sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
ucenie
Goto page Previous  1, 2, 3, 4  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Škola
View previous topic :: View next topic  
Author Message
lambretta
kytky 6, meta: 8650
kytky 6, meta: 8650


Joined: 21 May 2007
Posts: 8452
Location: AT HOME

PostPosted: Wed 30.5.2007 10:22    Post subject: Reply with quote

bublinka111 ja mam taky zitra a jeste jsem nezacala.........to jsem rada ze nejsem sama Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message  
Chocolate
Jedem das Seine und mir das Beste:-)


Joined: 08 Jan 2007
Posts: 8069

PostPosted: Wed 30.5.2007 11:44    Post subject: Re: ucenie Reply with quote

snazim se ucit prubezne, ale stejne to vetsinou dopadne tak, ze se mi uceni strasne nahromadi tesne pred zkouskou...ale pracuju na tom

neberu nic, akorat kafe si neodepru

ucim se vsechno, ptz s mym stestim...no comment

nazpamet se nenaucim nic, musim to nejdriv pochopit, vytvorit si souvislosti, pak to jde samo

ve dne nebo v noci - spis ve dne, v noci rada spim a tak, ale kdyz jsem ve skluzu, nocni hodiny to jisti

musim byt sama, nesnasim pritomnost kohokoli

ucim se u psaciho stolu, ptz si vetsinou delam poznamky a pouzivam pocitac

kdyz vim, ze se musim ucit, dokazu si odrict ostatni aktivity, ale potrebuju chvilky na relax a doplneni sil - viz aorta a pod.

potrebuju absolutni ticho, nesnesu radio, televizi, musim mit zavrene okno

ritualy pred zkouskou asi nemam, snad jen poradne se nasnidat a vybavit se cokoladami a tak Smile

znamky...jak u ceho. Treba z nemciny chci jen jednicky, dolu proste nejdu. Ostatni zalezi na predmetu - treba ted se ucim neco, co me strasne moc bavi a davam tomu dost, takze chci 1. Ale jsou predmety, kterym odmitam venovat vice jak minimum potrebneho casu - tam je mi to jedno.

No a zjistila jsem hroznou vec - nedokazu odhadnout, kolik casu a usili je treba predmetu venovat Confused Treba minule jsem to prehnala, vedela jsem vsechno a radila jsem lidem okolo a proste ten cas, ktery jsem venovala priprave, mohl byt mnohem kratsi. A vcera na zapocet jsem to asi podcenila, no nevim jeste, ale koukala jsem na to jak vyvorana mys. Tak tohle potrebuju vypilovat Confused
Back to top
View user's profile Send private message  
Byzzy
kytky 8, meta: 19650
kytky 8, meta: 19650


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 19584

PostPosted: Wed 30.5.2007 11:54    Post subject: Reply with quote

Musím se učit v klidu a nesnáším přítomnost jiných lidí v místnosti.

Co se učím si říkám nahla a pak si všchno píšu - popíšu horu papírů a speciální požadavek je psací potřeba, se kterou se mi dobře píše - ted na bakalářky je to černý popisovač. Píšu si to protože stejně musím u zk dělat písemnou přípravu.

Neobešla bych se bez zvýzrazňovače a do všeho si dělám svoje poznámky a vysvětlivky.

Chtěla bych se naučti všechno a ještě víc k tomu co mám, ale teď to nezvládám - mám z toho strach, že se mě zeptají a já nebudu vědět!

Mám jen jediný rituál - na každou zkoušku (od maturity) nosím přívěšek želvičky z modrého kamene - máme ho na střídačku s přítelem - takže ten si beru do ruky - zatím mi přinesl vždy štěstí!
Back to top
View user's profile Send private message  
Koogi
can't ask why about love
kytky 8, meta: 25650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 24680

PostPosted: Wed 30.5.2007 11:54    Post subject: Reply with quote

Choco a co když dostaneš z němčiny dvojku? Tak řekneš, že si příjdeš ještě jednou a nenecháš si to zapsat?

Já se učit neumím, takže metody nemám. Každopádně se mi učí nejlíp dopoledne, za tmy se nenaučim skoro nic. Neumím se soustředit, ale když se soustředím, tak mi to jde hrozně dobře...jenže to se m povede málokdy Mr. Green
Jinak potřebuju ticho a haldy papírů, na který si píšu poznámky a nebo to co se naučím, když si to opakuju.
Průběžně se většinou neučím, pokud se ale píšou průběžný zápočty, tak mi nic jinýho nezbyde.
Známky mi jsou jedno, ale trojky ráda nemám. A když mě nějakej předmět baví, tak pak chci vždycky z něho dostat jedničku a hodně se snažím.
Rituál mám - každý ráno před zkouškou piju colu, nějak mě to uklidňuje, nevim proč.
Většinou nestresuju, ale někdy se taky bojím. Je mi ráno divně a v noci se budím a přeříkávám si co jsem se naučila... prostě jak kdy. Odvíjí se to od toho, jaká je náročnost tý zkoušky.
A učím se na těžký zkoušky týden-14dní, na lehčí tři dny.
Povzbuzovadla většinou nepoužívám, ale někdy guarana nebo zelený čaj. Nic jinýho na mě nefunguje. Z kafe mi buší srdce a cítím se trošku jakoby zfetovaná Laughing takže to používat nemůžu.
_________________
Look in the mirror and ask your soul if you're alright. Put out the glitter that your soul hides behind.
Back to top
View user's profile Send private message  
la fraise
.


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 26039
Location: back in town

PostPosted: Wed 30.5.2007 11:56    Post subject: Reply with quote

Ucim se vetsinou den, pred pisemkou, nekdy dva, kdyz je toho vic. Neberu nic, kdyz uz je fakt krize uvarim si kafe, ale vetsinou ne.
Ucim se vsechno, pokud jde o predmety co me bavi, kdyz jde o ty co me nebavi, snazim se vytipovat co tam kdo da a ucim se jen to (ne, ze by to vychazelo... Cvoknik ).
Stejne tak s ucenim, matiku+fyziku+chemii, tam se naucim, jak se v matice pocita typ prikladu, ve fyzice kdyz jsou vzorce tak ty+vzorce z nich odvozene a v chemii se ucim i rovnice, protoze to proste a jednoduse nechapu a jinak bych testy na ehm, ehm obstojnou znamku nedala. Embarassed Ucim se odpoledne, v podvecer a kdyz je fakt krize tak i vecer. O vikendech zasadne rano, protoze tak mi to do hlavy leze nejlip.
Ucim se v pokji, v posteli, u stolu, popr. kdyz je hezky na balkone, nebo na zahrade.
A sama!
Ucim se tak, ze si to bnahlas prerikavam a ctu porad dokola. Nejlip se mi uci zsv, dejepis, zemepis a jazyky.
Zasadne uz si to nikdy necu pred zkousenim/pisemkou, talismany taky nejak nevedu.
No a znamky... Az na chemii, fyziku a matiku, dobry, nadprumerny, ale prirodovedny predmetny zase podprumerny. Embarassed
_________________
We're happy free confused and lonely in the best way. It's miserable and magical, oh, yeah.
Back to top
View user's profile Send private message  
Chocolate
Jedem das Seine und mir das Beste:-)


Joined: 08 Jan 2007
Posts: 8069

PostPosted: Wed 30.5.2007 12:06    Post subject: Reply with quote

koogi - jeste se mi to nestalo, ale asi bych to tak udelala. Jsem na tohle hrozna, protoze tomu venuju hodne casu a dost se snazim. Ale verim tomu, ze casem (s mimcem) zmenim priority Smile
Back to top
View user's profile Send private message  
Shannon
where no man has gone before


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 5086

PostPosted: Thu 31.5.2007 13:23    Post subject: Reply with quote

zajímalo by mě - když se učíte na zkoušku, máte dopředu plán, co např. následujících 5 dní budete který den dělat, nebo se řídíte tím, co vás zrovna napadne, máte pocit, že vám to nejde a nerozumíte tomu, takže si to zopakujete... ? nebo nějak úplně jinak? Myslik
_________________

SIC TRANSIT GLORIA MUNDI.
Back to top
View user's profile Send private message  
Shrew
_______________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 21743

PostPosted: Thu 31.5.2007 13:27    Post subject: Reply with quote

dělám si plány, ale většinou je moc nedodržuju Embarassed
_________________
Lidé si brání ve štěstí, protože stále vidí minulost lepší, než byla, přítomnost horší, než je, a budoucnost jinou, než bude.
Back to top
View user's profile Send private message  
Snowy
pocketful of sunshine


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 23092

PostPosted: Thu 31.5.2007 13:28    Post subject: Reply with quote

ed
_________________
▲▼▲▼▲▼▲▼▲▼▲▼▲▼▲


Last edited by Snowy on Sun 17.8.2014 15:24; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Shannon
where no man has gone before


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 5086

PostPosted: Thu 31.5.2007 14:18    Post subject: Reply with quote

já mám totiž docela problém vymyslet, co zrovna budu dělat... ne že by nebylo co, ale když nemám zrovna plán, nejlépe seznam, kde odškrtávám, tak jsem občas docela ztracená Embarassed
_________________

SIC TRANSIT GLORIA MUNDI.
Back to top
View user's profile Send private message  
gigli
kytky 7, meta: 14150
kytky 7, meta: 14150


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 14083

PostPosted: Thu 31.5.2007 14:23    Post subject: Reply with quote

dělám si plány. to mě na tom učení baví nejvíc. akorát je nedodržuju, takže si pak dle potřeby dělám nové plány. Laughing

jinak se učim tak, že si dávám dohromady materiály ke zkoušce, ze kterých se pak učim. plus je u mě nutností internet kvůli obrázkům. listování v knihách je příšerný. bohužel u českého umění stále nezbytnost.
Back to top
View user's profile Send private message  
little_B
...malá bosorka...


Joined: 04 Jan 2007
Posts: 4904

PostPosted: Thu 31.5.2007 14:27    Post subject: Reply with quote

Ja sa učím kedy ako. Keď ide o dôležitú a ťažkú skúšku, tak sa začnem učiť aj 3 týždne dopredu. Inokedy tak max. týždeň vopred. Najradšej sa učím, keď som sama a nikto ma neruší. Rádio ani TV nemôžem mať zapnuté, to by som sa nevedela sústrediť. Učivo si hovorím nahlas, tak si ho viem ľahšie zapamätať. Keď som doma, môj "rituál" učenia vyzerá asi takto:

Arrow sadnem si na posteľ a otvorím skriptá
Arrow začnem si čítať učivo a hrať sa s vlasmi (neviem, čím to je, ale musím sa pritom hrať s vlasmi Laughing )
Arrow cca. po 10 minútach ma začne chytať spánok (ale to vždy - či už sa učím ráno/na obed/večer)
Arrow spravím si zelený čaj a učím sa ďalej
Arrow o ďalších 10 minút ma chytí hrozný hlad a idem preskúmať chladničku, prípadne skrinku s keksíkmi Embarassed
Arrow no a potom sa snažím učiť, ale väčšinou ma rozptyľuje milión iných vecí Laughing

Občas sa učievam aj v práci, keď som tu sama. Ak idem na skúšku, celé učivo si ešte nahlas opakujem v aute - mám cca. 1,5 h na to, aby som si to zopakovala (nj, vyzerá to dosť divne, keď ma niekto vidí, ako si hovorím v aute Dementnik )..

Ale úplne najradšej sa učím ráno. Hneď po prebudení, tak cca. 1 hodinu, potom začnem byť hladná a zas prichádzajú rozptyľovacie veci Laughing ...

A niekedy, keď mám pred skúškou, sa v noci zobudím a začnem si to učivo v duchu opakovať Laughing .. potom vždy cca. po 5 minútach zaspím...
_________________
Prax ukazuje, že žena vydrží ešte desaťkrát toľko vo chvíli, keď vyhlasuje, že už nevydrží. Niektoré typy aj dvadsaťkrát.
Je to dobré. Zachráni to mnohé vzťahy, ktoré stoja za to.
Je to zlé. Udržiava pri živote aj vzťahy, ktoré stoja za hovno už dávno.
Back to top
View user's profile Send private message  
melly
:-)


Joined: 07 Jan 2007
Posts: 2770

PostPosted: Thu 31.5.2007 15:17    Post subject: Reply with quote

little_B wrote:

A niekedy, keď mám pred skúškou, sa v noci zobudím a začnem si to učivo v duchu opakovať Laughing .. potom vždy cca. po 5 minútach zaspím...


to sa stava aj mne Roflnik

Ja sa ucim individualne, podla skusky. Zvycajne uz cez semester intuitivne zistim ci to pojde lahko ci nikoli. Zacinam tak, ze si zhromazdim vsetko co budem potrebovat a vytvorim si dobry pocit akoze som uz nieco spravila Laughing Casto si vytvaram zoznam okruhov, ktore sa ucim a tie si odskrtavam - opat pre dobry motivujuci pocit Laughing a tiez pre poriadok a aby som nieco nezabudla. Mam system, ze vsetko si aspon precitam. Vlastne nikdy sa mi nestalo, ze by som napriklad polku knihy vedela a polku vobec necitala (popravde, nechapem taky sposob ucenia), v horsom pripade viem slabo celu knihu, ale nemam uplne "biele" miesta. Ucim sa nahlas z poznamok. Ak mam nejake materialy, najskor si pozvyraznujem (najradsej belasou Mr. Green ) co sa mi pozdava a potom sa to ucim nahlas.
Teraz hrozne kaslem a neda sa mi ucit nahlas, takze sa snazim hovorit si to v duchu alebo predstavovat si. Dnes som si dokonca nieco ukazovala rukami a vyzerala ako blazon Laughing Najviac ma, ako aj teraz vidno, rozptyluje internet Embarassed
_________________
www.melly.sk

Nejaké moje články o pozitívnom myslení, osobnostnom rozvoji, rozhovory so zaujímavými ľuďmi apod. V minulosti mi téma pozitívneho myslenia dosť pomohla. Mojím snom je, aby sa o tom dozvedelo čo najviac ľudí, možno to pomôže niekomu ďalšiemu alebo sa aspoň usmeje a jeho život bude o kúsok lepší... Ak poznáte niekoho, koho to zaujíma alebo by mu to mohlo pomôcť, budem rada ak ma odporučíte Smile
www.facebook.com/pekne.citanie
Back to top
View user's profile Send private message  
Bibis
kytky 2, meta: 850
kytky 2, meta: 850


Joined: 04 Feb 2007
Posts: 828

PostPosted: Thu 31.5.2007 17:20    Post subject: Reply with quote

little_B: jsem uplne stejne pripad jak ty....presne si to popsala...
Back to top
View user's profile Send private message  
Lenore
___________________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 29865

PostPosted: Thu 31.5.2007 17:36    Post subject: Reply with quote

já se učit neumim a nemám na to čas... takže se neučim a doufám, že to nějak dopadne Embarassed
Zatím mi to vždycky prošlo, tak nějak nemám motivaci to měnit. Zase teda mám obor, kde to je možný, prostě si vystačím s tím, co si pamatuju z hodin a hodně velká část zkoušek je založená na jazyce, v tom se samozřejmě zdokonaluju tak nějak průběžně.
Takže fakt nechci vidět, jak se budu učit na postupky (potažmo na státnice). Prostě na tom skončím, v životě nebudu schopná se to naučit Sad
_________________
queerer than we can suppose
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Škola All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, 4  Next
Page 2 of 4

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms