sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
Alergie
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Zdraví
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Lujsa
Srdečnice


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 12862

PostPosted: Fri 21.3.2008 12:56    Post subject: Reply with quote

Ester-no tak dneska jsem tam byla a nic mi nenašli. To znamená, že nejsem alergická na kov, parfémy, a nevím co ještě. Ale už asi 2 roky chodím k alergoložce a ta mi zjistila, že mám alergii na roztoče, takže mi kožní řekla, že to bude tím no. Ester, když jsi ještě neměla na nic alergii, tak bych zašla nejdřív k té alergoložce Wink
_________________
Revenge is a dish best served cold.
Back to top
View user's profile Send private message  
Ester
kytky 7, meta: 11650
kytky 7, meta: 11650


Joined: 18 Jan 2007
Posts: 11436

PostPosted: Fri 21.3.2008 13:17    Post subject: Reply with quote

A na alergologii je lepší doporučení od obvoďáka, nebo se můžu rovnou objednat? Embarassed No roztoči zní docela přijatelně, ale zajímalo by mě, proč se ti to zpustilo tak najednou, předtím jsi kolem sebe taky určitě roztoče měla. Dostala jsi na to něco (prášky, mast)?
_________________
Jestli chcete něco, co jste nikdy neměli, musíte být ochotni udělat něco, co jste nikdy neudělali.
Back to top
View user's profile Send private message  
Lujsa
Srdečnice


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 12862

PostPosted: Fri 21.3.2008 13:34    Post subject: Reply with quote

Jo papír od obvoďačky asi musí být. No právě že se mi to tak zpustilo, možná to bude i hormonama. Já když jsem alergická na ty roztoče tak mám rýmu a možná, že se ty skvrny přidaly k tomu. Ale neříkám, že na ně musíš mít alergii:) A nějaké masti už jsem dostala před tím, po kterých to zmizelo, ale pak se to vrátilo, i když teď (ťuk, ťuk) je to zatím dobré. No musím počkat do dubna, kdy jsem objednána k alergoložce.
_________________
Revenge is a dish best served cold.
Back to top
View user's profile Send private message  
Siddalae
kytky 6, meta: 8250
kytky 6, meta: 8250


Joined: 04 Sep 2008
Posts: 7971

PostPosted: Tue 20.4.2010 15:34    Post subject: Reply with quote

v sobotu sem byla s mužem na pohotovosti kvůli alergii, předepsali mu zyrtek nebo jak se to jmenuje a kapky do nosu
dnes sem ho dohnala k obvoďačce a ta mu napsala Prednison 5, z čehož mám fakt radost. Rolling Eyes čekala sem, že ho alespoň pošle na nějaký vyšetření, ale nic. no ted mu třeba lék zabere, ale co za rok? to tam poběží znovu? jak to je? já nemám zkušenosti
_________________
neměli na guláš přesto byli nejbohatší na zemi protože neznali závist jež blahobyt promění v mindráky
Back to top
View user's profile Send private message  
indulona
kytky 6, meta: 7450
kytky 6, meta: 7450


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 7319
Location: Malé velké město

PostPosted: Tue 20.4.2010 21:54    Post subject: Reply with quote

Testy na alergie, asi krom jídla, se dělají na podzim. Proč, to netuším. Takže na testy bude muset jít na podzim.
Back to top
View user's profile Send private message  
la fraise
.


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 26039
Location: back in town

PostPosted: Tue 20.4.2010 22:21    Post subject: Reply with quote

mně je dělali před měsícem
_________________
We're happy free confused and lonely in the best way. It's miserable and magical, oh, yeah.
Back to top
View user's profile Send private message  
mexxie
kytky 5, meta: 5250
kytky 5, meta: 5250


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 5143

PostPosted: Wed 21.4.2010 5:31    Post subject: Reply with quote

Testy se dělají buď před sezónou (cca do konce února, začátku března), nebo po sezóně (zhruba od konce srpna). Asi hlavně záleží na doktorovi, jak si to rozvrhne. No a po těch testech mu doktor buď navrhne imunologickou léčbu přes zimu, nebo to nechají tak a jenom bude v sezóně užívat léky.

Siddalae, jestli mu Zyrtec nepomůže nebo po něm bude spavý, zkuste koupit Xyzal. Volně prodejné je sice jenom balení po 7 kusech, ale je silnější než zyrtecy a claritiny a aspoň se po něm člověku nechce spát a nevysychá v puse. A kapky (do nosu i do očí) doporučuju Livostin.
Ještě nám v lékárně říkali, že na oči zabírají i obyčejné Visine a přítel si zase nemůže vynachválit Nasivin, když má fakt hodně ucpaný nos Laughing
_________________
Když si člověk postaví dům, vždycky zpozoruje, že se při tom naučil něčemu, co měl rozhodně znát, než začal stavět.
Back to top
View user's profile Send private message  
Felicity
Master


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 9379

PostPosted: Wed 21.4.2010 9:03    Post subject: Reply with quote

Bacha na zavislost na kapkach do nosu Smile
Mne se pri alergii osvedcilo pouzivat sprej morske vody.

http://www.sterimar.cz/cs/produkty/sterimar-s-manganem/
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website  
Siddalae
kytky 6, meta: 8250
kytky 6, meta: 8250


Joined: 04 Sep 2008
Posts: 7971

PostPosted: Wed 21.4.2010 10:18    Post subject: Reply with quote

Super, díky za rady. To že se chodí na testy před nebo po sezóně, sem netušila, takže každopádně ho pak naženu k lékaři. Už to měl lono ale tvrdil mi,ž e sem na něj otevřela okno a on nastydl Rolling Eyes

Prednison zřejmě zabral, už je mu prý mnohem líp a taky už nemá oči jako mixomatózní králik Laughing

Má někdo zkušenost s nějakou přírodní léčbou? Homeopatií atp?
_________________
neměli na guláš přesto byli nejbohatší na zemi protože neznali závist jež blahobyt promění v mindráky
Back to top
View user's profile Send private message  
Suny
..........................


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 12995

PostPosted: Wed 21.4.2010 10:31    Post subject: Reply with quote

já jen co se alergie týče nedoporučuju podstupovat tu klasickou léčbu injekcema - tj. pacient chodí prvně každý týden, pak 1x za 14 dnů a nakonec každý měsíc (po dobu x let!) na injekce (který mimochodem dost bolí, já vždycky další 3 dny nemohla hýbat rukou) - výsledek nula. Já to vzdala po 2 letech, kamarádka to vydržela 5 let a nikdo nezaznamenal zlepšení. Ona pak už měla úplně černý fleky na rukách (od těch vpichů)
Jasně, ta léčba je hlavně proto, aby se z alergie nestalo astma, ale i tak mi to přijde dost na nic...vlastně neznám nikoho, komu by to nějak vyřešilo alergii. A přijde mi, že žádný doktor nenavrhne nikdy nic jinýho - jen injekce a k tomu prášky v období alergenů.
_________________

If you want to make God laugh, tell him about your plans.

-Woody Allen-
Back to top
View user's profile Send private message  
Lenore
___________________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 29865

PostPosted: Wed 21.4.2010 11:52    Post subject: Reply with quote

Já jo, přítelově tátovi to pomohlo. Ale je fakt, že je to nákladná, dlouhodobá nepříjemná léčba a výsledek nezaručen.
Bohužel nic lepšího prostě zatím neexistuje, tak ani doktoři nic jinýho navrhnout nemůžou Sad
_________________
queerer than we can suppose
Back to top
View user's profile Send private message  
mexxie
kytky 5, meta: 5250
kytky 5, meta: 5250


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 5143

PostPosted: Wed 21.4.2010 11:54    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
_________________
Když si člověk postaví dům, vždycky zpozoruje, že se při tom naučil něčemu, co měl rozhodně znát, než začal stavět.
Back to top
View user's profile Send private message  
Suny
..........................


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 12995

PostPosted: Wed 21.4.2010 12:48    Post subject: Reply with quote

mexxie a není to třeba i tou soupkou? Někde říkali, že to je pro alergiky na nic, že to pociťují a zhoršuje jim to alergii.
_________________

If you want to make God laugh, tell him about your plans.

-Woody Allen-
Back to top
View user's profile Send private message  
mexxie
kytky 5, meta: 5250
kytky 5, meta: 5250


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 5143

PostPosted: Wed 21.4.2010 15:21    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
_________________
Když si člověk postaví dům, vždycky zpozoruje, že se při tom naučil něčemu, co měl rozhodně znát, než začal stavět.
Back to top
View user's profile Send private message  
indulona
kytky 6, meta: 7450
kytky 6, meta: 7450


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 7319
Location: Malé velké město

PostPosted: Wed 21.4.2010 16:24    Post subject: Reply with quote

Mě teda alergoložka rovnou řekla, že pokud v pylové sezóně zvládám nějak normálně fungovat s práškama, tak mi ty injekce dávat nebude, že to stejně za moc nestojí.
Díkybohu za rozumnýho člověka.
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Zdraví All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
Page 3 of 6

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms