sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
Svobodné matky
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Srdeční záležitosti
View previous topic :: View next topic  
Author Message
waxeipahdeth
kytky 8, konec
kytky 8, konec


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 27125

PostPosted: Wed 23.5.2007 19:41    Post subject: Reply with quote

melly Arrow Jenže i když si ho pořídíš se svým partnerem tak nemáš jistotu, že tě jednou neopustí a nevykašle se na tebe i na dítě, nebo jo?
Back to top
View user's profile Send private message  
melly
:-)


Joined: 07 Jan 2007
Posts: 2770

PostPosted: Wed 23.5.2007 19:43    Post subject: Reply with quote

Exi, ja viem ze nemas, preto chapem rozvedene a slobodne maminy, ktore verili, ze to bude dobre, ale nieco sa pokazilo a dobre to nebolo. Ale ist do toho rovno s tym, ze dieta ukratim o otca uplne zamerne mi pride hrozne. Sad
_________________
www.melly.sk

Nejaké moje články o pozitívnom myslení, osobnostnom rozvoji, rozhovory so zaujímavými ľuďmi apod. V minulosti mi téma pozitívneho myslenia dosť pomohla. Mojím snom je, aby sa o tom dozvedelo čo najviac ľudí, možno to pomôže niekomu ďalšiemu alebo sa aspoň usmeje a jeho život bude o kúsok lepší... Ak poznáte niekoho, koho to zaujíma alebo by mu to mohlo pomôcť, budem rada ak ma odporučíte Smile
www.facebook.com/pekne.citanie
Back to top
View user's profile Send private message  
Theresa
I'm Brandy. The slutty cheerleader.


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 35514

PostPosted: Wed 23.5.2007 19:45    Post subject: Reply with quote

ed
_________________
Zhmotňujeme-li pochybnosti, pak se naše přání nenaplní, neboť se za ně nepostavíme, vlastně to ani nechceme. Jak myslíme, tak se stane.


Last edited by Theresa on Wed 22.8.2007 8:45; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
waxeipahdeth
kytky 8, konec
kytky 8, konec


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 27125

PostPosted: Wed 23.5.2007 19:47    Post subject: Reply with quote

Theresa wrote:
A proste jsem zastance toho, ze pokud je matka dobra dite stradat nebude. A hlavne to ze si zenska poridi dite sama neznamena, ze musi byt s tim ditetem az do smrti sama klidne muze nekoho potkat kdo s ni a s jejim ditetem bude rad.

Přesně tak Cool
Back to top
View user's profile Send private message  
mexxie
kytky 5, meta: 5250
kytky 5, meta: 5250


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 5143

PostPosted: Wed 23.5.2007 20:02    Post subject: Reply with quote

E.x.i.l.i.a wrote:
melly Arrow Jenže i když si ho pořídíš se svým partnerem tak nemáš jistotu, že tě jednou neopustí a nevykašle se na tebe i na dítě, nebo jo?

To ne, ale proč hned předpokládat to nejhorší? To je nejlepší způsob, jak naplnění takového špatného scénáře docílit Confused

Ale nakonec, ať si každý dělá, jak uzná za vhodné Wink
Já osobně bych radši zvolila cestu pěstounské péče, to mi přijde jako dobrý nápad Smile
_________________
Když si člověk postaví dům, vždycky zpozoruje, že se při tom naučil něčemu, co měl rozhodně znát, než začal stavět.
Back to top
View user's profile Send private message  
waxeipahdeth
kytky 8, konec
kytky 8, konec


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 27125

PostPosted: Wed 23.5.2007 20:04    Post subject: Reply with quote

No ono je to asi i tím, že jinak to vnímá ten, kdo má oba rodiče a funkční rodinu a jinak ten, kdo má jen jednoho rodiče nebo dysfunkční rodinu. Moji rodiče se rozvedli když jsem byla úplně malinká a vychovávala mě jen mamka, otce vídám tak jednou do roka. Proto mám ten názor, že to špatně opravdu dopadnout může a že dítě můžeš vychovat i sama.


Last edited by waxeipahdeth on Wed 23.5.2007 20:05; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
ephelides
*louloute*


Joined: 04 Jan 2007
Posts: 15244

PostPosted: Wed 23.5.2007 20:05    Post subject: Reply with quote

ja se stotoznuju s nazorem ze v pripade ze budu stara a s nikym nebudu tak si normalne to dite necham nekym udelat pokud ho budu chtit....a presne - pokud se chlap nezajima o antikoncepci pak je to jeho chyba a mel by s tim pocitat..
Back to top
View user's profile Send private message  
mexxie
kytky 5, meta: 5250
kytky 5, meta: 5250


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 5143

PostPosted: Wed 23.5.2007 20:14    Post subject: Reply with quote

Někým udělat? Třeba jako Garpova matka Laughing ? Ne, sorry, nechci se navážet, jenom mi to připomnělo tu knížku Laughing

Dokážu si představit, že bych dítě vychovala sama - kdyby mě partner opustil, zemřel, kdyby mě zbouchnul tajemný neznámý na diskotéce atd. To bych se k tomu prostě musela postavit čelem. Ale že bych se vědomě rozhodla, že mé dítě nebude mít otce, začala se rozhlížet po kamarádech, který z nich by byl nejvhodnější dárce spermatu... Myslik ? Teď prostě nee, nedokážu si to představit. Možná tenhle postoj pochopím až časem (jako spoustu věcí, kterým jsem dřív nerozumněla Wink ).
_________________
Když si člověk postaví dům, vždycky zpozoruje, že se při tom naučil něčemu, co měl rozhodně znát, než začal stavět.
Back to top
View user's profile Send private message  
strawberry
kytky 4, meta: 2950
kytky 4, meta: 2950


Joined: 09 Jan 2007
Posts: 2782

PostPosted: Wed 23.5.2007 20:15    Post subject: Reply with quote

mam takovou otazku pro vas, co byste byly schopne si sama to dite poridit: proc neadoptujete? vzdyt je tolik a tolik deti, ktere hledaji domov. a daji se poridit i v ranem veku (batolatka)
a jeste jsem slysela (ale nemam to overene), ze si muzete i vyhlidnout maminku a sledovat to tehotenstvi a dostat hned novorozenatko.

opravte me, jestli dite muze adoptovat pouze vdany par, ale myslim, ze snad ne.
Back to top
View user's profile Send private message  
honey
kytky 7, meta: 13150
kytky 7, meta: 13150


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 12750

PostPosted: Wed 23.5.2007 20:17    Post subject: Reply with quote

kostro, možná ta svobodná matka chce mít něco "svého" ~ "ze sebe" ... takhle bych nad tím uvažovala asi já.
Back to top
View user's profile Send private message  
waxeipahdeth
kytky 8, konec
kytky 8, konec


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 27125

PostPosted: Wed 23.5.2007 20:19    Post subject: Reply with quote

kostra Arrow Tak jak píše honey a za druhé-chci někdy zažít ten pocit, že jsem těhotná, že ve mě roste nový život, roste mi bříško, nadouvají prsa...i ty nevolnosti a porod bych přežila, ale ten pocit těhotenství prostě musí být úžasný (podle mě) Love Embarassed
Back to top
View user's profile Send private message  
maxmiliana
kytky 8, konec
kytky 8, konec


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 30733

PostPosted: Wed 23.5.2007 20:20    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek


Last edited by maxmiliana on Wed 7.5.2008 7:44; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
strawberry
kytky 4, meta: 2950
kytky 4, meta: 2950


Joined: 09 Jan 2007
Posts: 2782

PostPosted: Wed 23.5.2007 20:27    Post subject: Reply with quote

maxmiliana: to jsem se prave ptala, jestli to lze bez toho. koukala jsem se na internetu a sice nejsem pravnik, ale ze vsech tech hlav a odstavcu, co jsem prolitla, mi vyslo, ze osvojitel muze byt i jeden.

chapu vas, vas nazor.
ja si zase myslim, ze prirozene je zplodit dite ze dvou lidi, kteri se maji radi a chteji spolu zit.

kdyz uz je zena sama a chce dite, tak si musi vymyslet potencialniho otce, ktereho vyuzuje pouze jako darce spermie. a ona pak bude vychovavat jejich dite.
a ja nevim, mam stale takove zachranarske pudy a ja bych v takove situaci dite proste radsi adoptovala.

vsak to nikomu nevycitam a nevnucuju. jen jsem se optala
Back to top
View user's profile Send private message  
Rhiannon
Mrs. Bunny


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 10336
Location: Somewhere over the rainbow

PostPosted: Wed 23.5.2007 20:31    Post subject: Reply with quote

pokud si to pamatuju spravne tak spolecne osvojit mohou pouze manzele, ale rekla bych ze jednotlivec sam osvojit take muze.
_________________
I don't want to be your other half, I believe that 1 and 1 make 2
Back to top
View user's profile Send private message  
Hanicka
kytky 2, meta: 350
kytky 2, meta: 350


Joined: 16 Apr 2007
Posts: 327
Location: Pitín ;) , Olomouc, Luhačovice

PostPosted: Wed 23.5.2007 20:34    Post subject: Reply with quote

jenže jak dlouho trvá manželům než adoptují děťátko?! tak jak dlouho to bude asi trvat svobodné ženě?
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Srdeční záležitosti All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
Page 5 of 10

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms