sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
Svobodné matky
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Srdeční záležitosti
View previous topic :: View next topic  
Author Message
melly
:-)


Joined: 07 Jan 2007
Posts: 2770

PostPosted: Thu 24.5.2007 16:53    Post subject: Reply with quote

tieto pripady sa stavaju aj medzi pokrvnymi surodencami, a su celkom frekventovane. Je velmi caste, ze jeden surodenec je priam "prikladny" a druhy zasa "problemovy". Ide o to, ze kazdy je ina osobnost a potrebuje iny pristup a navyse aj interakcia so surondencom cloveka velmi ovplyvnuje, nielen rodicia. Takze ked rodicia oboch vychovavaju "rovnako" jednemu to moze sadnut perfektne a druhy bude rebelovat. A potom sa casto stava, ze ten bezproblemovy surodenec je predkladany ako vzor, co este upevnuje ten vzdor.
Moja skusenost s adopciou je taka,ze moje dve sestry su adoptovane a aj ked sme vsetky tri uplne ini ludia, myslim, ze z nas vyrastli "kvalitni" ludia alebo ako to povedat. Aj napriek dispoziciam, ktore kazda z nas mala. S tym rozdielom, ze ja ked nieco na sebe vidim, tak viem po kom to mam Rolling Eyes Laughing
_________________
www.melly.sk

Nejaké moje články o pozitívnom myslení, osobnostnom rozvoji, rozhovory so zaujímavými ľuďmi apod. V minulosti mi téma pozitívneho myslenia dosť pomohla. Mojím snom je, aby sa o tom dozvedelo čo najviac ľudí, možno to pomôže niekomu ďalšiemu alebo sa aspoň usmeje a jeho život bude o kúsok lepší... Ak poznáte niekoho, koho to zaujíma alebo by mu to mohlo pomôcť, budem rada ak ma odporučíte Smile
www.facebook.com/pekne.citanie
Back to top
View user's profile Send private message  
gigli
kytky 7, meta: 14150
kytky 7, meta: 14150


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 14088

PostPosted: Thu 24.5.2007 16:59    Post subject: Reply with quote

byzzy, nic neomalenýho na tom neni. brali si jí z kojeňáku v krči, když jí byl rok. matka češka, otec z afriky.
na to "jak se s tim smířila" nevim úplně jak odpovědět. když byla malá, tak s ní o tom naši mluvili, že jí porodila jiná pani, která jí nemohla vychovávat nebo tak nějak. už si nepamatuju, co jí řikali. tak prostě to asi vzala jako fakt. nepamatuju se a nevšimla jsem si, že by se s tim nějak smiřovala.
Back to top
View user's profile Send private message  
bublinka111
never satisfied


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 7448

PostPosted: Thu 24.5.2007 17:00    Post subject: Reply with quote

[ed
_________________
all i wanna do is have some fun....)


Last edited by bublinka111 on Mon 4.6.2007 22:43; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Nocturmas
_____________


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 6700

PostPosted: Mon 4.6.2007 15:10    Post subject: Reply with quote

To je hlavně rozdilnym přistupem ve vychově... i když se to tak nemusi zdat, tak ten starši si vždycky všechno vyžere.... už od mala slýcha od rodiču: "Ty jsi starší... Máš mit větši rozum!", "Jakto že jste byli tam a tam! Viš že tam nemate chodit! Měl si je hlidat","Dohledni na ně jsi nejstarši","Jaktože neni ten pokojik uklizeny ? Tak maš dohlednout na to aby ti s tim pomohl!","Co ho pořad provokuješ!" Tohle všechno akorat vede k tomu, že se z toho staršiho vychova až nezdravě zodpovědna mašina na bezchybne plněni ukolu, ktera nema pravo zklamat, zatimco z mladšiho se kolikrat stane naprosto nezodpovědny flakač, bohem a požitkař, co absolutně nic neřeši a je mu všechno fuk... však ono se to nějak uděla Rolling Eyes
Ja svoje děti rozhodně budu vychovavat stylem, aby byla zodpovědnost kladena na všechny rovnoměrně tak, aby každy zodpovidal předevšim za sebe a plnění svých ukolů... nebudu za ně ani nic dělat, budu jim jen pomahat v jejich usili a podorovat je, ale nebudu z nich dělat zavislaky na druhych... a pokud jim něco nevyjde, nebo budou mit prušvih, tak jim jen vypomužu s napravou toho co udělali, ale hlavni dil bude nanich... trozhodně nehodlam za nikoho nic žehlit!... Tahle falešna laska vubec nikam nevede... v tomhle jsem se už nesčetněkrát pohádal s našima, jak za brachu plati kdejakou pokutu (protože on je neplati a naskakuji mu penale Rolling Eyes (no a !Tak at ho zavřou když neplati!) navic mu davaji penize na jeho dluhy! Evil or Very Mad Uklizaji po něm bordel co naděla na zahradě, po těch svých akcích!
On je ted tak rozmazleny fracek, že bych mu nejraději namistě vyliskal, kdykoliv ho vidim... ja už s nim ani nemluvim u mě je to absolutni troska a at si děla co chce... jen mě štvou rodiče, že to za něj žehli! Kdyby to bylo na mě, tak ho necham v těch dluzich třebas utopit a at si jde sednout klidně na par let do basy (myslim že by mu to jedině prospělo)
_________________
Píše do sněhu, bez použití rukou.
Back to top
View user's profile Send private message  
Court
kytky 4, meta: 3350
kytky 4, meta: 3350


Joined: 04 Jan 2007
Posts: 3269
Location: Klub rváčů

PostPosted: Mon 4.6.2007 15:20    Post subject: ed Reply with quote

edit
_________________
Never complain. Never explain.
Back to top
View user's profile Send private message  
Shrew
_______________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 21743

PostPosted: Mon 4.6.2007 15:20    Post subject: Reply with quote

Nocturnas: ale ty počítáš, jako bys měl jednou ideální děti, které bys mohl takhle vychovávat a ony by se nechaly.....

ad bratři :ty bys ho třeba do basy poslal, ale uvědom si, že z té basy by se už nikdy nezačlenil do normálního života. byl by troskou a zůstal by jí. A tvoji rodiče by byli nešťastní.
mám bráchu. něco podobného. rodiče mu zkouší věřit, ale on je tolikrát podrazil. teď toho teda lituje, ale má jinou osobnost. a rdiče to berou tak, že je prostě jiná osobnost, kdyby byly tvje děti nemocné, řekneš, že je to jejich problém, že se o sebe neumí postarat a necháš je umřít? A naši ho berou, že je tak trochu nemocnej. duševně. nedokáže hospodařit s penězi, je trochu hloupý a zbrklý, je až moc důvěřivý..ale zjistili jsme, že to má prostě v poaze. že to nedělá ze ziskuchtivosti, že není zlej, že naši rodinu nechce zničt, ale prostě jen dělá ěci který nedomejšlí do důsledků.. ale obdivuju a miluju naši rodinu v jedné věci - vždycky ho budou podporovat a mít ho rádi a nikdy se k němu neotočí zády. myslím, žeje to to nejkrásnější, když tohle rodiče dokážou..a i brácha jim víc věří, otevírá se jim...nevzdoruje tolik... jsem za to ráda. v dnešní době, kdy člověk jde jen sám za sebe jako y se vytratila ta schopnost milovat svoje dítě a pomáhat mu, i když tisíckrát zlobilo, umění je přijmout ho jako člověka jiného, než jakého si představujeme. ale brácha je máprávě taky rád, takže v tom to je. nevím, moná, kdyy byla brácha zlý, nenávděl nás a snažil se nás zničit úmyslně, bylo by to jiné, ale takhlene. čert vem peníze, život j o něčem jiném...
_________________
Lidé si brání ve štěstí, protože stále vidí minulost lepší, než byla, přítomnost horší, než je, a budoucnost jinou, než bude.
Back to top
View user's profile Send private message  
Shrew
_______________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 21743

PostPosted: Mon 4.6.2007 15:22    Post subject: Reply with quote

vězení nikomu nikdy neprospělo. to fakt ne.
_________________
Lidé si brání ve štěstí, protože stále vidí minulost lepší, než byla, přítomnost horší, než je, a budoucnost jinou, než bude.
Back to top
View user's profile Send private message  
Nocturmas
_____________


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 6700

PostPosted: Mon 4.6.2007 15:23    Post subject: Reply with quote

Jo a ještě k těm svobodnym matkam, přitelkyně je taky svobodna matka a bez podpory rodiču by se určitě neobešla, navic si i socialka všechno dobře hlida a kontroluje (vyptavaji se i sousedu), jestli s ni v domacnosti opravdu někdo nežije a je jedno, jestli jsou manžele nebo ne a pokud tam někoho načapaji tak ji mužou vzit přidavky... navic nemate opravdu na nic čas a musite se celou dobu starat o děti a vydělavat penize, je to velka dřina a psychicka zatěž a uplně sam to člověk nema šanci zvladnout... Přitelkyně ma štěsti že ma tak dobre vztahy s rodiči a navic bydli kousek od ni (asi o 3 baraky) takže holky travi hodně času i u nich... ale zvladnout se to da... každopadně myslim že život ve dvou je daleko veselejši Wink
_________________
Píše do sněhu, bez použití rukou.
Back to top
View user's profile Send private message  
Nocturmas
_____________


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 6700

PostPosted: Mon 4.6.2007 15:31    Post subject: Reply with quote

Shrew ale ty to staviš jako by mit odpovědnost sám za sebe znamenalo kačšlat na druhe lidi! Ale tak to neni... chci jim ukazat, že když budou něco chtit a projevi snahu a nějake usili, aby pro to něco udělaly, tak jim mile rád pomužu a vyjdu vztřic... jen nechci aby si věci vynucovaly trucovanim, zlobou, vydiranim, nebo nicneděláním atd... to at si trucuji, ale nic nedostanou... prostě ve stylu bez prace nejsou kolače... a neznamena to že bych je neměl rád, nebo se k nim choval jak ledova kralovna Rolling Eyes ... a je rozdil mezi nemocným a rozmaztleným ditětem... s prvnim připadem samozřejmě nic neudělám, ale i tak se ho budu snažit vychovat tak, aby i přes svou nemoc bojovalo a bylo silné a né jen závisle na soucitu a pomoci druhých... chci mit hrdé, silné, zdravé a veselé děti a ne rozmlazlené unuděné fracky co kašlou na lidi kolem sebe a směřuji od 10 k pěti...
_________________
Píše do sněhu, bez použití rukou.
Back to top
View user's profile Send private message  
Nocturmas
_____________


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 6700

PostPosted: Mon 4.6.2007 15:49    Post subject: Reply with quote

Shrew wrote:
vždycky ho budou podporovat a mít ho rádi a nikdy se k němu neotočí zády. myslím, žeje to to nejkrásnější, když tohle rodiče dokážou..a i brácha jim víc věří, otevírá se jim...nevzdoruje tolik... jsem za to ráda. v dnešní době, kdy člověk jde jen sám za sebe jako y se vytratila ta schopnost milovat svoje dítě a pomáhat mu, i když tisíckrát zlobilo, umění je přijmout ho jako člověka jiného, než jakého si představujeme. ale brácha je máprávě taky rád, takže v tom to je. nevím, moná, kdyy byla brácha zlý, nenávděl nás a snažil se nás zničit úmyslně, bylo by to jiné, ale takhlene. čert vem peníze, život j o něčem jiném...

ještě bych se vyjadřil k tomu... jenže tohle už je dusledek nepovedene a nedusledne vychovy... prostšě z něj udělali člověka zavisleho na pomoci sveho okoli, je jasne že mu ted asi museji pomahat, jelikož ho to sami zavčasu nenaučili, aby to dokazal sam za sebe... mysli m že když je člověk ve vychově dusledny (tim nemyslim nějak extra přísný, odtažitý, nebo je mlátil) ale prostě dohledl na to co dělaji a co a jakým způsobem se snaži ziskat... je jasne že děti budou zkoušet na rodiče ruzne finty a je na rodičich, aby je navedli na spravnou cestu... oni jsou ti kteří nesou hlavni zodpovědnost za vychovu svých dětí a za to aby jim zajistili co nejlepší podmínky pro přežiti a start do života... pokud jim tohle nedaji rodiče, tak už jim to neda nikdo... nechci svoje děti do ničeho nutit, ale nechci je taky podporovat v nicnedělani... myslim že pokud rodiče budou vnimavi, tak zjisti jak mužou sve děti namotivovat k vykonum, samostatnosti a vyrovnanosti... aby měly ze sebe samých dobrý pocit, věřili si a vážili si i ostatnich děti...
_________________
Píše do sněhu, bez použití rukou.
Back to top
View user's profile Send private message  
Shrew
_______________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 21743

PostPosted: Mon 4.6.2007 16:07    Post subject: Reply with quote

noct: jako já vím, jak to myslíš, já tě chápu, ale vždyckyvšechno nejde jak si usmyslíš..chceš být dobrý rodič, nerozmazluješ, a přesto..ten člověk to má prostě v povaze. třeba naši nás vychovávali stejně, já jsem přesto opak bratra..zodpovědná, cílevědomá, důsledná, pořádná a tak...ale on ne, i když nebyl rozmazlovaný
Rozmazlování odsuzuju, to jo a tvoje pojetí výchovy je skvělé, s tím ouhlasím, a možná že máš zkušenost, že tvůj brácha to má z rozmazlování..můj to má prostě v povaze. a znám jedny sestry a ty to mají také jako já a brácha..prostě děti nemohou být vždycky tajkové jaké je chceš mít, budou to osoby samostatně myslící..ty je můžeš navádět, ale do hlavy jim svůj názor vendat nemůžeš..nikdo neví co z dětívyroste..existuje hodně jiných vlivů než budeš ty jako rodič - škola, učitelky, kamarádi, partičky, internet, televize, všechno prostě...

já bych děti chtěla vést stejně jako ty, ale musíš mít ana paměti, že dítě, který si uděláš, nebude tvoje kopie...a minimálnětřeba zdědí vlastnosti nějakýho pradědečka, kterej měl alkoholický sklony, a co ty pak s tím..prostě něco neovlivníš, víš, to jsem chtěla říct. a v takových případech mi teda nechat ho utopit přijde zcestný, pže on by se fakt utopil, ale ne z toho, že je zlý, rozmazlený. protivný, ale že je jiný než ho chceš mít
_________________
Lidé si brání ve štěstí, protože stále vidí minulost lepší, než byla, přítomnost horší, než je, a budoucnost jinou, než bude.
Back to top
View user's profile Send private message  
gigli
kytky 7, meta: 14150
kytky 7, meta: 14150


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 14088

PostPosted: Mon 4.6.2007 16:17    Post subject: Reply with quote

nocturmasi, ty si to představuješ jak hurvínek válku. ono všechno není jen o výchově. když budeš mít čtyři děti a všechny je budeš vychovávat stejně, tak ti nevyrostou čtyři stený děti.
Back to top
View user's profile Send private message  
mexxie
kytky 5, meta: 5250
kytky 5, meta: 5250


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 5143

PostPosted: Mon 4.6.2007 17:33    Post subject: Reply with quote

Nocturmasi, to je fajn, že v tom máš tak jasno, ale abys nebyl zklamaný.
Ono to dítě je totiž svébytná osobnost a ačkoliv výchovou se toho dá udělat dost, není to všechno. A třeba zrovna ty sourozenecké schémata se dost těžko odstraňujou, i když rodiče přistupují k dětem co možná nejvíc rovně.
Za dvacet let si povíme Wink
_________________
Když si člověk postaví dům, vždycky zpozoruje, že se při tom naučil něčemu, co měl rozhodně znát, než začal stavět.
Back to top
View user's profile Send private message  
Byzzy
kytky 8, meta: 19650
kytky 8, meta: 19650


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 19599

PostPosted: Mon 4.6.2007 17:48    Post subject: Reply with quote

Přesně - výchova není opravdu všechno. Měla jsem na základce spolužáka - naprosto funkční rodina, věnovali se mu, snažili se ho vychovávat, jeho mamka byla docela přísná a stejně to "k ničemu" nebylo - ve škole kradl, chodil za školu, střední dodělal (učňák) když já jsem byla ve třetáku na vysoké, je to flákač a tlučhuba Sad A jak se snažili Smile
Back to top
View user's profile Send private message  
Chanteau
kytky 8, meta: 20650
kytky 8, meta: 20650


Joined: 20 Feb 2007
Posts: 20462

PostPosted: Mon 4.6.2007 19:03    Post subject: Reply with quote

ed


Last edited by Chanteau on Sun 11.4.2010 23:23; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Srdeční záležitosti All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
Page 9 of 10

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms