sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
Váš názor
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Srdeční záležitosti
View previous topic :: View next topic  
Author Message
kecka
kytky 6, meta: 7850
kytky 6, meta: 7850


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 7778
Location: v moři čokolády

PostPosted: Thu 10.5.2007 12:40    Post subject: Reply with quote

a jak si teda představujete výchovu zvířete.

U nás to fungovalo tak, že když zvíře udělalo něco, co nesmí, tak se na něho prostě zakřičelo a trochu se plesklo (tak aby to cítilo, ale samozřejmě ne tak, abych ho přizabila) a zahrozilo prstem a když nekdo viděl, že pes nebo kočka se chystá k nečemu, co nám není milé tak stačilo vždycky jenom zvednout prst a zvíře vědělo, že nesmí.

Platilo to na všechny naše domácí mazlíčky, teda kromě andulky, která s oblibou cupovala noviny, ale to zas nepovažuju za významnou škodu na vybavení domácnosti

samozřejmě výchova platí, jenom když zvíře chytnu při zakázanym činu, pokud udělá loužičku a já mu za dvě hodiny budu neco vyčitat tak už z toho mit rozum nebude a nepochopi, proč jsem na něho tak zla.

A když se přijde po vychovne lekci pomazlit, tak ho k sobě vezmu a nebudu za jednu loužičku nebo překouslej kabel odhánět mazlíka dva dny
Back to top
View user's profile Send private message  
mexxie
kytky 5, meta: 5250
kytky 5, meta: 5250


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 5143

PostPosted: Thu 10.5.2007 12:47    Post subject: Reply with quote

Ono je taky otázka, co to znamená, být na zvíře hnusný. Pro někoho to znamená už jenom zvýšení hlasu, pro někoho až fyzický útok.
Teď to nemyslím na nikoho konkrétně, ale fascinuje mě, jak někteří lidi dokážou být přecitlivělí na záležitosti, které se týkají zířat a přitom tak lhostejní k problémům jiných lidí. Skoro mi připadá, jako by se upínali na zvířata, protože nejsou schopní vést uspokojivé sociální vztahy.
Taky mi přijde divné, že někteří dopřávají domácím miláčkům víc, než sami sobě nebo vlastním dětem. Samozřejmě, kvalitní strava a přiměřená péče jsou samozřejmost, ale setkala jsem se už i s tím, že jedna paní krmila svoje psy kuřatama a dalším masem, a sama jedla jenom to nejlevnější a často dost nekvalitní jídlo, protože na víc prostě neměla.

Manžel Lenky nebude asi žádný králíkovrah, když souhlasil, aby si ho Lenka vzala zpátky. Spíš tady půjde o problém v komunikaci. Kdyby se byli schopní domluvit dřív, Lenka by nemusela psychovat, ujasnili by si pravidla rovnou a ona i králík by si ušetřili pár náročných chvil.
_________________
Když si člověk postaví dům, vždycky zpozoruje, že se při tom naučil něčemu, co měl rozhodně znát, než začal stavět.
Back to top
View user's profile Send private message  
kecka
kytky 6, meta: 7850
kytky 6, meta: 7850


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 7778
Location: v moři čokolády

PostPosted: Thu 10.5.2007 13:03    Post subject: Reply with quote

podle mě je hnusny jak zvyšeni hlasu tak i to plesknuti, pokud to nema opodstatněni v tom, že zviře děla neco, co by nemělo. Jinak mi to přijde zbytečny a ubohy. Človek se přece od zviřat liši nejakou inteligenci (nebo by se lišit měl) a podle toho by se měl chovat. Zviře si přece pořizuju bud z lasky k nemu a pak nechapu, co je to za lasku, kdyz ho nekdo bezduvodne triska nebo po nem ječi nebo z duvodu, že mi to zviře dava nejaky užitek (kralik, slepice) a tam taky nevidim duvod proc po nem řvat a mlatit ho když nic neprovedlo
Back to top
View user's profile Send private message  
mexxie
kytky 5, meta: 5250
kytky 5, meta: 5250


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 5143

PostPosted: Thu 10.5.2007 13:13    Post subject: Reply with quote

No to samozřejmě. Jenomže tohle asi nebyl ten případ, že by bylo na králíka křičeno bezdůvodně. I když ono je taky křičet a křičet, že jo. Můžete ho okřiknout anebo na něj hystericky řvát... Whatever. Nebyla jsem u toho, nemůžu soudit.
_________________
Když si člověk postaví dům, vždycky zpozoruje, že se při tom naučil něčemu, co měl rozhodně znát, než začal stavět.
Back to top
View user's profile Send private message  
Rhiannon
Mrs. Bunny


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 10336
Location: Somewhere over the rainbow

PostPosted: Thu 10.5.2007 13:16    Post subject: Reply with quote

Nj kecko, ale clovek obcas i kdyz miluje byva zly a nekdy bezduvodne, a to plati nejen ve vztahu ke zviratum ale i k lidem. Ja bych nemela na to zvire fyzicky tyrat ale proste se mi taky stane ze kdyz mam spatnou naladu tak zverinec posilam do pr**** a stekam po nich (ale vetsinou staci kdyz na me kocour vyvali oci a zacne se lisat a vztekani me prejde Very Happy )
_________________
I don't want to be your other half, I believe that 1 and 1 make 2
Back to top
View user's profile Send private message  
Court
kytky 4, meta: 3350
kytky 4, meta: 3350


Joined: 04 Jan 2007
Posts: 3269
Location: Klub rváčů

PostPosted: Thu 10.5.2007 13:46    Post subject: ed Reply with quote

edit
_________________
Never complain. Never explain.
Back to top
View user's profile Send private message  
Rhiannon
Mrs. Bunny


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 10336
Location: Somewhere over the rainbow

PostPosted: Thu 10.5.2007 13:59    Post subject: Reply with quote

Court wrote:
Ale kralik nema mozkovou kapacitu na vychovu. Tam to muze fungovat leda na principu okamziteho vylekani... coz mi pripada zase vuci tomu zvireti dost nefer, protoze ono to nevnima jako vychovu, ale jako utok predatora Laughing

no metoda vylekani se doporucuje i u kocek Very Happy ony sice kapacitu maji, ale zas jsou tak umanute ze na ne povely nefunguji, pokud samy nechteji Laughing takze v praxi to funguje u nas tak ze kdyz nacapam kocoura na stole tak po nem hazu veci nebo sebe aby se lekl a utekl Laughing

nejlepsi je kdyz sedime u stolu, prijde kocour, sedne mi na klin a kouka mlsne na stul. On vi ze tam nesmi, ale kdyz si mysli ze se nekoukam tak tam da jednu nozicku.. kdyz hned nezareaguju tak druhou... a tak ja ho sundam a dam na zem a za chvili cela legrace znovu Laughing

u nas by treba byl problem s tim nicenim, pze jsme pres den pryc a nikdy bychom to zvire u toho fyzicky nenachytali Confused
_________________
I don't want to be your other half, I believe that 1 and 1 make 2
Back to top
View user's profile Send private message  
Daimler
The best damn thing your eyes have ever seen.


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 7769

PostPosted: Thu 10.5.2007 14:08    Post subject: Reply with quote

A já myslel, že ten králíček je její bývalý přítel...
_________________
Paranoidnik Paranoidnik Paranoidnik
Taumatawhakatangihangakoauauotamateaturipukakapikimaungahoronukupokaiwhenuakitanatahu
Back to top
View user's profile Send private message  
Felicity
Master


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 9379

PostPosted: Thu 10.5.2007 15:06    Post subject: Reply with quote

E.x.i.l.i.a wrote:
S tímhle nesouhlasím. Pro mě je taky můj pejsek nade vše a nepovažuju se za dítě. Mám radši zvířata než lidi, klidně to přiznám Very Happy Ptž zvíře nedokáže vědomě ublížit a nejsou to svině. Narozdíl od mnoha lidí.
Hodne lidi rika, ze ma radsi zvirata nez lidi, ale to tak fakt nemuzes posuzovat. Pravdepodobne si Lenka brala manzela z lasky, kralicka taky miluje, ale to se prece neda srovnavat. Jenze z jejiho projevu mi prijde, ze jeji muz je strasnej despota a ona s Flafickem hrozna chuderka. Pricemz on jedna naprosto normalne v dane situaci a ona hystericky nebo fakt jako decko, kterymu chces zabavit hracku (treba zapalky, protoze uz ti vadi, ze mate pul bytu spalenyho).
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website  
gigli
kytky 7, meta: 14150
kytky 7, meta: 14150


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 14088

PostPosted: Thu 10.5.2007 22:57    Post subject: Reply with quote

Court wrote:
Ale kralik nema mozkovou kapacitu na vychovu. Tam to muze fungovat leda na principu okamziteho vylekani... coz mi pripada zase vuci tomu zvireti dost nefer, protoze ono to nevnima jako vychovu, ale jako utok predatora Laughing


náhodou momentálně mám celkem chytrýho králíka - ke kabelům se už přestal přibližovat, takže výchova stylem "KIKI FUJ!" a vyhození z místa činu vcelku zabrala. teda doufám, že to neni jen přechodný období. a zas na druhou stranu nemá tak velkou mozkovou kapacitu na vyčůranost jako kdysi můj pes, kterej zkontroloval, jestli jsem dostatečně zabraná do filmu a pak mi z mísy kradl popcorn. ale celý jídlo by mi nikdy nesežral, i kdybych ho nechala vedle něj na zemi (pokud bych mu výslovně neřekla), protože věděl, že se to nesmí (možná by si jen vzal kousíček, aby to nebylo poznat) Laughing
takže králík je vlastně vcelku ideální zvíře. ale je fakt, že to prostě nejde uhlídat a občas taky něco zničí. s tim se asi člověk musí smířit, když si pořizuje zvíře.
Back to top
View user's profile Send private message  
Fantagiro
kytky 3, meta: 1950
kytky 3, meta: 1950


Joined: 21 Jan 2007
Posts: 1833
Location: Slovensko

PostPosted: Sun 13.5.2007 12:35    Post subject: Reply with quote

Chapem pristup Lenkinho manzela a to ze nechce mat zniceny byt a omocene veci neznamena, ze nema rad zvierata. Osobne som nazoru, ze kazde zviera by malo mat vychovu, kralika som nikdy nemala, tak neviem, ci a do akej miery sa da vycvicit, ale to by sa dalo riesit vybehom pre neho resp. pohyb pod dohladom.
Aplikujem to na kona, ked zacne prerastat majitelovi cez hlavu, moze byt zivotu nebezpecny a preto clovek musi vystupovat ako "vodca stada", lebo kon ma tendenciu zistovat dost casto, co si moze dovolit, podobne je to podla mna aj pri psovi.
_________________
Asi to tak funguje aj pri rozchodoch. Že aj keď bolia a keď vlastne vôbec nič nie je doriešené, stačí, aby padlo slovné spojenie definitívny rozchod a z kruhového objazdu sa zrazu objaví cesta, po ktorej sa dá výjsť. Je jedno či štvornožky, alebo vzpriamene po dvoch. Je jedno, že ju človek chvíľu ignoruje a stále sa vozí dookola. Je tam. Tá cesta. Človek sa môže nastaviť na nové zajtrajšky, stopne blúdenie emócií v krvnom obehu, celé je to iné. Lepšie.
Back to top
View user's profile Send private message  
Nightwish
kytky 3, meta: 1550
kytky 3, meta: 1550


Joined: 20 Jan 2007
Posts: 1511

PostPosted: Sun 13.5.2007 15:41    Post subject: Reply with quote

Matylda wrote:
Podle mě kdo nemá rád zvířata, nemá rád ani lidi.


To je teda pěkná blbost..(výkřik:))
_________________
-léta už tajím svoji příslušnost, v zemi co vyměnila hrubost za slušnost-
Back to top
View user's profile Send private message  
Meesha
:-)


Joined: 04 Jan 2007
Posts: 949

PostPosted: Sun 13.5.2007 16:26    Post subject: Reply with quote

Matylda wrote:
Jinak já si psa pořídila, protože jsem ho vždycky chtěla. JÁ! A ten, kterej se se mnou rozhod žít, si mě k sobě musel vzít i s nim.

Matyldo, dobře si vzpomínám na to, jak jsi tu popisovala svůj vztah s mužem, kvůli kterému jsi někomu dala svého psa a teď najednou píšeš, že bys to neudělala? jak tomu mám rozumnět?

Lenka Arrow asi ti nezbyde, než udělat kompromis, králíka zavři do klece a pouštěj ho po chvilkách, aby nestihl nic zničit. Na druhou stranu..před svatbou manželovi králík nevadil?
Back to top
View user's profile Send private message  
Matylda
kytky 6, meta: 8650
kytky 6, meta: 8650


Joined: 23 Jan 2007
Posts: 8575

PostPosted: Mon 14.5.2007 5:52    Post subject: Reply with quote

Meesha wrote:
Matyldo, dobře si vzpomínám na to, jak jsi tu popisovala svůj vztah s mužem, kvůli kterému jsi někomu dala svého psa a teď najednou píšeš, že bys to neudělala? jak tomu mám rozumnět?


Rolling Eyes Já ho nedala pryč kvůli němu Rolling Eyes Navíc jsem tu psala, že právě proto, že jsem to jednou musela udělat, už bych to víckrát nezvládla. Nejdřiv si ověř fakta Rolling Eyes
Back to top
View user's profile Send private message  
Meesha
:-)


Joined: 04 Jan 2007
Posts: 949

PostPosted: Mon 14.5.2007 9:12    Post subject: Reply with quote

Chápu, že už to třeba nechceš řešit, ale mám docela dobrou paměť a zrovna tvůj příběh mi přišel docela šokující, proto si to možná pamatuju Wink
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Srdeční záležitosti All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
Page 9 of 10

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms