sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
ucenie
Goto page Previous  1, 2, 3, 4  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Škola
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Lucrezia
kytky 5, meta: 7050
kytky 5, meta: 7050


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 6667

PostPosted: Thu 31.5.2007 18:53    Post subject: Reply with quote

Shannon wrote:
já mám totiž docela problém vymyslet, co zrovna budu dělat... ne že by nebylo co, ale když nemám zrovna plán, nejlépe seznam, kde odškrtávám, tak jsem občas docela ztracená Embarassed

tak to je uplne i u me Embarassed
jsem schopna hodinu cucet do otazek, kterou mam zacit, premyslet a planovat, ze nakonec neudelam nic Rolling Eyes

nejhorsi je udelat si osnovu otazky, co tam patri a co tam chce slyset(nesnasim nejednoznacne polozene otazky, pak si neco pripravim a je to blbe)
Back to top
View user's profile Send private message  
Chocolate
Jedem das Seine und mir das Beste:-)


Joined: 08 Jan 2007
Posts: 8069

PostPosted: Thu 31.5.2007 18:57    Post subject: Reply with quote

Lucrezia wrote:
nesnasim nejednoznacne polozene otazky, pak si neco pripravim a je to blbe


hm, presne...ja na to nadavam momentalne uz dva dny a mam pocit, ze na to dojedu. v utery na zapoctu jsem zjistila, ze nektere otazky si nekteri vylozili uplne jinak, takze mame kazdy neco jineho Confused no fakt jsem zvedava na vysledky Rolling Eyes

jinak ja mam jen takovy hruby plan, vzdycky treba co chci zvladnout za den, protoze nevim, u ceho se zaseknu a co mi pujde snadno
Back to top
View user's profile Send private message  
Shannon
where no man has gone before


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 5086

PostPosted: Thu 31.5.2007 19:12    Post subject: Reply with quote

a hlavně si každou chvíli vzpomenu na něco z jiného okruhu látky, co nevím, a musím to okamžitě najít v učebnicích
_________________

SIC TRANSIT GLORIA MUNDI.
Back to top
View user's profile Send private message  
Lucrezia
kytky 5, meta: 7050
kytky 5, meta: 7050


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 6667

PostPosted: Thu 31.5.2007 19:26    Post subject: Reply with quote

Shannon wrote:
a hlavně si každou chvíli vzpomenu na něco z jiného okruhu látky, co nevím, a musím to okamžitě najít v učebnicích

Laughing a pul hodiny hledam, kde a u ceho uz jsem slysela safranol, a pak zjistim, ze vlastne nikde, ze to byl safrol Rolling Eyes Laughing
Back to top
View user's profile Send private message  
pam
kytky 7, meta: 12650
kytky 7, meta: 12650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 12166

PostPosted: Thu 31.5.2007 19:38    Post subject: Reply with quote

...


Last edited by pam on Mon 22.6.2009 15:14; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Shrew
_______________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 21743

PostPosted: Thu 31.5.2007 21:36    Post subject: Reply with quote

to já zase výpisky dělám ráda a kdybych měla vůli, tak bych se toho asi nejvíc naučila, kdybych si měla z každýho tématu připravit referát a odpřednášet Smile ale tolik času nikdy není Confused
_________________
Lidé si brání ve štěstí, protože stále vidí minulost lepší, než byla, přítomnost horší, než je, a budoucnost jinou, než bude.
Back to top
View user's profile Send private message  
Mykéna
kytky 7, meta: 14150
kytky 7, meta: 14150


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 13886

PostPosted: Thu 31.5.2007 22:01    Post subject: Reply with quote

Učím se až před zápočtem nebo před zkouškou, potřebuju trochu toho neklidu, abych se k tomu vůbec dokopala. Učení nenávidim, nenávidim, nenávidim.
Nejlíp se do toho dostanu, když normálně sedím u stolu, nejdřív si to pročítám, podtrhávám, pak po kapitole zopakuju a nakonec zopakuju všechno.
Nějaký podpůrný dopingy neberu, nejsem schopná brát něco pravidelně "jen tak". To možná tak před maturitou.
Spoléhám se i na štěstí, snažim se aspoň vědět, co nevim, a nepřijít pak na zkoušce k tématu, o kterym jsem ani netušila, že patří do toho předmětu.
Když se učím, dělám si různý obrázky, šipky, schémátka, abych věci pochopila a věděla, co jak funguje, i když mi pak třeba vypadnou nějaký fakta. Pak se dá trochu vařit z vody.
Poznámky pod čarou, drobným písmem, grafy, tabulky, atd. zásadně nečtu Embarassed

Nejde mi o známky, ale vždycky se toho snažím naučit maximum, co dokážu. Naučit se půlku a jít tam s tím, že "to nějak dám", na to nemám nervy.

Jinak, nevadí mi telka, ale vadí mi hudba. Nemůžu se učit s bolestí hlavy nebo na ostrym sluníčku. Taky si nesmim lehnout na postel, jinak okamžitě usnu, i kdyby bylo poledne. A vadí mi, když na mě jedna moje spolubydlící neustále chrlí poznatky ze svýho života a když jí poprosim, ať mlčí, že se učim, řekne "jééé ty se učíš?" a za minutu mele zase.
Back to top
View user's profile Send private message  
Mishaaa
Love dogs <3


Joined: 21 Jan 2007
Posts: 9016

PostPosted: Thu 31.5.2007 22:04    Post subject: Reply with quote

ja sem byla dycky flakac..prej po tatovi Laughing cely rok nedelam nic a az me tece do bot,tak se zacnu trosku ucit...ale tak...neprehanim to Embarassed proste zatim sem se na kazdou zkousku ucila vecer pred,ale tak..ani ne vsecko,proste zaklady a zbytek ze okecam ze svych zkusenosti Embarassed zatim se me to fakt povedlo...jo,sice sem zatim jen na Bc. oboru,ale neni to zas taka flakarna jak ini Bc prootze jsou tam zaklady mediciny (veterinarske)...takze tak Laughing
ale asi mam zatim stesti...a je me jasne,ze nekdy se to skonci....protoze nekteri se na zkousku ucili tyden a nedali ji..a ja pouze od 15.30 do pulnoci a to ani ne v kuse den predem Embarassed
jinak jim nejake to Gingio a pak este prirodni mangan a myslim ze to pomaha Smile
Back to top
View user's profile Send private message  
maxmiliana
kytky 8, konec
kytky 8, konec


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 30664

PostPosted: Thu 31.5.2007 22:06    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek


Last edited by maxmiliana on Mon 14.4.2008 9:18; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
greenwood
seja feliz, menina


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 28433

PostPosted: Thu 31.5.2007 22:28    Post subject: Reply with quote

max-tak tohle obdivuju! ja se behem semestru flakam jak to jde....treba za letni semestr jsem ucebnici gramatiky otevrela akorat tak na hodinach a pak ctyri dny pred zkouskou Rolling Eyes fakt des...a to bych uz mela v pohode zvladat tech 7 konjunktivu a celkove asi pres dvacet casu...skutek utek Confused
takze ja se ucim az o zkouskovym protoze behem semestru to fakt nestiham.... Sad
_________________
"Valeu a pena? Tudo vale a pena se a alma não é pequena" ~ Fernando Pessoa, Mensagem, Mar Português

“It’s dark because you are trying too hard.
Lightly child, lightly. Learn to do everything lightly.
Yes, feel lightly even though you’re feeling deeply.
Just lightly let things happen and lightly cope with them."
Back to top
View user's profile Send private message  
maxmiliana
kytky 8, konec
kytky 8, konec


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 30664

PostPosted: Thu 31.5.2007 22:31    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek


Last edited by maxmiliana on Mon 14.4.2008 9:17; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
greenwood
seja feliz, menina


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 28433

PostPosted: Thu 31.5.2007 22:33    Post subject: Reply with quote

sakra,vy to mate docela drsny Shocked my jsme jako taky meli ukoly,preklady apod...ale to se vzdycky nejak splichtilo pred hodinou Embarassed
proto fakt netusim,jak muze byt nase ucitelka presvedcena o tom,ze jsem pilna studentka,ktera to vsechno umi,jen pri ty pisemny casti zkousky byla nejaka roztrzita Laughing ale je fakt,ze u ustniho to vytahuju,okecavat ja umim Very Happy
_________________
"Valeu a pena? Tudo vale a pena se a alma não é pequena" ~ Fernando Pessoa, Mensagem, Mar Português

“It’s dark because you are trying too hard.
Lightly child, lightly. Learn to do everything lightly.
Yes, feel lightly even though you’re feeling deeply.
Just lightly let things happen and lightly cope with them."
Back to top
View user's profile Send private message  
maxmiliana
kytky 8, konec
kytky 8, konec


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 30664

PostPosted: Thu 31.5.2007 22:38    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek


Last edited by maxmiliana on Mon 14.4.2008 9:17; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
greenwood
seja feliz, menina


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 28433

PostPosted: Thu 31.5.2007 22:44    Post subject: Reply with quote

u nas byly za semestr vlastne tri ukoly,co se musely odevzdavat,kdo to neodevzdal,nesel ke zkousce...a kdo mel vic jak tri absence,tak musel udelat cviceni treba z deseti lekci (pricemz lekce se delily jeste na dve, v kazdy ty podlekci bylo kolem 8 cviceni Confused )
ale tak zase dobry,ze vas tak drou,poradne jste se naucili jazyk....to u nas to trosku vazne,protoze hodiny konverzace....no...dejme tomu...sergio je fajn,ale je to antropolog a ne ucitel...a hodiny gramatiky,tak tam se vic mluvi cesky,coz je skoda Sad a v ostatnich hodinach se mluvi zasadne cesky
_________________
"Valeu a pena? Tudo vale a pena se a alma não é pequena" ~ Fernando Pessoa, Mensagem, Mar Português

“It’s dark because you are trying too hard.
Lightly child, lightly. Learn to do everything lightly.
Yes, feel lightly even though you’re feeling deeply.
Just lightly let things happen and lightly cope with them."
Back to top
View user's profile Send private message  
maxmiliana
kytky 8, konec
kytky 8, konec


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 30664

PostPosted: Thu 31.5.2007 22:48    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek


Last edited by maxmiliana on Mon 14.4.2008 9:17; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Škola All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, 4  Next
Page 3 of 4

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms