sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
Alergie
Goto page 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Zdraví
View previous topic :: View next topic  
Author Message
honey
kytky 7, meta: 13150
kytky 7, meta: 13150


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 12750

PostPosted: Mon 21.5.2007 17:10    Post subject: Alergie Reply with quote

Myslím, že tohle téma tu chybí (a zrovna je období alergie) ...

Trpíte na alegie? Senná rýma, napuchlé oči, škrábání v krku, etc ... týká se Vás To?
stromečky, kytičky, roztoči, prach, ovoce, mléko ....?

piště cokoliv vás napadne (a já zatím budu spokojeně kýchat )
Back to top
View user's profile Send private message  
žlutá ponorka
kytky 0, meta: 25


Joined: 19 May 2007
Posts: 22

PostPosted: Mon 21.5.2007 17:21    Post subject: Reply with quote

Bohužel mám s daným tématem bohatou zkušenost. Takže nyní mě pálí očiska a rýmu- no, co se rýmy týče, tak to si ani nepamatuju, kdy jsem ji neměla.

Jsem alergická na pyly a prach. Jinak kromě toho mám celý "balíček" nemocí (jak to nazývá má kožní) tzn. že se mi s sennou rýmou a alergií pojí i astma a atopický ekzém. V jídle se proto musím vyhýbat citrusům a rajčatům. Už jsem si zvykla, ale ze začátku to bylo utrpení (nejsem zrovna z nejdisciplinovanějších Cool .
Back to top
View user's profile Send private message  
Suga
kytky 5, meta: 4950
kytky 5, meta: 4950


Joined: 08 Jan 2007
Posts: 4897
Location: Kde mám ty fialový kytky?!

PostPosted: Mon 21.5.2007 17:34    Post subject: Reply with quote

Jo, mě vadí:

pyl nejvíc pelyněk prej
psi kočky
prach
roztoči
ořechy hlavně vlašský
mrkev a jakákoliv kořenová zelenina, to stačí aby se v bytě odštavnovala a já z toho kašlu
ovoce ale ne moc, třeba broskve, určitá jablka někdy i banán po tom mi svědívá ret

Dokud člověk nemá alergii na mléčný potraviny a lepek a takový, je to v pohodě. Nic na ty alergie neberu, protože potíže doma nemám. Ale když mě olízne pes nebo přijdu do prostředí kde je spousta prachu, je to zlý teda spíš prostě nepříjemný. Mám alergický astma ale jen slabý ale přesto mám vdechovat, což taky nedělám.
_________________
To mi chutná Razz
Back to top
View user's profile Send private message  
Chocolate
Jedem das Seine und mir das Beste:-)


Joined: 08 Jan 2007
Posts: 8069

PostPosted: Mon 21.5.2007 17:35    Post subject: Reply with quote

Ja mam alergii na pyly a momentalne dost zkousim Confused Normalne beru Zodac, zabira mi a na rozdil od Zyrtecu se mi po nem nechce spat, ale ted nemuzu nic. Akorat kapky - dost pomaha Sanorin Analergin, az me to prekvapilo, jak to ucinkuje.

Loni mi kamaradka rikala o ockovani misto brani leku, ale uz jsem to nestihla realizovat...mate to nekdo?
Back to top
View user's profile Send private message  
Theresa
I'm Brandy. The slutty cheerleader.


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 35475

PostPosted: Mon 21.5.2007 17:37    Post subject: Reply with quote

ed
_________________
Zhmotňujeme-li pochybnosti, pak se naše přání nenaplní, neboť se za ně nepostavíme, vlastně to ani nechceme. Jak myslíme, tak se stane.


Last edited by Theresa on Tue 21.8.2007 19:12; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Lujsa
Srdečnice


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 12862

PostPosted: Mon 21.5.2007 17:46    Post subject: Reply with quote

Já mám alergii hlavně na roztoče, na pyly mám slabou. A působí to u mě tak, že kýchám, teče mi z nosu a mám slzí mi oči. Rolling Eyes
Doktorka mi jen jednou předepsala zyrtec, ale teď mi předepisuje léky, za které nemusím doplácet a mají úplně stejné účinky. Laughing
Back to top
View user's profile Send private message  
honey
kytky 7, meta: 13150
kytky 7, meta: 13150


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 12750

PostPosted: Mon 21.5.2007 17:52    Post subject: Reply with quote

Chocolate, já chodila na nějaké vakcíny, které by mi měly pomoct (alergie na pyly) ....bylo to drahý jak malá kráva (snad celkově to stálo tři tisíce..možná víc), ale výsledek víceménně žádný. Ale říkám, možná se jednalo o něco jiného, bylo to cca před pěti lety .....

Mě Zyrtec už nepomáha (tento rok tedy), Zodac zkusím (ten mám doma taky) ... jinak sestra si nemůže vynachválit kapky Visine! fakt je neskutečně spokojená! (tak je asi taky zkusí)


Jinak jsem slyšela, že tento rok má být o dost silnější pylová sezóna Confused , takže jsem zvědavá, jak to zvládneme ... mě dneska hlavně trápí to, že mi teče v jednom kuse z nosu a jsem celá unavená. Sad
Back to top
View user's profile Send private message  
žlutá ponorka
kytky 0, meta: 25


Joined: 19 May 2007
Posts: 22

PostPosted: Mon 21.5.2007 18:00    Post subject: Reply with quote

Chocolate: Mně na alergologii o nějakém očkování říkali, ale myslím, že to nebylo určeno jako prevence, leč jako léčba- ta má smysl, jen když nemáš ještě stádia alergie nijak silné. (Třeba mně je nedoporučila, protože by výsledek byl s velkou pravděpodobností nulový Evil or Very Mad )
Back to top
View user's profile Send private message  
mexxie
kytky 5, meta: 5250
kytky 5, meta: 5250


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 5143

PostPosted: Mon 21.5.2007 18:23    Post subject: Reply with quote

Chocolate wrote:
Loni mi kamaradka rikala o ockovani misto brani leku, ale uz jsem to nestihla realizovat...mate to nekdo?

Myslíš imunologické injekce?
Chodila jsme na ně asi 6 let a výsledek žádný Rolling Eyes Měla jsem jednou nějakou českou značku, potom cosi z Anglie, a jeden rok jsem si taky kapala nějakou vodičku na piškoty, měla mít stejný účinek jako ta vakcína. Všechno k ničemu Confused
Stálo to celkem dost (6 injekcí bylo předloni za 3000,-) a ty injekce docela bolely, protože ta vakcína je hustá a aby to neucpávalo jehlu, musela být silnější než normálně (pro mě jakožto člověka, co má z injekcí hrůzu, to bylo utrpení Laughing ). Navíc byla dost pruda, chodit k doktorovi co 2 týdny.
Z těch českých se mi na rukou udělaly hrudky, které strašně svědily a zmizely asi až po 5 letech Rolling Eyes

Mám alergii na letní trávy, které podle všeho kvetou od dubna do června, takže si teď docela užívám Laughing
Používám Xyzal a do očí Livostin.
_________________
Když si člověk postaví dům, vždycky zpozoruje, že se při tom naučil něčemu, co měl rozhodně znát, než začal stavět.
Back to top
View user's profile Send private message  
Mo Cuishle
kytky 8, meta: 17650
kytky 8, meta: 17650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 17148

PostPosted: Mon 21.5.2007 18:31    Post subject: Reply with quote

edit
_________________
Bye
Back to top
View user's profile Send private message  
Chocolate
Jedem das Seine und mir das Beste:-)


Joined: 08 Jan 2007
Posts: 8069

PostPosted: Mon 21.5.2007 18:32    Post subject: Reply with quote

Aha, dekuji, jsem zase chytrejsi. Asi tedy nemusim mit vsechno a injekce ozelim Bojik
Back to top
View user's profile Send private message  
Ruth A.
sort of mental masturbation


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 18433

PostPosted: Mon 21.5.2007 18:38    Post subject: Reply with quote

kýchám hrozně moc asi od minulého týdne, jako každý rok mi to vydrží asi do konce září. vadí mi
pyly (břízy, trávy)
kočky
pyl, roztoči
slunce Rolling Eyes
Back to top
View user's profile Send private message  
Mo Cuishle
kytky 8, meta: 17650
kytky 8, meta: 17650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 17148

PostPosted: Mon 21.5.2007 18:51    Post subject: Reply with quote

edit
_________________
Bye
Back to top
View user's profile Send private message  
strawberry
kytky 4, meta: 2950
kytky 4, meta: 2950


Joined: 09 Jan 2007
Posts: 2782

PostPosted: Mon 21.5.2007 19:08    Post subject: Reply with quote

tak ja mam na zvireci chlupy, na seno, na pyl, na prach, na rotoce...uplne otecu, psikam a dokonce z toho myvam i zanet spojivek. tak jsem si ted aspon poridila slunecni bryle.

jinak pouzivam zodac a ted ma fenistyl prasky na alergii a mne osobne pomahaji zatim nejvic. doporucuji
Back to top
View user's profile Send private message  
Ruth A.
sort of mental masturbation


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 18433

PostPosted: Mon 21.5.2007 20:30    Post subject: Reply with quote

Mo Cuishle wrote:
Ruth: tak to slunce je blbý, co? (máš ráda vůbec léto?)

zimu nesnáším, v létě trpím, ale dá se to (jo, na tahle slova budu pamatovat, až vyjdu z domu a začnu okamžitě kýchat, potečou mi proudem slzy a vůbec... Rolling Eyes )
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Zdraví All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
Page 1 of 6

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms