sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
Domy, byty, bydlení 2
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 643, 644, 645 ... 662, 663, 664  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Řečičky, názory, etc.
View previous topic :: View next topic  
Author Message
guest777
Guest





PostPosted: Sun 22.7.2018 9:17    Post subject: Reply with quote

Ahoj Smile
Mám možnost pronájmu pěkného bytu, kde jsou okna orientovaná bohužel jen ČISTĚ na východ. Byt je v 1 z nejvyšších pater. Z protější strany tam domy nestíní.
Máte zkušenosti s takovýmto bydlením?
Jsem sluncomil, takže jih či JZ / JV jsou pro mě jasnou volbou.
Nedaří se mi však najít byt dle mých požadavků s takovouto orientací a už mě tlačí čas.

Mám raději hledat dál? Je to na braní lithia? Budu moc ráda za upřímné postřehy!
Nerada bych si pronajala něco, kde budu nešťastná.
Back to top
 
zuza
kytky 6, meta: 8250
kytky 6, meta: 8250


Joined: 23 Jan 2007
Posts: 8188

PostPosted: Sun 22.7.2018 10:51    Post subject: Reply with quote

tak za mne je dulezitá hlavne velikost oken a mnozstvi svetla
mnozstvi primeho slunce je dost osemetne - v dobe, kdy by ho clovek ocenil (podzim zima), stejne moc nesviti a kdyz, tak zapada driv, nez clovek prijde z prace, nebo je tak nizko, ze stini okolni zastavba tak jako tak, a naopak v lete muze byt primy slunecni svit spis na obtiz...

ja v byte mam orientaci na sever, s tim ze v obyvaku je arkyrem vychod a zapad a okna jsou velka a jsem spokojena - svetla je tam hodne, a pripadne rani slunce na vstavani je fajn, zapadni slunce tam jde jen v lete trosku navecer, takze se to neprehreje....

jizni okna dle mne jen pres den rozpali byt a vecer po praci tam slunce stejne uz nesviti...


pro mne by asi dulezitejsi byla pritomnost balkonu, nez okna na j/z
Back to top
View user's profile Send private message  
guest777
Guest





PostPosted: Sun 22.7.2018 10:58    Post subject: Reply with quote

moc děkuju za 1. reakci Smile

bytu zástavba nestíní (téměř nejvyšší patro), balkon má a okna jsou klasických panelákových rozměrů - 1 okno na místnost

(kombinaci V + Z jsem kdysi měla a za mě to bylo super)
Back to top
 
guest777
Guest





PostPosted: Sun 22.7.2018 10:59    Post subject: Reply with quote

a pracuju převážně z domu Smile
Back to top
 
che
kytky 6, meta: 9850
kytky 6, meta: 9850


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 9767

PostPosted: Sun 22.7.2018 19:42    Post subject: Reply with quote

Okna na východ IMHO v pohodě, jen v létě ráno zatahujeme závěsy aby to nebyla úplná trouba.
Back to top
View user's profile Send private message  
hope
Válenka Domácí


Joined: 18 Jan 2007
Posts: 29000

PostPosted: Sun 22.7.2018 19:53    Post subject: Reply with quote

Mám taky jen na východ, jediná nevýhoda je, ze slunce dopo pere do oken, u nás tedy cca do 11 než záleželo za panelák, respektive nad. Lepší než na západ imho. V zimě, nebo ve dnech kdy není 35 už od rána je to spíš výhoda.
Back to top
View user's profile Send private message  
Tevi.
kytky 8, meta: 19650
kytky 8, meta: 19650


Joined: 22 Jan 2007
Posts: 19329
Location: vedle blázince

PostPosted: Mon 23.7.2018 7:52    Post subject: Reply with quote

Ložnici máme na východ a žádný šlágr teda. Hlavně teď v létě je to pro mě utrpení, brzy ráno mi to svítí do obličeje (přes díry v žaluziích) a je tam hned vedro.
Ale zase na druhou stranu - kolik dní v roce je takhle teplo? Moc ne..
_________________

* Žena nepotřebuje toho, kdo nepotřebuje ji.**
Back to top
View user's profile Send private message  
Leni.ce
kytky 8, meta: 24650
kytky 8, meta: 24650


Joined: 11 Jul 2012
Posts: 24279

PostPosted: Thu 30.8.2018 20:14    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
_________________
Než někoho odsoudíš, obuj si jeho boty a přejdi jeho cestu, přejdi jeho minulost, okus jeho slzy, zažij jeho bolest, radost, přejdi roky, kterými prošel on, klopýtni na každém kameni, na kterém klopýtl. Za každým klopýtnutím vstaň a jdi dál tak, jak to udělal on. A až potom můžeš chování druhých soudit a tvrdit, že někoho znáš. Ano, nesuď člověka, dokud se neprojdeš v jeho botách.
Back to top
View user's profile Send private message  
Exi
kytky 4, meta: 4050
kytky 4, meta: 4050


Joined: 31 Oct 2013
Posts: 3755

PostPosted: Fri 28.9.2018 8:56    Post subject: Reply with quote

Nevím, jestli to sem úplně patří, ale zajímalo by mě, jaká je situace na trhu realit. Že poptávka převyšuje nabídku a majitelé toho "využívají" (to nemyslím ve zlém, jasně, že normální člověk si nepustí do bytu kdekoho), to už vím, ale tohle sem teda musím dát, protože je to úplná pecka:
K dispozici je krásný světlý pokoj, viz fotky. Byt je krásný, světlý, prostorný, pp rekonstrukci. Nájem na osobu by činil 4300-4400 (podle toho jak budeme vařit topit svítit a tak). Dnes jsme byli na prohlídce a byli jsme naprosto uchvaceni, protože je tam opravdu ticho, celé sídliště má koupené jedna firma a byty pronajímaji jen cechum a Slovákům, takže tam je minimální kriminalita. (paní se zaprisahala, že když půjdu potmě z autobusu, tak mě nikdo ničím nebací po hlavě ani mě nikam nezatahne) Nachází se tam volnočasové centrum, aktivity tam jsou zadarmo. Hned na sídlišti supermarket a nějaké "obchodní městečko" kam nám paní doporučovala chodit protože tam jsou ctvrtinove ceny (např velký ariel za 100 a ne za 400, důležitá věc) což si myslím, že se při studentském životě vyplatí. Je to blízko přírody - hned u domu Modřanská rokle.
Ale každá krásná věc má zádrhel. Tady jsou hned dva, které nebudu nikomu schovávat. Zaprvé je byt na okraji Prahy - daň za klid,pohodu a přírodu. Do centra Prahy nyní trvá dojezd cca 30 minut. Zastávka sídliště Písnice, ale za tu cenu pronájmu se podle mě ten byt i s dojížděním opravdu vyplatí. Navíc do 2 let tam bude postavené metro - linka D.
Druhý zádrhel: o byt je enormní zájem a paní nám být rezervuje pouze na omezený čas, konkrétně do zítřka do 7 hodin ráno, pak ho nabídne dále. Jde nám tedy o čas. Co je potřeba udělat, abyste mohli bydlet? Napsat mi soukromou zprávu se dvemi konkrétními jmény a rodnými čísly. Paní si totiž potřebuje prolustrovat, že nemáme dluhy, nejsme v exekuci, nejsme vrazi a že jsme češi nebo Slováci (podmínka pro bydlení na sídlišti, já nejsem ani xenofobní, ani rasista, ale nemohu s tím bohužel nic udělat...). Smlouva bude psaná na mě, já si s vámi, ostatními podnajemniky, udělám pak vlastní podsmlouvy. Z bytu můžete pak kdykoliv odejít, jedinou podmínkou je sehnat za sebe náhradu...

Takže jen Češi a Slováci (protože všichni cizinci páchají kriminalitu, to dá rozum), cizí osobě napsat do zprávy svoje RČ, podle kterého stejně nic nedohledá, metro D do 2 let (fakt? Very Happy ) a náhradu za sebe taky nikdo hledat nemusí. Slečna to teda v komentářích schytala, že paní ji dobře vodí za nos, no, taky si říkám, že to už je extrém, ale takhle přestřelené požadavky začíná mít většina.
_________________
A friend in need's a friend indeed, a friend who bleeds is better, my friend confessed she passed the test, and we will never sever.
Back to top
View user's profile Send private message  
Kačenka
&


Joined: 01 May 2007
Posts: 10028

PostPosted: Fri 28.9.2018 10:09    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
Back to top
View user's profile Send private message  
Byzzy
kytky 8, meta: 19650
kytky 8, meta: 19650


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 19591

PostPosted: Fri 28.9.2018 10:26    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
Back to top
View user's profile Send private message  
Exi
kytky 4, meta: 4050
kytky 4, meta: 4050


Joined: 31 Oct 2013
Posts: 3755

PostPosted: Fri 28.9.2018 12:23    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
_________________
A friend in need's a friend indeed, a friend who bleeds is better, my friend confessed she passed the test, and we will never sever.
Back to top
View user's profile Send private message  
Merykara
point of no return


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 17709
Location: VePř

PostPosted: Fri 28.9.2018 12:43    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
_________________
Every now and then the stars align, boy and girl meet by the great design.
Could it be that you and me are the lucky ones?
Back to top
View user's profile Send private message  
che
kytky 6, meta: 9850
kytky 6, meta: 9850


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 9767

PostPosted: Fri 28.9.2018 15:05    Post subject: Reply with quote

Já jsem teda asi už out, ale postup najdu inzerát na realitním webu, domluvím prohlídku, podepíšu smlouvu už byl jako úplně nahrazenej těmahle uhozenýma tanečkama?
Back to top
View user's profile Send private message  
alishka
kytky 7, meta: 12150
kytky 7, meta: 12150


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 11962

PostPosted: Fri 28.9.2018 15:53    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
_________________
Albert Einstein:
Pouze dvě věci jsou nekonečné. Vesmír a lidská hloupost. u té první si tím však nejsem tak jist
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Řečičky, názory, etc. All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 643, 644, 645 ... 662, 663, 664  Next
Page 644 of 664

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms