sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
Lupenka

 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Zdraví
View previous topic :: View next topic  
Author Message
kika
kytky 8, meta: 25650
kytky 8, meta: 25650


Joined: 20 May 2007
Posts: 25310

PostPosted: Wed 23.5.2007 20:00    Post subject: Lupenka Reply with quote

Cool


Last edited by kika on Thu 15.5.2008 12:03; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
luckaa
Guest





PostPosted: Wed 23.5.2007 22:43    Post subject: Reply with quote

Ja sem lupenku mela asi v 15ti, kupovala sem si do koupele sul z mrtveho more (prodavaji ji v lekarnach nebo v drogerce, v krabicce sou 4 balicky na 4 koupele a stalo to tehdy okolo 200 Kč), jinak pri sprchovani jsem se nemyla sprchacem, ale kdyz uz tak öpet mydlet z mrtveho more apod. Nevim ale, jestli mi to nejak pomahalo, me na to nejvic zabrala masticka od kozni, akorat si ted nevzpomenu na presny nazev, tusim ze nejak Belosalic. Tim mi ty ruzove fleky zbelaly, a pak uz zbyvalo k dokonalosti jen jedine - v lete se dohneda opalit a po lupence ani pamatky. pak se mi to vratilo jeste za pul roku, ale to bych pricitala stresu ( sice si nepamatuju, z ceho bych mela nejaky velky stresy, ale pri tyhle nemoci staci asi i "prkotiny"). Takze hlavni vec je byt co nejvic v pohode, mazat, a pak se opalit. JO a jeste bych podotkla, ze kdyz se mi to po nejakym tom pul roce vratilo (pak jeste asi jednou ci dvakrat) tak to bylo VZDY asi tyden az 14 dni po nemoci (myslim, ze to¨vzdycky byla angina) takze preventivne papkat vitaminy, aby neonemocnela, pac pak je telo oslabeny a to je velka pricina, aby se to zas vratilo.... Confused ja musim zaklepat, ze od ty doby, uz asi pres 2 roky to nemam.. casto se to pry objevuje v puberte, takze je klidne mozny, ze za 10 let se to zas vrati, ale doufam, ze ne... btw: taky na to pomaha solarko, ale u osmileteho ditete to bohuzel moc nejde.. tak hodne stesti a zdaru Wink
Back to top
 
kika
kytky 8, meta: 25650
kytky 8, meta: 25650


Joined: 20 May 2007
Posts: 25310

PostPosted: Wed 23.5.2007 23:25    Post subject: Reply with quote

Cool


Last edited by kika on Thu 15.5.2008 12:03; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
luckaa
Guest





PostPosted: Thu 24.5.2007 14:02    Post subject: Reply with quote

Neni zac, tak at se ji to hlavne nezhorsuje a co nejdriv zmizi Smile jeste pry se nemaji jist koreneny jidla apod., ale to ja sem nikdy nedodrzovala a ani se mi to z toho nedelalo.. tak hlavne zadny stres a at nemarodí Smile
Back to top
 
kika
kytky 8, meta: 25650
kytky 8, meta: 25650


Joined: 20 May 2007
Posts: 25310

PostPosted: Thu 24.5.2007 14:50    Post subject: Reply with quote

Cool


Last edited by kika on Thu 15.5.2008 12:03; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
luckaa
Guest





PostPosted: Thu 24.5.2007 15:37    Post subject: Reply with quote

a ona to má zatím jen na pokožce hlavy? To já neměla nikdy, já to měla na rukou, brichu, prsou, nohach.. a jeden cas dokonce i na pipce Confused Smile
Back to top
 
kika
kytky 8, meta: 25650
kytky 8, meta: 25650


Joined: 20 May 2007
Posts: 25310

PostPosted: Thu 24.5.2007 20:58    Post subject: Reply with quote

Cool


Last edited by kika on Thu 15.5.2008 12:03; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
greenwood
seja feliz, menina


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 28439

PostPosted: Thu 24.5.2007 21:01    Post subject: Reply with quote

kika: mne se lupenka v maly mire objevila asi pred pul rokem a doktorka mi na ni dala masticku Elocom, fakt zazrak,do tydne to bylo fuc Shocked mela jsem to u lokte a v podpazi...maze se to jednou denne vecer a fakt dobry..ale je fakt,ze jsem to podchytila hned v zacatku
_________________
"Valeu a pena? Tudo vale a pena se a alma não é pequena" ~ Fernando Pessoa, Mensagem, Mar Português

“It’s dark because you are trying too hard.
Lightly child, lightly. Learn to do everything lightly.
Yes, feel lightly even though you’re feeling deeply.
Just lightly let things happen and lightly cope with them."
Back to top
View user's profile Send private message  
kika
kytky 8, meta: 25650
kytky 8, meta: 25650


Joined: 20 May 2007
Posts: 25310

PostPosted: Thu 24.5.2007 21:04    Post subject: Reply with quote

Cool


Last edited by kika on Thu 15.5.2008 12:03; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
luckaa
Guest





PostPosted: Thu 24.5.2007 21:57    Post subject: Reply with quote

No mastickou Elocom jak zminovala greenwod se mazal muj expritel, ale ten si to mazal na atopicky ekzem, tak nevim..

a jestli je lupenka dedicna to bych ani moc nerekla, u nas v rodine ani pribuzenstvu to nikdo nemel..
Back to top
 
kika
kytky 8, meta: 25650
kytky 8, meta: 25650


Joined: 20 May 2007
Posts: 25310

PostPosted: Thu 24.5.2007 22:13    Post subject: Reply with quote

Cool


Last edited by kika on Thu 15.5.2008 12:03; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
luckaa
Guest





PostPosted: Fri 25.5.2007 10:39    Post subject: Reply with quote

Jeste jsem si na neco vzpomnela, kamaradka ktera mela taky lupenku mi doporucila v Praze jedno sanatorium, je to u Vaclavaku ve Stepanske ulici (kde presne nevim, ale nejspis budou mit webovky), tam sem se objednala na vstupni prohlidku, koukli v jaky mire mam lupenku a pak mi rekli at tam chodim asi mesic kazdy den, pote se to snizovalo, uz si to presne nepamatuju. Kamaradka chodila na nejaky bahenny koupele a jeste neco se svetlem a pomohlo ji to, ja chodila na nejakou tu fototerapii, vypadalo a probihalo to uplne jak kdybych byla v solarku, akorat sem tam vzdy byla max.3 minuty...no a myslim si, ze tohle mi nijak vyrazne nepomohlo, spis kamosky rikaly ze sem opalenejsi Smile No ale ty kamosce to pomohlo fakt dobre, po tom leceni uz nic nemela. Paradox je, ze mi ten dokror rikal, at se s tim nechodim nijak opalovat, a ja samozrejme chodila pac verim slunecnim ucinkum:) no a po prazdninach sem tam prisla uplne hneda a bez znamky lupenky, kdyz se me ptali cim to, docela cumeli Laughing Jo a jinak na tom sanatoriu byl nejaky vstupni poplatek, ale uz nevim kolik, ale nic hroznyho myslim. A taky cekaci doby sou vetsi, takze radsi zajit hned..
Back to top
 
greenwood
seja feliz, menina


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 28439

PostPosted: Fri 25.5.2007 10:48    Post subject: Reply with quote

luckaa-v pribalovym letaku na elocom pisou,ze to je jak na lupenku,atopicky ekzemy a spousty dalsich veci, tak treba by to zabralo...mne doktorka rekla,ze je to zacinajici lupenka u me...

co se tyce toho sanatoria,tak to je tusim Stepanska 20, primo pod mym byvalym gymplem- gympl,pod nim je restaurace a pak je takovy podchod,tim se projde dozadu na dvorek a hned je tam to sanatorium,slysela jsem,ze je to tam docela dobry
_________________
"Valeu a pena? Tudo vale a pena se a alma não é pequena" ~ Fernando Pessoa, Mensagem, Mar Português

“It’s dark because you are trying too hard.
Lightly child, lightly. Learn to do everything lightly.
Yes, feel lightly even though you’re feeling deeply.
Just lightly let things happen and lightly cope with them."
Back to top
View user's profile Send private message  
Matylda
kytky 6, meta: 8650
kytky 6, meta: 8650


Joined: 23 Jan 2007
Posts: 8575

PostPosted: Fri 25.5.2007 11:29    Post subject: Reply with quote

Lupénka dědičná je, ale může se objevit jako projev špatný imunity. Mýmu ex se objevila až někde v 25ti letech, v rodině to nikdo nemá, ale on je troska, strašně chlastá a hulí. Extrémně. Takže příčina je jasná.
Back to top
View user's profile Send private message  
kika
kytky 8, meta: 25650
kytky 8, meta: 25650


Joined: 20 May 2007
Posts: 25310

PostPosted: Fri 25.5.2007 13:12    Post subject: Reply with quote

Cool
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Zdraví All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms