sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
Váš názor
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Srdeční záležitosti
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Matylda
kytky 6, meta: 8650
kytky 6, meta: 8650


Joined: 23 Jan 2007
Posts: 8575

PostPosted: Mon 14.5.2007 9:14    Post subject: Reply with quote

Meesha wrote:
Chápu, že už to třeba nechceš řešit, ale mám docela dobrou paměť a zrovna tvůj příběh mi přišel docela šokující, proto si to možná pamatuju Wink


No jak tak koukám, tak v tom máš mezery Wink
Back to top
View user's profile Send private message  
Meesha
:-)


Joined: 04 Jan 2007
Posts: 949

PostPosted: Mon 14.5.2007 9:18    Post subject: Reply with quote

Mat, to je jedno, respektuju, že je to dávno za tebou a už to nebudem řešit Wink
Back to top
View user's profile Send private message  
catherin
kytky 1, meta: 150
kytky 1, meta: 150


Joined: 09 Jan 2007
Posts: 145

PostPosted: Sat 19.5.2007 16:10    Post subject: Reply with quote

Matylda wrote:
Já jsem se spolubydlící jednou hlídala kámošce psa. Hrůza děs. Ničil všechno, pokud jsme ho tam chvíli nechaly samotnýho, močil po bytě (byl necelj rok starej), štěkal, mazec. Taky jsem kolikrát měla co dělat, abych na něj nebyla hnusná. Vytáčel mě neskutečně. Ale nebyla to jeho chyba, ale jeho majitelů. Kámošky máma ho rozmazlovala, neučili ho ničemu porádnýmu a přece za to nebudu trestat psa. Myslim si, že i králik se tohle může naučit (neznačkovat po bytě apod.). Známý měli králika, samce, měli ho pořád volně a chodil dělat do bedýnky. Je to hlavně o lidech. Samozřejmě s malejma hlodavcema je to horší. My jak bysme pustili osmáky, měli bysme všechyn kabely rozhryzaný. A nejen ty. Proto je pouštim jen pod dozorem. Jednou se somáčice jen prošla po gauči a cestou jen tak mimochodem ukousla na ovladači knoflik Laughing


Chtela bych neco napsat nejdriv Matylde a potom jeste k tem kralickum Arrow
UZ je to sice nejaky patek, ale zajimalo by me, jak tak "hloupe" zviratkko jako karlicka naucis aby neznackoval jinde nez u sebe v kleci.Podle me je to nemozny,ale jestli znas nejaky metody,tak si je rada poslechnu, pochcanej pokoj uz me taky nebavil. Mame doma kraliky dva, bydlime panelaku, pokoj mam e setrou, ktera je zboznuje, ja ke zviratum vztah nemam, ale proste segra je takova milovenice, ze nas celou rodinu anucila ty zviratka milovat.
Nejdriv jsme meli jen kluka, ten umrel:( a tak jsme si vzali kralicka noveho a casem pribyla kralicice a ted uz mame druhej vrh mladych, vzdy po 8. dekuju bohu,ze jsme pokazdy byla mimo domov, protoze bych ten smrad a bordel nevydrzela, i kdyz stvorenicka jsou to rozkosny:)
Je to opravdu docela tezky. Mate je radi, ale nici vam veci.Ti nasi kralici kousou vsehcno, kdyz znici neco co je rodiny, tak to segra musi hned zaplatit ze svyho. Docela mi ji je potom lito, protoze ona ani necekne, miluje ty zvirata a vzdycky treba toho kralicka vezme a rekne, tak vidis, co si zase provedl a ja to ted musim zaplatit- je ji 16 let:) To mi prijde strasne hezky.
Mamky pritel je nesnasi, prestal chodit i do pokoje na pocitac, protoze nechce s nima byt v jendy mistnosti, neexistuje, kdyz treba nahodou vybehne jeden z pokoje a namiri si to do kuchyne apod. To zacne rvat a kopat do nich. Je pravda, ze neuveritelne smri, od ty doby, co je mame doma, tak si domu nevdoim navstevy- to uz musi byt. Strasne jsem se za to stydela:( Ted uz doma nejaky cas nejsem a po te nasi zvirene se mi styska. . .
Back to top
View user's profile Send private message  
Matylda
kytky 6, meta: 8650
kytky 6, meta: 8650


Joined: 23 Jan 2007
Posts: 8575

PostPosted: Mon 21.5.2007 7:01    Post subject: Reply with quote

No já nevim, já králika nikdy nechovala, ale znám pár lidí, co jo, a i samce, a když byli celej den puštěný, chodili močit na bedýnku pro kočky. Kdyby mi králik značkoval po bytě a ničil věci, tak bych ho prostě nepouštěla pořád, a kdybych ho pustila, tak bych ho hlídala. V létě bych ho vozila k babičce na zahradu do ohrádky. Měli jsme 2 morčata, když jsme je pustili, dělaly všude bobky, který jsme hned uklidili, ale neznačkovaly. Je jasný, že kdybysme je nechali běhat po bytě celej den, rozhryzali by nám zařízení. Chce to rozum a přizpůsobit svůj přístup vzhledem k chování zvířete, pokud to neni druh, kterej se snadno učí. Jak jsem psala, máme všeničící osmáky. Pouštim je jen když je hlídám. Jinak bysme měli doma kůlničku na dříví. A pochybuju, že tim nějak strádaj. Všímám si jich hodně, mazlim si je, dávám jim dobroty, občas pustim. Jsou párek, tak jim je nejlíp spolu. Neni nutný je mít puštěný celej den. Já bych teda prochcanej a okousanej byt od králiků taky nechtěla mít. Chce to je hlídat, nic víc.
Back to top
View user's profile Send private message  
Shar-
kytky 3, meta: 950
kytky 3, meta: 950


Joined: 18 Jan 2007
Posts: 940

PostPosted: Mon 21.5.2007 9:26    Post subject: Reply with quote

Matylda Arrow osmáky mám taky a nikdy jsem je nepouštěla, protože bych je už asi nechytila Laughing Ale mají obrovskou klec, velkou jako králík, ale ještě vyšší, takže jim to stačí Smile
Back to top
View user's profile Send private message  
Matylda
kytky 6, meta: 8650
kytky 6, meta: 8650


Joined: 23 Jan 2007
Posts: 8575

PostPosted: Mon 21.5.2007 9:29    Post subject: Reply with quote

Very Happy Ty naši maj velký akvárko s hlubokou vrstvou pilin, maj tam na okusování velkou větev, na který i spěj, hrabou si jak je libo, myslim, že jsou taky spokojený Very Happy
_________________
Back to top
View user's profile Send private message  
Shar-
kytky 3, meta: 950
kytky 3, meta: 950


Joined: 18 Jan 2007
Posts: 940

PostPosted: Mon 21.5.2007 9:35    Post subject: Reply with quote

Mně na nich štve že se skoro neochočili Confused Měla jsem kdysi jednoho, který se nám narodil a ten byl nejlepší, nechal se nosit na ruce a vůbec se nebál, ale pak umřel, když mu byly teprve 2 roky Sad
Back to top
View user's profile Send private message  
Matylda
kytky 6, meta: 8650
kytky 6, meta: 8650


Joined: 23 Jan 2007
Posts: 8575

PostPosted: Mon 21.5.2007 10:45    Post subject: Reply with quote

Oni se prej daj dobře ochočit jen když jsou jednotlivě. Když jsou v páru, už to moc nejde. Když jsem přišla k manželovi (tenkrát příteli), byli hrozně plachý, bylo to, když jim byl rok. No a já jsem si je začala hodně brát ven, dávala jsem jim dobroty, mluvila na ně a dneska, po půl roce, se samička dá docela dobře chytit a nechá se venku v klidu pohladit, sameček už taky. Přitom samička dřív na mě pořád pištěla, je to takovej hlídač Very Happy Dneska už pískaj, když otevřem dveře od bytu, já na ně zavolám a oni zase zapískaj, na pozdrav Very Happy A vždycky když je pustim, dám jim třeba sušenej banán, samička si ho spokojeně chroupe a je jí jedno, co se kome děje, můžu si jí hladit jak chci Wink Sameček jíst venku nechce, ale už je taky celkem klidnej. Zkus s nima hodně mluvit a to, co jsem tady popsala. Mam slíbenýho potomka, až se naroděj, jednoho si můžu nechat zvlášt v akvárku a ochočit si ho. Párek nikdy prej tak neochočíš, no..
_________________
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Srdeční záležitosti All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
Page 10 of 10

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms