mluvili, nebo if je jim to uplně fuk..

jestli mátě pocit, že nikdy nebudete se zvoleným povoláním vydělávat tolik jako vaši,nebo právěže naopak už ted třeba rodičům pomáháte, nebo víte, že se budete mít líp..

a otázku nemyslím už jen na pracující,ale i na všechny studující=)
_________________
The only way out is through

Advice is what we ask for when we already know the answer but wish we didn't
Back to top
View user's profile Send private message  
maxmiliana
kytky 8, konec
kytky 8, konec


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 30731

PostPosted: Thu 31.5.2007 18:18    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek


Last edited by maxmiliana on Wed 7.5.2008 7:26; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
bublinka111
never satisfied


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 7448

PostPosted: Thu 31.5.2007 18:20    Post subject: Re: zaměstnání vašich rodičů vs. vaše? Reply with quote

obaja moji rodicia su ucitelia - teda mam bola ucitelka slovenciny a nemciny, teraz robi ako skolska inspektorka, po nej mam trochu talent na jazyky, aj ked teda nemcina ma nebavi... co po nej mam je urcity literarny" talent, chodila som na recitacne, dramaticky kruzok..oco uci matiku, fyziku ... Laughing po nom teda v tomto smere nemam nic, hoci v inych je toho dost Wink dokonca sa so mnou matiku aj ucieval, ale nepomohlo , no vzdy to chapal a nikdy nechcel aby som bola " aj ja dobra" segra vystudovala tiez slovencinu- anglinu, ucitelsky smer a teraz uci na jazykovke, takze v tomto smere sme ucitelka rodina/ starka ucila tiez... samozrejme, ja musim byt vynimka a tak som nesla na gympel ale na hotelovu a teraz nestudujem ani jazyky, ani ucitelsky smer... Wink
_________________
all i wanna do is have some fun....)


Last edited by bublinka111 on Thu 31.5.2007 19:03; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Laura
kytky 7, meta: 13650
kytky 7, meta: 13650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 13192

PostPosted: Thu 31.5.2007 18:24    Post subject: Reply with quote

bublinka - jaké to je vyrůstat v rodině učitelů? Laughing já si to nedokážu představit..teda dokážu, musela bych ukazovat známky, učit se hned jak přijdu po škole, ukazovat vysvědčení a nemohla bych tvrdit že máme maturity už v březnu Laughing ..co?=)
_________________
The only way out is through

Advice is what we ask for when we already know the answer but wish we didn't
Back to top
View user's profile Send private message  
pam
kytky 7, meta: 12650
kytky 7, meta: 12650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 12166

PostPosted: Thu 31.5.2007 18:24    Post subject: Reply with quote

...


Last edited by pam on Mon 22.6.2009 15:14; edited 2 times in total
Back to top
View user's profile Send private message  
strawberry
kytky 4, meta: 2950
kytky 4, meta: 2950


Joined: 09 Jan 2007
Posts: 2782

PostPosted: Thu 31.5.2007 18:27    Post subject: Reply with quote

maxmiliano, ty nejsi pravnicka? Shocked

my mame v rodine absolutni mys mas.
mama delala stavarinu a ted pracuje v reklame. to me ovlivnilo tim smerem, ze se NIKDY nechci zivit reklamou a vim, ze musim delat praci, ktera me bavi a stejne nesmim zit jenom pro ni. jinak si udelam ze zivota peklo
tata mel vysokou politickou. kterou ted radsi zapira, takze ma "jenom maturitu". no ale on a jeho dluhy a prace neprace je kapitola sama pro sebe.

ja bych chtela zkusit prava a jinak nejaky socialni smer, coz mi vsichni vymlouvaj, protoze to neni zlaty dul. ale pravum davam prednost
Back to top
View user's profile Send private message  
maxmiliana
kytky 8, konec
kytky 8, konec


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 30731

PostPosted: Thu 31.5.2007 18:31    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek


Last edited by maxmiliana on Wed 7.5.2008 7:26; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Nells
kytky 4, meta: 2350
kytky 4, meta: 2350


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 2205

PostPosted: Thu 31.5.2007 18:32    Post subject: Reply with quote

kostro, muzes to trochu rozvest - to, proc vis, ze se NIKDY nechces zivit reklamou (krome toho, ze to dela tva mamka) Cool
Back to top
View user's profile Send private message  
edit_no_90
kytky 4, meta: 4050
kytky 4, meta: 4050


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 3765

PostPosted: Thu 31.5.2007 18:35    Post subject: Reply with quote

Tak máma a babička byly vyučené švadleny (teďka obě v důchodu), já si neumím přišít ani knoflík Embarassed
Otec byl flákač a když se zrovna neflákal, dělal saniťáka, vliv to na mě zanechalo v tom flákání, jsem v něm mistr Mr. Green
Back to top
View user's profile Send private message  
Lucrezia
kytky 5, meta: 7050
kytky 5, meta: 7050


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 6667

PostPosted: Thu 31.5.2007 18:38    Post subject: Reply with quote

moji rodice ani jeden nemaji vysokou skolu, ani vlastne obecne nejsme rodina, kde by se to tituly jen hemzilo.
Kdyz nad tim premyslim, asi bych ani nestala o to, mit svoje mistecko jiste v lekarne nebo kdesi jinde. Embarassed

do vyberu skoly mi rodice nemluvili vubec, rozhodla jsem se tak sama(v deset vecer nad UN ze by tenhle obor vlastne nemusel byt vubec spatny Embarassed Laughing )

co se tyce penez nevim, to zalezi, jake bude uplatneni a jake budu mit schopnosti. Vpodstate ani nevim, kolik nasi vydelavaji presne, spis jen odhad.....
a taky doufam, ze jim to nejdou budu moct "splatit", postarat se o ne... nechci byt financne na nikom zavisla
Back to top
View user's profile Send private message  
Mykéna
kytky 7, meta: 14150
kytky 7, meta: 14150


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 14008

PostPosted: Thu 31.5.2007 18:38    Post subject: Reply with quote

Naši jsou zaměření přírodovědně nebo technicky. Řekla bych, že jsou spíš anti-humanitní. Máma učí chemii a bilogii na SŠ, táta dřív taky učil ve škole, teď je softwarovej lektor a manažer. Asi to pak editnu, protože v tomhle by se jistojistě poznali, kdyby to četli.

Ve výběru svýho budoucího povolání se neřídím žádnou rodinnou linií, ale taky nebudu dělat nic "humanitního" (asi to ale fakt souvisí). Naši by třeba i remcali, ale nechávaj rozhodnutí na mně. Se svým budoucím platem jednou určitě převýším mámu, to jo, tátu to nevim.
Back to top
View user's profile Send private message  
la fraise
.


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 26039
Location: back in town

PostPosted: Thu 31.5.2007 18:38    Post subject: Reply with quote

Máma je zdravotní sestra-celý život do mě vtlouká do zdravotnictví nelez! Táta je původním podnikáním technolog, teď má firmu.
Vím, že tajně doufá, že se tam někdy nějak uplatním, při nejhorším to vidí tak, že si vezmu nějakýho šikovnýho strojaře Mr. Green . Máma zase tvrdí, že tam budu zametat dvůr. Rolling Eyes Laughing
Já chci, ale určitě zkusit práva, popřípadě angličtinu nebo politologii. Takže tátova firma má smůlu.
_________________
We're happy free confused and lonely in the best way. It's miserable and magical, oh, yeah.
Back to top
View user's profile Send private message  
wewe
Why is raven like a writing desk?


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 3873

PostPosted: Thu 31.5.2007 18:45    Post subject: Reply with quote

obaja su chemici...co ma teda vobec nelaka...hlavne mi to dost znechutili ked do mna furt hucali ze chemia je zaklad vsetkeho ....a ze mi to proste musi ist ked oni su chemici...no haha
ja som skorej humanitne zamerana.....a na jazyky
_________________
Not until we are lost do we begin to understand ourselves.

And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the music...
Follow your joy
ॐ नमः शिवाय
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website  
Lucrezia
kytky 5, meta: 7050
kytky 5, meta: 7050


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 6667

PostPosted: Thu 31.5.2007 18:45    Post subject: Reply with quote

kdyz uz jsme u toho, jsem rada, ze nasi nemaji s mym oborem nic spolecneho Embarassed
pritel se kvuli tomu dost natrapil, maji stavebni firmu, tak to musel byt taky stavebni inzenyr, ze Rolling Eyes
na druhou stranu by me mrzelo, ze nasi by treba neco cekali, a chteli by nekomu neco vybudovaneho predat
Back to top
View user's profile Send private message  
Suny
..........................


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 12995

PostPosted: Thu 31.5.2007 18:46    Post subject: Reply with quote

naši mají oba dva VŠE a tam by mě určitě nedostali, matematika mi nejde, ekonomie mě moc nebaví a v jazykách taky nejsem fajnšmekr.

brácha na VŠE studoval, ale vzdal to a odjel studovat do Anglie.

No a já chci na práva nebo na Public Relations a věci tomu podobné, takže jsem vlastně úplně mimo, ale tak já tak nějak celkově vypadám, jako že k nám vůbec nepatřím Laughing

A babička byla švadlena a druhá knihovnice, či co ... tak to je taky mimo, mám problém si přišít knoflík a s knihama moc velká kamarádka nejsem Smile Jeden děda nevím, co byl a druhej byl voják ... tak vojanda ze mě taky nebude Smile
_________________

If you want to make God laugh, tell him about your plans.

-Woody Allen-
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Řečičky, názory, etc. All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2, 3, 4  Next
Page 1 of 4

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms