sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
Puchýře
Goto page 1, 2, 3  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Zdraví
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Koogi
can't ask why about love
kytky 8, meta: 25650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 24680

PostPosted: Tue 29.5.2007 13:00    Post subject: Puchýře Reply with quote

Od pátku mám na noze (na patě) obří puchýř. V sobotu jsem ho propíchla a v neděli znova Embarassed Confused A od neděle to začalo příšerně bolet, bolí mě to vlastně pořád (i když na to nešlapu). Nemůžu chodit, protože došlápnout na tu patu je utrpení. Včera jsem si koupila takové ty náplasti, ale bolí to pořád stejně. Okolo to mám zarudlé a "hicuje" to. Nikdy jsem takovýhle puchýř neměla. Bojím se, že se mi do toho dostala nějaká infekce nebo něco...
Nestalo se vám někdy něco podobnýho? Nejradši bych s tím šla k doktorovi, ale nevím kam a navíc mi přijde poněkud "srandovní" jít někam s puchýřem (kolegyně se mi tady směje, ale já fakt nemůžu chodit Crying or Very sad )
_________________
Look in the mirror and ask your soul if you're alright. Put out the glitter that your soul hides behind.
Back to top
View user's profile Send private message  
Realitee
...be Happy


Joined: 25 May 2007
Posts: 357

PostPosted: Tue 29.5.2007 13:07    Post subject: Reply with quote

Koogi, a vystříkala sis to po propíchnutí septonexem?
Jinak Ti asi moc neporadím, mě vždy puchýře po propíchnutí zaschly a zahojily se.

Jinak na kožní.
Back to top
View user's profile Send private message  
amadari
kytky 1, meta: 125
kytky 1, meta: 125


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 119

PostPosted: Tue 29.5.2007 13:08    Post subject: Reply with quote

Záleží jestli ho máš propíchnutý nebo ne, na propíchnutý ti náplasti nepomůžou, jenom když jsou celý. Jinak na propíchnutý je dobrý Zásyp na rány-mají ho v lékárně za 25 Kč, krásně to vysuší a dezinfikuje a za 2-3 dny mám klid.
Back to top
View user's profile Send private message  
Matylda
kytky 6, meta: 8650
kytky 6, meta: 8650


Joined: 23 Jan 2007
Posts: 8575

PostPosted: Tue 29.5.2007 13:10    Post subject: Reply with quote

Příště to nepropichuj Cool
Back to top
View user's profile Send private message  
Koogi
can't ask why about love
kytky 8, meta: 25650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 24680

PostPosted: Tue 29.5.2007 13:10    Post subject: Reply with quote

Propíchla jsem ho jehlou, ale ničím jsem to nevydenzifikovala (protože jsem to nedělala nikdy a nikdy se nic nestalo, během dvou dnů to bylo v pohodě...ale teď Sad )
A teď už propíchnutej není, byla to jen maličká dírka. Teď je zacelenej. Mě to bolí jak kdybych měla v noze třeba střep a šlapala na něj.
_________________
Look in the mirror and ask your soul if you're alright. Put out the glitter that your soul hides behind.
Back to top
View user's profile Send private message  
Realitee
...be Happy


Joined: 25 May 2007
Posts: 357

PostPosted: Tue 29.5.2007 13:14    Post subject: Reply with quote

Já si je teda vždycky propichuju a zastříkávám tím septonexem (nebo nečím desinfikujícím).

Jó, jednou jsem je i vystříhala, ale to fakt nedělejte!!!! Nemohla jsem vůbec nosit boty a déle se to hojilo. njn Rolling Eyes
Back to top
View user's profile Send private message  
Koogi
can't ask why about love
kytky 8, meta: 25650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 24680

PostPosted: Tue 29.5.2007 13:17    Post subject: Reply with quote

No to bych nikdy neudělala Bojik to musí hrozně pálit. Já si furt říkám, že v tom musím mít střep, jinak nechápu, jak to může tak bolet. Ach jo. A vůbec se to hlavně nehojí, mám to už čtvrtej den. A pajdám jak postřelená husa Rolling Eyes
_________________
Look in the mirror and ask your soul if you're alright. Put out the glitter that your soul hides behind.
Back to top
View user's profile Send private message  
Matylda
kytky 6, meta: 8650
kytky 6, meta: 8650


Joined: 23 Jan 2007
Posts: 8575

PostPosted: Tue 29.5.2007 13:17    Post subject: Reply with quote

To se mi jednou stalo. Loni. Měla jsem docela pěknej puchejř, propíchla ho a druhej den jsem šla na malej výlet. Cestou zpátky jsem už nemohla bolestí chodit a puchejř byl 3x větší. Nemohla jsem bolestí ani spát.
Back to top
View user's profile Send private message  
Koogi
can't ask why about love
kytky 8, meta: 25650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 24680

PostPosted: Tue 29.5.2007 13:18    Post subject: Reply with quote

Matylda wrote:
To se mi jednou stalo. Loni. Měla jsem docela pěknej puchejř, propíchla ho a druhej den jsem šla na malej výlet. Cestou zpátky jsem už nemohla bolestí chodit a puchejř byl 3x větší. Nemohla jsem bolestí ani spát.


Jo a za jak dlouho se to vyhojilo? protože já puchýřů už měla hafo, ale vždycky do dvou dnů pokoj a nikdy se mi nestalo, že bych takhle nemohla chodit
_________________
Look in the mirror and ask your soul if you're alright. Put out the glitter that your soul hides behind.
Back to top
View user's profile Send private message  
Matylda
kytky 6, meta: 8650
kytky 6, meta: 8650


Joined: 23 Jan 2007
Posts: 8575

PostPosted: Tue 29.5.2007 13:41    Post subject: Reply with quote

Koogi Arrow no ten den, co to tak strašně bolelo (tlakovalo), jsem si to musela znova propíchnout, to se nedalo vydržet. No a druhej den už to bylo lepší, už to tak nebolelo, zlepšilo se to rychle. Nemáš to taky natlakovaný? Že ta tekutina už nemá kam? Jestli je ta bolest timhle, propíchni to, vydezinfikuj a uvidíš, no..
Back to top
View user's profile Send private message  
Koogi
can't ask why about love
kytky 8, meta: 25650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 24680

PostPosted: Tue 29.5.2007 14:38    Post subject: Reply with quote

Nafouklý to už není... já se bojím, abych v tom neměla nějakou infekci nebo něco a neuřízli mi celou nohu Laughing (mamka mě straší, že z toho může být otrava krve). No počkám asi ještě maximálně dva dny a jestli to nebude bolet míň, tak zajdu k doktorce. Zdá se mi totiž, že mám i oteklý kotník a mám takový brnění a tlak v lýtku (ale je to možná jak pajdám na špičku)
_________________
Look in the mirror and ask your soul if you're alright. Put out the glitter that your soul hides behind.
Back to top
View user's profile Send private message  
Suny
..........................


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 12995

PostPosted: Tue 29.5.2007 14:45    Post subject: Reply with quote

Já na puchýře moc netrpím a když, tak jsem si je vždycky propíchla a do dne to bylo ok, ale loni když jsme byli se třídou na cykláku, tak se to udělalo spolužákovi, propíchnul si to (ale ani se neptejte čím, rozhodně to nebylo vydezinfikovaný) no a za dva dny jel do nemocnice, protože dostal horečky. Měl v tom infekci (což se dalo čekat) ... takže já bych asi počkala do rána a pak jela k doktorce, ona ti na to dá nějakou mastičku a bude to snad ok, ale jestli to bolí fakt takhle moc, tak bych vůbec neřešila, jestli je srandovní chodit ke kožní s puchýřem nebo ne a šla tam.
_________________

If you want to make God laugh, tell him about your plans.

-Woody Allen-
Back to top
View user's profile Send private message  
Koogi
can't ask why about love
kytky 8, meta: 25650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 24680

PostPosted: Tue 29.5.2007 14:57    Post subject: Reply with quote

jo suny, jdu tam hned za chvíli, protože mě to fakt bolí moc ... půjdu do zdravotního ústavu pro studenty co je na národce, tak mě snad vezmou
_________________
Look in the mirror and ask your soul if you're alright. Put out the glitter that your soul hides behind.
Back to top
View user's profile Send private message  
terka.23.k
kytky 4, meta: 4050
kytky 4, meta: 4050


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 3853

PostPosted: Tue 29.5.2007 15:09    Post subject: Reply with quote

ja sem na puchyre uchyl....vzdycky si celou tu kuzi odstrihnu nuzkama a pak se vyzivam v te bolesti Embarassed
horsi ale je to uz s nohama, jelikoz pri behani nekdy docela trpim Laughing
_________________
hledám ticho co zastavím za chodu
za chodu ticha hledám svobodu
Back to top
View user's profile Send private message  
sun Topic
kytky 7, meta: 14150
kytky 7, meta: 14150


Joined: 19 Jan 2007
Posts: 13939

PostPosted: Tue 29.5.2007 15:12    Post subject: Reply with quote

chalani boli dva tyzdne v jednych topankach na vylete a nemali moznost sa ani sprchovat.. no, vratili sa, na nohac spolu asi 40odtlakov. dva tyzdne lezali doma a nic nemohli.. umyli, natreli niecim a lezali dalej Confused Sad
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Zdraví All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2, 3  Next
Page 1 of 3

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms