sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
Svobodné matky
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Srdeční záležitosti
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Crazy girl
kytky 6, meta: 7450
kytky 6, meta: 7450


Joined: 04 Jan 2007
Posts: 7214

PostPosted: Thu 24.5.2007 11:36    Post subject: Reply with quote

presne tak,chtela bych cesrnouska,nebo jine rasy odlisne od nas..sice bych asi nebyla moc pro Cinana nebo Asiata,ale jinak by mi to nevadilo a navic,odpada problem,ze by ho to nekdy mohlo tak ranit. Wink
Nevim cim,ale pri vyberu ditete k adopci,bych mela rozhodne blizsi vztah k cizim rasam. Confused
Back to top
View user's profile Send private message  
cloo
kytky 5, meta: 5850
kytky 5, meta: 5850


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 5784

PostPosted: Thu 24.5.2007 11:39    Post subject: Reply with quote

Theresa wrote:
Lenore wrote:
A jaký je rozdíl mezi tím, kdyby se dítě dozvědělo, že je adoptované z ČR a kdyby se dozvědělo, že je adoptované z ciziny? Paranoidnik

Nebo jsi myslela, že bys jako adoptovala černouška, aby to bylo rovnou jasný, že je adoptovanej? Laughing

nemusi byt adoptovany treva se je v tvem diteti projevi nejaka prababicina nevera s cernochem Laughing


Proc hned tak radikalne? Pan, ktery nam v Dublinu pronajimal byt, byl typicky Iroun a adoptovali si maleho Rusacka, ktery byl zas typicky rusky Ivan. Na nich jde tak poznat kdo odkud je, ze muzou mit i oba bilou plet a stejne je to kazdemu jasne. Laughing
Back to top
View user's profile Send private message  
Byzzy
kytky 8, meta: 19650
kytky 8, meta: 19650


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 19599

PostPosted: Thu 24.5.2007 11:39    Post subject: Reply with quote

Crazy - odpadá problém, že by mu to mohl někdo nešetrně říct, ale neopadá problém třeba výsměchu dětí ve školce, že má jinou barvu pleti než rodiče a že je adoptovaný - rázem to totiž budou vědět všichni. Ale tohle už je jiná kapitola.
Back to top
View user's profile Send private message  
Lenore
___________________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 29902

PostPosted: Thu 24.5.2007 11:40    Post subject: Reply with quote

Aha, no to nevim, jestli je lepší se dozvědět, že tě rodiče adoptovali, nebo se dozvědět, že tě rodiče adoptovali a ještě přežívat v naší xenofobní společnosti Confused
_________________
queerer than we can suppose
Back to top
View user's profile Send private message  
Crazy girl
kytky 6, meta: 7450
kytky 6, meta: 7450


Joined: 04 Jan 2007
Posts: 7214

PostPosted: Thu 24.5.2007 11:47    Post subject: Reply with quote

JA vim,neslo by to urcite hodne problemu,a nebylo by to lehke,ale rekla bych,ze tech deti je v ustavech taky plno a rozhodne v nasi republice o ne zajem mensi nez o jine(pochopitelne).
Presto bych toto riziko rozhodne podstoupila a volila bych tuto variantu.
Lenore Arrow ja vim.Ale rekla bych,ze kdybych si adoptovala miminko ze zaostale zeme,jehoz rodice nemely moznost ho vychovavat(je to trosku nadnesene,ano?),tak by byla mensi sance,ze se z nej stane namysleny fracek.Aspon tak si to myslim(mozna nezkusene).
Back to top
View user's profile Send private message  
Lenore
___________________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 29902

PostPosted: Thu 24.5.2007 11:55    Post subject: Reply with quote

Crazy, to si opravdu jenom myslíš. Protože to dítě si to nebude uvědomovat. Když bude normálně vyrůstat v "blahobytu", přijde mu to jako samozřejmost. Řekla bych, že to bude úplně stejnej fracek, jako všechny ostatní Laughing
(No jsem ohledně dnešních dětí trochu skeptická Mr. Green Obávám se, že bych žádný vychovat nezvládla.)
_________________
queerer than we can suppose
Back to top
View user's profile Send private message  
Crazy girl
kytky 6, meta: 7450
kytky 6, meta: 7450


Joined: 04 Jan 2007
Posts: 7214

PostPosted: Thu 24.5.2007 12:01    Post subject: Reply with quote

Tak ja taky neplanuju deti a kdyz se nad tim zamyslim,tak bych v nasledujicich letech rozhodne mit nechtela,protoze bych jim nedokazala dat to,co si pro ne jednou predstavuju.
Ale mozne opravdu je,ze se pletu,ale tu predstavu uz mam nekolik let a pokud mi vse bylo podle urcitych predstav(jakozto,ze vsechno,co se vzdy planuje,se nepovede),tak by to chtela zrealnit.Se vsemi temi riziky.


TAky jsem premyslela,ze bych aspon chtela nejak v ustavu,pomahat tam,travit tam cas.Ale ja bych na to nemela srdce.Kdyz si vezmu,ze ty sestricky,vychovatelky,musi byt odolne vuci tolika vecem,napr:Ze malinke miminko zemre po porodu,nebo uz starsi mimco dostane rakovinu a nema moc casu,nedokazala bych se na to divat.
Ale myslim,ze dost lidem by prospelo tohle videt,aby si uvedomily,ze vzdy muze byt hur,nez si mysli.
Back to top
View user's profile Send private message  
Rozárka
kytky 5, meta: 4650
kytky 5, meta: 4650


Joined: 15 Jan 2007
Posts: 4378
Location: Česká republika

PostPosted: Thu 24.5.2007 12:14    Post subject: Reply with quote

ed


Last edited by Rozárka on Tue 4.3.2008 12:35; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
maxmiliana
kytky 8, konec
kytky 8, konec


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 30704

PostPosted: Thu 24.5.2007 13:32    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek


Last edited by maxmiliana on Mon 12.5.2008 12:24; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Court
kytky 4, meta: 3350
kytky 4, meta: 3350


Joined: 04 Jan 2007
Posts: 3269
Location: Klub rváčů

PostPosted: Thu 24.5.2007 15:36    Post subject: ed Reply with quote

edit
_________________
Never complain. Never explain.


Last edited by Court on Mon 4.6.2007 15:19; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Theresa
I'm Brandy. The slutty cheerleader.


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 35504

PostPosted: Thu 24.5.2007 15:54    Post subject: Reply with quote

ed
_________________
Zhmotňujeme-li pochybnosti, pak se naše přání nenaplní, neboť se za ně nepostavíme, vlastně to ani nechceme. Jak myslíme, tak se stane.


Last edited by Theresa on Wed 22.8.2007 10:50; edited 2 times in total
Back to top
View user's profile Send private message  
gigli
kytky 7, meta: 14150
kytky 7, meta: 14150


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 14088

PostPosted: Thu 24.5.2007 15:56    Post subject: Reply with quote

Byzzy wrote:
Ale je fakt, když si adoptuješ černouška, odpadá "problém" jak mu říct, že je adoptováný.


no, to teda moc neodpadá. sestře to naši taky vysvětlovali. ono když je to dítě malý, tak prostě rodiče jsou pro něj rodiče a nějak se nepozastavuje nad tim, že má jinou barvu, že je černoch. sestra ani nechápala, proč je černoch, když je přece hnědá.
jinak teda neříct dítěti, že je adoptovaný, mi připadá jako obrovská chyba. kdybych se něco takovýho dozvěděla, tak bych to brala jako hodně velkej podraz.
Back to top
View user's profile Send private message  
ephelides
*louloute*


Joined: 04 Jan 2007
Posts: 15244

PostPosted: Thu 24.5.2007 15:57    Post subject: Reply with quote

no hlavne ze tam mela johanka napsany na zacatku megapismenama ze se to nema quotovat...
Back to top
View user's profile Send private message  
Byzzy
kytky 8, meta: 19650
kytky 8, meta: 19650


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 19599

PostPosted: Thu 24.5.2007 16:00    Post subject: Reply with quote

Gigli - jo já nikoho takového neznám. Mám ve svém okolí jen jednu rodinu, která má adoptovanou holčičku. Omlouvám se, jestli tenhle dotaz bude neomalený Embarassed ,ale vaši si brali sestru z českého domova? A jak se nakonec smířila s tím, že je adoptováná? (omlouvám se, jestli je to moc osobní).
Back to top
View user's profile Send private message  
bublinka111
never satisfied


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 7448

PostPosted: Thu 24.5.2007 16:46    Post subject: Reply with quote

ja zial mam vo svojom okoli podobny pripad ako johanka, ale zas... znami si adoptovali dve deti - sestry, jedna je tak stara jak ja / 21/, druha ma asi 23. Ta starsia je uplny knihomol, slusna, chodi do kostola, studuje VS... a ta jej segra- od takych 15 tich su s nou trable, fetovala, chodila za skolu, ani nezmaturovala, nasla si nejakeho starsieho priatela, s ktorym kradli, aby mali na fet, a potom ju za nieco zavreli... teraz som ju uz davno nevidela, takze ani neviem ci este sedi alebo je proste niekde von alebo co... pritom rodicov mala rovnakych ako jej starsia segra, ktora je diametralne ina ako ona...
ja by som si dieta adoptovala len v pripade zeby som nemohla mat dieta aj to by som velmi zvazovala... Confused /
_________________
all i wanna do is have some fun....)
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Srdeční záležitosti All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
Page 8 of 10

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms