sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
ucenie
Goto page 1, 2, 3, 4  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Škola
View previous topic :: View next topic  
Author Message
bublinka111
never satisfied


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 7448

PostPosted: Tue 29.5.2007 17:59    Post subject: ucenie Reply with quote

ucite sa narazovo, alebo priebezne?kolko hodin najviac?beriete nejaky "doping/memoplus, guarana, ginko..
ucite sa vsetko co mate vediet alebo sa spoliehate aj na stastie?svojim slovami alebo naspamat, cez den alebo v noci, s niekym, ale same, za stolom, na zemi, v posteli, vo vani, na luke, v kresle.. nejake ritualy...co je pre vas pri uceni nevyhnutne? dokazete dat vsetko bokom/ aorta, telefony, priatel/ia, akcie../ a venovat sa len uceniu?vadi vam ked je s vami niekto v miestnosti, hudba, telka, ine zvuky?
a co pred skuskou- mate nervy, musite mat nejaky ritual predtym nez an nu idete, ako to prezivate...zalezi vam na znamke, alebo je tpre vas dolezite "len to urobit"...piste.. Wink
_________________
all i wanna do is have some fun....)


Last edited by bublinka111 on Tue 29.5.2007 18:19; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
smouki
no fear


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 2578

PostPosted: Tue 29.5.2007 18:06    Post subject: Reply with quote

no ja si vzdycky planuju ucit se prubezne..ale samozrejme to dopadne ze musim az par dni pred zkouskou Embarassed se k tomu neumim driv dokopat a rikam si ze bych to stejne zapomnela Laughing ale taky zalezi o kterej predmet jde...
jak dlouho to nedokazu nijak rict,ale klidne i celej den,resp. tak od 12 hodin tak do 2 v noci,ja se ucim teda hlavne v noci,me to pres den nejde.. hned usnu a nevydrzim u toho Confused ale v noci to jsem jako rybka Laughing nejaky extra ritualy nebo tak nemam,ale mam rada klid a potrebuju bejt sama.. (takze uceni na koleji jsem loni zrovna moc nedavala a radsi jezdila domu) ucim se vetsinou tak ze bud lezim v posteli /ale to moc nemuzu protoze jinak hned spim Laughing nebo sedim u stolu/ale tady mam pc takze ten musim okamzite vypnout jinak se nic nenaucim Rolling Eyes nebo chodim po pokoji Laughing
na stesti moc nespoliham,ja ho totiz vetsinou nemam Confused az tenhle semestr se dost darilo Very Happy ale uz parkrat mi vyslo lip se nestresovat, zkousky na ktery jsem se ucila treba tejden jsem nedala a ty ktery jsem videla den a pak to vzdala s tim ze to stejne nestihnu jsem dala,mozna tim ze jsem prisla uplne klidna a odevzdana...

pred zkouskou vetsinou v noci poradne nespim,furt se budim a treba si opakuju nejaky pojmy..jsem hroznej nervak Confused nemam rada zkousky rano,to vetsinou nejim,v horsim pripade mam z nervu prujem Laughing u tech odpoledne jsem klidnejsi..ale jist nemuzu stejne Confused

behem zkouskovyho jim lecithin (bo jak se to pise) a guaranu a pak si namlouvam jak mi to jde lip a vsechno si pamatuju Laughing
Back to top
View user's profile Send private message  
Snowy
pocketful of sunshine


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 23092

PostPosted: Tue 29.5.2007 18:08    Post subject: Reply with quote

ed
_________________
▲▼▲▼▲▼▲▼▲▼▲▼▲▼▲


Last edited by Snowy on Sun 17.8.2014 15:22; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Geike
°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°


Joined: 19 Jan 2007
Posts: 12596
Location: Ostrava/Brno

PostPosted: Tue 29.5.2007 18:19    Post subject: Reply with quote

já se většinou v průběhu roku učím na průběžné písemky, a zpracovávám si třeba skripta a materiály, abych to pak měla před zkouškama pěkně nachystané, dost mě to uklidňuje...jinak učit se nějak moc dopředu v mém případě nemá cenu, protože bych to všechno zapomněla...takže se pořádně učím až před tou zkouškou...

k učení potřebuju ticho, většinou doma sedím na židli u stolu a různě měním pozice Laughing ...nejlíp se mi učí ráno, když vstanu v 6, vyspaná a odhodlaná, udělám si kafe něco malého sním a jdu na to, tak se většinou za dopoledne naučím víc než pak za celý den...=)

od maturity se mi nestalo že bych se učila fakt celý den v kuse (bez přestávek, já o svaťáku ani nejedla, měla jsem 8 hodin na spánek a zbytek bylo učení, dokonce mě štvalo už jen to že jsem se musela jít okoupat = ztráta času, ale to byl fakt extrém a už bych to nechtěla zažít), takže většinou to je tak že se "učím" (jako teď, ehm...), a při tom dělám spoustu jiných věcí...zas ale vím že když už mi opravdu teče do bot zatnu se a vydržím, v tomhle na sebe dokážu být přísná (viz ta matura)

nikdy jsem se neučila s někým, jo, občas třeba ve škole řešíme co jak má být, nebo na matiku je to dobré, ale abych se něco našrotila potřebuju být sama...

a co se týče podpůrných prostředků, tak piju kafe, omezuju se na 2 denně ale pila bych to pořád Very Happy ...jo, a nedávno jsem zkoušela Speed 8, teda vůbec to nezabralo, chvilku jsem si připadala taková nabuzená, ale strašně mi po tom těkaly myšlenky, nebyla jsem schopná se soustředit, a po dvou hoďkách se mi chtělo strašně spát (a to bylo odpoledne)...takže nevím, no.
Back to top
View user's profile Send private message  
kecka
kytky 6, meta: 7850
kytky 6, meta: 7850


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 7778
Location: v moři čokolády

PostPosted: Tue 29.5.2007 18:31    Post subject: Reply with quote

beatrix wrote:
no ja si vzdycky planuju ucit se prubezne..ale samozrejme to dopadne ze musim az par dni pred zkouskou Embarassed se k tomu neumim driv dokopat a rikam si ze bych to stejne zapomnela Laughing ale taky zalezi o kterej predmet jde...
jak dlouho to nedokazu nijak rict,ale klidne i celej den,resp. tak od 12 hodin tak do 2 v noci,ja se ucim teda hlavne v noci,me to pres den nejde.. hned usnu a nevydrzim u toho Confused ale v noci to jsem jako rybka Laughing


jako bych psala ja

a jeste musim mit pred zkouskou prujem, jak ho nemam tak to nedam, divnej ritual ale je to tak Laughing
Back to top
View user's profile Send private message  
smouki
no fear


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 2578

PostPosted: Tue 29.5.2007 18:53    Post subject: Reply with quote

kecko to je dobrej ritual Laughing ja si pripadam uplne divne protoze nikdo koho znam to (udajne) takhle neproziva,vetsinou jsou v klidu.. a ja mam hrozny krece Embarassed a tak bych se chtela nekdy nenervovat,pisemny jeste dobry ale jak mam pred ustni to je hruza Rolling Eyes
Back to top
View user's profile Send private message  
Aduška
zjisti, kdo jsi, a tím se staň.


Joined: 19 Jan 2007
Posts: 735

PostPosted: Tue 29.5.2007 19:28    Post subject: Reply with quote

učim se, když je to potřeba. Na průběžné učení moc nemám čas ani nervy. To, co mě nebaví a moc nezajímá, se učím nazpaměť, většinou musím přecházet po pokoji a přeříkávat to nahlas. Dobré jsou na to také procházky se psem. Jinak na výšce nejsem, takže nemůžu mluvit o zkouškách, ale už vidím, jak to bude vypadat: všechno půjde na poslední chvíli, nic nebudu stíhat a umět Laughing
_________________
Srdce lidské má příliš mnoho snů, než aby mohlo být šťastno.
Back to top
View user's profile Send private message  
Shannon
where no man has gone before


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 5086

PostPosted: Tue 29.5.2007 19:53    Post subject: Reply with quote

nejlépe průběžně, důležité předměty
teď před zkouškovým beru gingko, jím oříšky a piju litry vody s citronem, občas slabé kafe
a ještě nejlépe u otevřeného okna a v tichu, vadí mi jiné osoby v místnosti, ráda sedím v tureckém sedu a ráda si ve chvílích oddechu piluju nehty Laughing
_________________

SIC TRANSIT GLORIA MUNDI.
Back to top
View user's profile Send private message  
Snowy
pocketful of sunshine


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 23092

PostPosted: Tue 29.5.2007 20:38    Post subject: Reply with quote

ed
_________________
▲▼▲▼▲▼▲▼▲▼▲▼▲▼▲


Last edited by Snowy on Sun 17.8.2014 15:22; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
cloudy
kytky 2, meta: 600
kytky 2, meta: 600


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 591
Location: chlievik

PostPosted: Tue 29.5.2007 20:51    Post subject: Reply with quote

priebezne som sa za clee studium doteraz ucila len anatomiu, to bolo potrebne.. inak povacsinou sa odzvedam o com ten ktroy predmet je az pred skuskou, reps aj skusajucich stretavam az v den skusky rpvy krat Laughing

nedokazem sa nieco ucit naspamat , ale neiekdy je to potrebne a prinutim sa.. presne tak isto nemozme sediet na zadku dlhsie ako hodinu, maximalne sa denne dokazem ucit 6 hodin...

v izbe musim byt sama, doma by malo byt ticho, neznasam radio, telku, hlasne rozpravanie... najradsje sa uci mv noci ,ale to vacsinou zaspim:)) este sa da aj doobeda, ale na obed a poobede mi uz rozum beha po blbostiach:))

pred skuskou som v pohode, nemam stresy ani nic, casto sa spolieham aj na stastie.. mozno len tirkrat som bola naucena tak ze so mvedela ozaj vsetko?Smile) na znamkach mi nezalezi,doelzite su podpisy v indexe Wink
Back to top
View user's profile Send private message  
Shrew
_______________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 21743

PostPosted: Wed 30.5.2007 0:04    Post subject: Reply with quote

učím se nárazově, nikdy mi to rozllžení zkoušek nevyjde líp než ob týden. nevydržím u toho dlouho, můžu se v tom válet celý den, ale čas, kdy se fakt šrotím, to můžou bejt max. 2 hdiny v kuse . doping neberu, nechci a odmítám to. byla bych pak na tom psychicky závislá Laughing
na štěstí nespoléhám, radši se snažím umět všechno(ale nikdy to nedodržím) lépe si to zapamatuju, když si to vykládám vlastními slovy, nejlépe se učím v noci v tichu a sama. ve dvou se sice taky dost naučím, ale jen naučím, nezapamatuju si to. k tomu potřebuju klid a opakovat, opakovat... rituály nemám, pokud se učím v posteli, usnu, to je jasný a může bejt i bílý den, musím se učit u stolu kde není rádio, pc ani televize, nic co by mě rozptylovalo, ale musí tam být lednička a jídlo a klid - učím se v kuchyni Wink Laughing taky se ráda učím venku na trávníku když je hezky. občas si třeba nějaké pojmy nahraju na pásku, ale jsem líná to pak vnímat a je to zdlouhavé, takže od toho radši upustím...ale text ana divadlo se mi takto učí dobře Smile ...při učení je pro mě důležité něco chroupat, mozek potřebuje živiny. neobejdu se bez zvýrazňovačů. vadí mi hluk, zvuky..potřebuu klid.
a co pred skuskou- mám nervy asi tak hodinu až dvě před zkouškou a potom ani předtím vůbec ne, až těsně předem než jdu na řadu, to mě chytne davová psychóza Laughing ...na známce mi záleží, chci červený diplom.

edit: jo, jeden rituál mám...obrázek spolužáka, kterýho musim trumfnout aby se pořád tak příšerně nepovyšoval nad ostatní svými výsledky ve škole a druhý rituál je ten, že si prostě musím k předmětu vytvořit vztah a vsugerovat si, že je to užitečná a prospěšná věc, která mi bude v životě dobrá a že je fajn se to učit Laughing
_________________
Lidé si brání ve štěstí, protože stále vidí minulost lepší, než byla, přítomnost horší, než je, a budoucnost jinou, než bude.
Back to top
View user's profile Send private message  
Shannon
where no man has gone before


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 5086

PostPosted: Wed 30.5.2007 5:37    Post subject: Reply with quote

Snowy wrote:
a stříhám roztřepený vlasy Laughing


jo, to taky Laughing
_________________

SIC TRANSIT GLORIA MUNDI.
Back to top
View user's profile Send private message  
Lothórien
kytky 7, meta: 12150
kytky 7, meta: 12150


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 12074

PostPosted: Wed 30.5.2007 9:55    Post subject: Reply with quote

ed


Last edited by Lothórien on Fri 6.6.2008 6:18; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
lambretta
kytky 6, meta: 8650
kytky 6, meta: 8650


Joined: 21 May 2007
Posts: 8452
Location: AT HOME

PostPosted: Wed 30.5.2007 10:07    Post subject: Reply with quote

učim se az pred zkouskou, vetsinou jeden dva dny pred, a kdyz to nedam tak priste zacnu driv, ale zatim se to docela dari, ucim se ale nejvic hodinu az dve v kuse (pak zacnu usinat) a vic nez 4hodiny opravdoveho uceni denne to nebudou, ucim se v posteli,pres den, mam radsi ticho, ale jednou uz se mi podarilo naucit se i u televize Laughing
zadny doping nepouzivam dokonce ani kafe nepiju
ctu si vse, ale vse si nezapamutuju takze pak spoleham na stesti
delam to tak ze si to vsechno nejdriv prectu, pak si vezmu papiry a vypisuju si to nejdulezitejsi a to si pak jeste prectu v autobuse, kdyz jedu na zkousku
nedokazu nic dat bokem, vse je prednejsi nez uceni Embarassed
nervy mivam docela dost, a zda se mi ze cim vic se ucim tim vetsi mam nervy,
na znamce mi nezalezi, ale kdyz je dobra tak to potesi
Back to top
View user's profile Send private message  
bublinka111
never satisfied


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 7448

PostPosted: Wed 30.5.2007 10:16    Post subject: Reply with quote

takze... ja sa ucim - ked obcas pocuvam spoluziakov - malo..na strednej som nebola zvykla sa ucit, ... Rolling Eyes teraz , na VS, sa flakam cely semester a potom ma pochyti panika ze nemam vlastne ani poznamky.

ucim sa vacsinou doobeda, ked som sama doma, v lete na balkone, alebo na gauci v obyvacke, vadi mi tv, radio, ini ludia, na najtazsiu skusku co som zatial mala som sa ostala ucit u segry, aby ma nerusili veci ako net, priatel, kamosi... ucila som sa na nu cca 4 dni... viac ako 2 hodiny vkuse nevydrzim, potom musim mat pauzu, bud idem varit, von, alebo si dam vanu...pijem kavu, doping neberem, jedine pred maturou som brala ginko.toto skuskove som " vynasla" drhnutie masaznou rukavicou, to ma nejak ukludni a asi sa mi rozprudi krv alebo co, lebo sa potom lepsie sustredim..
som typ, ktory sa nevie zatnut a dat vsetko bokom, ptz ma to potom laka, takze najprv idem na oartu, vana, ..a az potom ucenie.. potom je zas poobede, priatel pride z prace a z ucenia nieje nic moc.. tak trebars zajtra mam skusku a zatial som sa do toho este nepozrela..
co sa jedla tyka.. dobeda jem malo, ked sa ucim, hlavne vela pijem,. vecer ma ale pochyti chut na moje milovane slane hluposticky, takze si ukradnem par chipsov alebo chrumiek od priatela a zvysok mu necham/keby som kazdy vecer zbastila balik chipsov neviem kam by to doslo..
pred skuskou nemam velke stresy, o znamku mi nejde, chcem to urobit, aj ked prospechove stipko by mi nevadilo Laughing nemam rada ked pred skuskou niekto stresuje a panikari ze toto neviem, toto neviem ...
_________________
all i wanna do is have some fun....)
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Škola All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2, 3, 4  Next
Page 1 of 4

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms