sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
Laserová operace očí
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Zdraví
View previous topic :: View next topic  
Author Message
kubinka
kytky 3, meta: 1750
kytky 3, meta: 1750


Joined: 22 Jan 2007
Posts: 1684

PostPosted: Mon 28.5.2007 13:10    Post subject: Reply with quote

mi jeden doktor rikal uz na mou vadu, ze je vhodnejsi ta implantace..
ja bych ti radila se spis poohlidnout poradne po netu, najit si nejake diskuze a clanky k laserovym operacim, urcite to ti hodne da

mrkni se na stranky lexumu, je tam hodne informaci, napr. ktery zakrok je pro ktere oko vhodny
http://www.lexum.cz/ktery-zakrok-je-vhodny.php
Back to top
View user's profile Send private message  
Mo Cuishle
kytky 8, meta: 17650
kytky 8, meta: 17650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 17148

PostPosted: Mon 28.5.2007 14:22    Post subject: Reply with quote

edit
_________________
Bye
Back to top
View user's profile Send private message  
Mo Cuishle
kytky 8, meta: 17650
kytky 8, meta: 17650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 17148

PostPosted: Mon 28.5.2007 14:26    Post subject: Reply with quote

edit
_________________
Bye
Back to top
View user's profile Send private message  
greenwood
seja feliz, menina


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 28445

PostPosted: Mon 28.5.2007 14:30    Post subject: Reply with quote

ja myslim,ze je to docela dobra vec, laserova operace oci...tata driv pro lexum delal- dodavali jim ty lasery a delali jejich udrzbu...ale ted se s nima uz vic jak tri roky soudi asi o 300tisic a lexum ne a ne...takze na lexum mam dosti negativni nazor Embarassed Rolling Eyes
ale co se tyce tech operaci,tak je to podle me docela bezpecny, ja jednou tu operaci videla a bylo to fakt husty...(no bylo mi asi 7,takze mi to prislo fakt zajimavy Laughing ), tata mi to cely popisoval,jak to funguje,co se pri tom dela...a nemela bych z toho nejaky velky strach...
ja mam teda nastesti jen jednu dioptrii na kazdym oku,takze pohoda...
_________________
"Valeu a pena? Tudo vale a pena se a alma não é pequena" ~ Fernando Pessoa, Mensagem, Mar Português

“It’s dark because you are trying too hard.
Lightly child, lightly. Learn to do everything lightly.
Yes, feel lightly even though you’re feeling deeply.
Just lightly let things happen and lightly cope with them."
Back to top
View user's profile Send private message  
Anouck
kytky 3, meta: 1450
kytky 3, meta: 1450


Joined: 22 Jan 2007
Posts: 1445

PostPosted: Mon 28.5.2007 15:41    Post subject: Reply with quote

Slyšela jsem,že lékaři nedoporučují u žen tuto operaci před třicítkou a před porodem,protože u porodu se zvyšuje i tlak v očích a rohovka obroušená operací může snadněji prasknout.Mamka tuto operaci má a po asi jedenácti letech zase začíná nosit občas brýle.Nevím,taky mám celkem ddost dioptrií a operaci bych chtěla,ale bojím se případných následků.
Back to top
View user's profile Send private message  
Mo Cuishle
kytky 8, meta: 17650
kytky 8, meta: 17650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 17148

PostPosted: Mon 28.5.2007 15:47    Post subject: Reply with quote

edit
_________________
Bye
Back to top
View user's profile Send private message  
Kyo
kytky 5, meta: 7050
kytky 5, meta: 7050


Joined: 25 May 2007
Posts: 6874

PostPosted: Mon 28.5.2007 16:32    Post subject: Reply with quote

ja se to budu v budoucnu snazit urcite podstoupit.. mam sice jen 1 diotptrii a 3/4 cylindru ale to je uz v podstate nepodstatny.. protoze kdyz chci videt poradne cocky nebo brejle mit musim a to uz je pak jedno jeslti jedna nebo pet dioptrii.

co sem se na to tak koukal, na www tech klinik, tak clovek vidi uz druhej den .. tedy neni potreba ani zadna dovolena, nemocenska.. ale taky se to nemusi podarit napoprvy hned "nadokonalo". no a casem se to muze zase nejak zhorsit.
Back to top
View user's profile Send private message  
Mari
addicted..
kytky 8, meta: 21650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 21256
Location: in my own time

PostPosted: Mon 28.5.2007 16:36    Post subject: Reply with quote

ma ji tata, strejda a jeste jeden znamej... a vsichni v pohode...
nedavno jsem se bavila s tatou a rikal, ze az mi bude 18, tak mi ji zaplati (mam 5 a 6,5 dioptrii a uz asi 2 roky se mi nezmenily)
_________________
♪♪♪
Back to top
View user's profile Send private message  
Anouck
kytky 3, meta: 1450
kytky 3, meta: 1450


Joined: 22 Jan 2007
Posts: 1445

PostPosted: Mon 28.5.2007 17:01    Post subject: Reply with quote

Nevím jaké komplikace,prostě ale jsou to oči a měla bych strach,že třeba tu rohovku budu mít opravdu tenkou a třeba mi praskne u nějaké námahy,třeba právě potom u porodu,sportu...ale zase ten pocit,otevřít oči a vidět,jen tak Smile Nicméně moje mamina mi říkala,že operace taková je jen velmi nepříjemná a ne bolestivá,ale že to bolelo potom jsme viděli všichni.jenom ležela v pokoji se zataženými roletami a závěsy a nemohla skoro nic.
Back to top
View user's profile Send private message  
Kyo
kytky 5, meta: 7050
kytky 5, meta: 7050


Joined: 25 May 2007
Posts: 6874

PostPosted: Mon 28.5.2007 17:04    Post subject: Reply with quote

Anouck wrote:
Nevím jaké komplikace,prostě ale jsou to oči a měla bych strach,že třeba tu rohovku budu mít opravdu tenkou a třeba mi praskne u nějaké námahy,třeba právě potom u porodu,sportu...ale zase ten pocit,otevřít oči a vidět,jen tak Smile Nicméně moje mamina mi říkala,že operace taková je jen velmi nepříjemná a ne bolestivá,ale že to bolelo potom jsme viděli všichni.jenom ležela v pokoji se zataženými roletami a závěsy a nemohla skoro nic.


tech operaci je vyci druhu, jsou nejaky hlavni dva. ta jedna je bezbolestna ale neda se s ni operovat vsechno, to je myslim ten lasik, ta druha je starsi, vic to boli, nejakou dobu po tom si mimo ale da se s tim toho opravit vic Smile
Back to top
View user's profile Send private message  
Lara
Guest





PostPosted: Mon 28.5.2007 18:39    Post subject: Reply with quote

Já mám taky kolem 7-8 a bez čoček nevylezu z domu. Na operaci chci jít, myslím, že se mi to už pár let nezhoršilo. Ta metoda, o které tu psala kubinka, implantace čočky, je prý bezbolestná (sestřenice na tom byla a měla taky dost dioptrií - i když na dálku). Dělá se prý u vyšších vad. A "recidiva", tj. že by se ty dioptrie vrátily jako u obrušování laserem prý nehrozí. Jediná nevýhoda je cena - kolem 30 tisíc za každé oko. Ale když si spočítám, kolik dám ještě celý život za čočky a jak se budu trápit jejich čištěním, nasazováním, tím, že nikdy nesmím zapomenout roztok a pouzdro atd. plus že se mi to pak ve stáří ještě zhorší brýlema na blízko - jdu do toho Smile
Back to top
 
kubinka
kytky 3, meta: 1750
kytky 3, meta: 1750


Joined: 22 Jan 2007
Posts: 1684

PostPosted: Mon 28.5.2007 19:00    Post subject: Reply with quote

jee, laro, ja porad hledam nekoho kdo na te implantaci cocek byl, ale neni to az tak rozsirene. kdy na tom sestrenka byla, ma nejake komplikace?
jinak v lexumu to stoji 30 000, ale ve Zline "jenom" 20...
a kdy se na to chystas jit?
Back to top
View user's profile Send private message  
Grapefruita
believes in a perfect love


Joined: 20 Feb 2007
Posts: 4244

PostPosted: Mon 28.5.2007 22:02    Post subject: Reply with quote

No je to veletrapas, ale přiznám se - ta Lara jsem já Embarassed
Nerada se o očích bavím, není to zrovna moje oblíbené téma. Ale asi do každýho druhýho tématu jsem psala, že bez kontaktních čoček jsem nahraná, takže to je můj "coming out" Rolling Eyes Laughing

kubinko - sestřenka má za sebou zatím jedno oko, operovali ji v Lexumu v Krči. Prý zcela bez problémů. Nevím, kolik měla dioptrií, ale ona měla silné brýle na blízko (dalekozrakost) už snad od tří let. Měla je dřív než já, (já od 3. třídy, ale pak se mi to začlo rychle zhoršovat). Počítám, že mohla mít tak 5-6 dioptrií. Já se chystám jít co nejdřív na vyšetření, ale teta (sestřenice máma) říkala, že těch vyšetření je prý několik, musejí se ujistit, že nic nezanedbali a že tu operaci mohou s klidem doporučit. Už mě to hodně trápí a navíc je to moje výmluva pro to, že ještě pořád nemám řidičák - říkám furt "až po laseru"...tak už se do toho musím "obout" (i když se toho docela bojím, hlavně těch vyšetření) Confused
Back to top
View user's profile Send private message  
kubinka
kytky 3, meta: 1750
kytky 3, meta: 1750


Joined: 22 Jan 2007
Posts: 1684

PostPosted: Tue 29.5.2007 8:02    Post subject: Reply with quote

to je v pohode, ja se s tim, kolik mam dioptrii taky nerada chlubim, ale prece jenom, tady me nikdo nezna, tak je to lehci Wink
a mohla bys mi potom dat vedet, jak to dopadlo, treba pres sz? me to hodne zajima..
Back to top
View user's profile Send private message  
Grapefruita
believes in a perfect love


Joined: 20 Feb 2007
Posts: 4244

PostPosted: Tue 29.5.2007 13:18    Post subject: Reply with quote

Jasně, ale hned tak to nebude, musím nejdřív na ty vyšetření. Pořád to odsouvám, ale už se jednou musím rozhoupat, jelikož jsem optimista, tak věřím, že mi dají naději Smile Sestřenice jde teď 6.6. na druhý oko, tak ji taky zkontaktuju, co bude říkat pak. Nicméně se ke mně doneslo, že ta implantace nitrooční čočky nebolí, ani po zákroku, hned šla domů a bylo to v pohodě, a teď vidí jak ostříž na to jedno oko...tak snad, no Embarassed

edit - tak jsem se k něčemu dokopala - vyplnila jsem dotazník na vstupní prohlídku do Lexumu z toho odkazu, jak jsi sem dala, kubinko Smile
A "žasla" jsem na těch jejich stránkách na seznam lidí, kteří ty operace taky podstoupili - např. Daniela Šinkorová, Martin z Lunetiku Laughing a jiní "slavní". Tak se opravdu není za co stydět...špatně dnes vidí každý druhý. Jen já jsem tele a stydím se za to...ale už ne dlouho, doufám Wink
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Zdraví All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
Page 2 of 5

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms