sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
Vztahy vs. financie
Goto page 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Srdeční záležitosti
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Bea
kytky 1, meta: 300
kytky 1, meta: 300


Joined: 21 Jan 2007
Posts: 254

PostPosted: Mon 28.5.2007 20:44    Post subject: Vztahy vs. financie Reply with quote

Prednedavnom sa rozprudila u nas v praci debata vztah vs. financna situacia oboch partnerov a tak ma zaujimaju vase nazory.Aku mate mienku na to ked zena zaraba viac ako jej partner? Resp. taha financie domacnosti zena a nie chlap(al.v idealnom pripade obaja rovnocenne)? Moze to poskodit vztah alebo sa chlap zacat citit ako nula?
_________________
Nemrač se, že nemáš nic. Máš úsměv, s tím zvládneš víc
Back to top
View user's profile Send private message  
Mo Cuishle
kytky 8, meta: 17650
kytky 8, meta: 17650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 17148

PostPosted: Mon 28.5.2007 20:58    Post subject: Reply with quote

edit
_________________
Bye
Back to top
View user's profile Send private message  
hope
Válenka Domácí


Joined: 18 Jan 2007
Posts: 29000

PostPosted: Mon 28.5.2007 21:19    Post subject: Reply with quote

chlapi jsou ješitní a na tohle dost citlivý..mě by to nevadilo..poškodit vztah, podle mě by mohlo, ale záleží to na nátuře toho chlapa.
_________________
Všechno jde když se chce? Dokud nemusí chtít taky někdo další...
Back to top
View user's profile Send private message  
Geike
°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°


Joined: 19 Jan 2007
Posts: 12596
Location: Ostrava/Brno

PostPosted: Mon 28.5.2007 21:27    Post subject: Reply with quote

taky myslím...ono to třeba ze začátku vadit nemusí, ale pokud ti lidi spolu zůstanou, mají rodinu a chlap vidí že ženská je úspěšnější v práci a vydělává víc, může ho to začít štvát...ale dokážu si představit, že by si jakoby prohodili role, a chlap by byl třeba doma s dítětem a ženská pracovala, tak by si to jakoby vykompenzoval...ale kdyby bylo všechno (finance i rodina) na té ženské, pak by se podle mě chlap cítil blbě...
Back to top
View user's profile Send private message  
Mo Cuishle
kytky 8, meta: 17650
kytky 8, meta: 17650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 17148

PostPosted: Mon 28.5.2007 21:34    Post subject: Reply with quote

edit
_________________
Bye
Back to top
View user's profile Send private message  
Lenore
___________________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 29904

PostPosted: Mon 28.5.2007 21:41    Post subject: Reply with quote

jo, já myslím, že to záleží na člověku... třeba já se cítím jako nula, když vydělám míň než přítel, přestože ještě studuju a jsem o 5 let mladší Laughing
_________________
queerer than we can suppose
Back to top
View user's profile Send private message  
Grapefruita
believes in a perfect love


Joined: 20 Feb 2007
Posts: 4244

PostPosted: Mon 28.5.2007 22:16    Post subject: Reply with quote

Já se cítím jako nula oproti každému, kdo má peníze, je to asi špatné, ale jsem dost "komerční" typ Confused Laughing
Přítel taky studuje a má ještě míň peněz než já, a ve vztahu to podle mě fakt důležité není (nechodila bych teda s žádným "nemakačenkem"), když se ti dva domluví, nedovolila bych prachům, aby mi "ničily" vztah...ale jinak chci jednou vydělávat hodně a mít se dobře, to přiznávám Embarassed
Back to top
View user's profile Send private message  
Nereide
kytky 2, meta: 500
kytky 2, meta: 500


Joined: 16 Jan 2007
Posts: 463
Location: ve světě fantazie

PostPosted: Tue 29.5.2007 6:08    Post subject: Reply with quote

Já si myslím, že by to nemuselo ničemu vadit. Akorát kdyby ten vztah pak už trval dýl, tak by se chlap mohl cejtit jako nula, kdyby mu to ta ženská pořád předhazovala.
Já v týhle situaci nikdy nebyla. Všichni mý ex a i teď přítel vydělávají dost a i víc než já.
Kámoška ale studuje a chodí s klukem, kterej je už pěkně dlouho v evidenci na pracáku. Sem tam jde na nějakou brigádu na černo, ale to tak na dva dny v měsíci. Celej vztah finančně táhne ona, každej den dře na brigádě a on si doma válí šunky a ještě si vymejšlí.
_________________
Tak ty chceš umřít? A co já, lásko, a co já? Mám trčet na tomhle světě, který bez tebe je zpustlejší než chlív?
Back to top
View user's profile Send private message  
Fantagiro
kytky 3, meta: 1950
kytky 3, meta: 1950


Joined: 21 Jan 2007
Posts: 1833
Location: Slovensko

PostPosted: Tue 29.5.2007 11:17    Post subject: Reply with quote

Podla mna to zavisi od toho, ci by to chlap psychicky zvladal...a pokial by mu to zena v hadke vytkla, ze nie je schopny poriadne zarobit, to by bol zaciatok konca...
Samozrejme, neda sa to zovseobecnit a ako uz bolo spominane, zalezi to dohode 2 ludi, aby to obidvom vyhovovalo.
_________________
Asi to tak funguje aj pri rozchodoch. Že aj keď bolia a keď vlastne vôbec nič nie je doriešené, stačí, aby padlo slovné spojenie definitívny rozchod a z kruhového objazdu sa zrazu objaví cesta, po ktorej sa dá výjsť. Je jedno či štvornožky, alebo vzpriamene po dvoch. Je jedno, že ju človek chvíľu ignoruje a stále sa vozí dookola. Je tam. Tá cesta. Človek sa môže nastaviť na nové zajtrajšky, stopne blúdenie emócií v krvnom obehu, celé je to iné. Lepšie.
Back to top
View user's profile Send private message  
Nocturmas
_____________


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 6700

PostPosted: Sun 3.6.2007 15:29    Post subject: Reply with quote

Mě by nevadilo, kdyby žena vydělávala více než já, konec koncu bych si tim přilepšil taky Twisted Evil Ale projistotu bych si ji hned vzal, než by to začalo vadit jí Laughing
U nás jinak vydělávám více peněz já, ale kdyby měla Raďa více, tak by mi to nevadilo... vadilo by mi to možná v momentě, kdybych ji "nestačil" - tím myslím, že bych měl tak výrazně nižší přijem, že bych musel žit z části toho jejího... nebo by moje finančni situace nějak omezovala náš životní styl (třebas cestovani, koníčky atd...)
Ale to mi myslim nehrozi *klepe na dřevo* Laughing Taky bych ale nechtěl, aby byl na mě někdo uplně finančně závislý... nevadi mi na tom ty penize, ale spíše to, že bych se musel o někoho starat a z toho vzniknuvši zavislost na mě... připadal bych si pak moc svázaný... jsem zastancem toho, že by měl v rodině vydělávat každý kdo muže... je to duležite pro volnost ve vztahu... přecijen takhle se někomu zodpovidat a prosit o penize třebas na cvičeni mi přijde nedustojne pro obě strany. Ja bych o penize nikdy neprosil a asi bych si nedokazal ani važit partnerky, která by o ně žádala mě... (Tím samozřejmě nemyslim penize na chod domácnosti, nebo jídlo), ale spíše na takové soukrome aktivity jako sport, zábava atd. (pokud je nepodníkáme společně)
_________________
Píše do sněhu, bez použití rukou.
Back to top
View user's profile Send private message  
Shrew
_______________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 21743

PostPosted: Sun 3.6.2007 15:49    Post subject: Reply with quote

tak pořád přemýšlím nad kámoščiným přítelem...já bych s takovým člověkem být nemohla. ptala se ho, jestli jí půjčí 3.000, aby mmi je mohla vrátit, a on ji nepůjčil.

Já nevím, možná jsem naivní, ale přítele cháp jako člověka, který je mi nejbližší a který mi důveřuje... a když by mi nechtěl půjčit, chápala bych to jako že mí nevěří. Což tedy po ročním vztahu, kdy ona u něj bydlí, a neznám zodpovědnějšího a hodnějšího a věrnějšího človíčka, než je ona, je teda od jejího přítele hodně divný. Je docela v balíku, podnká a tak, pro něj by to právěže nebyl prolém... Myslik

já být jeho přítelkyně, asi mě to po roce a půl společného soužití hodně mrzí..., zvlášť, kdybychbyla tak zodpovědná a spolehlivá jako je kámoška...a když on ví jak by se mi tím ulevilo... Confused hmmm....

co na to říkáte vy? mě to jen zajímá..čistě ze zvědavosti, páč já bych byla z toho asi dost smutná, kdyby m tohle přítel udělal.
_________________
Lidé si brání ve štěstí, protože stále vidí minulost lepší, než byla, přítomnost horší, než je, a budoucnost jinou, než bude.
Back to top
View user's profile Send private message  
Nocturmas
_____________


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 6700

PostPosted: Sun 3.6.2007 16:00    Post subject: Reply with quote

No zaleži na tom co ta tvoje kamarádka sama dělá proto, aby ti ty penize vrátila... pokud bych viděl že ma moje partnerka dluhy a sama s tim nic neděla a spolehá při tom na to, že to za ni zaplacnu, tak to bych ji taky nic nepujčil... na tohle chovani jsem alergicky... jina by byla, kdybych viděl, že se ty peníze vydělat snaží (ale opravdu snaži, ne jen že o tom keca, což by pak ale nejspiše neměla duvod si vubec něco pujčovat... a samozřejmě bych musel vidět že ji to moc trapi a je opravdu v potižich, tak bych ji je dal rád). ale pokud nema penize proto, že ji došlo kapesne a čeka až ji ho rodiče daji, nebo že sice vydělává, ale vesele se bavi, misto toho, aby se snažila vyrovnat v první řadě své dluhy, tak to teda ne...
Možna jsem sobec, ale nehodlam někoho podporovat ve flakarně... každy at si sni co si uvařil... pomužu rad, ale jen když vidim snahu...

Navic tohle nemá se vztahem nic společného... to že někoho miluju neznamená, že budu bezmyšlenkovitě žehlit všechny jeho problemy... všechno se to akorat nakonec obráti proti vám...
_________________
Píše do sněhu, bez použití rukou.


Last edited by Nocturmas on Sun 3.6.2007 16:06; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Shrew
_______________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 21743

PostPosted: Sun 3.6.2007 16:03    Post subject: Reply with quote

Nocturnas: ona pracuje, bydlí spolu a teď je mi schopná dát 1.500...jsem řekla, že dobrý, ok. Ale věřím, že ona se snaží..musí to bejt děsný..ona se kvůli němu odstěhovala do Varů, krom jeho tam nikoho nezná a našla si práci jako pokojská..no má asi osmičku měsíčně...její přítel je podnikatel...

jako mě je to fuk, jen ji znám, a vím, žeje svědomitá, hodná a prostě by se obětovala pro cokoliv. Právě je mi to divný... rozhodně není žádný flákač, naopak, chodí do práce, vaří mu, vede mu domácnost a tak!!!!
_________________
Lidé si brání ve štěstí, protože stále vidí minulost lepší, než byla, přítomnost horší, než je, a budoucnost jinou, než bude.
Back to top
View user's profile Send private message  
Nocturmas
_____________


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 6700

PostPosted: Sun 3.6.2007 16:10    Post subject: Reply with quote

Tak proč si ty penize pujčovala pokud vi, že bude mit problemy s jejich splacenim ? A pokud ty problemy s placením neviděla tenkrát, tak proč je ma najednou ted ? (pokud ovšem od začatku nepočitala s tim, že ji je přitel da)
A jestli ji vadi plat pokojske a nevyžije s nim, tak je to ovšem zase jen jeji problem... ona si tu praci zvolila...
Klidně bych ji rád přispěl, nebo rovnou zaplatil nějaky kurz, rekvalifikaci, nebo cokoliv jineho co by ji posunulo dal, ale žehlit problemy to važně ne...
_________________
Píše do sněhu, bez použití rukou.
Back to top
View user's profile Send private message  
Shrew
_______________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 21743

PostPosted: Sun 3.6.2007 16:38    Post subject: Reply with quote

ona je s prací pokojské spokojená! Shocked

a byla v těžké situaci, když jsem jí je půjčovala, neměla práci...

fajn, tak bys taky nepůjčil..
jáprostě myslela, že v partnerskémsoužití je to samozřejmost si pomáhat, když druhý potřebuje, za ní bych dala ruku do ohně, snaží se a splatí mi to tedy ve dvou půlkách, ale prostě jsem si myslela, že ve vztahu by 3.000 neměly být problém, zvlášť, když ona si vydělává...mě nejde o to vracení, ale zarazilo mě,že jí nechce půjčit nejbližší člověk, ktrýho na světě má...
_________________
Lidé si brání ve štěstí, protože stále vidí minulost lepší, než byla, přítomnost horší, než je, a budoucnost jinou, než bude.
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Srdeční záležitosti All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  Next
Page 1 of 11

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms