sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
Laserová operace očí
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Zdraví
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Chennile
šenyl


Joined: 04 Jan 2007
Posts: 1152

PostPosted: Fri 3.8.2007 9:12    Post subject: Reply with quote

Já mam taky 8 dioptrií a na operaci se nechystám. Moje hodně blízká kamarádka na ní byla (měla 5 dioptrií) a je to nějakých 4-5let a už zase nosí brýle a dioptrie jí zase rostou.

Příští týden se chystám do Refrakčního centra v Praze na kompletní vyšetření. Hodně lidí to doporučuje, dopodrobna vám vyšetří oči a doporučí následný řešení. Mojí alergoložce takhle rozmluvili ten laser, protože jí řekli, že to pro ní prostě není vhodný. Což mi přijde dost solidní, že se nesnažej řezat za každou cenu.To vyšetření stojí 1000Kč,což si myslim, že neni tak moc.

Jinak já tu operaci nechci, protože brýle nosim ráda, a nedokážu si bez nich samu sebe představit. A navíc tomu tak nějak nevěřim, no....Přesně jak psala Anouck, o tom porodu, to mi taky doktorka řikala. Celkově na to může (a nemusí) mít vliv veškerý hormonální změny v tělě (těhotenství, přechod..)
Já bych do toho nešla ani za nic. No ale každopádně jsem moc zvědavá, co mi řeknou v tý Praze.
Back to top
View user's profile Send private message  
Korunka
kytky 2, meta: 700
kytky 2, meta: 700


Joined: 15 Jun 2007
Posts: 658
Location: Plzeňsko

PostPosted: Fri 3.8.2007 11:11    Post subject: Reply with quote

Já Lenku chápu,protože člověk je na světě jen jednou,tak se toho musí využít.Příroda nám nadělila zrak,tak proč ho nevyužívat v plné míře?-když už je to trošku "rozbitý",tak proč to nenapravit.Stejěn se většina vad zhoršuje,tak proč čeka tna vyšší věk,kdy to bude riskantnější?
Já sama brýle nemám,ale moje mamka je má od mlaička a hrozěn trpí-nevim kolik má dioptrií,ale má nějakou speciální vadu,teď si nevzpomenu jak se jemnuje,ale má vychýlený cylindr...ty jo kdybch ten název teď slyšel,tak řeknu,jo,to je ono,ale teď si nevzpomenu...Taky chce jít na ten laser,do Prahy a prý jedno oko stojí 10000,- až 30000,- - ale nepochopila jsem na čem závisí? Shocked
Nevíte jeslti ve vyšším věkuje to má nějak vliv na úspěšnost?-mamce je 52.
_________________
Fotečky z dovolené...Wink
Back to top
View user's profile Send private message  
confusia
moje mysl se zparalelizovala :D


Joined: 31 May 2007
Posts: 611
Location: jedna malá planetka ve vesmíru

PostPosted: Fri 3.8.2007 13:52    Post subject: Reply with quote

ja bych prave taky chtela, ale az po dvacitce, az se ty oci fakt ustali...

Chenn Arrow ja taky nosim bryle rada a lidi rikaj, ze mi slusi, ale ja si rikam, ze je muzu nosit porad (treba bez dioptrii - nebo oni rikaj, ze se to nemusi snizit uplne na nulu), ale ten pocit, ze muzes byt bez nich, treba v bazenu, a videt vsechno... Smile uz jsem zkousela cocky, ale tak zrak je zrak... Smile
_________________
Brzy přijde změna...
Back to top
View user's profile Send private message  
markee.b
kytky 1, meta: 125
kytky 1, meta: 125


Joined: 21 Jan 2007
Posts: 111

PostPosted: Fri 3.8.2007 14:49    Post subject: Reply with quote

Já má na každým oku 10, brýle mám asi od třetí třídy Confused Teď nosím čočky. O té operaci přemýšlím už docela dlouho, protože představa, že bych se probudila a viděla bez brýlí, to je pro mě něco neuvěřitelnýho Laughing Brýle nosím hrozně nerada a taky si myslím, že bez nich vypadám mnohem líp.

Ale na druhou stranu se docela bojím, že do té operace vrazím peníze a pak mi zůstane pár dioptrií, což je možný, když jich mám tolik Rolling Eyes .

Taky sem slyšela, že když má někdo vysoký počet dioptrií (okolo deseti), tak může rodit pouze císařským řezem, protože při porodu by se mohl zrak zhoršit.
Back to top
View user's profile Send private message  
Marfuschka
kytky 2, meta: 500
kytky 2, meta: 500


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 469

PostPosted: Fri 3.8.2007 14:59    Post subject: Reply with quote

Já mám na obou očích asi 3,75 dioptrie, ale 4 by asi byly lepší.. Sad Taky mám strach hlavně z toho, že do toho dám peníze a nějaká dioptrie mi zůstane - to by se tím nic nevyřešilo; čočky bych si musela kupovat pořád. Navíc mi je sice už přes 20, ale dioptrie se mi pořád mění. Rolling Eyes Tak nevim, dokdy bych musela čekat. Brejle nemám ráda, připadá mi, že mi nesluší a prostě se v nich cítím "méněcenná".. nosím je akorát doma a když to je nezbytně nutný, tak u přítele. Jinak nosím čočky.. ráda experimentuju s barevnýma, ale na léto preferuju kontinuální. To je panečku pocit, když se ráno probudím a vidím ostře. Laughing
Back to top
View user's profile Send private message  
Chennile
šenyl


Joined: 04 Jan 2007
Posts: 1152

PostPosted: Sat 4.8.2007 8:19    Post subject: Reply with quote

Marfu a to nosíš barevný dioptrický čočky? Nebo barevný čočky a na to brýle? Shocked Embarassed
Back to top
View user's profile Send private message  
Marfuschka
kytky 2, meta: 500
kytky 2, meta: 500


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 469

PostPosted: Sat 4.8.2007 14:42    Post subject: Reply with quote

Chennile wrote:
Marfu a to nosíš barevný dioptrický čočky? Nebo barevný čočky a na to brýle? Shocked Embarassed

Nosím dioptrický čočky - dřív jsem měla většinou jen barevný, poslední rok nebo dva je střídám s čirýma.. a momentálně mám kontinuální (jsou na léto - a nejen na léto - hrozně praktický). Brejle nosím, když nemám čočky.. nosím je hrozně nerada a stydím se za ně, takže mě v nich nikdy neuvidíte. Laughing
Back to top
View user's profile Send private message  
confusia
moje mysl se zparalelizovala :D


Joined: 31 May 2007
Posts: 611
Location: jedna malá planetka ve vesmíru

PostPosted: Sat 4.8.2007 19:12    Post subject: Reply with quote

Marfu Arrow co to jsou ty kontinualni?? o tom jsem jeste neslysela Shocked
_________________
Brzy přijde změna...
Back to top
View user's profile Send private message  
Marfuschka
kytky 2, meta: 500
kytky 2, meta: 500


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 469

PostPosted: Sat 4.8.2007 19:18    Post subject: Reply with quote

confusia wrote:
Marfu Arrow co to jsou ty kontinualni?? o tom jsem jeste neslysela Shocked

Typ měsíčních čoček, který (díky složení) můžeš nosit nepřetržitě, aniž bys je musela z očí vyndávat.. (Ale je samozřejmě lepší, když si je občas vyndáš). Wink Jinak cenově vyjdou skoro nastejno jako ty normální (kolem 900-1000 Kč za 6 ks = na 3 měsíce).
Back to top
View user's profile Send private message  
confusia
moje mysl se zparalelizovala :D


Joined: 31 May 2007
Posts: 611
Location: jedna malá planetka ve vesmíru

PostPosted: Sat 4.8.2007 19:31    Post subject: Reply with quote

Tak to se musim zeptat svoji ocarky! Twisted Evil Smile
_________________
Brzy přijde změna...
Back to top
View user's profile Send private message  
markee.b
kytky 1, meta: 125
kytky 1, meta: 125


Joined: 21 Jan 2007
Posts: 111

PostPosted: Sun 5.8.2007 9:02    Post subject: Reply with quote

Ty kontinuální jsem zkoušela, ale nějak mi "nesedly". Pálily mě z nich oči, takže sem je nemohla mít ani den Confused Docela mě to štve, protože jsou lepší, když se nemusí pořád nandavat a vyndavat, chjo Evil or Very Mad
Back to top
View user's profile Send private message  
Marfuschka
kytky 2, meta: 500
kytky 2, meta: 500


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 469

PostPosted: Sun 5.8.2007 9:08    Post subject: Reply with quote

markee.b wrote:
Ty kontinuální jsem zkoušela, ale nějak mi "nesedly". Pálily mě z nich oči, takže sem je nemohla mít ani den Confused Docela mě to štve, protože jsou lepší, když se nemusí pořád nandavat a vyndavat, chjo Evil or Very Mad

A nemůže to být spíš značkou? Já zkoušela dvě, s jednou jsem byla spokojená (PureVision) a s druhou moc ne (AirOptix)..
Back to top
View user's profile Send private message  
markee.b
kytky 1, meta: 125
kytky 1, meta: 125


Joined: 21 Jan 2007
Posts: 111

PostPosted: Sun 5.8.2007 9:18    Post subject: Reply with quote

Marfuschka wrote:
markee.b wrote:
Ty kontinuální jsem zkoušela, ale nějak mi "nesedly". Pálily mě z nich oči, takže sem je nemohla mít ani den Confused Docela mě to štve, protože jsou lepší, když se nemusí pořád nandavat a vyndavat, chjo Evil or Very Mad

A nemůže to být spíš značkou? Já zkoušela dvě, s jednou jsem byla spokojená (PureVision) a s druhou moc ne (AirOptix)..


Asi jo. Já sem zkoušela kontinuální Focus a Air Optix. Od Pure Vision mám čtrnáctidenní, ale kontinuální v mých dioptriích asi nedělají Confused
Back to top
View user's profile Send private message  
Marfuschka
kytky 2, meta: 500
kytky 2, meta: 500


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 469

PostPosted: Sun 5.8.2007 9:30    Post subject: Reply with quote

markee.b wrote:
Marfuschka wrote:
markee.b wrote:
Ty kontinuální jsem zkoušela, ale nějak mi "nesedly". Pálily mě z nich oči, takže sem je nemohla mít ani den Confused Docela mě to štve, protože jsou lepší, když se nemusí pořád nandavat a vyndavat, chjo Evil or Very Mad

A nemůže to být spíš značkou? Já zkoušela dvě, s jednou jsem byla spokojená (PureVision) a s druhou moc ne (AirOptix)..


Asi jo. Já sem zkoušela kontinuální Focus a Air Optix. Od Pure Vision mám čtrnáctidenní, ale kontinuální v mých dioptriích asi nedělají Confused

A kolik máš dioptrií? Ty PureVision kontinuální dělají až do -12. Wink
Back to top
View user's profile Send private message  
markee.b
kytky 1, meta: 125
kytky 1, meta: 125


Joined: 21 Jan 2007
Posts: 111

PostPosted: Sun 5.8.2007 9:48    Post subject: Reply with quote

Já mám 10, tak to je vyzkouším, dík Smile
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Zdraví All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
Page 4 of 5

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms