sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
Alergie
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Zdraví
View previous topic :: View next topic  
Author Message
sl.megi
kytky 5, meta: 4650
kytky 5, meta: 4650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 4471

PostPosted: Mon 21.5.2007 20:42    Post subject: Reply with quote

Přidávám se do klubu alergiků. Já mám na pyly. Každou sezónu beru prášky co mám předepsané od alergologa plus už druhým rokem vakcínu, tak mě radši nestrašte, že to nezabírá Shocked. Prášky jsem brala claritine, ale po čase jsem začla být imunní, tak teď mám aerius a bez problémů.
Tu vakcínu mám ale tekutou a ne injekční, protože mám alergologa tady u nás ve městě a dojíždět sem na injekce by se nevyplatilo. Tak si kapu párkrát týdně pod jazyk. Jmenuje se to myslím Staloral. A to mi říkal, že to je tak na 5 let Rolling Eyes..
_________________
Zmáknu to!
Back to top
View user's profile Send private message  
Rozárka
kytky 5, meta: 4650
kytky 5, meta: 4650


Joined: 15 Jan 2007
Posts: 4378
Location: Česká republika

PostPosted: Mon 21.5.2007 20:49    Post subject: Reply with quote

Také se hlásím do klubu alergiků. Mojí specialitou jsou pyly, které mi způsobují krom normálních přízraků i astma... Vakcíny u mě také nefungovaly. Absolutně ne!!! V tomhle období si bez inhalátoru nemůžu vyrazit ani k popelnicím Rolling Eyes
Back to top
View user's profile Send private message  
Matylda
kytky 6, meta: 8650
kytky 6, meta: 8650


Joined: 23 Jan 2007
Posts: 8575

PostPosted: Tue 22.5.2007 8:58    Post subject: Reply with quote

Já mívala jako dítě alergii na pyly, mívala jsem z toho atopickej ekzém. Pak x let nic a začalo mi vadit slunce. Záněty spojivek, teklo mi z nich, ráno jsem je nemohla rozlepit. To pak ustalo a v zimě, když mrzlo, jsem se osypala v obličeji, ale úplně hrozně. Občas se mi udělá malej výsev ekzému na ruce nebo noze, ale i ten mráz už na mě tolik nepůsobí. V současný době mam alergii na stříbro, bižuterii a kovový přezky u pásků. Mam z toho vyrážku. A jinak kromě občasnýho svědění očí v létě nic. Takže vlastně ani nevim, jednou mi něco vadí, za rok už ne, prostě jsem asi divná. Naštěstí nemam alergii na srst a peří ani seno, to bych umřela, kdybych nemohla dělat u kravek Sad
_________________
Back to top
View user's profile Send private message  
Chocolate
Jedem das Seine und mir das Beste:-)


Joined: 08 Jan 2007
Posts: 8069

PostPosted: Wed 30.5.2007 13:32    Post subject: Reply with quote

mam dva nove poznatky...

kdyz neni alergie moc silna, pomaha nosni sprej s morskou vodou, teda alespon mne

muj gynekolog mi poradil, ze kdyz chci zmensit projevy alergie, mam si koupit tablety vapniku a rozpoustet si je ve vode a pit... pry to pomaha
Back to top
View user's profile Send private message  
honey
kytky 7, meta: 13150
kytky 7, meta: 13150


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 12750

PostPosted: Wed 30.5.2007 16:00    Post subject: Reply with quote

choco, nevím jaký sprej máš ty, ale tento používá mamka a nemůže si stěžovat Arrow
Back to top
View user's profile Send private message  
Chocolate
Jedem das Seine und mir das Beste:-)


Joined: 08 Jan 2007
Posts: 8069

PostPosted: Wed 30.5.2007 16:14    Post subject: Reply with quote

ja mam trosku jinej, jmenuje se to MAR, ale je to v podstate to same. Jsem za to strasne moc rada, ptz ted nic jineho nemuzu. A mamka to ma taky na pylovou alergii?
Back to top
View user's profile Send private message  
Chennile
šenyl


Joined: 04 Jan 2007
Posts: 1152

PostPosted: Thu 31.5.2007 10:28    Post subject: Reply with quote

Já mám alergii na všechno kromě bříz. Rolling Eyes Nejvíc ale na trávy a obilniny.
Nicméně máme tři kočky, papouška, 8 pískomilů, osmáka a dvě morčata. A moje drahá rodinka odmítá udělat jakákoli omezující opatření. Takže když přijdu domu a můžu se udusit, kejchám, vyskakujou mi fleky, tak na mě akorát někdo štěkne: "Tak jdi k sobě do pokoje, ne?! Když ti to tak vadí..." A bylo mi oznámeno, že kvůli mojí alergii přece po x letech nepůjdou pryč zvířata, když stejně "za chvíli vypadnu z domu pryč"....

Jinak já beru prášky Aerius, mám je i na chronickou kopřivku a chronickou migrénu, kterou sem si soužitím s zvířátkama vypěstovala a vůbec si nemůžu stěžovat!
Do nosu mám Rhinocort, ten je taky výbornej.
A protože mám úplně zničenou sliznici tak používám Stérimar, abych neměla neustále záněty nosohltanu. Ten je taky výbornej!!!

Na vakcinaci mam jít na jaře, tak nevim... Confused
Back to top
View user's profile Send private message  
honey
kytky 7, meta: 13150
kytky 7, meta: 13150


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 12750

PostPosted: Wed 20.6.2007 9:12    Post subject: Reply with quote

Tak trochu obnovuju téma.

Jak se Vám teď daří? Co Ty, chocolate, jak to zvládáš bez léků?
Já byla v pátek u alergoložky, kde mi dávala nové léky, kapky do nosů i oči. Ty léky - xyzal - máte to někdo? Zatím to vypadá jako účinné, ale jsem poslední dobou nějaká malátná, tak nevím jestli to přiřazovat stresu nebo těm lékům.
Kapky do očí mám Naaxia, a ty jsou moc dobré, ale kapky do nosu .... strašné! Jmenuje se to Allergodil a mají nepříjemnou chut (já vím, jsou to nosní kapky, ale vždycky mi to přistane až v krku ...)a úplně z nich kýchám - páč mám ty cesty úplně "provětrané", tak se tam paradoxně více pylů Laughing (jak tohle je možné Shocked )

jinak k těm vakcínám - nabízela mi to doktorka, že kdyby to bylo neúnosné (což rozhodně není!), tak se můžou nasadit. S tím, že bych začala od září a 16 dávek by bylo podáváno každý týden a pak by se ty intervaly snižovaly, až třeba na to, že bych na ně chodila jednou za měsíc. Ale je to časově dost náročné - trvá to prý pět let (což je dost na to, že nemusí být žádný výsledek)
Back to top
View user's profile Send private message  
pam
kytky 7, meta: 12650
kytky 7, meta: 12650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 12166

PostPosted: Wed 20.6.2007 10:06    Post subject: Reply with quote

....


Last edited by pam on Mon 22.6.2009 19:26; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Ester
kytky 7, meta: 11650
kytky 7, meta: 11650


Joined: 18 Jan 2007
Posts: 11458

PostPosted: Thu 20.3.2008 13:15    Post subject: Reply with quote

Asi tak měsíc pozoruju, že se mi dělají zarudlá místa na krku, hrudníku a břiše, navíc svědí, takže si je škrábu, což asi není zrovna nejlepší. Mám podezření, že to je alergie na něco v jídle, po Zyrtecu to totiž zmizí, jenže nejsem schopná vysledovat, co to spouští, protože to mám každý den. Myslíte, že s tím mám zajít k obvoďákovi? Nikdy jsem na nic alergická nebyla, tak nevím, co s tím. Embarassed
_________________
Jestli chcete něco, co jste nikdy neměli, musíte být ochotni udělat něco, co jste nikdy neudělali.
Back to top
View user's profile Send private message  
Lujsa
Srdečnice


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 12862

PostPosted: Thu 20.3.2008 13:23    Post subject: Reply with quote

Ester wrote:
Asi tak měsíc pozoruju, že se mi dělají zarudlá místa na krku, hrudníku a břiše, navíc svědí, takže si je škrábu, což asi není zrovna nejlepší. Mám podezření, že to je alergie na něco v jídle, po Zyrtecu to totiž zmizí, jenže nejsem schopná vysledovat, co to spouští, protože to mám každý den. Myslíte, že s tím mám zajít k obvoďákovi? Nikdy jsem na nic alergická nebyla, tak nevím, co s tím. Embarassed


Ester-týý jo, jsem přesně měla. Taky jsem měla zarudlá místa na krku, tak jsem zašla ke kožní a ta mi na to poprvé dala mast. Pak se mi to udělalo znovu a jsem tam šla podruhé a ti mi řekli, že mě budou testovat. Tak od včera nosím na zádech takové náplasti, na kterých jsou ty nejobecnější alergeny. Je jich tam 27 a nosí se to dva dny. Tak doufám, že mi na něco přijdou. Jinak to může být od voňavky, nebo od aviváže.
_________________
Revenge is a dish best served cold.
Back to top
View user's profile Send private message  
Ester
kytky 7, meta: 11650
kytky 7, meta: 11650


Joined: 18 Jan 2007
Posts: 11458

PostPosted: Thu 20.3.2008 13:45    Post subject: Reply with quote

Metti, fakt? Voňavka ani viváž se mi nezdá, protože obojí používám uždlouho stejné, tak proč by najednou přišla taková změna. Confused
Tak prosím napiš, jestli ty náplasti mají nějaký efekt. Já tomu dám ještě chvilku a jestli se to nelepší, asi taky zajdu na kožní.
_________________
Jestli chcete něco, co jste nikdy neměli, musíte být ochotni udělat něco, co jste nikdy neudělali.
Back to top
View user's profile Send private message  
Lujsa
Srdečnice


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 12862

PostPosted: Thu 20.3.2008 14:11    Post subject: Reply with quote

ester-no právě, že já taky použivám všechno dlouho, ale najednou se mi to udělalo. A zítra porefuruju Cool
_________________
Revenge is a dish best served cold.
Back to top
View user's profile Send private message  
Any
kytky 4, meta: 2750
kytky 4, meta: 2750


Joined: 11 Sep 2007
Posts: 2606

PostPosted: Thu 20.3.2008 22:12    Post subject: Reply with quote

No pokud si skočíš přímo na alergologii, tak tam ti udělají testy na předloktí a ty jsou do půl hodiny.
Back to top
View user's profile Send private message  
Theresa
I'm Brandy. The slutty cheerleader.


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 35494

PostPosted: Fri 21.3.2008 10:42    Post subject: Reply with quote

ed
_________________
Zhmotňujeme-li pochybnosti, pak se naše přání nenaplní, neboť se za ně nepostavíme, vlastně to ani nechceme. Jak myslíme, tak se stane.


Last edited by Theresa on Mon 5.5.2008 11:05; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Zdraví All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
Page 2 of 6

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms